Actum Finanse opinie i recenzja

Nasza ocena
5.0
Ocena użytkowników
5.0
Zobacz opinie użytkowników

Siedziba firmy

Adres:

ACTUM Sp. z o.o.

70-382 Szczecin

Dane firmy

KRS: 0000602618
NIP: 852-257-60-80
REGON: 320873619
Celdowolny
Forma prawna firmywszystkie formy
Metoda wypłatyprzelew na konto
Wiek firmy0 miesięcy
ZabezpieczenieTak
Prowizja1,4
Oprocentowanie0,60 %
RRSO24 %
Kwota20 000 - 250 000 zł
Okres spłaty1 - 12 miesięcy
Maks. pierwsza pożyczka20 000 - 250 000 zł
PromocjaNie
Czas wypłatydo 3 dni
Weryfikacja w bazach dłużników
ERIF BIK

Pożyczka hipoteczna jest pożyczką gotówkową, która jest zabezpieczona hipoteką na nieruchomości. Jest to wieloletnie zobowiązanie, którego podstawowym kosztem jest oprocentowanie. Tego typu wsparcie może okazać się niezwykle pomocne dla przedsiębiorcy, który chce rozpocząć bądź dokończyć rozpoczętą już inwestycję, a także spłacić dług. 

Branża finansowa rozwija się bardzo szybko. Na rynku pojawia się coraz to więcej firm, które oferują nie tylko kredyty, ale przede wszystkim pożyczki – zarówno te krótko, jak i długoterminowe. Pożyczka hipoteczna dla firm to ciekawe rozwiązanie, które znajdziemy w ofercie wielu instytucji pozabankowych. Jedną z nich jest Actum Finanse. To firma, która udziela szybkich pożyczek i konkuruje z wieloma bankami. Szybko wypłaca pożyczone pieniądze oraz zapewnia minimum formalności. Czym wyróżnia się ta firma, komu udziela pożyczek hipotecznych oraz czy warto skorzystać z jej usług?

Actum Finanse – podstawowe informacje oraz dane 

Actum Finanse jest instytucją, która udziela przedsiębiorcom pożyczek hipotecznych. Pożyczkobiorcą nie może być zatem osoba prywatna, a jedynie:

 • spółka cywilna, 
 • osoba fizyczna prowadząca działalność gospodarczą,
 • podmiot prawa handlowego,
 • rolnik prowadzący działalność rolną.

Pożyczki hipoteczne udzielane są pod zabezpieczenie nieruchomości do połowy jej wartości. Procedura wypłaty jest bardzo szybka – następuje w ciągu maksymalnie 24 godzin. Jeśli chodzi o zakres kwoty pożyczki, może ona wynosić od 20 000 złotych do nawet 1 000 000 złotych

Jeśli chodzi o akceptowane przez firmę nieruchomości, zaliczamy do nich przede wszystkim hotele, domy, pensjonaty, mieszkania, działki budowlane, działki rolne, nieruchomości przemysłowe, a nawet spółdzielcze, własnościowe prawa do lokalu. Warto zaznaczyć, że pożyczkobiorca nie musi być właścicielem nieruchomości w świetle prawa – wystarczy, że osoba posiadająca prawo własności danego obiektu lub działki poręczy oraz wyrazi zgodę na wykorzystanie danej nieruchomości.

Actum Finanse to instytucja pożyczkowa podlegająca wpisowi do Rejestru Instytucji Pożyczkowych prowadzonych przez Krajowy Nadzór Finansowy (KNF). Ponadto instytucja ta posiada certyfikat “Firma Wiarygodna Finansowo” przyznawany przez Biuro Informacji Gospodarczej (BIG). Na rynku działa od 2001 roku, posiada więc doświadczenie oraz stosowną wiedzę. Wystawia faktury za poniesione przez klienta koszty.

Jakie warunki należy spełnić, aby otrzymać pożyczkę?

Warunki, jakie musi spełnić przedsiębiorca, aby otrzymać pożyczkę, nie są skomplikowane. Do wstępnej weryfikacji niezbędne są oczywiście podstawowe informacje – kwota pożyczki, cel i opis nieruchomości, która ma być przedmiotem zabezpieczenia hipotecznego. Potrzebne będą również podstawowe dane osobowe. Z kolei do otrzymania pożyczki niezbędnymi do spełnienia warunkami będą:

 • ważny dowód osobisty, 
 • obywatelstwo polskie, 
 • aktywny numer telefonu, 
 • wiek powyżej 18 lat, 
 • stałe źródło dochodu, 
 • pozytywna ocena zdolności pożyczkowej, 
 • brak zaciągniętych i/lub nieoddanych chwilówek w firmie, 
 • osobiste konto w SKOK lub w banku,
 • zdolność do zwrotu pożyczki, 
 • zdjęcia nieruchomości oraz akt notarialny jej nabycia, 
 • oryginał podpisanego formularza pożyczkowego.

Firma Actum w szczególnych przypadkach może jednak wymagać dodatkowych dokumentów. Warto również dodać, że pożyczkobiorca może starać się o pożyczkę pomimo zaciągniętych kredytów w parabankach/bankach. Nie ma jednak możliwości zaciągnięcia więcej aniżeli jednej pożyczki w samym Actum Finanse. 

finansowanie fla firm Actum

Czy możliwe jest zrezygnowanie z umowy pożyczki?

Każdy klient Actum Finanse ma prawo odstąpić od umowy w ciągu 14 dni od jej zatwierdzenia. Niezbędne wówczas będzie złożenie odpowiedniego oświadczenia, którego wzór bez problemu możemy znaleźć w internecie, jak i otrzymać w instytucji Actum. Oświadczenie można wysłać listem poleconym, bądź osobiście doręczyć do siedziby firmy. Po odstąpieniu od umowy należy zwrócić całą kwotę pożyczki, również z odsetkami ustawowymi w określonym terminie.

Jak złożyć wniosek o pożyczkę?

Złożenie wniosku o pożyczkę możliwe jest zarówno przez internet, jak i stacjonarnie. W zależności od indywidualnych preferencji należy wybrać się do najbliższego oddziału bądź wypełnić formularz na stronie internetowej Actum Finanse. Możliwe jest również zaciągnięcie pożyczki przez infolinię. 

Decydując się na zaciągnięcie pożyczki hipotecznej w instytucji Actum Finanse, należy liczyć się z kosztami tj. RRSO, prowizja oraz odsetki umowne. 

W przypadku zaciągnięcia pożyczki w kwocie 20 000 złotych łączna kwoty do spłaty będzie wynosić 24 800 złotych w przypadku 12 miesięcy oraz 34 400 złotych w przypadku 36 miesięcy. Jeśli jednak zdecydujemy się zaciągnąć pożyczkę na znacznie większą kwotę, np. 500 000 złotych, w przypadku 12 miesięcy łączna kwota do spłaty będzie wynosić 620 000 złotych, a w przypadku 36 miesięcy – 860 000 złotych. 

Czy Actum Finanse weryfikuje bazy dłużników?

Instytucja finansowa Actum Finanse analizuje dane wnioskujących osób w Biurze Informacji Kredytowej (BIK) oraz Krajowym Rejestrze Dłużników (KRD). Są to dwie instytucje, które gromadzą informacje dotyczące historii pożyczkowych. Nie są to ogólnodostępne informacje. Mogą być zarówno pozytywne, jak i negatywne – w zależności od tego, czy zobowiązania są spłacane regularnie.

Informacje zawarte w bazach dłużników są niezwykle ważne i pozwalają ocenić rzetelność i wypłacalność wnioskujących osób. Firma, sprawdzając potencjalnych pożyczkobiorców, może znacznie zmniejszyć ryzyko związane z udzielaniem pożyczek zadłużonym czy zwyczajnie nierzetelnym osobom. Actum Finanse ma również możliwość umieszczania danych o nierzetelnych pożyczkobiorcach w wymienionych bazach, jeśli nie spłacają oni swoich zobowiązań.

Niektóre instytucje w celu weryfikacji podanych we wniosku informacji kontaktuje się z pracodawcą osoby wnioskującej. Dzięki temu mają pewność co do źródła dochodu, ponadto mogą dowiedzieć się co nieco o rzetelności danej osoby. Firma Actum Finanse nie kontaktuje się z zakładami pracy. Podane dane są zabezpieczone i nie są wykorzystywane w żadnych celach. Warto również dodać, że rzadko są one wymagane przez Actum Finanse. Firma w większości przypadków bazuje na oświadczeniu klienta dot. wysokości dochodów.

Brak spłaty pożyczki – co teraz?

Jeśli od terminu spłaty pożyczki minęło sporo czasu, firma Actum Finanse przekazuje sprawę do windykacji, która na jej postulat kontaktuje się z dłużnikiem. Windykacja polega na prowadzeniu konwersacji oraz negocjacji, które pozwolą ustalić możliwie jak najkorzystniejsze warunki spłaty dla dłużnika. Warto zaznaczyć, że windykator nie zajmuje dóbr materialnych dłużnika – zajmuje się tym komornik. Jego misją jest uzyskanie kompromisu. Jeśli podejmowane działania windykacji nic nie wskórają, a wszelkie próby kontaktu będą ignorowane, firma będzie zmuszona przenieść sprawę na drogę sądową. 

Opinie o Actum Finanse

Opinie o instytucji Actum Finanse są zdecydowanie pozytywne – możemy je znaleźć na samej stronie www.actum-finanse.pl. Przedsiębiorcy chwalą sobie niewielką ilość formalności, szybką wypłatę pieniędzy oraz szeroki zakres kwoty możliwej do wnioskowania. 

Zaciągnięcie pożyczki w tej firmie nie jest skomplikowane, a cały proces jest szybki i bezproblemowy. Wymagania są tak naprawdę minimalne i niemal każda osoba może otrzymać pożyczkę hipoteczną. 

Actum Finanse – zalety i wady

ZALETYWADY
Wypłata pieniędzy w ciągu 24 godzinAnaliza bazy dłużników
Prosty do wypełnienia wniosekMożliwość posiadania jednocześnie jednej pożyczki
Niewielkie wymagania
Minimum formalności
Bezpieczeństwo 
Szeroki zakres kwoty możliwej do wnioskowania
Każdy wniosek rozpatrywany jest indywidualnie

Dane firmy Actum Finanse:

ACTUM Sp. z o.o.

NIP: 8522576080

KRS: 0000360723

REGON: 320873619

RIP (Rejestr Instytucji Pożyczkowych prowadzony przez KNF): 000346

Numer konta: 88 1090 2806 0000 0001 1434 9185

Dane kontaktowe:

ul. Jagiellońska 39B

80-382 Szczecin

tel. +48 91 820 11 11

tel. +48 91 820 11 12

fax. +48 91 425 07 23

info@actum-finanse.pl

Godziny pracy:

08:00 – 16:00 od poniedziałku do piątku

Zastrzeżenie: Informacje o tej ofercie pożyczkowej oraz jej szczegółowych parametrach przedstawiają stan aktualny w momencie powstawania tekstu, tzn. 10 grudnia 2020 roku.

Opinie o ACTUM Sp. z o.o. (1)
Dodaj komentarz

Sortuj wg
 • M
  M
  Mika
  16.03.2021, 11:05

  Proste wnioskowanie, wszystko zgodnie z umową. Polecam

Podobne artykuły
NOWOŚĆ
pobierz-pwa

Pobierz aplikacje

czerwona-skarbonka.pl

x