Aasa Polska – opinie klientów i recenzja

Pożyczam
od 1000 do 25000
na
od 36 do 36 mies.
Złóż wniosek

Koszty pożyczki

Szczegóły pożyczki

Przykład reprezentatywny

Złóż wniosek
Koszty pożyczki
Miesięczna rata
0
Łącznie do spłaty
0
Całkowity koszt pożyczki
0
Odsetki
0
Prowizja
0

Wymagania:

Status osoby fizycznej
Konto w banku
Wszelkie dane i koszty przedstawione w porównywarce mają charakter poglądowy. Całkowity koszt zobowiązania jest uzależniony od zdolności kredytowej klienta oraz indywidualnego wniosku.

RRSO: 45,60%, całkowita kwota pożyczki: 6300 zł, oprocentowanie zmienne: 18,50%, całkowity koszt pożyczki: 4513,14zł - na przykładzie pożyczki na 36 miesięcy

Szczegóły pożyczki
Kwota
1 000 - 25 000 zł
Treść promocji
Pieniądze wprost na konto *** Minimum formalności *** Prosty wniosek
Okres spłaty
36 miesięcy
Wymagane konto bankowe
Tak
Sposób weryfikacji
Kontomatik/Bluemedia
RRSO
45,57 %
? 45,60% - Aasa Standard; 45,57% - Aasa Standard z Pakietem Korzyści.
Oprocentowanie
18,50 %
? oprocentowanie zmienne
Wiek pożyczkobiorcy
20 - 80 lat
Pierwsza pożyczka gratis
Nie
Maks. pierwsza pożyczka
1 000 - 25 000 zł
Maks. kolejna pożyczka
25000 zł
Czas wypłaty
15 minut
Metoda wypłaty
Przelew

Aasa Standard - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 6300 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 45,60%. Rata miesięczna od 306,08 zł. Roczna stopa oprocentowania 18,50% (stopa zmienna). Całkowity koszt pożyczki: 4513,14 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 1999,44 zł, prowizja 2513,70 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 10813,14 zł. Stan na dzień 05.10.2023 r. Aasa z Pakietem Gold - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 8500 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 45,57%. Rata miesięczna od 412,97 zł. Roczna stopa oprocentowania 18,50% (stopa zmienna). Całkowity koszt pożyczki: 6093,93 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 2702,43 zł, prowizja 3391,50 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 14593,93 zł. Stan na dzień 01.11.2023 r. Pożyczka z dobrowolnym Pakietem Medycznym. Opłata za dobrowolny Pakiet Medyczny: 2400 zł. Aasa z Pakietem Premium - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 7200 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 45,57%. Rata miesięczna od 349,81 zł. Roczna stopa oprocentowania 18,50% (stopa zmienna). Całkowity koszt pożyczki: 5161,87 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 2289,07 zł, prowizja 2872,80 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 12361,87 zł. Stan na dzień 01.11.2023 r. Pożyczka z dobrowolnym Pakietem Językowym. Opłata za dobrowolny Pakiet Językowy: 2000 zł. Aasa z Pakietem Biznes - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 7200 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 45,57%. Rata miesięczna od 349,81 zł. Roczna stopa oprocentowania 18,50% (stopa zmienna). Całkowity koszt pożyczki: 5161,87 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 2289,07 zł, prowizja 2872,80 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 12361,87 zł. Stan na dzień 01.11.2023 r. Pożyczka z dobrowolnym Pakietem Medycznym. Opłata za dobrowolny Pakiet Medyczny: 2000 zł.

Zalety
Wysoka kwota maksymalna pożyczki.
Możliwość rozłożenia zobowiązania nawet na 3 lata.
Możliwość wypłaty pożyczki przelewem ekspresowym za 0 złotych przy wyborze Pakietu Korzyści.
Przejrzysty projekt strony internetowej.
Wszystkie koszty podane są w sposób jawny i czytelny.
Wady
Nie można przedłużyć terminu spłaty.
Firma sprawdza wszystkie najpopularniejsze rejestry finansowe.
Wysokie koszty pożyczek.
Dużo wymaganych danych osobistych, jak na przykład stan cywilny i wykształcenie.

Nasza ocena:

5.0/5

Ocena klientów:

4.0/5

Siedziba firmy

Aasa Polska S.A.
Hrubieszowska 2
01-209 Warszawa

Dane firmy

Kapitał zakładowy: 42000000
KRS: 0000411939
NIP: 5252528111
REGON: 146017266

Dziś przedstawiamy kolejną firmę pożyczkową, która może pochwalić się sporym doświadczeniem i konkurencyjną ofertą w dobie silnego zagęszczenia na rynku. Aasa specjalizuje się w pożyczkach ratalnych, które od kilku lat cieszą się niesłabnącą popularnością. Sprawdźmy, jak szczegółowo prezentuje się oferta tego pożyczkodawcy.

Aasa – nasza opinia

Aasa powstała w 2011 roku w Estonii, wkraczając do branży pożyczek długoterminowych, która już wtedy była bardzo konkurencyjna. Do Polski spółka weszła jako Aasa Polska S. A. w 2012 roku, jako prężnie działające przedsiębiorstwo finansowe o międzynarodowym znaczeniu.

Specjalnością Aasa, jak już wspomniano, są pożyczki ratalne. Firma kieruje swoją ofertę w ten sposób do tych klientów, którym zależy na większych kwotach pieniędzy, które będą mogli spłacić w rozłożonych w czasie ratach.

Aasa oferuje pożyczki do 25 tys. zł z okresem spłaty do 36 miesięcy

Jakie warunki należy spełnić w Aasa?

Warunki, jakie opisywana firma pożyczkowa określa wobec swoich klientów, są łatwe do znalezienia. Wystarczy otworzyć zakładkę „pytania i odpowiedzi”, gdzie już na pierwszym miejscu Aasa przedstawia regulamin.

 • Należy być nie młodszym niż 20 lat oraz nie starszym niż 80 lat.
 • Trzeba mieszkać na stałe w Polsce.
 • Niezbędne jest posiadanie polskiego obywatelstwa.
 • Trzeba mieć stały dochód.
 • Nie można widnieć w rejestrach dłużników i mieć pozytywną zdolność kredytową.
 • Trzeba wykazać, że ma się zdolność do spłaty pożyczki.

Proces weryfikacji pożyczkobiorcy

Weryfikacja danych klienta to niezbędny etap związany z ubieganiem się o pożyczkę w Aasa. Firma, tradycyjnie dla każdego pożyczkodawcy, sprawdza zdolność kredytową i historię spłat dotychczasowych zobowiązań w rejestrach finansowych. W przypadku Aasa, są to wszystkie najpopularniejsze bazy. Kolejno, sprawdza się Biuro Informacji Kredytowej (BIK), a także rejestry Biur Informacji Gospodarczej (BIG). Mowa o BIG Infomonitor, CRIF oraz KBIG. Podobnie robi wielu innych pożyczkodawców, choćby Credilo.

Firma zaznacza co ważne, że nie dopuszcza negatywnych wpisów w charakterze dłużnika i nie toleruje negatywnej zdolności kredytowej.

Wysokość pożyczki, raty i odsetki

Oferta pożyczkowa w Aasa została skonstruowana w sposób jednolity. Klienci, którzy ubiegają się o pożyczkę po raz pierwszy, jak i drugi i kolejny, mają do dyspozycji takie same parametry. Minimalnie można pożyczyć już 1000 złotych, a kolejne kwoty zmieniają się co 100 złotych. Maksymalna kwota pożyczki wynosi 25 tys. zł. Maksymalny okres spłaty, jak przystało na pożyczkę długoterminową, liczony jest w miesiącach — wynosi on aktualnie stałe 36 miesięcy, czyli 3 lata.

Jednolitą ofertę, która występuje pod nazwą Aasa Standard, można jednak rozszerzyć o tak zwany Pakiet Gold czy Pakiet Premium. Co one dają pożyczkobiorcy?

Pakiet Premium:

 • pakiet językowy (dostęp do platformy kursanta)
 • pakiet SIM (nielimitowane rozmowy, SMSy i MMSy bez ograniczeń, 10 GB internetu).

Pakiet Gold:

 • pakiet medyczny (dostęp do lekarzy specjalistów, usługi stomatologiczne, badania laboratoryjne, ocena wyników badań).

Jako że oferta w Aasa jest jednolita, tak i każde zobowiązanie ponosi w sobie dodatkowe koszty w postaci opłaty przygotowawczej, prowizji oraz odsetek. Jednocześnie, wyrażone jest też oprocentowanie i Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO).

Pożyczka w Aasa krok po kroku

Proces zaciągania pożyczki w Aasa można podzielić na kilka prostych i przejrzyście rozplanowanych kroków.

 1. Za pomocą suwaków widocznych na stronie głównej, należy wybrać dwa najważniejsze parametry – kwotę i czas spłaty. Podczas ustalania tych wartości, warto zerknąć na znajdującą się poniżej tabelę kosztów. Przedstawione są tam wszystkie koszty (odsetki, prowizja), jakie wliczone są w każde zobowiązanie. Będąc pewnym dobranych parametrów, wystarczy kliknąć przycisk „złóż wniosek”.
 2. Drugim krokiem jest przejście do formularza rejestracyjnego, który w przypadku Aasa skonstruowano w dość nietypowy sposób. Na początku, ponownie podane są parametry pożyczki w formie suwaków, które można jeszcze skorygować lub całkowicie zmienić. Dalej, należy podać swój numer PESEL, numer telefonu i przedstawić rodzaj pożyczki, jakim jest się zainteresowanym. Aasa oferuje bowiem zarówno pożyczki indywidualne, jak i pożyczki na działalność gospodarczą. Po zatwierdzeniu tych parametrów i zaznaczeni wymaganych zgód, pojawia się dodatkowy formularz do podania swoich danych osobowych. Wpisuje się w nim: imię, nazwisko, numer dowodu osobistego, adres e-mail, ulicę, numer domu, kod pocztowy oraz miejscowość. Wpisując te informacje bezproblemowo, pojawia się kolejna część formularza. Podajemy w nim formę własności mieszkania i rodzaj nieruchomości, jaką się zamieszkuje. Niestety, wskazać trzeba także cel pożyczki, wykształcenie oraz stan cywilny. Ponadto, podać trzeba też źródło dochodu i status zatrudnienia, a także wysokość zarobków.
 3. Firma daje też możliwość ubezpieczenia swojej pożyczki, a także sposób wypłaty – przelew ekspresowy i przelew zwykły.
 4. Na koniec, firma udostępnia możliwość wybrania dnia w miesiącu, kiedy będzie się spłacać ratę pożyczki.
 5. Po zaznaczeniu ostatniej porcji zgód, pozostaje już tylko czekać na weryfikację danych klienta.
 6. Przelew przyjdzie w czasie zależnym od metody wypłaty, jaką wcześniej wybrano.

Aasa Polska – logowanie

Logowanie w serwisie Aasa odbywa się poprzez wejście na stronę aasa.pl i kliknięcie w niebieską ikonkę „Logowanie”, umieszczoną w prawym górnym rogu platformy. Zostaniesz wówczas przeniesiony do okienka, w którym musisz podać swój numer PESEL i numer telefonu, na który zostanie wygenerowany jednorazowy kod SMS. Wpisz go. W ten sposób otrzymasz dostęp do swojego panelu użytkownika.

Możesz również zalogować się do profilu klienta za pomocą swojego konta na Facebooku lub Gmail.

Aasa  co, jeśli nie spłacimy na czas?

Niestety, Aasa nie oferuje możliwości przedłużenia terminu spłaty pożyczki. W przypadku opóźnień, firma ma zatem prawo do podjęcia się działań windykacyjnych wobec nieterminowego klienta. Pierw będą to karne odsetki, następnie firma ma prawo do wysyłania płatnych monitów i ponagleń. W dalszej perspektywie sprawa trafi do firmy windykacyjnej, a ta przy braku rezultatów oddaje sprawę do sądu. Ten zarządza zwykle egzekucję komorniczą. Ostatecznie, dane nieterminowego klienta trafiają do rejestrów dłużników.

Twoja opinia pomaga innym użytkownikom! Jeśli możesz, podziel się swoimi doświadczeniami z Aasa w komentarzach poniżej.

Naszym celem jest dostarczanie użytkownikom wartościowych i wiarygodnych treści, które pomogą im podejmować świadome decyzje finansowe. Wszystkie artykuły publikowane na naszym portalu opierają się na sprawdzonych źródłach i są redagowane przez specjalistów z dziedziny finansów.
Jak podobała Ci się treść?
5 - ciekawa, 1 - nieciekawa
4/5 - (181 votes)
Opinie o Aasa (44)

Odpowiadasz na komentarz:

Komentarz zostanie opublikowany pod tą nazwą

Adres e-mail nie zostanie nigdzie opublikowany

Treści, które udostępniasz w serwisie są weryfikowane

 • M
  M

  Mirek

  15.10.2020, 10:49

  Wyróżniający się komentarz

  Witam popieram to co piszą o tej firmie to sa oszuści i złodzieje ja płaciłem wiecej niż wynosiła rata w pewnym momencie splacilem cala pożyczkę, ale miałem nadplate na początku aasa podała mi ze nadpłata wynosiła ponad 90 zl ja uważałem ze ponad 160 zl a dzisiaj dostałem wiadomość ze moja nadpłata wynosi 0.62 gr gdzie pienieniadze z tej nadpłaty nie powinny być wogole ruszone. W tej firmie pracuja ksiegowi oszuści i złodzieje a ta ponad 90 zl ktore aasa wyliczyła to rzekomo błąd systemu i ze po wyliczenie wyszlo 0.62 gr. To sa złodzieje i oszuści. Ludzie którzy czytacie opinie nie pchajcie się w kredyt w aasa polska

  • N
   N

   Nela

   18.09.2021, 23:17

   Wyróżniający się komentarz

   Nie polecam zbyt duża prowizja i prawda o czym piszą w komentarzach ludzie.

 • M
  M

  Magda

  07.09.2020, 23:22

  Wyróżniający się komentarz

  AASa nie weryfikuje dokładnie danych zaciągających pożyczki

  • L
   L

   Lena

   09.05.2021, 22:18

   Wyróżniający się komentarz

   Weryfikuje wszystkie bazy i nawet przy dobrej historii odmowa.

  • I
   I

   Izabela

   18.07.2021, 19:28

   Wyróżniający się komentarz

   Co to za firma że udziela pożyczki bez wglądu dowodu osobistego.Pozyczka przez internet na pesel Tak na mnie ktoś wziol pożyczkę.

 • L
  L

  Lalka

  06.08.2020, 19:57

  Wyróżniający się komentarz

  Spłaciłam ratę na czas a oni po kilku dniach straszą mnie kancelarią prawną , beznadziejna niesolidna firma , gdybym miała więcej czasu to bym ich za to do sądu podała bo mi nerwy szarpią ale szkoda czasu i atłasu
  Na pewno nie polecam , bo nie dosyć że zdziercy to jeszcze nierzetelni , traktują swoich klientów jak przestępców , skandal skandal skandal !!!

  • A
   A

   Aasa Polska

   07.08.2020, 15:09

   Wyróżniający się komentarz

   Lalka, jeśli jakieś opłaty zostały niesłusznie naliczone, prosimy o kontakt z Naszym Biurem Obsługi Klienta pod numerem 801 40 40 40 lub (22) 46 00 300.

 • G
  G

  Gringo

  02.12.2019, 19:57

  Wyróżniający się komentarz

  Jeżeli naprawdę potrzebujesz kasy, dają i to sporo. Ale jak to w kraju nad Wisłą wałki i przekręty. Na przelew środków z nadpłat salda czekałam już cztery tygodnie. Rozumiem że mamy przepisy których nie kwestionuję, a na przelew szanowni bankierzy mają 30 dni. I tak też właśnie jest. PISałem, dzwoniłem i jak kamień w wodę. Numeru wew. do działu finansów nie ma, trzeba liczyć się z uprzejmością urzędasów. Tak poza tym, jak będzie Ciebie stać oddać 25% więcej od pożyczki to OK. 2 gwiazdki na Gwiazdkę). Zdrowych i pogodnych świąt Bożego Narodzenia i szampańskiej imprezy w Nowy Rock.

 • I
  I

  IWONA

  15.07.2019, 23:36

  Wyróżniający się komentarz

  Jako jedna z niewielu firm pożyczkowych która nie oddaje prowizji za wcześniejszą spłatę. Są to kwoty rzędu kilku tysięcy. Dopiero po sprawie w sądzie oddają. Bezpodstawnie się wzbogacają. Nie polecam !!!

 • J
  J

  Jur

  29.01.2019, 18:34

  Wyróżniający się komentarz

  Tania pożyczka i to jest najwazniejsze!! Obsluga duzy plus.

 • M
  M

  Marina

  18.01.2019, 09:47

  Wyróżniający się komentarz

  Nie ma problemów z przyznaniem pożyczki, pieniądze sa bardzo szybko wypłacane, a cennik pozyczek jest bardzo dobry- dlatego szczerze polecam.

  • I
   I

   IWONA

   15.07.2019, 23:38

   Wyróżniający się komentarz

   nie oddaja prowizji za wczęsniejszą spłątę, kwoty rzędu nawet kilku tysięcy chociaz mają obowiązek zgodnie z ustawą o kredycie konsumenckim. Wezwanie do zapłaty i pozew, bo mają człowieka gdzieś.

 • K
  K

  Kamila

  15.01.2019, 07:54

  Wyróżniający się komentarz

  Bardzo dobre warunki w porównaniu do konkurencji. Raty rozłożone aż na 2 lata, więc nie są dużym obciążeniem dla domowego budżetu. Naprawdę godna uwagi oferta.

 • M
  M

  Maciek

  11.01.2019, 19:20

  Wyróżniający się komentarz

  Oferta jakich mało. Zdecydowanie polecam.

 • J
  J

  Janek

  08.01.2019, 13:50

  Wyróżniający się komentarz

  Dobra firma, mniejszy procent niż w lendonie

  • H
   H

   Halina

   29.08.2023, 20:55

   Wyróżniający się komentarz

   Również szczerze POLECAM!

Polecane artykuły

Zobacz wszystkie
Zobacz wszystkie