Alior bank konto osobiste – opinie i szczegóły

Szczegóły konta

Szczegóły konta
Treść promocji
do 450 zł premii za spełnienie warunków
Dla kogo
klient indywidualny
Czas Promocji
30.09.2023
Darmowe konto
Tak
? 0 zł za 2 z 10 korzyści do wyboru, wpływy w wysokości minimum 1500 zł miesięcznie
Promocja
Tak
Bezpłatna karta
Tak
? minimum 300 zł zakupów w miesiącu
Darmowe bankomaty - za granicą
Tak
Darmowe bankomaty - Polska
Tak
Wszelkie dane i koszty przedstawione w porównywarce mają charakter poglądowy. Całkowity koszt zobowiązania jest uzależniony od zdolności kredytowej klienta oraz indywidualnego wniosku.

Siedziba firmy

Alior Bank SA
ul. Łopuszańska 38D
02-232 Warszawa

Dane kontaktowe

Dane firmy

Kapitał zakładowy: 1 305 539 910
KRS: 0000305178
NIP: 1070010731
REGON: 141387142

Elastyczne, funkcjonalne i spersonalizowane – tak w skrócie można opisać listę rachunków osobistych przygotowaną przez Alior Bank. Godne uwagi są także akcje promocyjne dołączone do kont oraz dodatkowe usługi, które doskonale wpisują się w trendy większości klientów. Spójrzmy na szczegóły ofert.

Konto osobiste dopasowane się do potrzeb

Alior Bank dał się poznać szerszej publiczności jako bank nowości i wyższej kultury finansowej. Od początku swojego istnienia świadczy usługi, z których chętnie korzystają zarówno osoby z wysokimi wymaganiami, jak i klienci zainteresowani klasyczną obsługą. Bank posiada w kraju przeszło 1 tys. placówek i co rusz do swojej oferty wprowadza nowoczesne i innowacyjne usługi.

Dla klientów detalicznych Alior Bank przygotował, m.in. konto pierwszego wyboru – Konto Jakże Osobiste, które zastąpiło wycofane z oferty Konto Osobiste Rozsądne. Jest ono prawdziwym ewenementem na rynku. W oparciu o założenie, że każdy z nas ma inne potrzeby i oczekiwania, z rachunkiem powiązany jest pakiet aż 11 korzyści. 2 z nich to bezpłatne opcje, które możesz dobierać i zmieniać w zależności od tego, czego potrzebujesz w danej chwili.

W ofercie dostępnych ROR-ów w Alior Banku odnajdziemy również:

 • Konto dla graczy z kartą LoL – czyli specjalna oferta rachunku dla obecnych i nowych klientów, do którego dołączona została unikatowa karta z wizerunkiem Ashe – bohaterki League of Legends. Po zarejestrowaniu karty w programie Mastercard Bezcenne Chwile zyskujesz dostęp do specjalnych ofert dla graczy. Więcej o promocji konta znajdziesz pod tym linkiem.
 • Konto Internetowe za 0 zł – to uniwersalny i tani rachunek, z łatwymi do uniknięcia opłatami za obsługę karty (przy wykonaniu transakcji bezgotówkowych na min. 300 zł miesięcznie). Darmowe są tutaj podstawowe funkcje, jak prowadzenie konta, przelewy internetowe czy wypłaty z bankomatów własnych i sieci Euronet (min. 100 zł) w kraju oraz za granicą.

Oferta kont osobistych przygotowana przez Alior Bank skierowana jest do osób świadomych, które wiedzą czego chcą i jakich usług potrzebują. Zdecydowanie są to rachunki do codziennego „bankowania”, które z odpowiednio dobranymi do nich korzyściami, czynią je naprawdę atrakcyjnymi i tanimi.

Konto Jakże Osobiste, czyli dwie korzyści za darmo

Lubimy być rozpieszczani ofertami skrojonymi do naszych potrzeb – dlatego śmiało możemy uznać, że takie właśnie jest sztandarowe Konto Jakże Osobiste. Oferowane jest ono w dwóch wersjach: „dorosłej” oraz jako konto dla młodych (od 13 do 26. roku życia). Podstawą tego rachunku jest elastyczny wybór 11 korzyści. Dwie z nich przysługują Ci całkowicie za darmo, a za każdą kolejną bank pobierze 3,50 zł miesięcznie.

W katalogu 11 dostępnych bonusów odnajdziemy:

 • Zwrot 1% za płatności mobilne (do 20 zł miesięcznie),
 • Wyższe oprocentowanie do 1% na koncie oszczędnościowym (do 20 tys. zł),
 • Pakiet 5 bezpłatnych przelewów ekspresowych (standardowa opłata wynosi 5 zł),
 • Ubezpieczenie w podróży za granicą (pokrywające, m.in. koszty leczenia czy zgubę bagażu),
 • Pakiet assistance, czyli pomoc w nagłych wypadkach (assistance obejmuje ubezpieczenie samochodowe, medyczne oraz domowe),
 • Pakiet 30 bezpłatnych powiadomień SMS o zdarzeniach na rachunku,
 • Limit na koncie bez odsetek przez 10 dni (do 1 tys. zł, RRSO 13,07%),
 • 0 zł za wypłaty z bankomatów za granicą,
 • 0 zł za wypłaty gotówki z bankomatów w Polsce,
 • Płatności kartą bez kosztów przewalutowania (w 152 walutach na całym świecie, bez prowizji banku, bez dodatkowych kont, kart i kosztów),
 • Punkty dla graczy (dodatkowe Riot Points w grze League of Legends wymienne na nagrody u ponad 80 partnerów programu Bezcenne Chwile).
aliorbank.pl

Masz zaplanowany wyjazd zagraniczny? Najbardziej potrzebna może okazać się opcja ubezpieczenie w podróży i ta gwarantująca darmowe wypłaty gotówki z bankomatów poza krajem. Jesteś oszczędny i „łowisz” promocje? Jeśli lubisz korzystać z nowoczesnych rozwiązań, włącz usługę zwrot za płatności mobilne oraz darmowe wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce. Prawda, że brzmi to ciekawie?

Aktywacja i dezaktywacja korzyści w praktyce

Zamiana korzyści pod względem technicznym jest dość prosta. Wybrany bonus możesz aktywować/dezaktywować w bankowości internetowej, mobilnej albo w oddziale banku. Będzie on aktywny już od następnego dnia.

WSKAZÓWKA —> Jeśli chcesz zastąpić jedną korzyść inną – tak, aby nie ponosić za nią dodatkowych opłat, pamiętaj, że dezaktywowana usługa będzie wyłączona dopiero od kolejnego miesiąca kalendarzowego. Dlatego, gdy w tym czasie uruchomisz trzecią korzyść, zapłacisz za nią 3,50 zł – dopóki poprzednia nie wygaśnie.

Alior Bank poinformuje Cię, gdy będziesz musiał ponieść opłatę za daną korzyść. W celu uniknięcia dodatkowych prowizji polecamy Ci, najpierw dezaktywować niepotrzebną korzyść i dopiero w kolejnym miesiącu włączyć potrzebną opcję.

Opłaty i prowizje za konto osobiste w Alior Banku

Jak w kontekście kosztów przedstawia się oferta rachunków osobistych w omawianej instytucji? Za przykład posłuży nam Konto Jakże Osobiste. Oto najważniejsze opłaty i prowizje, jakie poniesiesz jeszcze przed wyborem konkretnych korzyści.

Konto Jakże Osobiste
Opłata za otwarcie rachunku0 zł
Miesięczna opłata za prowadzenie10 zł
LUB
0 zł – bezwarunkowo dla klientów do 26. roku życia,
0 zł – dla pozostałych klientów pod warunkiem zapewnienia jednorazowego wpływu na min. 1500 zł
Karta do konta Karta Debit Mastercard Zbliżeniowa
Prowizja za wydanie karty0 zł
Miesięczna opłata za kartę5 zł
LUB
0 zł – dla klientów poniżej 18. roku życia,
0 zł – dla pozostałych klientów pod warunkiem zrealizowania kartą transakcji bezgotówkowych na min. 300 zł miesięcznie
Płatność kartą za granicą0 zł
Wypłata z bankomatów w Polsce0 zł – za bankomaty własne i sieci Euronet,
2,50 zł – za pozostałe bankomaty
Wypłaty BLIKiem z bankomatów w Polsce0 zł
Wypłaty z bankomatów za granicą2,50 zł – w strefie EOG,
5 zł – w pozostałych bankomatach zagranicznych
Zwykły przelew internetowy0 zł
Zlecenia stałe i polecenia zapłaty0 zł
Przelew natychmiastowy5 zł
Płatności mobilneBLIK, Apple Pay, Google Pay, Fitbit Pay, Garmin Pay, SwatchPAY!

Jak założyć konto osobiste w Alior Banku?

Konto Jakże Osobiste – zarówno w odsłonie „dorosłej”, jak i młodzieżowej otworzysz bez trudu przez internet.

1. Wypełnij krótki wniosek online.

We wniosku musisz podać informacje osobowe z dowodu osobistego oraz dane kontaktowe.

2. Potwierdź uzupełnione informacje na jeden z trzech wybranych sposobów:

 • przelewem weryfikacyjnym z innego banku,
 • poprzez wideoweryfikację (połączysz się z konsultantem),
 • za pośrednictwem kuriera (który dostarczy Ci do podpisu wymagane dokumenty).

3. Aktywuj dostęp do bankowości internetowej Alior Online oraz aplikacji mobilnej Alior Mobile.

Możesz również skorzystać z metody założenia konta poprzez aplikację mobilną (nawet, jeśli nie jesteś jeszcze klientem Alior Banku —> apkę pobierzez z Google Play/App Store). Wtedy wystarczy, że zrobisz zdjęcie dowodu osobistego, nagrasz kilkusekundowy filmik swojej twarzy, a ostateczną umowę potwierdzisz nadesłanym kodem SMS.

Jeśli jesteś już klientem Alior Banku i chciałbyś zmienić swój rachunek na Konto Jakże Osobiste, możesz zrobić to bezpłatnie w placówce banku. Zachowasz swój aktualny numer konta, jego historię oraz ustawione płatności. Niestety takiej zmianie nie podlega Konto Walutowe i Konto Private Banking.

Konto dla graczy z rozgrywką

Alior Bank równie mocno wspiera fanów e-sportu i League of Legends – jednej z najpopularniejszych gier komputerowych na świecie. Specjalnie dla jej miłośników przygotował kartę z wizerunkiem Ashe, która daje dostęp do specjalnych nagród w programie Mastercard Bezcenne Chwile.

Taką unikatową kartę możesz zamówić podczas otwierania Konta Jakże Osobistego, klikając w poniższy link.

Następnie zarejestruj otrzymaną kartę w programie Bezcenne Chwile, płać nią bezgotówkowo i zdobywaj punkty, które wymienisz, np. na Riot Points albo skrzynie Hextech z kluczem. Dodatkowo w ramach korzyści Punkty dla graczy, premiowana jest każda płatność mobilna w sklepach stacjonarnych u partnerów banku. Dzięki temu jeszcze szybciej zdobędziesz dodatkowe punkty: 1 pkt za każde wydane 1,50 zł.

Od maja 2020 r. Alior Bank jest Sponsorem Głównym Ultraligi – polskiej profesjonalnej ligi League of Legends.

ZEROzłotowe Konto Internetowe dla początkujących

Alior Bank promuje również jeszcze jedno konto osobiste – Konto Internetowe, które adresowane jest głównie do osób, szukających swojego pierwszego rachunku bankowego. Jest bowiem proste, niedrogie i ma przejrzystą tabelę opłat. Niestety brak w nim Pakietu Korzyści do wyboru oraz programu moneyback.

W zamian za to oferuje darmowe prowadzenie rachunku, bez konieczności spełnienia wymagań aktywności oraz bezpłatne użytkowanie karty (pod warunkiem zrealizowania transakcji bezgotówkowych na min. 300 zł miesięcznie). Nic nie zapłacisz także za wypłaty z bankomatów własnych i sieci Euronet.

Załóż darmowe Konto Internetowe w Alior Banku

Dodatkowe usługi i funkcjonalności w Alior Banku

Do rachunków osobistych dołączone są różne usługi i funkcjonalności, które ułatwiają codzienne „bankowanie”. Zobaczmy, co jeszcze przygotował dla Ciebie bank:

 • Płatności zbliżeniowe telefonem – BLIK, Apple Pay, Google Pay.
 • Płatności zbliżeniowe zegarkiem – Fitbit Pay, Garmin Pay, SwatchPAY!
 • Bogata oferta ubezpieczeń i dostępu do Profilu Zaufanego, PUE ZUS czy e-Urzędu w bankowości internetowej.
 • Karty kredytowe – np. Karta kredytowa Mastercard OK! albo Karta kredytowa Mastercard® TU i TAM.
 • Debet na koncie w formie limitu odnawialnego (z możliwością odnowienia).
 • Kantor Walutowy online – z darmowymi wypłatami w EUR, GBP i USD w oddziałach Alior Banku oraz bezpłatnymi przelewami na dowolny rachunek.
 • Autopay – czyli automatyczne płatności za autostrady w aplikacji Alior Mobile. Usługa dodatkowo proponuje zakup biletów komunikacji miejskiej oraz płatności za postój w strefie płatnego parkowania.
 • Konta oszczędnościowe i lokaty – do najpopularniejszych produktów tej instytucji należą: Konto Mega Oszczędnościowe oraz Lokata na nowe środki z atrakcyjnym oprocentowaniem.
 • Kredyty i pożyczki – np. Pożyczka z Mikrokosztami, Pożyczka na klik, Pożyczka na selfie czy kredyty ratalne.
 • Program Mastercard Bezcenne Chwile – czyli program lojalnościowy, dzięki któremu zgarniasz punkty za wykonane transakcje u partnerów programu (w sklepach stacjonarnych i przez internet). Zdobyte punkty możesz wymieniać na nagrody, np. vouchery na zakupy, bilety na koncerty, multimedia bądź inne gadżety.

Warto też wspomnieć o szerokiej sieci placówek i oddziałów partnerskich Alior Banku, które zlokalizowane są w całej Polsce. Tak rozbudowana sieć sprawia, że masz łatwy dostęp do banku, kiedy tylko będziesz tego potrzebować.

Masz konto w Alior Banku? Czekamy na Twoją opinię na temat rachunku w komentarzu pod artykułem!

Podsumowanie, czyli zalety i wady konta w Alior Banku

Alior Bank, tworząc ofertę rachunków osobistych, postawił na rzadko spotykaną na polskim rynku elastyczność. Do głównych zalet zaliczamy:

 • swobodne dobieranie dodatkowych korzyści do rachunku wedle uznania (za wyj. Konta Internetowego),
 • konto szybko założysz przez internet albo za pomocą aplikacji mobilnej. Wizyta w oddziale nie jest konieczna,
 • bezwarunkowo darmowe konto dla osób do 26. roku życia,
 • dostępny Kantor Walutowy Online,
 • świetny rachunek dla podróżujących za granicę (korzystne przewalutowania + 2 korzyści do wyboru) oraz dla osób szukających pierwszego rachunku (patrz —> Konto Internetowe),
 • bank oferuje spersonalizowane Konto dla graczy,
 • nowoczesne systemy płatności zbliżeniowych i mobilnych,
 • bogata oferta atrakcyjnych kredytów i pożyczek.

Główne niedogodności, jakie związane są z ofertą to przede wszystkim:

 • konieczność zapewnienia jednorazowego wpływu na min. 1500 zł, aby móc korzystać z darmowego rachunku (patrz —> Konto Jakże Osobiste),
 • za wypłaty z obcych bankomatów w Polsce i za granicą naliczana jest opłata (jeśli klient nie włączy Pakietu Korzyści).

Chcesz założyć konto osobiste? Sprawdź nasz ranking kont osobistych i wypróbuj najnowsze okazje związane z bonusami za otwarcie rachunku.

Jak podobała Ci się treść?
5 - ciekawa, 1 - nieciekawa
4.2/5 - (8 votes)
Komentarze (0)

Odpowiadasz na komentarz:

Komentarz zostanie opublikowany pod tą nazwą

Adres e-mail nie zostanie nigdzie opublikowany

Treści, które udostępniasz w serwisie są weryfikowane

Polecane artykuły

Zobacz wszystkie
Zobacz wszystkie