Alior Bank kredyt gotówkowy – opinie i szczegóły oferty

Szczegóły kredytu

Przykład reprezentatywny

Sprawdź ofertę
Szczegóły kredytu

Skrócony przykład reprezentatywny:

RRSO: 12,57%, całkowita kwota kredytu: 32600 zł, oprocentowanie zmienne: 11,90%, całkowity koszt kredytu: 12176,34 zł - na przykładzie kredytu na 67 miesięcy
Czas wypłaty
24 godziny
Kwota
500 - 200 000 zł
Wymagane konto bankowe
Tak
Metoda wypłaty
przelew na konto
Oprocentowanie
11,90 %
? oprocentowanie zmienne
RRSO
12,57 %
? maksymalne RRSO 102,55%
Prowizja
0 zł
Okres spłaty
12 - 120 miesięcy
Promocja
Nie
? Brak prowizji dla nowych klientów Alior Banku
Wszelkie dane i koszty przedstawione w porównywarce mają charakter poglądowy. Całkowity koszt zobowiązania jest uzależniony od zdolności kredytowej klienta oraz indywidualnego wniosku.
Wszelkie dane i koszty przedstawione w porównywarce mają charakter poglądowy. Całkowity koszt zobowiązania jest uzależniony od zdolności kredytowej klienta oraz indywidualnego wniosku.

Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) Pożyczki Internetowej wynosi 12,57%; całkowita kwota pożyczki (bez kredytowanych kosztów): 32 600 zł; całkowita kwota do zapłaty: 44 776,34 zł; oprocentowanie stałe: 11,9%; całkowity koszt pożyczki: 12 176,34 zł, w tym prowizja: 0 zł (0%), odsetki: 12 176,34 zł; 67 miesięcznych rat, w tym 66 równych rat w wysokości 668,31 zł, ostatnia rata: 667,88 zł. Kalkulacja została dokonana na 1.03.2023 r. na reprezentatywnym przykładzie.

Siedziba firmy

Alior Bank SA
ul. Łopuszańska 38D
02-232 Warszawa

Dane kontaktowe

Dane firmy

Kapitał zakładowy: 1 305 539 910
KRS: 0000305178
NIP: 1070010731
REGON: 141387142

Gdzie znaleźć najtańszy kredyt gotówkowy, jakie są warunki jego przyznawania i kto może się o niego starać? Te pytania zadaje sobie wielu Polaków, a zainteresowanie nimi od lat w naszym kraju jest na wysokim poziomie. Odpowiedź na tę sytuację widać w ofertach banków, m.in. w Alior Bank. Sprawdźmy, co dla nas przygotował i na jaki kredyt możemy liczyć.

Kredyt Gotówkowy Alior Bank

Kluczowe informacje

 • Alior Bank oferuje różne rodzaje kredytów gotówkowych, w tym pożyczkę z gwarancją, pożyczkę na klik bez prowizji, kredyt konsolidacyjny, pożyczkę internetową oraz kredyty ekologiczne;
 • Decyzja o przyznaniu finansowania w Alior jest zwykle podejmowana tego samego lub następnego dnia roboczego, chyba że sytuacja finansowa klienta wymaga dłuższej analizy​;
 • Tego typu produkty możesz wykorzystać na dowolny cel konsumpcyjny, bez konieczności przedstawiania bankowi dokumentów potwierdzających wydatki.

Mimo inflacji rynek kredytów gotówkowych ma się bardzo dobrze. Choć wiele mediów wieszczyło jego ogromne załamanie, dane zebrane przez Biuro Informacji Kredytowej wyraźnie pokazują coś zupełnie odmiennego. W czerwcu 2022 roku udzielono o 3% więcej pożyczek niż miesiąc wcześniej. To spadek o zaledwie 1,3% w stosunku do tego samego okresu ubiegłego roku 1. Wskazuje to na znaczne zainteresowanie tego typu produktami, wobec czego nie pozostają obojętne również banki.

W Alior Banku pożyczek kredytowych tego typu mamy sporo do wyboru. Zostały one dopasowane do klientów o różnych potrzebach. Czas przyjrzeć im się bliżej i poznać warunki ich przyznawania.

Oferta kredytów gotówkowych w Alior Banku

Odwiedzając stronę internetową Alior Banku, naszym oczom ukaże się dość bogata oferta gotówkowa. Wśród nich znajdziemy:

 • pożyczkę z gwarancją;
 • pożyczkę na Klik bez prowizji!;
 • kredyt konsolidacyjny;
 • pożyczkę internetową;
 • kredyty eko.

My skupimy się na dwóch pierwszych opcjach, które przeznaczone zostały dla klientów różnego segmentu. Choć obie są w praktyce kredytami gotówkowymi, to różni je wiele elementów, m.in.:

 • Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania;
 • długość okresu kredytowania;
 • oprocentowanie kredytu gotówkowego;
 • maksymalna całkowita kwota pożyczki.

Kredyt gotówkowy Alior Bank

O kredyt gotówkowy możemy starać się zarówno w placówkach Alior Banku SA, jak i zdalnie oraz online. Wszystko zależy tylko od produktu, który wybierzemy. Dodatkowo bank przygotował rozwiązanie dla miłośników stałej raty oraz osób, którym szczególnie zależy na uniknięciu prowizji. W żadnym przypadku natomiast nie da się uniknąć sprawdzania zdolności kredytowej klienta, co jest już standardem wpisanym w działalność bankową.

Pożyczka na Klik bez prowizji

Interesującą formą pożyczki internetowej o charakterze gotówkowym jest tzw. pożyczka na Klik bez prowizji.

Pożyczka przez internet bez prowizji – na małe i duże wydatki – tak reklamuje swoją ofertę Alior Bank.

Jak łatwo się domyślić, otrzymać ją możemy w pełni online, ale tylko pod pewnymi warunkami. Jej szczegóły prezentują się następująco:

 • maksymalna kwota kredytu gotówkowego — 200 tys. zł;
 • okres kredytowania — do 10 lat;
 • prowizja — 0%;
 • oprocentowanie zmienne — 12,90%;
 • opcja zawarcia umowy ubezpieczenia dla pożyczek powyżej 70 tys. zł.

W Alior Banku możemy wziąć pożyczkę na Klik bez prowizji na dwa sposoby:

 • w pełni online za pośrednictwem bankowości internetowej — do kwoty 5000 zł;
 • wniosek wypełniany online, a następnie kontakt telefoniczny z konsultantem i zawarcie umowy zdalnie — powyżej kwoty 5000 zł.
Kredyt Gotówkowy Alior Bank
Alior Bank oferuje pożyczkę na Klik w 100% online i bez zbędnych formalności, aliorbank.pl

Pożyczka z gwarancją

Pożyczka z gwarancją swoją nazwę zawdzięcza możliwości ustalenia stałej wysokości rat nawet przez pięć lat. Pozostałe warunki tego rozwiązania przedstawiają się następująco:

 • kredyt ratalny w wysokości maksymalnie 70 tys. zł;
 • okres kredytowania — od 3 do 5 lat;
 • prowizja – 7%;
 • oprocentowanie stałe – 15,2%;
 • średni miesięczny koszt pożyczki – 9 zł za każdy pożyczony 1000 zł.

O pożyczkę z gwarancją ubiegać się możemy zdalnie. Wystarczy tylko, że:

 • wypełnimy wniosek przez internet, na oficjalnej stronie banku;
 • odbierzemy telefon zwrotny z banku. Konsultant przedstawi nam warunki kredytu i z jego pomocą zdalnie załatwimy wszystkie formalności;
 • zatwierdzimy umowę, a w krótkim czasie środki trafią na konto, które wskazaliśmy we wniosku.

Inne rodzaje kredytu gotówkowego w Alior Bank dostępne w ofercie

Jako klienci Alior Banku mamy do dyspozycji bogatą i zróżnicowaną ofertę produktów gotówkowych. Oprócz dwóch powyższych rozwiązań, które szczegółowo analizujemy w tym tekście, na naszej stronie znaleźć można również oferty:

Sprawdź pożyczkę gotówkową w Alior

Ile czeka się na przyznanie kredytu gotówkowego w Alior Banku?

Tani kredyt gotówkowy w Alior Banku możemy otrzymać nawet w kilkanaście minut. W przypadku przejrzystej sytuacji finansowej pozytywna decyzja zostanie nam przedstawiona nawet tego samego dnia lub najpóźniej w kolejny dzień roboczy.

Czasem jednak zdarzają się sytuacje, w których bank potrzebuje nieco więcej czasu na podjęcie decyzji. Może to być spowodowane np. naszą zdolnością kredytową czy sytuacją ekonomiczną. W takim przypadku na odpowiedź dotyczącą wniosku poczekamy do kilku dni roboczych.

Gdy już otrzymamy pozytywną opinię i podpiszemy umowę, pieniądze zostaną wysłane na nasze konto bardzo szybko. Musimy jedynie pamiętać, aby we wniosku przedstawić prawidłowy numer rachunku.

Na co można przeznaczyć kredyty gotówkowe z Alior Banku?

Zarówno pożyczka na Klik bez prowizji, jak i pożyczka z gwarancją, mogą zostać przeznaczone na dowolny cel konsumpcyjny. Oznacza to, że bank nie będzie sprawdzał, na co dokładnie wydaliśmy pieniądze i nie każe nam przedstawiać rachunków potwierdzających wykonane operacje.

Dzięki temu za otrzymane środki możemy kupić zarówno sprzęt RTV i AGD, jak i samochód, laptopa czy prezent dla bliskiej osoby. Bez problemu pieniądze przeznaczymy na remont pokoju, a nawet całego mieszkania, ale także na bieżące wydatki czy opłacenie rachunków.

W jaki sposób Alior Bank liczy zdolność kredytową klientów?

Zarówno pożyczka internetowa, jak i zaciągana przez telefon czy w oddziale banku, uzależniona jest w znacznej mierze od indywidualnej oceny naszej zdolności kredytowej. Jest to parametr pozwalający na oszacowanie, czy będziemy na pewno w stanie spłacać zobowiązanie i nie sprawimy bankowi żadnych większych „problemów”. Podobnie jak w przypadku większości instytucji finansowych, brane są tu pod uwagę przede wszystkim nasze:

 • wcześniejsze zobowiązania i regularność ich spłat;
 • aktualnie spłacane zobowiązania;
 • wysokość i rodzaj naszych zarobków;
 • szacunkowe koszty, które ponosimy każdego miesiąca.

Pożyczka gotówkowa Alior Bank — warunki przyznawania, koszty, dokumenty

Jakie warunki trzeba spełnić, aby otrzymać pożyczkę gotówkową w Alior Bank? Przede wszystkim są one przyznawane:

 • osobom na stałe mieszkającym w Polsce;
 • pełnoletnim;
 • posiadającym pełną zdolność do czynności prawnych oraz zdolność kredytową.

Starając się o kredyt gotówkowy bez zaświadczeń Alior Bank, w wielu przypadkach potrzebny jest jedynie dowód osobisty. Z niego bowiem musimy przepisać do formularza niezbędne informacje. Czasami na życzenie banku będziemy zobligowani dodatkowo okazać zaświadczenie z zakładu pracy, dotyczące zatrudnienia oraz wysokości dochodów.

Reprezentatywny przykład kosztów kredytu gotówkowego w Alior Banku

Istotną kwestią jest także koszt kredytu gotówkowego, prezentowany na podstawie przykładu reprezentatywnego. Na stronie internetowej Alior Banku nie jest niestety dostępny kalkulator kredytu gotówkowego, dostosowany do konkretnych produktów z oferty. Znajdziemy tam natomiast czytelne symulacje.

Ze względu na często zmieniające się stopy procentowe, polecamy, by wszelkie dokładne informacje sprawdzać bezpośrednio na stronie aliorbank.pl. Szczególnie ważne są tutaj RRSO oraz całkowita kwota pożyczki, którą zaciągamy (bez kredytowanych kosztów).

Kredyt gotówkowy w Alior Bank — opinie

Alior Bank cieszy się pozytywnymi opiniami wśród Polaków i podobnie wygląda to w kwestii oferowanych przez niego kredytów gotówkowych. Jak wspominaliśmy, oferta tej instytucji jest dość bogata, dzięki czemu każdemu łatwo jest znaleźć w niej coś dla siebie. Najważniejsze jest natomiast wybranie tej opcji, która będzie dla nas najkorzystniejsza w danym momencie.

Kredyt gotówkowy Alior Bank otrzymamy w pełni zdalnie lub online, bez potrzeby odwiedzania osobiście placówki banku. To rozwiązanie sprawdzi się w niecodziennych sytuacjach, gdy pieniądze potrzebne są nam w krótkim czasie. Sprzyja też temu cieszący się pozytywnymi opiniami szybki czas rozpatrywania wniosku i przelew pieniędzy często nawet tego samego dnia.

Zalety i wady kredytu w Alior Bank

Zalety kredytu gotówkowego w Alior Banku:

 • możliwość wzięcia kredytu ze stałą ratą nawet na 5 lat;
 • dość długi okres spłaty zobowiązania;
 • niski średni miesięczny koszt pożyczki;
 • opcja ubiegania się o kredyt online lub zdalnie;
 • wysoka kwota maksymalna (oprócz umów zawieranych w pełni online);
 • bogata oferta kredytowa.

Wady kredytu gotówkowego w Alior Banku:

 • w niektórych przypadkach dość wysokie RRSO;
 • niska kwota możliwa do zaciągnięcia w pełni online;
 • brak wygodnego kalkulatora kredytowego dla poszczególnych produktów z oferty.

Czy warto wziąć kredyt gotówkowy w Alior Bank?

Kredyt gotówkowy w Alior Banku jest propozycją wartą rozważenia. Jego warunki są jasno przedstawione w ofercie, w której dodatkowo możemy znaleźć kilka produktów o zróżnicowanych kwotach i parametrach.

W zależności od oferty, oprocentowanie kredytu w Alior Banku możemy uznać za bardzo konkurencyjne. W niektórych opcjach warto jednak porównać je z propozycjami innych instytucji. Uciążliwy bywa też brak kalkulatora na stronie banku, dzięki któremu moglibyśmy łatwo określić (choćby orientacyjnie) parametry zobowiązania, jakie nas interesują. Zamiast tego jednak do naszej dyspozycji pozostaje pomoc profesjonalnego doradcy, który przygotuje dla nas najlepszą propozycję.

A może kredyt konsolidacyjny? Sprawdź ofertę Alior Banku!

Alior Bank – dane kontaktowe

Opisywana w dzisiejszej recenzji oferta kredytu gotówkowego została skierowana z myślą o klientach indywidualnych, dlatego w razie potrzeby nawiązania kontaktu z infolinią przedstawiamy poniższe numery skierowane do grona klientów.

 • +48 12 370 70 00
 • 19 502
Naszym celem jest dostarczanie użytkownikom wartościowych i wiarygodnych treści, które pomogą im podejmować świadome decyzje finansowe. Wszystkie artykuły publikowane na naszym portalu opierają się na sprawdzonych źródłach i są redagowane przez specjalistów z dziedziny finansów.

Źródło:

1. https://media.bik.pl/informacje-prasowe/757910/najnowsze-dane-o-sprzedazy-kredytow-w-polsce-newsletter-kredytowy-bik-2022-07-26

Jak podobała Ci się treść?
5 - ciekawa, 1 - nieciekawa
4.2/5 - (18 votes)
Komentarze (0)

Odpowiadasz na komentarz:

Komentarz zostanie opublikowany pod tą nazwą

Adres e-mail nie zostanie nigdzie opublikowany

Treści, które udostępniasz w serwisie są weryfikowane

Polecane artykuły

Zobacz wszystkie
Zobacz wszystkie
Pożyczka Gotówkowa online Alior Bank
Sprawdź ofertę