Alior Bank kredyt hipoteczny – opinie i szczegóły oferty

Megahipoteka Alior Bank

Nasza ocena
5.0
Ocena użytkowników
4.0
Zobacz opinie użytkowników Złóż wniosek
Kwota20 000 - 700 000 zł
RRSO5,89 %
Okres spłaty12 - 360 miesięcy
Marża2,79 %
Prowizja2 248,42 zł

Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) dla wypłaconego jednorazowo kredytu Megahipoteka w Alior Banku S.A. zabezpieczonego hipoteką wynosi 4,16% przy następujących założeniach: okres obowiązywania umowy: 342 miesięcy, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów): 312 303 zł, LTV (stosunek kwoty kredytu do wartości zabezpieczenia): 88%, oprocentowanie zmienne: 2,61%; na oprocentowanie składa się: stopa referencyjna WIBOR 3M wynosząca 0,22% wg stanu na 09.12.2020 r. oraz marża 2,39% w okresie spłaty kredytu, która jest podwyższona o 2,5 p.p. do czasu uprawomocnienia się wpisu hipoteki umownej przy założeniu, że uprawomocnienie nastąpi w terminie 3 miesięcy od daty zawarcia umowy kredytu); całkowity koszt kredytu: 201 095,57 zł, w tym prowizja 3 123,03 zł (1%), odsetki: 132 988,61 zł, ubezpieczenie na życie: 15 615,15 zł (składka opłacana jednorazowo za okres pierwszych 5 lat okresu ubezpieczenia oferowanego za pośrednictwem Alior Banku SA), suma wszystkich składek ubezpieczenia na życie opłacanych miesięcznie po upływie okresu 5 lat: 37 704,56 zł , koszt ubezpieczenia nieruchomości opłacany rocznie: 8 401,40 zł; koszt złożenia w formie aktu notarialnego oświadczenia o poddaniu się egzekucji: 2 643,82 zł, koszt ustanowienia hipoteki: 200,00 zł, opłata z tytułu inspekcji nieruchomości: 250,00 zł, wpis roszczenia o ustanowienie hipoteki 150 zł, podatek od czynności cywilnoprawnych (PCC) 19zł, całkowita kwota do zapłaty: 513 398,57 zł, płatna w 342 ratach annuitetowych (równych), miesięcznych, po 1 298,20 zł (po ustanowieniu zabezpieczenia docelowego, tj. wpisu hipoteki umownej). Kalkulacja została dokonana na dzień 09.12.2020 r. na reprezentatywnym przykładzie. Ubezpieczenie na życie oferowane przez bank jest dobrowolne. Ogólne warunki indywidualnego ubezpieczenia na życie dla Kredytobiorców kredytów hipotecznych udzielanych przez Alior Bank S.A. i Wyciąg z Taryfy Opłat i Prowizji Alior Banku S.A. dla Klientów Indywidualnych dostępne w placówkach i na www.aliorbank.pl. Bank uzależnia decyzję o udzieleniu kredytu od wiarygodności i oceny zdolności kredytowej wnioskodawcy.

Inne produkty Alior Bank

Sztandarowy kredyt hipoteczny Alior Banku występuje pod nazwą „Megahipoteka”. Dzięki temu rozwiązaniu można kupić, wybudować czy wyremontować dom lub mieszkanie, a także refinansować (spłacić) kredyt mieszkaniowy zaciągnięty w innym banku. Sprawdźmy szczegóły tej oferty.

Banki szczególnie mocno rywalizują na polu kredytów hipotecznych, ponieważ jest to dla nich stały i wieloletni dochód. Czym zatem charakteryzuje się propozycja od Alior Banku? Dlaczego właśnie z nimi mielibyśmy podpisać umowę kredytu hipotecznego?

 • Wkład własny wynosi zaledwie 10% – na polskim rynku nie można otrzymać lepszej oferty. Niektóre banki żądają wkładów własnych wynoszących aż 30%!
 • Wakacje kredytowe do 6 miesięcy – łącznie nawet na 5 lat.
 • Czas oczekiwania na odpowiedź kredytową został skrócony do minimum – po wypełnieniu wniosku na stronie banku, szybko skontaktuje się z nami przedstawiciel Aliora. Jeśli nie mamy szans na finansowanie, dowiemy się tego w ciągu kilku godzin/dni. Gdy zostaniemy zakwalifikowani – przejście kolejnych etapów udzielenia kredytu hipotecznego może zająć zaledwie miesiąc.
 • Ubezpieczenie kredytu nie jest obowiązkowe, co w niektórych bankach nie jest wcale takie oczywiste.

„Megahipoteka” jest dostępna także dla osób, które zarabiają w takich walutach jak EUR/GBP/USD, o ile środki nie pochodzą z działalności gospodarczej. Kredyt hipoteczny zostanie udzielony w walucie, w której uzyskuje się dochody.

Koszty kredytu hipotecznego w Alior Banku

Biorąc kredyt w Alior Banku, musimy przygotować się na następujące koszty:

 • Oprocentowanie kredytu – aktualnie (stan na 30.09.2020) waha się w okolicach 2-3%. Pamiętajmy jednak o tym, że Alior Bank proponuje oprocentowanie zmienne oparte na WIBOR® 3M, który obliczany jest na podstawie wysokości stóp procentowych. Nikt nie zagwarantuje nam tego, że podczas np. 30 lat spłacania kredytu, stopy procentowe nie wzrosną.
 • Marża (czyli kwota doliczana do oprocentowania) – od 2,09% – jednak do momentu ustanowienia hipoteki na rzecz banku marża będzie wyższa o 2,5%.
 • Prowizja – jest to jednorazowa opłata ustalana indywidualnie – nie wyniesie więcej niż 5% wartości kredytu. Zwykle jest to 1%.
 • Wcześniejsza spłata – 2,5% od kwoty przedterminowej spłaty, min. 100 zł (przed upływem 3 lat od daty wypłaty kredytu). Opłata nie dotyczy kredytów objętych ustawą o kredycie konsumenckim, czyli tych o wartości poniżej 255 550 zł.
 • Inne opłaty – np. opłaty notarialne, opłata za zmianę zabezpieczenia czy też dobrowolne ubezpieczenie.

Kredyty hipoteczne w Alior Bank można wziąć na okres do 30 lat. Jaką za to można otrzymać kwotę? Od 100 000 do 3 000 0000 złotych.

Kto może otrzymać hipotekę w Alior Banku?

Aby nawiązać współpracę z Alior Bankiem w kwestii udzielenia kredytu hipotecznego, musimy spełnić szereg warunków.

 • Bycie osobą fizyczną otrzymującą dochody ze źródeł akceptowanych przez bank (m.in. umowa o pracę, umowa o dzieło, zlecenie, emerytury, renty, działalność gospodarcza). Potwierdzają to wymagane dokumenty, takie jak zaświadczenie o zarobkach.
 • Posiadanie regularnych dochodów – często dla banku ważniejsze jest stałość zatrudnienia niż wysokość pensji.
 • Poprawna historia kredytowa – gdy zdarzały nam się w przeszłości potknięcia ze spłatą swoich zobowiązań, możemy mieć kłopot z otrzymaniem kredytu hipotecznego.
 • Posiadanie wkładu własnego – jeśli kredytowana kwota wynosi 300 000, musimy mieć odłożone 30 000 złotych.

Wady i zalety

Zalety

 • Niski wkład własny (10%).
 • Szeroki zakres celów kredytowania.
 • Szybszy proces kredytowy niż w innych bankach.
 • Możliwość wzięcia wakacji kredytowych – do 6 miesięcy w roku.

Wady

 • Marże w niektórych bankach są niższe.
 • Do czasu ustanowienia hipoteki na rzecz banku marża podwyższona o 2,5%.
Sprawdź kredyt hipoteczny w Alior Banku

Komentarze (0)
Dodaj komentarz

Podobne artykuły
NOWOŚĆ
pobierz-pwa

Pobierz aplikacje

czerwona-skarbonka.pl

x