Aasa opinie – pożyczka ratalna do 10 000 złotych


efino
efino

Szczegóły oferty:

10 000 złotych na 24 miesiące

Czas, w jakim uzyskuje się pożyczkę może zająć więcej, niż kwadrans.

Porównaj z innymi
Porównaj z innymi
Złóż wniosek
Złóż wniosek

Dziś przedstawiamy kolejną firmę pożyczkową z polskim rodowodem, która może pochwalić się sporym doświadczeniem i konkurencyjną ofertą w dobie silnego zagęszczenia na rynku. Aasa specjalizuje się w pożyczkach ratalnych, które od kilku lat cieszą się niesłabnącą popularnością. Sprawdźmy, jak szczegółowo prezentuje się oferta tego pożyczkodawcy.

Aasa  nasza opinia

Aasa powstała w 2012 roku w Warszawie, wkraczając do branży pożyczek długoterminowych, która już wtedy była coraz bardziej konkurencyjna. Dziś Aasa, pod postacią Aasa Polska sp. z.o.o. to prężnie działające przedsiębiorstwo finansowe o międzynarodowym znaczeniu. Udziały w firmie mają bowiem w sporej części zagraniczni akcjonariusze, a samym prezesem firmy jest zresztą stacjonujący w Polsce Brtyjczyk – Ovais Siddiqui.

Specjalnością Aasa, jak już wspomniano, są pożyczki ratalne. Firma kieruje swoją ofertę w ten sposób do tych klientów, którym zależy na większych kwotach pieniędzy, które będą mogli spłacić w rozłożonych w czasie ratach.

Jakie warunki należy spełnić w Aasa?

Warunki, jakie opisywana firma pożyczkowa określa wobec swoich klientów, są łatwe do namierzenia. Wystarczy kliknąć w zakładkę “pytania i odpowiedzi”, gdzie już na pierwszym miejscu Aasa przedstawia regulamin.

 • Należy być nie młodszym niż 20 lat oraz nie starszym niż 80 lat.
 • Trzeba mieszkać na stałe w Polsce.
 • Niezbędne jest posiadanie polskiego obywatelstwa.
 • Trzeba mieć stały dochód.
 • Posiadać należy rachunek bankowy z dostępem do bankowości elektronicznej.
 • Nie można widnieć w rejestrach dłużników i mieć pozytywną zdolność kredytową.
 • Trzeba wykazać, że ma się zdolność do spłaty pożyczki.

Proces weryfikacji pożyczkobiorcy

Weryfikacja danych klienta to niezbędny etap związany z ubieganiem się o pożyczkę w Aasa. Firma, tradycyjnie dla każdego pożyczkodawcy, sprawdza zdolność kredytową i historię spłat dotychczasowych zobowiązań w rejestrach finansowych. W przypadku Aasa, są to wszystkie najpopularniejsze bazy. Kolejno, sprawdza się Biuro Informacji Kredytowej (BIK), a także rejestry Biur Informacji Gospodarczej (BIG). Mowa o BIG Infomonitor, ERiF oraz Krajowym Rejestrze Dłużników (KRD).

Firma zaznacza co ważne, że nie dopuszcza negatywnych wpisów w charakterze dłużnika i nie toleruje negatywnej zdolności kredytowej.

Wysokość pożyczki, raty i odsetki

Oferta pożyczkowa w Aasa została skonstruowana w sposób jednolity. Klienci, którzy ubiegają się o pożyczkę po raz pierwszy, jak i drugi i kolejny, mają do dyspozycji takie same parametry. Minimalnie zawsze można pożyczyć już 2000 złotych, a kolejne kwoty zmieniają się co 100 złotych. Górny zakres wynosi maksymalnie 10 000 złotych.

Termin spłaty, jak przystało na pożyczkę długoterminową, liczony jest w miesiącach. Minimalnie zobowiązanie można zaciągnąć na 12 miesięcy (rok), a maksymalnie mogą to być 24 miesiące (2 lata). W tym przedziale można wybierać z parametrów zmieniających się o każdy miesiąc.

Jako że oferta w Aasa jest jednolita, tak i każde zobowiązanie ponosi w sobie dodatkowe koszty w postaci opłaty przygotowawczej, prowizji oraz odsetek. Jednocześnie, wyrażone jest też oprocentowanie i Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO).

Przykładowo, pożyczając 10 000 złotych na 24 miesiące (2 lata), czyli maksymalny dostępny zakres, klient ponosi koszt 300 złotych opłaty przygotowawczej i 1073,82 złotych odsetek. Dodatkowo, Aasa ściąga prowizję w wysokości 5980 złotych, przy 10% oprocentowania i RRSO w wysokości 79,18%. Łącznie należy zwrócić kwotę w wysokości 17353,82 złotego.

Pożyczka w Aasa krok po kroku

Proces zaciągania pożyczki w Aasa można podzielić na kilka prostych i przejrzyście rozplanowanych kroków.

 1. Za pomocą suwaków widocznych na stronie głównej, należy wybrać dwa najważniejsze parametry – kwotę i czas spłaty. Podczas ustalania tych wartości, warto zerknąć na znajdującą się poniżej tabelę kosztów. Przedstawione są tam wszystkie, podzielone na 3 kategorie (opłata przygotowawcza, odsetki, prowizja) koszty, jakie wliczone są w każde zobowiązanie. Będąc pewnym dobranych parametrów, wystarczy kliknąć przycisk “złóż wniosek”.
 2. Drugim krokiem jest przejście do formularza rejestracyjnego, który w przypadku Aasa skonstruowano w dość nietypowy sposób. Na początku, ponownie podane są parametry pożyczki w formie suwaków, które można jeszcze skorygować lub całkowicie zmienić.
  Dalej, należy podać swój numer PESEL, numer telefonu i przedstawić rodzaj pożyczki, jakim jest się zainteresowanym. Aasa oferuje bowiem zarówno pożyczki indywidualne, jak i pożyczki na działalność gospodarczą.
  Po zatwierdzeniu tych parametrów i zaznaczeni wymaganych zgód, pojawia się dodatkowy formularz do podania swoich danych osobowych. Wpisuje się w nim: imię, nazwisko, numer dowodu osobistego, adres e-mail, ulicę, numer domu, kod pocztowy oraz miejscowość.
  Wpisując te informacje bezproblemowo, pojawia się kolejna część formularza. Podajemy w nim formę własności mieszkania i rodzaj nieruchomości, jaką się zamieszkuje.
  Niestety, wskazać trzeba także cel pożyczki, wykształcenie oraz stan cywilny. Ponadto, podać trzeba też źródło dochodu i status zatrudnienia, a także wysokość zarobków.
 3. Następnie, można uzyskać zniżkę na koszty pożyczki w wysokości 10 złotych, jeśli potwierdzi się swoje dane osobowe na Facebooku. Firma daje też możliwość ubezpieczenia swojej pożyczki, a także sposób wypłaty – przelew ekspresowy, przelew zwykły i czek GIRO na poczcie.
 4. Na koniec, firma udostępnia nietypową możliwość wybrania dnia w miesiącu, kiedy będzie się spłacać ratę pożyczki.
 5. Po zaznaczeniu ostatniej porcji zgód, pozostaje już tylko czekać na weryfikację danych klienta.
 6. Przelew przyjdzie w czasie zależnym od metody wypłaty, jaką wcześniej wybrano.

Aasa  co, jeśli nie spłacimy na czas?

Niestety, Aasa nie oferuje możliwości przedłużenia terminu spłaty pożyczki. W przypadku opóźnień, firma ma zatem prawo do podjęcia się działań windykacyjnych wobec nieterminowego klienta. Pierw będą to karne odsetki, następnie firma ma prawo do wysyłania płatnych monitów i ponagleń. W dalszej perspektywie sprawa trafi do firmy windykacyjnej, a ta przy braku rezultatów oddaje sprawę do sądu. Ten zarządza zwykle egzekucję komorniczą. Końcowo, dane nieterminowego klienta trafiają do rejestrów dłużników.

Podstawowe cechy podsumowanie

Zalety

 • Wysoka kwota maksymalna pożyczki.
 • Przejrzysty projekt strony internetowej.
 • Wszystkie koszty podane są w sposób jawny i czytelny.
 • Możliwość rozłożenia zobowiązania nawet na 2 lata.
 • Istnieje możliwość wybrania konkretnego dnia w miesiącu na spłatę raty.
 • Możliwość wypłaty pożyczki przelewem ekspresowym.

Wady

 • Restrykcyjne wymagania – nie można mieć żadnych długów i konieczna jest nienaganna historia kredytowa.
 • Nadmiar wymaganych danych – m.in. stan cywilny, cel pożyczki i wykształcenie.
 • Potrzebne jest posiadanie stałych dochodów.
 • Wysokie koszty pożyczek
 • Firma sprawdza wszystkie najpopularniejsze rejestry finansowe.
 • Nie można przedłużyć terminu spłaty.
Aasa opinie – pożyczka ratalna do 10 000 złotych
Oceń ten wpis
2018-12-10T10:26:44+00:0005.12.2018|Pożyczki|

Dodaj komentarz