Alior Bank konto oszczędnościowe – opinie i recenzja

Konto oszczędnościowe, obok karty debetowej – jest drugim najchętniej wybieranym dodatkiem do rachunków osobistych. Obecnie, na Koncie Mega Oszczędnościowym w Alior Banku możesz liczyć na podwyższone oprocentowanie 1% w skali roku oraz darmowe przelewy bez ograniczeń na ROR w Alior Banku. Oto recenzja i opinie klientów na temat tego produktu finansowego.

Konto oszczędnościowe w Alior Banku – opinie klientów

Do pomnażania naszych oszczędności służą, m.in. konta oszczędnościowe – dzięki którym nasz kapitał efektywnie rośnie, a my mamy do niego nieograniczony dostęp. Jeśli jednak, przyjrzymy się nieco bliżej oprocentowaniu rachunków do oszczędzania zauważymy, że nie należy ono do najwyższych. Taka stawka, może zniechęcać do gromadzenia środków w bankach – choć czasami mamy szanse na promocyjne oprocentowanie

W ramach swojej oferty oszczędnościowej, Alior Bank oferuje standardowe Konto oszczędnościowe z oprocentowaniem 0,01%, a także promocyjne Konto Mega Oszczędnościowe, które przyciąga uwagę oprocentowaniem dla “nowych środków” 1% w skali roku. Spójrzmy, jak przedstawia się dokładna tabela opłat i prowizji oraz pozostałe parametry rachunku.

konto mega oszczędnościowe alior
aliorbank.pl

Alior Bank wielokrotnie nagradzany jest w różnego rodzaju rankingach jakości przez kapitułę konkursową. A Ty masz jakieś pozytywne lub negatywne doświadczenia z instytucją? Posiadasz Konto oszczędnościowe w Alior Banku? Podziel się z nami swoją opinią!

Konto Mega Oszczędnościowe – oprocentowanie i opłaty

Bank proponuje klientom standardowe oprocentowanie (0,01%) na „zwykłym” koncie oszczędnościowym, a także Konto Mega Oszczędnościowe z podwyższonym oprocentowaniem 1% w skali roku dla „nowych środków”. W tym jednak przypadku, aby otrzymać wyższe odsetki, konieczne jest założenie konta osobistego, np. Konta Jakże Osobistego (zapewnienie na nim wpływu 2. tys. zł w miesiącu) i wyrażenie zgód marketingowych.

Pora na pełną analizę rachunku – tabela opłat i prowizji prezentuje się następująco:

Konto Mega Oszczędnościowe
Oprocentowanie0,01% – oprocentowanie standardowe (po wygaśnięciu promocji),
0,5% – dla „nowych środków” do kwoty 100 tys. zł przez 2 m-sc (bez żadnych dodatkowych warunków),
1% – dla „nowych środków” (przy zapewnieniu na koncie osobistym w Alior Banku wpływu 2 tys. zł m-sc i wyrażeniu zgód marketingowych)
Zakres kwotdo 100 tys. zł (w ramach oferty „dla nowych środków”),
bez limitu (przy standardowej ofercie)
Kapitalizacja odsetekmiesięczna
Opłata za otwarcie konta0 zł
Miesięczna opłata za prowadzenie konta0 zł
Prowizja za przelewy internetowe0 zł – za przelewy na rachunek w Alior Banku poprzez bankowość internetową,
0 zł – pierwszy przelew zewnętrzny w miesiącu, 8 zł – każdy kolejny
Prowizja za wypłaty z kraju0 zł – pierwsza wypłata w miesiącu w oddziale Banku,
10 zł – każda kolejna wypłata w oddziale Banku
Opłata za kody SMS
(autoryzacja zleceń)
0 zł
Czy konto osobiste jest wymagane?TAK /NIE
Gdy chcesz korzystać z podwyższonego oprocentowania, musisz założyć konto osobiste!

Alior Bank w swojej ofercie oszczędnościowej posiada także Konto oszczędnościowe w programie Rodzina 500+. Oprocentowanie rachunku wynosi 1% w skali roku przez 12 miesięcy, dla kwot do 6 tys. zł.

Czym są „nowe środki”?

Jak wspomnieliśmy, standardowe oprocentowanie prezentuje się na dość niskim poziomie 0,01% w skali roku. Z kolei, podwyższone oprocentowanie dotyczy tzw. „nowych środków”, wpłaconych na konto oszczędnościowe.

Pod tym pojęciem, instytucja rozumie nadwyżkę ponad łączne saldo na Twoich rachunkach (zaliczają się do nich: konta osobiste, oszczędnościowe czy lokaty prowadzone w PLN w Alior Banku) w dniu weryfikacji kont.

Ocena atrakcyjności konta oszczędnościowego nie powinna bazować wyłącznie na samych liczbach. Równie ważne jest, by uwzględnić aktualną sytuację rynkową. Dlatego oprocentowanie 1% w skali roku to jedna z najlepszych ofert na rynku. Spójrz też na nasz najnowszy ranking kont oszczędnościowych i odnieś się do propozycji konkurencji.

Jak założyć Konto Mega Oszczędnościowe?

Proces założenia rachunku do oszczędzania zależy w dużej mierze od Twojej aktualnej sytuacji. Jeśli współpracujesz już z Alior Bankiem, ale nie posiadasz Konta Mega Oszczędnościowego, wystarczy, że w systemie Alior online z zakładki „Oferta”, zdecydujesz się na wybrany rachunek.

Natomiast, jeśli jesteś nowym klientem – o rachunek oszczędnościowy zawnioskujesz na 1 z 3 sposobów:

  • odwiedzając placówkę Alior Banku,
  • składając wniosek online (poprzez przycisk „Złóż wniosek”),
  • dzwoniąc na infolinię: 19 502.

Rozpoczynając współpracę z Alior Bankiem, zacznij od otwarcia Konta Jakże Osobistego. Dzięki temu, czeka na Ciebie podwyższone oprocentowanie i przelewy online między rachunkami bez ograniczeń!

Zalety i wady

Zalety:

  • darmowe przelewy wewnętrzne poprzez bankowość internetową,
  • promocyjne odnawianie oferty,
  • możliwość skorzystania z dodatkowej premii pieniężnej przy otwarciu Konta Jakże Osobistego,
  • miesięczne, bezpłatne prowadzenie rachunku.

Wady:

  • promocyjne oprocentowanie dotyczy tylko „nowych środków”,
  • wyższe oprocentowanie (tylko przy otwarciu konta osobistego).

Co zrobić w czasach niskiego oprocentowania kont oszczędnościowych? Warto poszukać alternatywnych opcji do pomnażania swoich środków. Jednym z rozwiązań jest zakup akcji – w tym celu sprawdź nasz ranking kont maklerskich.

Jak podobała Ci się treść?
5 - ciekawa, 1 - nieciekawa
3.7/5 - (13 votes)
Komentarze (0)

Odpowiadasz na komentarz:

Komentarz zostanie opublikowany pod tą nazwą

Adres e-mail nie zostanie nigdzie opublikowany

Treści, które udostępniasz w serwisie są weryfikowane

Polecane artykuły

Zobacz wszystkie
Zobacz wszystkie