Asper Pożyczki – opinie klientów i recenzja

Pod łatwo wpadającą w ucho nazwą Domowe Pogotowie Pożyczkowe kryje się polska inicjatywa rodem z Gdyni, za którą stoi firma Asper, spółka z ograniczoną odpowiedzialnością. To jedna z najprężniej działających firm pozabankowych z województwa pomorskiego. Jej specjalnością są pożyczki do domu w formie ratalnej. To bardzo poszukiwany typ finansowania, dlatego nic dziwnego, że klienci mogą wybierać spośród propozycji kilku ciekawych firm. Czy ta konkretna zasługuje na bliższą uwagę pożyczkobiorców? Sprawdzamy, co ma do zaoferowania Asper.

Asper pożyczki – jakie pożyczki oferuje?

Asper to firma, której specjalnością jest udzielanie niewysokich pożyczek pieniężnych na okres długoterminowy. Choć chwilówki potrafią skutecznie zwracać uwagę atrakcyjnymi parametrami, to jednak dla wielu czas spłaty po zaledwie 30 dniach to nieco za mało. To w branży finansowej naturalnie napędza zainteresowanie bardziej elastycznymi produktami, gdzie miejsce dla siebie znalazł także polski Asper, oferujący pożyczki do domu klienta.

Z jednej strony firma kieruje swoje finansowanie do osób, które potrzebują niewygórowanych kwot na ważne wydatki, a z drugiej pozwala spłacać je w niewielkiej, cotygodniowej racie. To, czym Asper chce do siebie przyciągnąć, to deklarowana szybka decyzja, minimum formalności i możliwość otrzymania pożyczki na całkowicie dowolny cel. Wszystko dostępne przy relatywnie niewygórowanych kosztach, co w przypadku pożyczek długoterminowych ma znaczenie. Bo opłaty można w końcu łatwo „rozmyć” w pozornie niskich miesięcznych ratach. Tutaj spłacamy często, ale niewiele, bez obciążenia dla domowego budżetu.

Asper oferuje swoje pożyczki w wybranych polskich województwach:

 • pomorskie,
 • warmińsko-mazurskie,
 • kujawsko-pomorskie,
 • śląskie,
 • łódzkie.
Strona Asper Pożyczki

Maksymalna kwota pożyczki, termin spłaty i koszty pożyczki – ile wynoszą?

Ze strony pożyczkodawcy dowiedzieć się możemy relatywnie niewiele na temat dostępnych parametrów finansowania. Inaczej niż u konkurencji, Asper nie wygospodarował dużego kalkulatora do ustalenia kwoty i terminu spłaty pożyczki. Te informacje znajdziemy dopiero po wyrażeniu chęci ubiegania się o pożyczkę poprzez przycisk „złóż wniosek”. Wówczas poznajemy nie tylko pełen przekrój informacji na temat detali pożyczki, ale i jej całkowitego kosztu.

 • Kwota pożyczki.
  Minimalna kwota pożyczki wynieść może już 600 złotych, a jej wysokość powiększać można co kolejne 100 złotych. Przedział ten jest bardzo elastyczny – maksymalna kwota finansowania określona została bowiem nawet na 6000 złotych.
 • Termin spłaty.
  Spłata pożyczki w Asper zawsze odbywa się w perspektywie cotygodniowych rat przekazywanych przedstawicielowi firmy. Dostępny wymiar rat zmienia się proporcjonalnie dla kwoty. W zależności od tego, ile pożyczamy, spłata może zostać rozłożona np. na 43, 57, 71, 85 lub maksymalnie 99 tygodni.

Poza podstawowymi parametrami pożyczki, zawsze warto poznać też pełen przekrój opłat, które wpływają na to, ile łącznie zapłacimy za zaciągnięcie finansowania. Pora poznać reprezentatywny przykład kosztów pożyczki, który znaleźć można tuż pod kalkulatorem.

 • Kwota pożyczki: 1400 zł.
 • Okres spłaty: 57 tygodni.
 • Oprocentowanie stałe: 17,5%.
 • Odsetki: 221,52 zł.
 • Prowizja: 484,72 zł.
 • Pakiet korzyści dodatkowych: 323,15 zł.
 • Całkowity koszt pożyczki: 1029,39 zł.
 • Całkowita kwota do spłaty: 2429,39 zł.
 • Wysokość raty tygodniowej: 42,63 zł.
 • Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO): 199,71%.

Jakie wymagania należy spełnić?

Wnioskując o pożyczkę w Asper, warto pamiętać o zestawie wymagań, jakie należy spełnić podczas weryfikacji. Niestety, firma ta nie stworzyła na swojej stronie internetowej precyzyjnie wypisanej listy warunków, z jaką spotkać się można u wielu konkurencyjnych pożyczkodawców. W ten sposób, pozostaje nam wypisać od siebie ogólne, obowiązujące przy pożyczkach pozabankowych wymogi, o jakich zawsze powinien pamiętać potencjalny klient.

 • Pożyczkobiorcą może zostać tylko osoba pełnoletnia.
 • Należy być osobą z polskim obywatelstwem, która posiada ważny dowód osobisty i ma nadany numer PESEL.
 • Pożyczający musi występować o finansowanie jako osoba fizyczna, która posiada pełną zdolność do czynności prawnych.
 • Należy posiadać konto bankowe z dostępem do bankowości elektronicznej, a także numer telefonu oraz adres poczty e-mail.
 • Pożyczkę może otrzymać tylko ta osoba, która nie posiada negatywnej historii kredytowej sprawdzanej w wybranych przez pożyczkodawcę bazach.
 • Do spłaty pożyczki konieczne jest posiadanie stałych, udokumentowanych dochodów, których wysokość pozwala na bezproblemową spłatę zobowiązania.

Jeżeli wszystkie z wyżej wymienionych punktów pokrywają się z naszym profilem, zwiększamy w ten sposób szanse na otrzymanie szybkiej i pomyślnej odpowiedzi na przesłany formularz. Asper zaznacza na swojej stronie internetowej, że zwraca uwagę na etyczne i odpowiedzialne pożyczanie – w ten sposób zawsze udziela finansowania tylko tym osobom, które nie budzą wątpliwości pod kątem swojej finansowej kondycji.

W jakich bazach dłużników weryfikowany jest klient?

Podobnie jak inne firmy pożyczkowe, Asper zawsze dokonuje weryfikacji zdolności kredytowej podczas wizyty konsultanta. Firma nie wskazuje na swojej stronie internetowej co prawda dokładnej listy baz, z jakich pobiera dane do oszacowania ryzyka kredytowego.

Na szczęście, z pomocą przychodzi tutaj regulamin korzystania z usług tego pożyczkodawcy. Ten wskazuje, że Asper pobiera raport o historii kredytowej tylko z Biur Informacji Gospodarczej (BIG). Co za tym idzie, nasze dane mogą zostać sprawdzone w BIG InfoMonitor, ERIF, Krajowym Rejestrze Długów (KRD) czy Krajowym Biurze Informacji Gospodarczej (KBIG). Jednocześnie, regulamin nie wskazuje, aby pobierano raport z Biura Informacji Kredytowej (BIK), co dla niektórych osób może być istotnym udogodnieniem.

Jak wygląda wnioskowanie o pożyczkę gotówkową w Asper?

Skorzystanie z usług Asper w należyty sposób odpowiada na potrzeby dzisiejszych klientów instytucji pozabankowych. Wnioskowanie jest intuicyjne, proste i czytelne – najpierw wypełniamy formularz w internecie, a potem czekamy na wizytę konsultanta w naszym domu. Warto zaznaczyć tu, że Asper udziela pożyczek w domu klienta na wniosek złożony online, telefonicznie lub SMS-owo.

W formularzu pożyczkowym przekazuje się niewiele informacji, aby czas oczekiwania i weryfikacja złożonego wniosku nie były czasochłonna. Na wszystko potrzeba nie więcej niż kilkudziesięciu minut, a równie sprawnie przebiega także wizyta przedstawiciela Asper w naszym domu. A zatem – na jakie kroki na drodze do otrzymania pożyczki należy się przygotować?

Pożycza Asper krok po kroku

 1. Wniosek złożyć można telefonicznie, SMS-em lub online. My opisujemy tę trzecią metodę. Po wejściu na stronę internetową Asper.com.pl naszą uwagę szybko zwróci pomarańczowy przycisk „złóż wniosek”. Po kliknięciu w przycisk jesteśmy przekierowani do sekcji poświęconej składaniu wniosku o pożyczkę.
 2. Na początek pora na określenie podstawowych parametrów pożyczki. Najpierw za pomocą suwaka określamy kwotę finansowania, a następnie za pomocą kolejnego wskazujemy interesujący nas okres finansowania. Warto pamiętać, że ta druga kwestia wyrażana jest w tygodniach – pożyczki w Asper spłacamy bowiem w ratach cotygodniowych.
 3. Nim przejdziemy dalej, warto rzucić jeszcze okiem na automatycznie obliczone koszty pożyczki na wybranych przez nas parametrach – kalkulator przedstawia te dane tuż pod suwakami do określenia kwoty i terminu spłaty. Wszystko jasne? Pora na tym etapie jeszcze podać kod pocztowy. Skąd taki wymóg? Ta informacja pomaga przy komfortowej spłacie pożyczki i ocenie, czy okolica klienta jest obsługiwana przez Asper.
 4. Kolejny etap to zaznaczenie wymaganych zgód – część z nich jest niezbędna, część pozostaje wyłącznie dobrowolna jak np. zgody marketingowe.
 5. W trzecim kroku niezbędne będzie podanie danych osobowych oraz kilku innych kluczowych informacji. Wśród nich znajduje się PESEL, numer dowodu osobistego oraz adres poczty e-mail i numer telefonu komórkowego. Będziemy poproszeni też o wpisanie numeru konta bankowego, na który przelana może być przyznana pożyczka. Dalej wpisujemy informacje nt. wykształcenia i statusu mieszkaniowego, a także dane o adresie zamieszkania.
 6. Ostatni krok to uzupełnienie danych, które pozwolą precyzyjnie oszacować zdolność kredytową klienta. Podajemy dane o źródle oraz wysokości pozyskiwanego dochodu, wysokości oraz rodzaju miesięcznych zobowiązań. I wreszcie o tym, czy posiadamy osoby na utrzymaniu.
 7. Tak wypełniony wniosek pożyczkowy możemy wreszcie złożyć do weryfikacji i oczekiwać na informacje ze strony pożyczkodawcy o dacie wizyty w domu.
 8. Asper deklaruje, że zajmuje się szybkim rozpatrywaniem każdego wniosku, niezwłocznie przekazując decyzję w sprawie potencjalnego finansowania.
 9. W razie braku przeciwskazań, pieniądze zostaną przekazane przez przedstawiciela Asper tuż po wydaniu pozytywnej decyzji. Podobnie przebiega spłata pożyczki – odbywa się ona poprzez bezpośrednie przekazywanie środków pracownikowi firmy.

Opinie o Asper Pożyczki

Pożyczki do domu nie są być może rozwiązaniem tak popularnym jak pożyczki online, jednak wciąż nie brakuje osób darzących największym zaufaniem właśnie takie klasyczne rozwiązania. Dla kogo usługi Asper są najkorzystniejsze? Przede wszystkim dla osób ceniących bezpośredni kontakt z konsultantem i preferujących zapoznanie się z warunkami danej oferty bez pośpiechu. Wszystko to przy konkurencyjnych kwotach i elastycznych warunkach spłaty.

Warto wskazać, że firma Asper chwali się certyfikatem Rzetelna Firma oraz Firmy Wiarygodnej Finansowo. Niestety aktualnie (12.08.2022 rok) – Asper nie uczestniczy już w programie Rzetelna Firma. Jednak większym mankamentem tej firmy okazuje się raczej jej ograniczony zasięg działania. Z pewnością klienci doceniliby też możliwość zmiany spłaty pożyczki w Asper z raty cotygodniowych na np. comiesięczne. Gdyby te dwie rzeczy uległy zmianie na lepsze, to trudno będzie wskazać inne wady w pożyczkach od Asper.

Dane o firmie Asper

Nazwa firmy: Asper sp. z o.o.

Adres: ul. Starowiejska 58/2, 81-356 Gdynia

KRS: 0000145951

NIP: 5862097253

REGON: 192815670

Kapitał zakładowy: 826 500 zł

Asper – dane kontaktowe

Infolinia: 512 514 514

Adresy e-mail: biuro@asper.com.pl, pozyczki@asper.com.pl

Godziny pracy biura: poniedziałek-piątek: 8:00-20:00; soboty: 10:00-18:00

Konto bankowe: 69 2030 0045 1110 0000 0141 5160 – BNP Paribas Bank Polska S.A.

Jak podobała Ci się treść?
5 - ciekawa, 1 - nieciekawa
5/5 - (4 votes)
Komentarze (0)

Odpowiadasz na komentarz:

Komentarz zostanie opublikowany pod tą nazwą

Adres e-mail nie zostanie nigdzie opublikowany

Treści, które udostępniasz w serwisie są weryfikowane

Polecane artykuły

Zobacz wszystkie
Zobacz wszystkie