Amronet – opinie klientów i recenzja

Nasza ocena
4.0
Ocena użytkowników
4.2
Zobacz opinie użytkowników

Siedziba banku

Adres:

Amronet kantor internetowy

Gwiaździsta 66, Lok. 22 piętro

53-413 Wrocław

Dane kontaktowe

Dane banku

NIP:
894-30-47-640

Usługi internetowych kantorów cieszą się w ostatnich latach rosnącą popularnością. Coraz więcej klientów przekonuje się, że wymiana środków nie tylko na dowolne cele, ale i z coraz szerszego wachlarza walut, wcale nie musi być czasochłonna. Co więcej, można tego dokonać z domowego zacisza, mając przed sobą komputer lub smartfon. Amronet to jeden z tych operatorów, który to oferuje – sprawdźmy, czym wyróżnia się jego oferta.

Usługi finansowe w ostatniej dekadzie zmieniły się nie do poznania, i to nie tylko pod kątem usług bankowych czy pożyczkowych, ale również w kontekście wymiany walut. Polska okazała się udanym poligonem doświadczalnym do rozwoju branży fintech, w której istotną rolę odgrywają wyrastające jak grzyby po deszczu kantory internetowe. Spośród nich, Amronet to jeden z najdłużej działających w branży operatorów, specjalizujący się w nietypowej formie oferowania walut zagranicznych do wymiany online.

Informacje o firmie

Amronet to nazwa nowoczesnej platformy do wymiany walut, która została założona przez spółkę Payholding International z Wrocławia. Istniejąca w 2013 roku, zbudowała w ciągu mniej niż dekady działalności 3 dobrze prosperujące kantory do wymiany walut online, które konkurują z takimi markami jak Cinkciarz.pl. Amronet zapewnia kompleksową obsługę zarówno dla klientów prywatnych, jak i biznesowych. To, czym dolnośląska inicjatywa w coraz ciaśniej obsadzonej branży zdecydowała się wyróżnić, to sposób przeliczania kursu.

Waluty, jakie wymieniają klienci za pomocą Amronetu, owszem – mogą być przeliczane na podstawie bieżącego kursu Narodowego Banku Polskiego na dany dzień – jak działa zresztą praktycznie każdy tradycyjny i internetowy kantor. Oprócz tego jednak, operator ten stawia także na tzw. transakcje społecznościowe, gdzie przelicznik danej waluty uzależniony jest od tego, jak ustala ją osoba sprzedająca. Zdaniem operatora, daje to nie tylko szansę na atrakcyjniejszy kurs od tradycyjnych kantorów, ale i np. szansę na podjęcie się negocjacji prowizji za transakcję.

Całokształt usług Amronet oferuje w – trzeba przyznać – wyjątkowo atrakcyjnym wizualnie opakowaniu, umożliwiając sprawne pozyskanie wiedzy o wszystkich niezbędnych aspektach funkcjonowania tego kantoru. Wystarczy mniej niż pięć minut, aby zorientować się, jak to działa. Czy jednak warto zaufać tej platformie? Poświęciliśmy więcej czasu na to, aby wnikliwie przygotować się do odpowiedzi na to pytanie.

Amronet

Jak działa Amronet?

Zasady funkcjonowania kantorów internetowych z reguły oparte są na bardzo prostym schemacie – i nie inaczej jest również w przypadku platformy Amronet. Zaglądając do zakładki „jak to działa”, poznać możemy wszystko, co musi wiedzieć klient chcący wygodnie korzystać z wymiany walut online.

 1. Rejestracja konta.
  Amronet pozwala założyć konto za pomocą prostego formularza online, nie pobierając za to żadnych opłat. Według operatora, cała procedura zajmuje nie więcej niż 5 minut, a już na początku klient może skorzystać z aktualnych promocji uatrakcyjniających ofertę.
 2. Zasilenie konta środkami.
  Aby utworzone konto użytkownika pozwalało na swobodne korzystanie z funkcjonalności transakcji walutowych, należy zasilić konto środkami pienięznymi. Wpłaty dokonujemy darmowo, mając możliwość użycia rachunku krajowego lub zagranicznego, a na wpłynięcie pieniędzy należy poczekać 15 minut.
 3. Wymień walutę.
  W 100% online klient może dokonać wymiany waluty w dogodny sposób – za pomocą aktualnych kursów walutowych, zapewniając błyskawiczne przewalutowanie, lub za pomocą wspomnianych transferów społecznościowych. Klient może skorzystać z oferty wymiany środków od innego użytkownika, samemu wybierając najbardziej dogodną ofertę.
 4. Wypłata środków.
  Po wymianie pieniędzy, na koncie użytkownika platformy Amronet powinny się one znaleźć w ciągu 15 minut. Szczegóły i historia transakcji zawsze dostępna jest w koncie użytkownika.

Warunki korzystania z platformy Amronet

Aby z powodzeniem skorzystać z funkcjonalności kantoru internetowego Amronet, użytkownik musi pamiętać o konieczności spełnić niżej wskazanych, zwięzłych i prostych warunków.

 • Każdy, kto chce założyć konto użytkownika, musi posiadać aktywny adres poczty e-mail. W ten sposób będzie on mógł dokonać aktywacji konta, bez której nie będzie możliwe korzystanie z wymiany walut. Ważne! Link aktywacyjny wysłany drogą mailową jest aktywny przez 24 godziny.
 • Nie należy też zapominać o konieczności posiadania rachunku bankowego z dostępem do bankowości elektronicznej, co pozwoli na szybkie i wygodne dysponowanie środkami, a przede wszystkim – zasilenie portfela walutowego do pierwszego transferu.

Jak przelać pieniądze do Amronet?

Amronet umożliwia przekazanie środków do przewalutowania sposobem bardzo prostym i intuicyjnym. Podobnie do wielu konkurencyjnych kantorów, dokonuje się tego zasilając tzw. wirtualny portfel połączony z kontem użytkownika.

 1. Należy przekazać na niego określoną przez klienta kwotę środków prosto z konta bankowego, przy czym operator dodaje, że możne ono być połączone zarówno z rachunkiem w Polsce, jak i kontem zagranicznym.
 2. Środki, jakie wysyłamy do Amronet, powinny zostać zaksięgowane najpóźniej 15 minut po wykonaniu przelewu. Gdy znajdą się w portfelu walutowym, pozostaje już nic innego, jak tylko wykonać nimi pierwszy transfer walutowy.

Opłaty w Amronet

Amronet to platforma usługowa, która choć oferuje klientom m.in. darmową rejestrację konta i liczne promocyjne bonusy, to nie stroni rzecz jasna od naliczania opłat za świadczenie usług. Klienci powinni pamiętać, że koszty wiążą się z każdą transakcją przewalutowania, od której Amronet pobiera prowizję. Z przelewami z zagranicznych kont bankowych również mogą wiązać się opłaty, które naliczane są w zależności od stawek danego banku.

Wartościowym udogodnieniem i atutem w Amronet na tle konkurencji jest możliwość negocjowania wysokości prowizji za korzystanie z usług tego kantoru internetowego, jeżeli wybieramy kupno danej waluty u innego użytkownika.

Jak odebrać wymienioną walutę?

Sposób, w jaki środki po przewalutowaniu trafiają na konto klienta, jest równie mało skomplikowany, co w przypadku odwrotnej procedury – czyli zasilenia portfela walutowego. Po dokonaniu się przewalutowania wybraną metodą, powinny one zostać zaindeksowane przez Amronet i wysłane przelewem błyskawicznie na wskazany numer konta bankowego. Na przewalutowane środki użytkownik powinien czekać maksymalnie 15 minut.

Amronet

Kantory internetowe – dodatkowe informacje

Jak każda duża platforma do wymiany walut online, Amronet doskonale zdaje sobie sprawę z tego, jak duża i groźna jest dzisiaj konkurencja. Co za tym idzie, na stronie internetowej tego operatora znaleźć możemy garść informacji na temat aspektów, pod których względem Amronet wyróżnia się na tle konkurencji lub inaczej – co zwyczajnie umacnia jego pozycję w oczach potencjalnego klienta. O czym mowa?

 • Amronet nie nakłada na klientów kwotowych limitów dotyczących transakcji.
 • Platforma oferuje takie środki gwarantujące bezpieczeństwo transakcji, jak szyfrowanie SSL czy autoryzacja kodem na wiadomości SMS.
 • Amronet deklaruje, że działa zgodnie z kanonem dobrych praktyk rekomendowanym przez Komisję Nadzoru Finansowego.
 • Za pośrednictwem platformy Amronet miesięcznie klienci dokonują nawet 18 tysięcy transakcji.
 • Firma posiada nawet 50 tysięcy unikalnych klientów, zarówno z grona osób prywatnych, jak i klientów biznesowych.
 • W ciągu 7 dni działalności platformy, klienci wymieniają nawet 30 milionów złotych.
 • Amronet deklaruje, że umożliwia przekazywanie środków w dowolne zakątki świata – takie jak Europa, USA, Chiny czy Australia.

Amronet opinie i nasza recenzja

Recenzowana dziś platforma to kolejny reprezentant coraz obszerniejszego grona internetowych kantorów, które odbierają praktycznie wszystkie argumenty za korzystaniem z tradycyjnych, stacjonarnych kantorów. Amronet umożliwia nie tylko szybką wymianę środków na jedną z kilku najpopularniejszych, z europejskiego punktu widzenia, walut, ale i zapewnia takie pozostałe ciekawe rozwiązania, jak np. przekazy pieniężne realizowane globalnie.

I choć liczba walut widocznych w kursie jest zaskakująco symboliczna, to Amronet w zmyślny sposób przedstawia nam aspekty, pod których względem warto mu zaufać. Doceniamy tabelkę, w której firma bezpośrednio zestawia ze sobą zasady działania kantorów internetowych z kantorami stacjonarnymi i bankowymi. Korzyści widać jak na dłoni.

Co więcej – zastąpienie kursów NBP kursami użytkowników to rozwiązanie nietypowe, ale wpisujące się w coraz popularniejszy trend finansów społecznościowych w internecie. Podsumujmy jeszcze tylko na koniec najważniejsze refleksje po kompleksowym zapoznaniu się z zakresem usług, jakie oferuje ten operator walutowy.

Zalety:

 • Brak limitów na kwoty przekazów walutowych.
 • Kurs waluty zależy od dostępnych ofert użytkowników, a nie kursu NBP.
 • Firma o dużym doświadczeniu rynkowym.
 • Możliwość przekazywania środków do dowolnych zakątków świata.
 • Założenie konta walutowego jest w pełni darmowe.
 • Estetyczna i przyjazna w nawigacji strona internetowa.
 • Środki zabezpieczające dokonywanie transakcji wzbudzają zaufanie.
 • Szybka wypłata środków na konto bankowe.
 • Atrakcyjny, 30% rabat dla nowych użytkowników.

Wady:

 • Bardzo niewielka liczba wymienionych walut w tabeli z kursami – zaledwie cztery główne, czyli euro, franki szwajcarskie, funty brytyjskie i dolary amerykańskie.
 • Długi czas oczekiwania na znalezienie się środków pieniężnych w portfelu – 15 minut to i tak dużo biorąc pod uwagę fakt, że konkurencja potrafi tutaj oferować przelewy błyskawiczne.
 • Niekiedy może się okazać, że kurs oferowany aktualnie przez użytkowników platformy może być mniej korzystny, niż ten ogłoszony danego dnia przez NBP.

Amronet – dane kontaktowe

Przedstawiona dziś platforma walutowa umożliwia nawiązanie kontaktu z biurem obsługi klienta na tradycyjne, dwie metody.

Telefon.

 • +48 535 22 22 55

E-mail.

 • pomoc@amronet.pl

Biuro obsługi klienta Amronet pracuje 6 dni w tygodniu, od poniedziałku do piątku od godziny 8:00 do 18:00, a także w soboty – od 10:00 do 14:00.

Informacje na temat spółki

Biuro prasowe

Nazwa spółki

Payholding International sp. z o.o.

Charakter działalności:
Wymiana walut online
Utworzony:
2013
Numer REGON:
381808333
Numer KRS:
0000760715
Numer NIP:
8992853499
Adres siedziby:
ul. Gwiaździsta 66, 53-413 Wrocław

Zastrzeżenie: Informacje o tej ofercie oraz jej szczegółowych parametrach przedstawiają stan aktualny w momencie powstawania tekstu, tzn. 18 września 2020 roku.

Komentarze (0)
Dodaj komentarz

Podobne artykuły
NOWOŚĆ
pobierz-pwa

Pobierz aplikacje

czerwona-skarbonka.pl

x