Alior Bank kredyt konsolidacyjny – opinie i recenzja

Nasza ocena
5.0
Ocena użytkowników
4.1
Zobacz opinie użytkowników Złóż wniosek
RRSO 9,04 %
? Maksymalna Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania wynosi 59,39%.
Kwota 500 - 200 000 zł
? Dla kwoty pożyczki powyżej 70 000 zł (wraz z kredytowanymi kosztami) Alior Bank wymaga zabezpieczenia kredytu w formie cesji z umowy ubezpieczenia na wypadek utraty pracy i NNW. Zawarcie umowy ubezpieczenia w Alior Banku jest dobrowolne. Składka jest kredytowana i opłacana jednorazowo.
Okres spłaty 3 - 120 miesięcy
Oprocentowanie 8,69 %
? zmienne
Prowizja 0%

Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) kredytu konsolidacyjnego wynosi 9,04%; całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów): 35 700 zł; całkowita kwota do zapłaty: 46 091,28 zł; oprocentowanie zmienne: 8,69%; całkowity koszt kredytu: 10 391,28 zł, w tym prowizja: 0 zł (0%), odsetki: 10 391,28 zł; 73 miesięczne raty (w tym 72 równe raty w wysokości 631,40 zł, ostatnia rata: 630,48 zł). Kalkulacja została dokonana na 15.09.2022 r. na reprezentatywnym przykładzie.

Inne produkty Alior Bank

Kredyty gotówkowe mają to do siebie, że gdy są zaciągnięte w podobnym czasie, mogą spowodować zator finansowy w budżecie domowym. Dlatego kredytem o szczególnym charakterze jest Kredyt konsolidacyjny w Alior Banku, który pozwala połączyć kilka niespłaconych zobowiązań w jedną, miesięczną ratę. Ile wyniosą opłaty, odsetki oraz dodatkowe koszty? Oto aktualne opinie i recenzja produktu.

Kredyt konsolidacyjny w Alior Banku – pożyteczne informacje

Z czasem, w wyniku różnych sytuacji życiowych może zdarzyć się, że przestaniesz terminowo spłacać swoje zobowiązania finansowe. Dlatego w ofercie wielu banków znajdziemy nie tylko kredyty gotówkowe, pożyczki, kredyty online bez zaświadczeń, ale również kredyty konsolidacyjne pozwalające na wygodne połączenie kilku niespłaconych należności w jedną, miesięczną ratę.

Z podobną propozycją, naprzeciw oczekiwaniom klientów wyszedł Alior Bank. W ramach promocji: “Pakowana Konsolidacja – II edycja” oferuje Kredyt konsolidacyjny nawet do 200 000 zł, który łączy w sobie jedną, wygodną ratę, ale i dodatkowe środki na nowe wydatki. Porównywarka kredytów gotówkowych Czerwona-Skarbonka przygotowała szczegółową analizę oferty. Przed nami najważniejsze opinie i recenzja produktu Kredytodawcy.

Jak otrzymać Kredyt konsolidacyjny w Alior Banku?

Jak deklaruje i zapewnia Bank, aby wziąć kredyt online w formie konsolidacji, nie trzeba udawać się do placówki. Wszystkie niezbędne formalności wykonasz komfortowo z domu. Spójrzmy, w jaki dokładnie sposób możesz złożyć wniosek o konsolidację zobowiązań.

 • Wniosek online. Wystarczy, że na dedykowanej stronie promocji wypełnisz formularz kontaktowy. Jako obecny klient Alior Banku aplikujesz o konsolidację w bankowości internetowej, klikając w Oferty specjalne lub w zakładkę: “Oferty-> Kredyty i pożyczki”.
 • Wizyta w jednym z oddziałów Banku. Tani kredyt konsolidacyjny uzyskasz, udając się do najbliższej placówki w Twojej okolicy.
 • Wniosek telefoniczny. Dzwoniąc na infolinię, pod numer: 12 370 71 20 lub 19 052 złożysz wniosek o Kredyt konsolidacyjny1.

Ostateczne warunki kredytowania zależą od wiarygodności kredytowej klienta, daty wypłaty Kredytu oraz daty płatności pierwszej raty.

Kredyt konsolidacyjny w Alior Banku – jakie warunki należy spełnić?

Aby otrzymać kredyt gotówkowy online w formie konsolidacji, musisz być świadomym tego, że Alior Bank dokładnie weryfikuje przyszłych klientów, zarówno pod względem wieku, jak i osiąganych dochodów. Dlatego, w przypadku skorzystania z oferty, zwróć uwagę na warunki wnioskowania, jakie musisz spełnić.

 • Pełnoletność.
 • Pełna zdolność do czynności prawnych.
 • Konsolidacja co najmniej jednego zobowiązania kredytowego zewnętrznego, np. kredytów/pożyczek detalicznych, zadłużenia na kartach kredytowych oraz limitach w koncie, zaciągniętych w innych niż Bank podmiotach. Z Kredytu konsolidacyjnego w Alior Bank wykluczone są należności powstałe w ramach prowadzonej działalności gospodarczej.
 • Kwota konsolidacji musi wynosić minimum 30 000 zł brutto (wraz z kredytowanymi kosztami).

Dodatkowo, Bank wymaga dostarczenia odpowiedniej dokumentacji.

 • Dowód tożsamości, ewentualnie paszport bądź karta stałego pobytu.
 • Zaświadczenie z zakładu pracy o zatrudnieniu i wysokości uzyskiwanych dochodów/lub.
 • Zaświadczenie o zatrudnieniu i wysokości uzyskiwanych dochodów z tytułu umów zleceń/o dzieło2.

W ramach Kredytu konsolidacyjnego w Alior Banku nie można skonsolidować zobowiązań wewnętrznych (udzielonych przez Alior Bank).

Dodatkowe usługi Kredytu konsolidacyjnego w Alior Banku

Jeśli płacisz kilka rat w miesiącu oczywistym jest, że zależy Ci na najlepszych warunkach spłaty zobowiązań. Spójrz, jakie produkty towarzyszące możesz dobrać, decydując się na tani kredyt gotówkowy w formie konsolidacji w Alior Banku.

 • Konto Jakże Osobiste,
 • Limit odnawialny na rachunku na nieprzewidziane wydatki,
 • Ubezpieczenie dla kredytobiorców PZU Życie S.A.

Kredyt konsolidacyjny w Alior Banku – jak wygląda procedura wnioskowania?

Tak naprawdę, nie musisz zbyt wiele robić, by móc wnioskować o konsolidację. Wystarczy, że będziesz postępował zgodnie z poniższymi krokami.

1. Wejdź na dedykowaną stronę promocji (jako nowy klient) albo zaloguj się do bankowości internetowej (jako obecny klient Alior Banku). Link do oferty podsyłamy poniżej:

2. Wypełnij wniosek online o najważniejsze informacje, jak: imię i nazwisko, numer telefonu oraz adres e-mail (jako nowy klient). Z kolei, w bankowości internetowej zajrzyj do zakładki Oferty specjalne lub “Oferty -> Kredyty i pożyczki” (jako obecny klient Alior Banku).

3. Oczekuj na telefon konsultanta, z którym wypełnisz resztę formalności. Dokumentacje związaną z Kredytem konsolidacyjnym dostarcz:

 • do dowolnego oddziału Alior Banku/lub,
 • na adres korespondencyjny Alior Banku/lub,
 • po zalogowaniu za pomocą bankowości internetowej,
 • drogą elektroniczną na adres: konsolidacja@alior.pl.

4. Gotowe! Po zawarciu Umowy, Alior Bank przeleje środki na wskazane przez Ciebie konto bankowe.

Kredyt konsolidacyjny w Alior Banku – opinie i recenzja

Zanim zdecydujesz się na wypełnienie wniosku online, porównaj ze sobą wszystkie szczegółowe warunki oferty. Zwróć uwagę nie tylko na zalety, ale i wady Kredytu konsolidacyjnego.

Zalety:

 • wysoka kwota Kredytu konsolidacyjnego, którego widełki kwotowe wahają się od 30 000 do 200 000 zł,
 • długi okres kredytowania nawet do 10 lat,
 • możliwość wcześniejszej spłaty zobowiązania,
 • akceptowalność różnych źródeł dochodu, w tym umowa zlecenie i umowa o dzieło,
 • opcja wnioskowania o konsolidację w 100% online i bez wychodzenia z domu,
 • niskie oprocentowanie,
 • kredyt bez zakładania konta osobistego. Aby skonsolidować długi, nie musisz mieć rachunku w Alior Banku,
 • szybka decyzja kredytowa w ciągu kilkunastu minut oraz przelew środków do jednego dnia od zaakceptowania wniosku o konsolidację,
 • brak obowiązku wykupienia ubezpieczenia na życie/od utraty pracy,
 • dostępny kalkulator kredytowy.

Wady:

 • maksymalna kwota Kredytu konsolidacyjnego dostępna jest dla kilku procent klientów,
 • wysokość odsetek, prowizji oraz innych opłat zależy od indywidualnej decyzji klienta.

Faktycznie nie musisz obawiać się zaciągnięcia Kredytu konsolidacyjnego w Alior Banku. Jest to oferta, dzięki której możesz zyskać jedną, niższą ratę zamiast kilku zaciągniętych w różnych bankach. W naszej opinii nie każdy kredyt online w formie konsolidacji ma tak korzystne oprocentowanie. Atrakcyjny jest także sam okres kredytowania z opcją wcześniejszej spłaty zobowiązania. Opinie obecnych i byłych klientów także są cenną wskazówką przy rozważaniu oferty. Przy okazji poszukiwania ciekawych propozycji wejdź też na ranking kredytów gotówkowych widoczny na Czerwonej-Skarbonce. Dostępne są w nim atrakcyjne propozycje różnych banków.

Źródła:

1. Strona Alior Banku, https://www.aliorbank.pl/klienci-indywidualni/kredyty-konsolidacyjne/kredyt-konsolidacyjny.html

2. Regulamin Promocji „Prosta konsolidacja”

Komentarze (0)

Odpowiadasz na komentarz:

Komentarz zostanie opublikowany pod tą nazwą

Adres e-mail nie zostanie nigdzie opublikowany

Treści, które udostępniasz w serwisie są weryfikowane

Podobne artykuły