Arkon Finance i infolinia za 7,69zł – Nasza opinia o pseudo-pożyczkach

Arkon Finance i infolinia za 7,69zł - Nasza opinia o pseudo-pożyczkach

Drugą firmą, którą weźmiemy pod lupę, w ramach weryfikacji nieuczciwych pożyczkodawców jest Arkon Finance. Działa na podobnej zasadzie jak poprzednio opisywany przez nas Concash. Główny zarobek tej strony to zyski z płatnych infolinii oraz SMS-ów premium. O tym, że ktoś otrzymał pożyczkę, na tej stronie krążą legendy, zapewne rozpowszechniane przez właściciela serwisu.

Weryfikacja firmy, która stoi za portalem Arkon Finance

W tym przypadku strona może wydawać się bardziej wiarygodna w porównaniu do poprzednio opisywanego serwisu. Firma, która jest właścicielem strony Arkon Finance to „Net Media Serwis Sp. z o.o. Sp. k.”, z siedzibą w Poznaniu, przy ulicy Wagrowskiej 6. A przynajmniej taką informację znajdziemy na stronie, w zakładce „kontakt”. Do spółki udało nam się dotrzeć, jednak jest informacja o zakończeniu działalności przed tą firmę w grudniu 2016 roku. Odszukaliśmy więc inną, do złudzenia podobną, z takim samym adresem zameldowania, oraz tym samym właścicielem. To spółka „New Media Serwis”. Nazwa różni się tylko jedną literką. Nasuwa się więc pytanie, skoro właściciel jest ten sam, nowa firma dalej jest spółką z ograniczoną odpowiedzialnością, a nowa nazwa różni się jedną literką,  to dlaczego było konieczne zamknięcie poprzedniej firmy?

Właścicielem spółki „New Media Serwis” jest Piotr i Monika Sierżant. Na stronie internetowej Arkon Finance dalej widnieje dawna nazwa spółki. A siedziba firmy jest niepodobna do szklanych biurowców, w których zwykle mają siedziby firmy pożyczkowe.

Proces składania wniosku w Arkon Finance

Jak wygląda proces składania i weryfikacji wniosku w Arkon Finance? Otóż bardzo prosto. Wystarczy podać losowe dane w krótkim formularzu i wniosek na pożyczkę 100 tysięcy złotych zostanie rozpatrzony pozytywnie. Gdyby wszystkie banki podchodziły tak do weryfikacji klienta, to splajtowałyby w ciągu tygodnia. Następnie zostajemy przekierowani do strony z numerem telefonu do kontaktu. Dodatkowo, aby wywołać wrażenie niedostępności oferty, co jest bardzo popularne w sprzedaży, dodano linijkę „Oferta jest ważna jedynie przez 24 godziny”. Informacja o tym, że numer podany do kontaktu, jest numerem premium i każda minuta połączenia kosztuje 7.69 złotych, nie jest podana w widocznym akapicie tekstu. Znaleźć można ją, dopiero przewijając stronę na dół, a jak wiadomo nie wszyscy dokładnie sprawdzają zawartość każdej witryny.

Regulamin serwisu Arkon Finance

Trochę inaczej niż w poprzedniej firmie Concash, gdzie w regulaminie mieliśmy informację na temat opłaty za minutę połączenia i inne szczegóły, tutaj nie mogliśmy tego znaleźć. Z trudem można dotrzeć do informacji, że właściwie będziemy musieli dodatkowo zapłacić za rozmowę telefoniczną. O tym w regulaminie zostało wspomniane dwa razy. Za to bardzo dokładnie i ze szczegółami został opisany proces wypisania się z nestlettera oraz kilka innych banalnych czynności.

Opinie klientów na temat pożyczki w Arkon Finance

Nie trzeba długo szukać, żeby znaleźć opinie o Arkon Finance. Na kilku forach można przeczytać jak niektórzy otrzymują rachunki na 200 złotych za telefon, a pożyczki nie dostali. Takich opinii jest mnóstwo, co jest tylko potwierdzeniem, że w tej firmie nie jest możliwe otrzymanie pożyczki.

Krótkie podsumowanie i nasza opinia o Arkon Finance

Tak jak można wywnioskować z tonu pisanego dzisiaj artykułu, nikomu nie polecamy korzystać z usług Arkon Finance, tak samo, jak z wcześniej opisywanego Concash. Jeśli widzą Państwo firmę, która na wstępie informuje, że nie sprawdza baz i udziela pożyczek prywatnie, to na 99,9% jest to oszustwo. Wtedy najlepiej przeczytać regulamin strony lub sprawdzić opinie w internecie. To powinno rozwiać wszelkie wątpliwości. A tak właściwie to pożyczkodawcy prywatni pożyczają praktycznie tylko pod zastaw. Bo jak inaczej mogą mieć pewność, że odzyskają swoje pieniądze? To żaden interes pożyczać zadłużonym, skoro mogą zainwestować w normalnej firmie, która udziela chwilówek, ze znacznie mniejszym ryzykiem.

Jeśli mają Państwo słabą sytuację w bazach zachęcamy do sprawdzenia poniższych zakładek, jest realna szansa na otrzymanie pożyczki, od firm, które zostały przez nas zweryfikowane. Mimo, że nawet firmy, które nie sprawdzają BIK niechętnie pożyczają osobom ze złą przeszłością kredytową, szansa jest na pewno o wiele większa niż w serwisach takich jak Arkon Finance czy Concash, które oszukują ludzi.

Szukasz bezpiecznej pożyczki? Sprawdź nasze oferty:

Ostatnia aktualizacja: 24 Września 2021
Ranking tworzony według najczęściej wybieranych ofert
1 - 31 dni
Okres spłaty
15 minut
Czas wypłaty
500 - 3 000 zł
Maks. pierwsza pożyczka
Tak
? dla nowych klientów
Pierwsza pożyczka gratis
» SPRAWDŹ «
Dodaj do porównania
Usuń z porównania
4 - 48 miesięcy
Okres spłaty
15 minut
Czas wypłaty
1 000 - 12 500 zł
Maks. pierwsza pożyczka
Nie
Pierwsza pożyczka gratis
» SPRAWDŹ «
Dodaj do porównania
Usuń z porównania
36 miesięcy
Okres spłaty
15 minut
Czas wypłaty
1 000 - 15 000 zł
Maks. pierwsza pożyczka
Nie
Pierwsza pożyczka gratis
» SPRAWDŹ «
Dodaj do porównania
Usuń z porównania
6 - 24 miesięcy
Okres spłaty
15 minut
Czas wypłaty
2 000 - 15 000 zł
Maks. pierwsza pożyczka
Nie
Pierwsza pożyczka gratis
» SPRAWDŹ «
Dodaj do porównania
Usuń z porównania
1 miesiąc
Okres spłaty
15 minut
Czas wypłaty
500 - 3 000 zł
Maks. pierwsza pożyczka
Nie
Pierwsza pożyczka gratis
» SPRAWDŹ «
Dodaj do porównania
Usuń z porównania
PROMOCJA:

Z kodem GOTOWKA pierwsza pożyczka do 1000 zł z RABATEM 75%, a do 3000zł z RABATEM 50%!

Komentarze (10)
Dodaj komentarz

Sortuj wg
 • B
  B
  Bogdan
  26.03.2019, 10:20

  Odkryłem jeszcze podobna firmę o podobnej nazwie. (ARROW FINANSE) działa na tej samej zasadzie….. Na szczęście mam zabezpieczenie z moich sieci kom odrazu info ze ten nr jest płatny. Poszperałem bardziej i odkryłem że to też firma widmo jej siedziba to domek na wsi koło Łodzi….

 • S
  S
  Szymon
  01.11.2018, 22:05

  Złodzieje! !!!i oszuści! !!!

 • M
  M
  Marian
  27.10.2018, 09:41

  To jawne oszustwo nie odbierają tel a dane osobowe pobrali śmię twierdzić że mogą wykorzystać do innych celów

 • P
  P
  Przemysław
  06.10.2018, 14:14

  Jesli juz zostalo naciagnietym mozna cos z tym ,zrobic? Prosze o jakies podpowiedzi

 • Ł
  Ł
  Łukasz
  04.10.2018, 08:06

  Potwierdzam.nie dostałem żadnych pieniędzy wręcz przeciwnie wysoki rachunek za tel.

 • M
  M
  Marcin
  03.10.2018, 23:20

  Jedno wielkie kłamstwo!!! Naciąganie ludzi na tel.ludzie potrzebują pieniędzy a dzięki Arkon Finace jeszcze się pograżają bo muszą zapłacić wysoki rachunek za tel?

 • B
  B
  Beata
  03.10.2018, 19:56

  Oszuści! !!!!!!!wysyłają na poczcie że pozytywnie poczym przychodzi esms z numerem telefonu aby zadzwonić rozmowa trwała 25min a koszt minuty 7.69zł każą czekać na kontakt i cisza!!!!!! Nie dajcie się nabrać za tel około 200zł będę miała do zapłacenia dodatkowo do rachunauk i nic więcej.

 • N
  N
  Natalia
  28.09.2018, 08:31

  Co z moimi pieniędzmi jeszcze nie wpłynęły na konto ? A opiekun ma wyłączony tel wzięliście dane a pieniędzy jak nie było tak nie ma

 • J
  J
  Jola
  06.09.2018, 20:40

  Potwierdzam to oszuści. Żałuję,że nie przeczytałam wcześniej opinii na ich temat. Jedyne pieniądze jakie dostałam to 259 zł za rachunek za telefon. J….e kłamczuchy.

 • w
  w
  ww
  28.03.2018, 12:54

  Uwaga na Arkon Finance to oszuści i złodzieje nikt niedostanie żadnej pożyczki

Podobne artykuły
NOWOŚĆ
pobierz-pwa

Pobierz aplikacje

czerwona-skarbonka.pl

x