Arvato do mnie wydzwania. Co robić?

Arvato – co to za firma?

Arvato Financial Solutions to międzynarodowa firma windykacyjna świadcząca m.in. takie usługi jak monitoring płatności, windykacja należności, skup wierzytelności czy globalna platforma windykacyjna. Polski oddział firmy mieści się w Poznaniu. Arvato Polska obsługuje m.in. klientów z sektora finansowego, w tym tak znanych pożyczkodawców jak Hapipożyczki, MoneyMan czy Vivus.

Podmiot ten świadczy usługi windykacyjne na rzecz firm z branży e-commerce i handlu detalicznego, ubezpieczeń, telekomunikacji czy energetyki, pomagając im na każdym etapie windykacji. Arvato Financial Solutions prowadzi swoją działalność w 20 krajach, głównie w Europie i Ameryce. Windykacja należności i odzyskiwanie ich na rzecz firm, to główny przedmiot działalności wspomnianego podmiotu.

Firma deklaruje, że bazując na swojej wiedzy, doświadczeniu i innowacyjnych rozwiązaniach technicznych, pomaga klientom zachować płynność finansową, a także uniknąć strat materialnych i przyspieszyć proces płatności.

Poza tym podmioty gospodarcze korzystające z usług Arvato na każdym etapie działań windykacyjnych, mają dostęp do najważniejszych dla siebie informacji. Mogą m.in. sprawdzić aktualny stan wierzytelności oraz to jak przebiega proces jej odzyskiwania.

Dame firmy Arvato

Adres: ul. Górecka 1, 60-201 Poznań
KRS:0000007209
NIP:5270203276
Nazwa spółki:ARVATO POLSKA Sp. z o.o.

Dane kontaktowe Arvato

Adres mailowy:Formularz kontaktowy
Strona www:finance.arvato.com/pl-pl
Telefon:61 66 40 501
Kontakt dla dłużników: https://finance.arvato.com/pl-pl/obsluga-klienta/

Jak rozmawiać z Arvato?

Po pierwsze, podkreślmy, że rozmawiać zawsze warto. Unikając kontaktu, ignorując wezwania do zapłaty, czy telefony, nie tylko jawimy się jako niesolidni płatnicy, ale przede wszystkim odbieramy sobie możliwość decydowania we własnej sprawie i narażamy się na dodatkowe koszty.

Po drugie, brak dobrej woli z naszej strony może przełożyć się na skierowanie sprawy do sąd, a sądy w tego rodzaju postępowaniach zazwyczaj wydają nakaz zapłaty zobowiązania.

Sprawdź również: Jak napisać sprzeciw od nakazu zapłaty?

Wyjątkiem może być sytuacja, w której doszło do pomyłki, istotnych uchybień formalnych (np. na etapie doręczania nam pisma) czy przedawnienia długu (udowodnienie tego należy jednak do nas, sąd „sam z siebie” nie będzie sprawdzał tego, czy roszczenie nowego wierzyciela nie uległo przedawnieniu).

Spłać dług w ratach

Jeśli kwota zobowiązania przekracza Twoje aktualne możliwości finansowe, postaraj się rozłożyć dług na raty. Weź pod uwagę to, by było stać Cię na ich spłatę, ponieważ opóźnienia w tej kwestii mogą skutkować anulowaniem ugody.

Aby wypracować dogodne dla obu stron rozwiązanie omów swoją sytuację finansową z pracownikiem firmy windykacyjnej. Ponadto poinformuj go o posiadanych zobowiązaniach oraz o tym, ile jesteś w stanie przeznaczyć na spłatę długu. Jeśli możesz uregulować zadłużenie w całości – zrób to. Gdy już spłacisz należność, konieczne zachowaj wszelkie potwierdzenia wpłaty.

Sprawdź, czy dług nie uległ przedawnieniu

Gdy firma domaga się spłaty przedawnionego roszczenia – poinformuj ją o tym i podnieś zarzut przedawnienia długu. Jeśli natomiast uważasz, że obecny wierzyciel przekracza swoje uprawnienia, zawsze możesz złożyć reklamację na postępowanie firmy windykacyjnej. Gdy chcesz skontaktować się z Arvato, wypełnij formularz na ich stronie internetowej. Pamiętaj, by podać numer swojej sprawy, ponieważ ułatwi to kontakt i pozwoli Ci uniknąć szczegółowego opisywania od początku całej sytuacji.

Jak podobała Ci się treść?
5 - ciekawa, 1 - nieciekawa
2.2/5 - (5 votes)
Komentarze (0)

Odpowiadasz na komentarz:

Komentarz zostanie opublikowany pod tą nazwą

Adres e-mail nie zostanie nigdzie opublikowany

Treści, które udostępniasz w serwisie są weryfikowane

Polecane artykuły

Zobacz wszystkie
Zobacz wszystkie