200 zł do Allegro z kartą kredytową Citibank

Promocja nieaktywna

Citibank po raz kolejny wychodzi z miłą inicjatywą do swoich klientów i proponuje nagrodę za założenie Karty kredytowej Citi Simplicity. Podobnie, jak w swojej wcześniejszej edycji oferuje voucher o wartości 200 zł na zakupy w allegro.pl. Na dodatek “kredytówka” jest bezpłatna, jeśli wydasz nią minimum 1 000 zł. Za jej pomocą możesz też zbierać korzyści, w tym blisko 300 rabatów w Polsce i jeszcze więcej za granicą!

Karta kredytowa w Citibanku z nagrodą

Przyzwyczailiśmy się już do atrakcyjnych promocji kont osobistych z bonusami. Do tego mimochodem pojawiają się również oferty kont dla młodych oraz rachunki dla firm, które dają dostęp do wielu ciekawych przywilejów. Nim jednak damy się uwieść wszystkim okazjom, przyjrzyjmy się dziś bliżej Karcie kredytowej Citi Simplicity.

Najnowsza oferta „Zostań posiadaczem Karty Kredytowej Citi Simplicity i zdobądź voucher do allegro.pl – lato 2020” potrwa do 30.09.2020 r. Do tego też czasu możesz złożyć wniosek o „kredytówkę”. Same zasady akcji są proste. Wystarczy, że założysz Kartę kredytową w Citibanku i zrealizujesz nią wymagane aktywności, a otrzymasz e-bon o wartości 200 zł na zakupy do Allegro.

Czy wiesz, że Karta kredytowa Citi Simplicity już 5. rok z rzędu zdobyła 1. miejsce w plebiscycie Złoty Bankier? To zestawienie, które jest przyznawane przez klientów i ekspertów branżowych od 2009 roku. Wyróżnione są w nim banki stawiające w swojej działalności na najlepsze praktyki rynkowe oraz oferujące produkty odpowiadające potrzebom klientów.

Co zyskujesz z Kartą kredytową Citi Simplicity?

Poza dość oczywistym faktem, jakim jest voucher do allegro.pl, Citibank wręcza posiadaczom opisywanej „kredytówki” całkiem przyzwoity pakiet usług na start. Jakie korzyści niesie ze sobą Karta kredytowa Citi Simplicity?

 • Brak opłaty za wydanie i użytkowanie Karty (jeśli wydasz minimum 1 000 zł/miesięcznie, RRSO: 9,59%),
 • Wygodny kredyt bezodsetkowy do 56 dni,
 • Program Korzyści Citi Specials, a w nim ponad 300 rabatów do Partnerów Banku w Polsce oraz za granicą (np. 20% na zakupy online oraz zniżki na dostawy z restauracji),
 • Program punktowy MasterCard Bezcenne Chwile, w którym zbierasz punkty i odbierasz cenne nagrody,
 • System spłat ratalnych „Komfort” (rozłóż zakupy powyżej 100 zł na raty w Karcie),
 • Pożyczka z Karty (od 500 zł do 9 900 zł, rozłożone na 60 rat bez dokumentów dochodowych, RRSO: 19,68%),
 • Szybkie złożenie wniosku o Kartę: za pomocą wniosku online,
 • Bezpieczeństwo. Karta Citi Simplicity zabezpieczona jest ochroną 3D Secure, a więc dodatkową weryfikacją klienta podczas płatności w internecie. Posiada także system wykrywania podejrzanych transakcji, które w razie wątpliwości konsultuje z właścicielem “kredytówki”,
 • Wygodne płatności telefonem: Apple Pay, Google Pay.

Kto może wnioskować o Kartę kredytową Citibanku?

Zanim przejdziemy do szczegółowych warunków na jakich działa Promocja, przyjrzyjmy się wpierw jej głównym wymogom. W tego typu akcjach zwykle bywa, że są one przeznaczone dla nowych klientów. Tak jest i w tym przypadku. Z oferty mogą skorzystać wyłącznie nowi klienci, posiadający pełną zdolność do czynności prawnych i będący konsumentami w rozumieniu art. 22 Kodeksu cywilnego. Co ważne, Citi Simplicity skierowana jest zarówno do klientów indywidualnych, jak i firmowych!

Warunki uczestnictwa prezentują się następująco:

 • wiek – co najmniej 18 lat,
 • aktualny dowód osobisty (który jest potwierdzeniem wieku i najważniejszych informacji o użytkowniku),
 • miesięczny dochód netto – nie niższy niż 1 200 zł / lub 2 500 zł (dla klienta firmowego),
 • zatrudnienie w obecnej firmie (minimum 3 miesiące) / lub działalność gospodarcza (minimum 2 lata),
 • dokument dochodowy potwierdzający zdolność kredytową. W celu zbadania zdolności kredytowej, pracownik banku może wziąć pod uwagę Twoje miesięczne wydatki, obecnie spłacane zobowiązania, inne aktywne limity na kartach kredytowych, liczbę osób na utrzymaniu, ale i Twoje wykształcenie oraz stan cywilny. Podczas całego procesu, Bank zagląda również do BIK, czyli Biura Informacji Krajowej.
 • w okresie obowiązywania oferty, czyli do 30.09.2020 r. zawnioskujesz o wydanie głównej Karty kredytowej Citi Simplicity,
 • na podstawie złożonego wniosku online, zawrzesz z Bankiem umowę o Kartę,
 • w ciągu 10 dni roboczych od dnia złożenia wniosku, dostarczysz Citibanku czytelny i aktualny dokument dochodowy potwierdzający deklarowane we wniosku dochody. Może to być, np. wyciąg z rachunku bankowego z wpływami z tytułu wynagrodzenia za ostatnie 3 miesiące, decyzja o przyznaniu/waloryzacji emerytury/renty, PIT za ubiegły rok kalendarzowy z potwierdzeniem zapłaty podatku (lub zaświadczenie o dochodzie z US) czy też wyciąg bankowy z konta firmowego (z okresu od początku roku kalendarzowego do momentu złożenia wniosku). Szczegóły, co do dokumentów podstawowych i alternatywnych opisane są w Regulaminie oferty1.

Bank zastrzega sobie, że jeśli dostarczony dokument nie będzie wystarczający do potwierdzenia zdolności kredytowej, to może wymagać przesłania innych dokumentów dochodowych przez Uczestnika Promocji.

Kto nie skorzysta z promocji Karty Simplicity?

Poza dość oczywistymi wymogami, Bank wprowadził pewne ograniczenia. Z akcji wykluczone są:

 • osoby, które od 1.01.2018 r. posiadały w Citibank główną Kartę kredytową,
 • osoby ze statusem dewizowym nierezydenta,
 • obywatele oraz rezydenci Stanów Zjednoczonych Ameryki (czyli mający stałe miejsce zamieszkania na terytorium Stanów Zjednoczonych Ameryki lub posiadający ,,pozwolenie na pracę” w Stanach Zjednoczonych Ameryki, czyli tzw. Zieloną Kartę lub spełniający tzw. test długotrwałego przebywania na terytorium Stanów Zjednoczonych Ameryki, który zasadniczo dotyczy weryfikacji długości pobytu na terytorium Stanów Zjednoczonych Ameryki w okresie ostatnich 3 lat).

Jak założyć Kartę Citi Simplicity i zgarnąć voucher 200 zł do allegro.pl?

Czas na harmonogram działań, dzięki którym zyskasz dostęp do dodatkowych środków i bonusowy voucher na beztroskie zakupy do allegro.pl. Dla lepszej czytelności wszystkie czynności prezentujemy w podpunktach.

1. Do 30.09.2020 r. jako nowy klient, złóż wniosek o wydanie kredytowej Karty płatniczej – Citi Simplicity. Dla ułatwienia link do Promocji podsyłamy poniżej:

2. W ciągu 10 dni roboczych od złożenia wniosku o wydanie Karty, dostarcz wymagany przez Bank, czytelny i aktualny dokument dochodowy. Jest on potwierdzeniem dochodów deklarowanych we wniosku. Dokładny wykaz dokumentów odnajdziesz w Regulaminie Promocji.

3. Nie później niż do 1. miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu zawarcia umowy o Kartę (data zawarcia umowy o Kartę będzie widoczna na umowie o Kartę), zaloguj się min. 1 raz w serwisie bankowości internetowej Citibank Online lub za pomocą aplikacji mobilnej Citi Mobile,

4. Do końca 3. miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu zawarcia umowy o Kartę, zrealizuj Kartą, nośnikiem (np. telefonem) albo Kartą dodatkową wydaną do Karty, transakcje bezgotówkowe na łączną kwotę nie mniejszą niż 1 500 zł. Pamiętaj tylko o tym, że nie mogą to być płatności zwrócone!

5. O spełnieniu warunków i przyznaniu nagrody zostaniesz powiadomiony przez Bank za pomocą wiadomości przesłanej w serwisie Citibank Online. Odbędzie się to nie później niż do końca miesiąca następującego po miesiącu, w którym spełniłeś warunki Promocji.

6. Nagrodę w postaci vouchera o wartości 200 zł do allegro.pl, Bank przekaże (również poprzez wysłanie wiadomości w serwisie Citibank Online), najpóźniej do 60 dni od daty otrzymania wiadomości informującej o spełnieniu warunków.

Garść informacji o Karcie kredytowej Citi Simplicity!

Trzeba przyznać, że cały proces wnioskowania o Kartę wykonasz swobodnie, korzystając ze swojego laptopa lub smartfona. Niemniej jednak, warto bliżej zapoznać się ze wszystkimi szczegółami, jakie Citibank uwzględnił w Regulaminie Promocji. Kluczową kwestią jest to, że do momentu przyznania nagrody, nie możesz zablokować ani zastrzec Karty.

Dodatkowo sam voucher będzie ważny przez 12 miesięcy od daty jego wysłania (po tym terminie, środki z e-bonu nie będą mogły być wykorzystane). Co więcej, Organizator podkreśla, że 200 zł do allegro.pl możesz użyć jednokrotnie (nie ma możliwości wykorzystania go w częściach). I na koniec miła niespodzianka. Voucher zwolniony jest od podatku dochodowego od osób fizycznych. Co oznacza, że nie musisz uwzględniać go w swoim rocznym rozliczeniu PIT-38.

Koszty kredytowe a Karta Citi Simplicity

Przyjrzyjmy się teraz, jak wyglądają całkowite koszty użytkowania, a także obsługa zadłużenia “kredytówki” w Citibanku. Oto przykład reprezentatywny, którego kalkulacji dokonano na dzień 28.05.2020 r.

 • Rzeczywista roczna stopa oprocentowania (RRSO): 9,59% przy założeniu:
 • całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów): 13 000 zł,
 • całkowita kwota do zapłaty: 13 656,56 zł,
 • zmienne oprocentowanie nominalne: 7,2% w skali roku,
 • całkowity koszt kredytu: 656,56 zł (w tym opłata roczna za wydanie karty płatniczej będącej Kartą główną i za obsługę karty kredytowej będącej Kartą główną: 144 zł, odsetki: 512,56 zł.), 12 miesięcznych rat równych w wysokości: 1138,05 zł.

Warto przy tym wspomnieć, że jeszcze do niedawna Citi Simplicity była ewenementem na rynku, bo Bank nie pobierał za nią żadnych opłat. Obecnie koszt za użytkowanie “kredytówki” wynosi 12 zł/miesięcznie (opłaty unikniesz, gdy wykonasz w danym cyklu rozliczeniowym transakcje na min. 1 000 zł). Spójrzmy jeszcze na inne najważniejsze opłaty za Kartę:

 • prowizja od wypłaty gotówki z bankomatów: 8% wartości transakcji (min. 10 zł),
 • polecenie przelewu wewnętrznego: 8% wartości transakcji (min. 10 zł),
 • prowizja za przewalutowanie transakcji dokonanej w innej walucie niż PLN: 5,8% wartości transakcji,
 • miesięczna obsługa karty kredytowej w formie nośnika zbliżeniowego: 5 zł/miesięcznie,
 • usługa CitiAlerts (w tym usługa powiadomień SMS): 0 zł/miesięcznie,
 • możliwość korzystania przez Klienta z usługi bankowości telefonicznej CitiPhone: 6 zł/miesięcznie,
 • opłata roczna za wydanie karty płatniczej będącej Kartą dodatkową i za obsługę karty kredytowej będącej Kartą dodatkową: 4 zł/miesięcznie (48 zł w skali roku),
 • ponowne wydanie Karty płatniczej zamiast utraconej lub wydanie duplikatu Karty: 30 zł2.

Karta kredytowa w Citibanku – alternatywa dla kredytów i pożyczek

Na rynku finansowym istnieje mnóstwo produktów, które pozwalają szybko zdobyć potrzebne środki, gdy zaskoczyły nas pilne wydatki. Wszak odnawia się rynek pozabankowy i darmowe chwilówki znów stają się coraz bardziej popularne, ale jest też cały wachlarz kredytów gotówkowych na dowolny cel. Wśród tych ciekawych propozycji, Promocja Citibanku prezentuje się całkiem przystępnie.

Na plus można zaliczyć to, że korzystanie z “kredytówki” nie wymaga posiadania konta w Banku. Nie jest również konieczne wykupienie ubezpieczenia w razie braku spłaty, a samo zadłużenie możesz spłacać ratalnie. Weź tylko pod uwagę fakt, że prowizję oraz oprocentowanie Citibank ustali już indywidualnie. Oczywiście nie zapominamy o innych dodatkowych kosztach, np. za wypłatę gotówki z bankomatów. Jest to usługa dość droga, którą warto sobie darować. Jeśli zatem zdecydujesz się skorzystać z Promocji Citi Simplicity, przeanalizuj jej wszystkie za i przeciw. No i pamiętaj, że jako sympatyczny bonus czeka na Ciebie voucher na zakupy do allegro.pl3.

Źródło:

1. Regulamin oferty „Zostań posiadaczem Karty Kredytowej Citi Simplicity
i zdobądź voucher do allegro.pl – lato 2020”

2. Tabela Opłat i Prowizji dla Kart Kredytowych Citibank (obowiązuje od dnia 05.02.2020 r.)

3. Strona Citibanku: online.citibank.pl/karty-kredytowe/citi-simplicity.html

Komentarze (0)
Dodaj komentarz

Podobne artykuły