Alior Bank Konto Jakże Osobiste – opłaty, warunki i opinie

Szczegóły konta

Sprawdź ofertę
Szczegóły konta
Dla kogo
klient indywidualny
Bezpłatna karta
Tak
? minimum 300 zł zakupów w miesiącu
Darmowe bankomaty - za granicą
Tak
Darmowe bankomaty - Polska
Tak
Promocja
Tak
Darmowe konto
Tak
? 0 zł za 2 z 10 korzyści do wyboru, wpływy w wysokości minimum 1500 zł miesięcznie
Czas Promocji
31.05.2024
Bankomaty
0 zł
Przelew online
0 zł
? pakiet bezpłatnych przelewów
Konto
0 zł
? prowadzenie rachunku oraz kartę do konta, jeśli masz mniej niż 26 lat lub zapewnisz jednorazowy wpływ min. 1500 zł/mies.,
Karta
0 zł
? prowadzenie rachunku oraz kartę do konta, jeśli masz mniej niż 26 lat lub zapewnisz jednorazowy wpływ min. 1500 zł/mies.,
Treść promocji
Do 500 zł premii za spełnienie warunków
Wszelkie dane i koszty przedstawione w porównywarce mają charakter poglądowy. Całkowity koszt zobowiązania jest uzależniony od zdolności kredytowej klienta oraz indywidualnego wniosku.
Zalety
Dwie darmowe korzyści do wyboru
Regularne promocje na założenie rachunku
Bezwarunkowo darmowe konto do 26. roku życia
Różne sposoby otwarcia konta
Wady
Wysokie koszty prowadzenia rachunku bez spełnienia warunku aktywności
Dodatkowa prowizja za wypłaty z bankomatów obcych

Nasza ocena

5.0/5

Ocena klientów

4.5/5

Siedziba firmy

Alior Bank SA
ul. Łopuszańska 38D
02-232 Warszawa

Dane kontaktowe

Dane firmy

Kapitał zakładowy: 1 305 539 910
KRS: 0000305178
NIP: 1070010731
REGON: 141387142

Konto Jakże Osobiste to w pełni elastyczny rachunek z tzw. Pakietem Korzyści, w skład którego wchodzi 11 różnych usług. W zależności od swoich potrzeb możesz je włączać/wyłączać i korzystać z nich całkowicie za darmo. Sprawdzam najważniejsze opłaty, warunki i ofertę sztandarowego konta Alior Bank.

konto jakze osobiste alior - recenzja i opinie

Kluczowe informacje

 • Konto Jakże Osobiste w Alior Banku charakteryzuje się tzw. pakietem 11 korzyści, które możesz konfigurować na rachunku wedle uznania. Dwie z nich masz za darmo, każda kolejna to koszt 3,50 zł miesięcznie;
 • Standardowa opłata za prowadzenie konta wynosi 10 zł msc, jednak unikniesz jej, zapewniając co miesiąc wpływ na kwotę min. 1500 zł. Rachunek jest bezwarunkowo darmowy dla osób do 26. roku życia;
 • Bank zapewnia dostęp do serwisu transakcyjnego Alior Online i aplikacji mobilnej Alior Mobile. Oferuje przy tym szeroki zakres funkcji, od zarządzania kontem, przez płatności mobilne, po usługi dodatkowe jak Mobilet czy Autopay;
 • Alior regularnie oferuje promocje dla nowych i obecnych klientów, w tym możliwość zdobycia premii gotówkowej oraz dodatkowych punktów w programie lojalnościowym MasterCard Bezcenne Chwile;
 • Konto Jakże Osobiste polecamy osobom, które chcą aktywnie korzystać z bankowości elektronicznej i mobilnej, dopasowując Pakiet Korzyści do własnych potrzeb. Jest to też dobra opcja dla podróżujących, którzy mogą uniknąć dodatkowych prowizji związanych z przewalutowaniami i wypłatami gotówki​.

Konto Jakże Osobiste Alior Bank – nasza recenzja

Bez wątpienia Konto Jakże Osobiste to najważniejszy rachunek w ofercie Alior Banku. Na pewno jest dobrym kierunkiem dla osób, które są świadome swoich potrzeb i dokładne wiedzą, czego oczekują od konta. Dlatego, jeśli znajdujesz się w grupie użytkowników, która zakłada swój pierwszy rachunek albo jeszcze nie do końca wie, jakie usługi będą przydatne, to odpuść sobie tę ofertę, już piszę dlaczego.

Z kontem powiązany jest, tzw. Pakiet Korzyści, w skład którego wchodzi 11 korzyści. Możesz je konfigurować wedle swoich potrzeb. Dwie z nich dołączone są do rachunku za darmo, za każdą kolejną zapłacisz 3,50 zł msc. Załóżmy, że planujesz wakacje za granicą i chcesz mieć dostęp do korzyści: Płatności kartą bez kosztów przewalutowania. Jeśli usługę włączysz na koncie w dniu wyjazdu czy nawet tydzień przed planowanym urlopem, to bank tak czy siak, doliczy sobie dodatkową prowizję za jej włączenie. Dlaczego? Bo o zamianie jednej korzyści na drugą darmową, musisz pamiętać z miesięcznym wyprzedzeniem. Inaczej nie będzie ona bezpłatna.

Dlatego druga sprawa: jeśli jesteś osobą zabieganą lub zapominalską to taka forma darmowego użytkowania rachunku może być dla Ciebie nieco denerwująca. Trudno też nie wysnuć wniosku, że korzyść korzyści nie równa. Mając do dyspozycji mniej popularne Punkty dla graczy czy 1 proc. cashback, na których bardziej Ci zależy, pozbawiasz się w tym momencie, np. funkcji bezpłatnych bankomatów w Polsce. A to w pewien sposób wpływa na atrakcyjność całej oferty.

Konto Jakże Osobiste to dobre rozwiązanie dla osób zdyscyplinowanych, które mają jasno określone potrzeby, co do użytkowania rachunku. Z kolei, jeśli zależy Ci na prostym, darmowym koncie bankowym, to polecam rozejrzeć się za innym ROR-em.
Załóż Konto Jakże Osobiste w promocji

Co oferuje Konto Jakże Osobiste?

Katalog produktów dołączonych do oferty Konta Jakże Osobistego jest całkiem pokaźny, ale z perspektywy potencjalnego klienta, skupię się na tych najistotniejszych.

Pakiet 11 korzyści

Oferowany Pakiet Korzyści możesz samodzielnie konfigurować tak, by podpinana pod rachunek usługa była całkowicie darmowa. 2 spośród nich (* możesz je wybrać) dostajesz w gratisie od banku. Za każdą kolejną, którą podłączysz do konta, zapłacisz 3,50 zł msc.

 • Bezpłatne bankomaty w Polsce;
 • Wyższe oprocentowanie na koncie oszczędnościowym;
 • 5 bezpłatnych przelewów natychmiastowych;
 • Bezpłatne bankomaty za granicą;
 • Ubezpieczenie w podróży za granicą;
 • Płatności kartą bez kosztów przewalutowania;
 • Pomoc w nagłych wypadkach (* pakiet assistance: ubezpieczenie samochodowe, domowe oraz medyczne):
 • Limit w koncie bez odsetek na 10 dni;
 • Pakiet 30 bezpłatnych powiadomień SMS;
 • Punkty dla graczy w programie Mastercard Bezcenne Chwile;
 • Zwrot 1 proc. za płatności mobilne (* do 20 zł).

Co ważne: nowo wybrana korzyść jest aktywna od kolejnego dnia, od godziny 6 rano. Tzn., że jeśli wybrałeś opcję, np. 5 natychmiastowych przelewów za darmo we wtorek o godzinie 16.00, to bank udostępni Ci ją do pełnej dyspozycji, od kolejnego dnia z samego rana. Gdy z kolei zrezygnujesz z jakiejś korzyści na rzecz drugiej, to przestaje być ona aktywna wraz z początkiem kolejnego miesiąca.

Bankowość internetowa i mobilna

W Alior Bank korzystasz z bankowości internetowej Alior Online oraz aplikacji mobilnej Alior mobile. Z ich poziomu możesz zarządzać swoimi finansami, wnioskować o nowe produkty, np. lokatę, kartę kredytową czy kredyt gotówkowy, itp. Co więcej, za ich pośrednictwem otworzysz Profil Zaufany, załatwisz sprawę w e-Urzędzie lub w PUE ZUS.

Jedną z ciekawszych funkcji w apce mobilnej Alior jest zakładka Moje rachunki. Pozwala ona na gromadzenie w jednym miejscu wszystkich Twoich rachunków (* np. za internet, wodę czy gaz), opłacając je za jednym razem, szybko, prosto i bez wypisywania osobnych danych do przelewów.

Oferta oszczędnościowa i walutowa

Jeśli chodzi o ofertę standardową, to Alior wypada dość kiepsko. Szukając promocji, możesz załapać się na całkiem przyzwoite warunki. Tym bardziej że bank cyklicznie odnawia akcje na nowe środki.

No i co ważne, wybierając korzyść Wyższe oprocentowanie na koncie oszczędnościowym również obejmie Cię taka promocja. Do dyspozycji masz dodatkowo kantor walutowy z kartą wielowalutową za 0 zł i dostępem do ponad 160 różnych walut.

Alior Pay

Czyli innymi słowy, płatności odroczone na maksymalną kwotę do 3 tys. zł. Dostęp do usługi uzyskujesz z poziomu Alior mobile. Tam wybierasz płatność, której spłatę chcesz przesunąć na później. Może to być opłata za prąd, telefon czy wypłata z bankomatu itp. Pełną listę odnajdziesz w zakładce Transakcje do odroczenia. Odroczoną płatność oddajesz w ciągu kolejnych 30 dni.

W Aliorze możesz przenieść rachunek z innego banku, w czym wspomoże Cię sam bank. Wystarczy, że złożysz taką dyspozycję w oddziale. Alior zleci za Ciebie zamknięcie starego konta, poinformuje o zmianie rachunku Twojego pracodawcę, ZUS/US i inne wskazane przez Ciebie instytucje, ale i przeniesie dyspozycje poleceń zapłaty i zleceń stałych z zamykanego konta na nowy ROR.

Płatności mobilne

Do pełnej dyspozycji dostajesz płatności telefonem: BLIK, Google Pay/Apple Pay oraz płatności zegarkiem: Garmin Pay, Fitbit Pay, Xiaomi Pay czy Swatch Pay.

Alior Bank promuje jeszcze jedno konto osobiste: konto internetowe, które adresowane jest głównie do osób, szukających swojego pierwszego rachunku bankowego. Jest proste, niedrogie i ma przejrzystą tabelę opłat. Niestety brak w nim Pakietu Korzyści oraz programu moneyback.

Załóż darmowe Konto Internetowe w Alior Banku

Jak założyć Konto Jakże Osobiste w Alior Banku?

Najszybciej i najłatwiej złożysz wniosek o konto przez internet. Możesz w tym celu skorzystać z dedykowanego linku, odsyłającego do wypełnienia formularza albo bezpośrednio wejść na stronę internetową banku, wyszukać zakładki: Konto osobiste i z tego poziomu wybrać konto docelowe, czyli Konto Jakże Osobiste.

Rachunek otworzysz również za pomocą aplikacji Alior mobile, nawet jeśli nie jesteś klientem banku.

Swoją tożsamość potwierdzisz na 3 sposoby:

 • na selfie: tę metodę Alior udostępni przy zakładaniu rachunku za pomocą aplikacji Alior mobile. Robisz zdjęcie swojej twarzy + dowodu osobistego i czekasz na weryfikację ze strony banku, który potwierdza, że osoba ze zdjęcia i dokumentu to Ty;
 • przelewem weryfikacyjnym: wykonujesz go z rachunku osobistego, który masz w innym banku;
 • lub kurierem: a więc wypełniasz wniosek online, a pozostałą część dokumentów do podpisu, dostarcza Ci kurier na wskazany adres.

Oczywiście Konto Jakże Osobiste masz możliwość otworzyć bezpośrednio w oddziale banku. Pamiętaj tylko, że pozbawiasz się wtedy szansy na założenie konta w promocji, a za taką jednorazową akcję możesz zgarnąć nawet kilka stówek do kieszeni.

Załóż Konto Jakże Osobiste w promocji

Ze względów bezpieczeństwa konto otwarte metodą na selfie i kuriera będzie objęte na starcie limitem na wszystkie transakcje wychodzące. W przypadku wideoweryfikacji jest to limit w wysokości 60 tys. zł, a kuriera, 10 tys. zł. By go wyłączyć, musisz osobiście udać się do placówki banku.

Alior Bank Konto Jakże Osobiste – tabela opłat

KosztyKonto Jakże Osobiste
Opłata za otwarcie rachunku0 zł
Prowadzenie konta*0 zł/10 zł
*0 zł:
bezwarunkowo dla klientów do 26. roku życia,
*0 zł: dla pozostałych klientów pod warunkiem zapewnienia jednorazowego wpływu na min. 1500 zł.
Karta do konta Karta Debit Mastercard Zbliżeniowa
Prowizja za wydanie karty0 zł
Opłata za kartę*0 zł/5 zł
*0 zł:
dla klientów poniżej 18. roku życia,
*0 zł: dla pozostałych klientów pod warunkiem zrealizowania kartą transakcji bezgotówkowych na min. 300 zł miesięcznie.
Płatność kartą za granicą0 zł
Wypłata z bankomatów w Polsce0 zł: za bankomaty własne lub gdy wybierzesz korzyść Bezpłatne wypłaty z bankomatów w Polsce;
2,50 zł: za pozostałe bankomaty.
Wypłaty BLIK- iem z bankomatów w Polsce0 zł
Wypłaty z bankomatów za granicą*0 zł/2,50 zł/5 zł
*0 zł: gdy wybierzesz korzyść Bezpłatne bankomaty za granicą;
2,50 zł
: w strefie EOG;
5 zł: w pozostałych bankomatach zagranicznych.
Przelew krajowy0 zł
Zlecenia stałe i polecenia zapłaty0 zł
Przelew natychmiastowy*0 zł/5 zł
*0 zł: gdy wybierzesz korzyść Pakiet bezpłatnych przelewów natychmiastowych.
Płatności mobilneBLIK, Apple Pay, Google Pay, Fitbit Pay, Garmin Pay, SwatchPAY!, Xiaomi Pay.
Tabela kosztów za Konto Jakże Osobiste w Alior Banku. Analiza własna.

Jeśli chodzi o podstawowe opłaty za Konto Jakże Osobiste, to nie odbiegają one zbytnio od konkurencji. Po zrealizowaniu aktywności możesz mieć darmowe użytkowanie karty. Bezwarunkowo darmowe masz przelewy krajowe, zlecenia stałe, polecenia zapłaty, wpłaty i wypłaty gotówki w oddziale banku oraz wpłaty i wypłaty za pomocą BLIK-a. Pozostałe usługi także mogą być bezpłatne, jeśli będziesz je świadomie dobierał. Np. przelewy natychmiastowe, za które w innych bankach zapłacisz min. 10 zł.

Czy konto osobiste w Alior Bank jest darmowe?

Tak, może takim być, o ile wykonasz na rachunku wymagane aktywności. Wówczas za prowadzenie konta i obsługę karty nic nie zapłacisz. W praktyce zrealizuj co miesiąc jednorazowy wpływ na konto na kwotę min. 1,5 tys. zł (*z rachunku w innym banku lub konta firmowego w Alior Banku) oraz transakcje bezgotówkowe na min. 300 zł msc.

Dla klientów do 26. roku życia korzystanie z Konta Jakże Osobistego jest bezwarunkowo darmowe.

Który bank nie pobiera opłat za prowadzenie konta osobistego?

Praktycznie każdy bank nie pobiera opłat za prowadzenie konta osobistego, ale pod warunkiem spełnienia wymogów aktywności. Chodzi zazwyczaj o zrealizowanie wpływu z zewnętrznego rachunku czy transakcji bezgotówkowych kartą lub BLIK-iem. Wyjątkiem na rynku jest CitiKonto w Citi Handlowy, które oferuje darmowe prowadzenie konta i użytkowanie karty debetowej wielowalutowej bez spełniania jakichkolwiek warunków.

Niemal każda instytucja organizuje promocje na założenie rachunku na specjalnych warunkach. W ramach takich akcji możesz dodatkowo zgarnąć, np. premie pieniężne, vouchery czy elektronikę. Wystarczy, że w okresie promocji otworzysz konto + zrealizujesz wymagania określone w regulaminie. Jedne z takich ofert umieściłam w poniższym rankingu.
Promocja
Tak
Bankomaty
0 zł
? 0 zł za wypłaty ze wszystkich bankomatów BLIKIEM 0 zł za wypłaty i wpłaty z bankomatów Santander Bank Polska
Konto
0/6 zł
? 0 zł za prowadzenie konta i kartę do konta (jeśli co miesiąc zapłacisz łącznie min. 300 zł kartą lub BLIKIEM, w przeciwnym wypadku 6 zł za konto i 9 zł za kartę)
Karta
0/9 zł
? 0 zł za prowadzenie konta i kartę do konta (jeśli co miesiąc zapłacisz łącznie min. 300 zł kartą lub BLIKIEM, w przeciwnym wypadku 6 zł za konto i 9 zł za kartę)

369 osób

wybrało ofertę
Sprawdź
Promocja
Tak
? do 270zł i do 4 000 punktów w programie Bezcenne Chwile
Bankomaty
0 zł
? za wypłaty z bankomatów Citi i 4 wypłaty z innych bankomatów
Konto
0 zł
? za prowadzenie konta i karty z usługą wielowalutową
Karta
0 zł
? za prowadzenie konta i karty z usługą wielowalutową

683 osób

wybrało ofertę
Sprawdź
Opinie:
5,0/5
Promocja
Tak
? Promocja „Startuj z VeloKontem” – edycja nr 1/2024
Bankomaty
0/5 zł
? 0 zł - bankomaty sieci Planet Cash oraz pozostałe bankomaty (jeśli wykonasz min. 5 transakcji kartą/ BLIK-iem)
5 zł - pozostałe bankomaty bez spełnienia warunku aktywności
Konto
0 zł
Karta
0/7 zł
? Karta będzie darmowa, jeśli wykonasz min. 5 transakcji bezgotówkowych kartą lub BLIK-iem miesięcznie lub masz mniej niż 26 lat. W przeciwnym razie opłata za kartę wyniesie 7 zł.

541 osób

wybrało ofertę
Sprawdź
Promocja
Tak
? bon 50 zł na zakupy w Żabce do 200 zł za spełnienie warunków 8% na Koncie Oszczędnościowym
Bankomaty
0/ 2,3% min. 5 zł
? - 0 zł - bankomaty własne banku,
- 0 zł - 2 pierwsze wypłaty w mies. z bankomatów obcych (pod warunkiem spełnienia warunków aktywności)
- 2,3% min. 5 zł – w pozostałych przypadkach.
Od klientów do 26 roku życia opłata nie jest pobierana.
Konto
0 zł
Karta
0/4 zł
? - 0 zł - jeśli zapewnisz jednorazowy wpływ w wysokości min. 500 zł/ mies. oraz wykonasz min. 1 transakcję bezgotówkową kartą/ Google Pay/ Apple Pay/ PeoPay
- 4 zł - w przypadku niespełnienia powyższych warunków.
Od klientów do 26 roku życia opłata nie jest pobierana.

441 osób

wybrało ofertę
Sprawdź

Konto Jakże Osobiste: zalety i wady

Zalety:

 • Możliwość dobrania do rachunku 2 bezpłatnych korzyści;
 • Bezwarunkowo darmowe konto dla osób do 26. roku życia;
 • Bogata oferta produktów dodatkowych;
 • Różne sposoby na otwarcie rachunku, w tym metodą na selfie i przelewem z innego konta;
 • Regularnie oferowane promocje na założenie rachunku;

Wady:

 • Dość wysokie koszty za prowadzenie rachunku bez spełnienia warunku aktywności;
 • Dodatkowa prowizja za wypłaty z bankomatów obcych (* jeśli nie uruchomisz specjalnego pakietu korzyści z tą usługą);
 • Zamiana jednej korzyści na drugą jest darmowa od kolejnego miesiąca kalendarzowego.

Najczęściej zadawane pytania

Ile kosztuje założenie konta osobistego w Alior Banku?

Założenie konta osobistego, jak i firmowego w Alior nic nie kosztuje. Bank nie pobiera z tego tytułu żadnych opłat.

Ile kosztuje utrzymanie konta w Alior Banku?

Konto bankowe w Alior Banku może być za darmo, ale możesz też płacić za nie 10 zł msc. Aby było bezpłatne musisz spełnić wymóg jednorazowego wpływu na kwotę min. 1,5 tys. zł.

Jak uniknąć opłaty za kartę w Alior Bank?

Wystarczy, że wykonasz transakcje bezgotówkowe kartą lub Google Pay/Apple Pay na min. 300 zł w miesiącu.

Jak zrezygnować z konta w Alior Banku?

Jeśli chcesz zamknąć konto w Alior, złóż wypowiedzenie w bankowości internetowej. Wybierz opcję Moje sprawy Dyspozycje, opinie i potwierdzeniaWypowiedzenie/zamknięcie konta Złóż wniosek. Możesz też złożyć wypowiedzenie na infolinii banku, w oddziale lub listownie, wysyłając dokument na adres korespondencyjny instytucji.

Polecamy:

Masz konto w Alior Banku? Czekamy na Twoją opinię na temat rachunku w komentarzu pod artykułem!

Naszym celem jest dostarczanie użytkownikom wartościowych i wiarygodnych treści, które pomogą im podejmować świadome decyzje finansowe. Wszystkie artykuły publikowane na naszym portalu opierają się na sprawdzonych źródłach i są redagowane przez specjalistów z dziedziny finansów.
Jak podobała Ci się treść?
5 - ciekawa, 1 - nieciekawa
4.5/5 - (12 votes)
Komentarze (2)

Odpowiadasz na komentarz:

Komentarz zostanie opublikowany pod tą nazwą

Adres e-mail nie zostanie nigdzie opublikowany

Treści, które udostępniasz w serwisie są weryfikowane

 • T
  T

  Tomo

  28.03.2024, 12:32

  Wyróżniający się komentarz

  Mam konto w Alior banku i sobie chwalę. To jest fajne konto, pod warunkiem że traktuje się je jako główne, bo bez spełniania warunków wychodzi bardzo drogo. Na bardzo duży minus infolinia Aliora, zdarza mi się wisieć na słuchawce 30 minut i w międzyczasie trzeba się przedrzeć przez chatbota który nie chce połączyć z konsultantem bez odpowiedzenia na 5 pytań.

 • M
  M

  Melon

  04.03.2024, 20:59

  Wyróżniający się komentarz

  Mam i zdzierają kasę. Kiedyś najlepszy bank. Teraz bez różnicy, trzymam tu rachunek bo inne banki nie lepsze

Polecane artykuły

Zobacz wszystkie
Zobacz wszystkie
Konto Osobiste Alior Bank
Sprawdź ofertę
Porównywarka ofert
Porównaj ()