Alior Bank konto walutowe – opinie i recenzja

Szczegóły konta

Sprawdź ofertę
Szczegóły konta
Koszt konta
0 zł
Koszt karty
10 zł
? koszt miesięczny
Aplikacja mobilna
Tak
Prowizja kantoru
0 PLN
? wypłaty PLN, EUR, USD, GBP w wybranych oddziałach banku
Pierwszy transfer za darmo?
Nie
Promocja
Nie
Opłaty za przelew walutowy
0 zł/ 5 zł/ 30zł
Czas przelewu
natychmiast
? przewalutowanie na rachunku Alior Bank
Dostępne waluty
CHF, EUR, USD, +
? oraz GBP, AUD, CAD, SEK, DKK, NOK, CZK, RUB, HUF i JPY
Darmowe bankomaty - za granicą
Tak
? 0 zł - pierwsza wypłata, 9 zł kolejna wypłata
Wszelkie dane i koszty przedstawione w porównywarce mają charakter poglądowy. Całkowity koszt zobowiązania jest uzależniony od zdolności kredytowej klienta oraz indywidualnego wniosku.

Siedziba firmy

Alior Bank SA
ul. Łopuszańska 38D
02-232 Warszawa

Dane kontaktowe

Dane firmy

Kapitał zakładowy: 1 305 539 910
KRS: 0000305178
NIP: 1070010731
REGON: 141387142

Konta walutowe to jedno z najszybciej zdobywających popularność narzędzi bankowych, które w wyjątkowo swobodny i wygodny sposób umożliwiają dysponowanie środkami w obcej walucie, które chcemy wydać podczas zagranicznego wyjazdu lub podczas zakupów online. To, co stanowi o ich sile, to bez wątpienia wyjątkowo niskie koszty korzystania, a ściślej – wiele darmowych funkcjonalności. Sprawdzamy, jak atrakcyjne pod tym kątem wypada oferta Alior Banku.

Konto walutowe w Alior Bank – oferta

Wraz z rosnącą popularnością zagranicznych wyjazdów, na które licznie wybieramy się równo w ramach obowiązków służbowych, jak i rekreacyjnie, a także zakupów na zagranicznych platformach, jedynie kwestią czasu było dostosowanie się rynku finansowego do tych nowych trendów.

Dotychczasowy model, wedle którego płaciliśmy złotówkami na zwykłym koncie, był absurdalnie drogi – poza kosztami samej transakcji, klient płacił słono za tzw. spread, czyli przewalutowanie, a także prowizję za kurs i samą transakcję.

Lekarstwem na tę sytuację okazały się konta walutowe, które oferuje dziś praktycznie każdy duży komercyjny bank – a wśród nich, także Alior Bank. Zasada jest bardzo prosta, wystarczy zasilić dowolną kwotą swoje konto walutowe dokładnie w tej walucie, w jakiej dokonywać będziemy transakcji zagranicznej. Następnie, podczas płacenia nie ponosimy żadnych dodatkowych kosztów – z konta ubywa dokładnie tyle, ile na przysłowiowej metce. W ten sposób, zagraniczne zakupy nie muszą pustoszyć naszego portfela!

Konto walutowe Alior Bank – pełna analiza

Przeglądając ofertę kont walutowych, jakie założyć można w największych polskich bankach, dostrzec można dwa sposoby na kształtowanie oferty – część banków proponuje zarówno popularne, jak i niszowe waluty, z kolei druga grupa koncentruje się tylko na tych głównych. Alior Bank umożliwia prowadzenie konta walutowego w euro (EUR), dolarach amerykańskich (USD), frankach szwajcarskich (CHF) oraz funtach brytyjskich (GBP).

Warto dodać, że uruchomienie usługi płatności w obcych walutach jest szczególnie proste w przypadku obecnych klientów Alior Banku. Wówczas nie muszą oni zakładać specjalnego konta z dodatkową karta, lecz wystarczy włączyć funkcjonalność Konta Jakże Osobistego i cieszyć się m.in. darmowym prowadzeniem i funkcją automatycznego wyboru waluty płatności.

Korzystasz już z konta walutowego w Alior Bank i chcesz podzielić się swoimi odczuciami na jego temat? A może zabrakło Ci jakichś informacji w tej recenzji? Podziel się swoją opinią w sekcji komentarzy, którą znajdziesz pod wpisem!

Rachunek walutowy w Alior Bank – najważniejsze opłaty

Kluczową kwestią, jaka interesuje osoby szukające najlepiej dopasowanego do ich potrzeb konta walutowego, jest rzecz jasna sfera opłat. To w końcu one świadczą o większej lub mniejszej konkurencyjności danej oferty i pozwalają niekiedy w prosty sposób wyłonić faworyta.

Posiłkując się informacjami zawartymi na stronie banku w sekcji tabeli opłat, przedstawiamy najważniejsze informacje na temat tego, za co poniesiemy koszty, posiadając konto walutowe w Alior Banku.

Konto walutowe Alior Bank
WalutaEUR, USD, CHF, GBP
Oprocentowanie
rachunku
0%
Opłata za otwarcie konta0 zł
Miesięczna opłata za prowadzenie konta0 zł
Rodzaje kart płatniczychMasterCard
Opłata za wydanie karty5 zł (karta walutowa),
0 zł (karta debetowa do konta w PLN z usługą wielowalutową)
Miesięczna opłata za kartę5 zł (opłata roczna dla karty walutowej),
0 zł (karta debetowa do konta w PLN z usługą wielowalutową)
Wypłata gotówki z bankomatów w Polsce0 zł w bankomatach Alior Bank,
0 zł w bankomatach Planet Cash,
0 zł w bankomatach Euronet
Wypłaty z bankomatów za granicą5 zł za inne bankomaty w Polsce,
5 zł za bankomaty zagraniczne
Polecenie przelewu
w walucie obcej w bankowości internetowej
0 zł za przelew SEPA,
30 zł za zwykły przelew zagraniczny,
Polecenie przelewu
w walucie obcej stacjonarnie
50 złotych
Czy wymagane jest otwarcie konta osobistego?NIE
Płatności mobilnebrak

Dodatkowe funkcjonalności

Osoba korzystająca z konta walutowego w Alior Banku ma do dyspozycji elastyczne funkcjonalności dostosowane do jego potrzeb. Jeżeli chcemy z niego korzystać podczas zakupów – nie ma problemu, istnieje możliwość płatności zbliżeniowych, z czego do równowartości 50 złotych nie będzie potrzebne podanie kodu PIN. Konto walutowe tworzymy w celu zakupów internetowych? Również nie ma problemu, bo zostało ono dostosowane także do dokonywania płatności online.

Istotnym atutem dla osób, które korzystają z konta za granicą, są relatywnie niskie opłaty za dokonywanie wypłat gotówki. To jak wiadomo może się niekiedy przydać, szczególnie w przypadku państw, gdzie pęd ku cyfryzacji pieniędzy jest znacznie mniejszy niż w Polsce. Za taką czynność zapłacimy mało, bo jedynie 5 złotych.

Jak założyć konto walutowe Alior Bank?

Niestety, Alior Bank nie udostępnia swoim klientom możliwości złożenia wniosku o utworzenie konta walutowego online. Konieczne będzie udanie się do stacjonarnego punktu banku w dowolnym miejscu w Polsce, za to cała procedura oparta została na bardzo prostym schemacie.

 1. Znajdź najbliższą Ci placówkę Alior Banku.

2. Wskaż w rozmowie z konsultantem walutę, w jakiej chcesz prowadzić swój rachunek walutowy.

3. Wypełnij wniosek o wszystkie niezbędne informacje.

4. Aktywuj konto walutowe i ciesz się transakcjami zagranicznymi!

Jak zamknąć konto walutowe w Alior Banku? Do tego niezbędne będzie zalogowanie się do internetowego konta bankowości online lub skontaktowanie się z bankową infolinią, aby dokonać tego głosowo.

Zalety i wady

Zalety:

 • klienci banku mogą prosto i szybko uruchomić usługę wielowalutową bez potrzeby wyrabiania nowej karty,
 • stosunkowo niska opłata za wydanie karty – 10 złotych,
 • niska opłata miesięczna za posiadanie karty – 5 złotych,
 • prosty i przejrzysty proces zakładania konta walutowego,
 • możliwość dokonywania zarówno płatności online, jak i zbliżeniowych w sklepach stacjonarnych.

Wady:

 • brak możliwości założenia konta online – konieczne jest udanie się do stacjonarnego punktu banku,
 • brak możliwości dokonywania transakcji za pośrednictwem smartfona – szkoda, bo płatności mobilne zyskują coraz większą popularność,
 • stosunkowo niewielka liczba obsługiwanych walut – euro (EUR), funty brytyjskie (GBP), dolary amerykańskie (USD) i franki szwajcarskie (CHF).

Przyglądając się z bliska ofercie Alior Banku, nie da się ukryć, że najbardziej wymagający klienci mogą znaleźć tutaj pewne uchybienia. Pomimo tego, elastyczne możliwości płacenia zbliżeniowe lub online w czterech różnych walutach powinny zadowolić wielu. Co więcej, w szczególności dotychczasowi klienci tego banku powinni być usatysfakcjonowani możliwością łatwego aktywowania usługi walutowej do istniejącego konta. Jeśli szukasz innej opcji, sprawdź nasz ranking kont walutowych.

Jak podobała Ci się treść?
5 - ciekawa, 1 - nieciekawa
3.8/5 - (9 votes)
Komentarze (1)

Odpowiadasz na komentarz:

Komentarz zostanie opublikowany pod tą nazwą

Adres e-mail nie zostanie nigdzie opublikowany

Treści, które udostępniasz w serwisie są weryfikowane

 • R
  R

  Rafał

  10.12.2021, 18:49

  Wyróżniający się komentarz

  Niestety ostatnio wymusili stosowanie lepszych zabezpieczeń transakcji, co znacząco utrudnia korzystanie z karty w Stanach Zjednoczonych.

Polecane artykuły

Zobacz wszystkie
Zobacz wszystkie
Alior Bank konto "Kantor Walutowy"
Sprawdź ofertę