Azimo – opinie klientów i recenzja

Nasza ocena
4.0
Ocena użytkowników
3.4
Zobacz opinie użytkowników
Pierwszy transfer za darmo?Nie
PromocjaTak
? 2 x darmowy przelew
Aplikacja mobilnaTak
Czas przelewudo 4 dni
Dostępne walutyEUR, GBP, USD,+
? EUR, GBP, USD, CHF, inne
Prowizja kantoruod 1 GBP
? zależne od kraju, metody przekazu, kwoty

W dobie zglobalizowanego świata niczym dziwnym jest zrobienie zakupów bez wychodzenia z domu w sklepie, który znajduje się tysiące kilometrów od nas. Równie powszechne, a także proste i szybkie jest też przesyłanie środków pieniężnych za granicę do bliskiego nam odbiorcy. W ostatnich latach szczególnie dużą popularność na tym polu zdobyły platformy ułatwiające przekazy pieniężne. Tym razem sprawdzamy, co do zaoferowania ma w tej branży Azimo.

Praca poza granicami kraju to codzienność milionów Polaków, którzy zarówno ze względów czysto ekonomicznych, jak i z chęci np. rozwijania swojej kariery zawodowej, decydują się na czasową lub długoterminową przeprowadzkę do obcego państwa. Często nie oznacza to wcale przerwania więzi z bliskimi z kraju pochodzenia – przeciwnie, pracujący za granicą pozostają z nimi w stałym kontakcie, wspierając ich niekiedy także finansowo.

Aby przekazy pieniężne z nawet najbardziej odległych zakątków świata były jak najbardziej wygodne, na rynku usług finansowych pojawiło się w ostatnich latach dużo platform ułatwiających przelewanie pieniędzy bliskim. Po serii recenzji na temat tego typu usług na naszych łamach (np. kantor walutowy TransferGO) dzisiaj przyglądamy się z bliska konkurencyjnemu Azimo. Czy dziesiątki tysięcy zadowolonych klientów świadczą o tym, że to godna uwagi firma?

Azimo – podstawowe informacje

Podobnie jak najwięksi konkurenci w branży przekazów pieniężnych, Azimo wywodzi się z Wielkiej Brytanii. Finansowy startup założony został w styczniu 2012 roku w Londynie przez zróżnicowany narodowościowo zespół – Brytyjczyków Michaela Kenta i Ricky’ego Knoxa oraz pochodzących z polski Marka Wawro i Martę Krupińską. Główna siedziba znajduje się w holenderskim Amsterdamie, a ponadto startup ma swoje biura także w Londynie oraz Krakowie.

Azimo koncentruje się na uniwersalnych usługach przekazywania środków za granicę, obsługując 190 państw z całego świata i ponad 80 różnych walut. Na stronie internetowej platformy czytamy, że celem jest oferowanie narzędzi w przystępnej cenie, które ułatwiają szybkie dzielenie się pieniędzmi gdziekolwiek jesteśmy my oraz nasz odbiorca.

Platforma Azimo największym powodzeniem wśród globalnych odbiorców cieszy się m.in. w Polsce, Wielkiej Brytanii, Francji, Holandii i Niemczech, a także i tych bardziej odległych zakątkach globu jak Nigeria oraz Filipiny. Międzynarodowe ukierunkowanie usług Azimo potwierdza fakt, że biuro obsługi klienta działa aż w ośmiu językach, na czele z polskim, angielskim, rosyjskim czy niemieckim.

W jaki sposób Azimo kreuje wizerunek bezpiecznego i godnego zaufania usługodawcy? Startup deklaruje, że jego usługi są regulowane przez brytyjskie, jak i europejskie instytucje finansowe. Co więcej, wszystkie transakcje pieniężne są zaszyfrowane, a Azimo stosuje procedury zapobiegające oszustwom.

azimo.com/pl

Jak działa kantor walutowy Azimo?

Azimo akcentuje to, jak oferowane przez tę platformę usługi finansowe są dopieszczone pod kątem wygody użytkowania. Co ma o tym świadczyć?

 • Środki dostarczane są do odbiorcy przez 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, bez opóźnień – z powodu np. weekendu (dotyczy to jednakże wybranych państw).
 • Przelew pieniężny realizowany jest bez zwłoki.
 • Dwa pierwsze przelewy po założeniu konta są całkowicie darmowe.

Użytkownicy Azimo mogą korzystać zarówno ze strony internetowej dostępnej na komputerach i tabletach, jak i z wygodnej aplikacji mobilnej na smartfony z systemami operacyjnymi AndroidOS i iOS.

Jak przelać pieniądze do Azimo?

Korzystanie z usług Azimo jest niezwykle proste. Wszystko działa tak, aby nie stanowić kłopotu nawet dla tych klientów, którzy korzystają z usług tego operatora po raz pierwszy. Jakie kroki trzeba podjąć, żeby skutecznie przekazać pieniądze do zagranicznego odbiorcy?

 1. Załóż swoje konto na platformie Azimo, podając jedynie krótkie, niezbędne dane: kraj, z którego chcesz wysłać pieniądze, adres poczty e-mail, unikalne hasło logowania, imię oraz nazwisko. Tyle! Jeżeli występujesz jako firma, wówczas formularz jest jeszcze prostszy – do identyfikacji wystarczy e-mail oraz numer telefonu.
 2. Po założeniu konta użytkownika należy dokonać konfiguracji przelewu – wybierz kwotę przelewu i jego walutę, a także podaj informacje na temat odbiorcy, do którego kierujesz pieniądze.
 3. Dokonaj płatności za zlecenie usługi przelewu, uiszczając opłatę za pomocą przelewu bankowego lub podania danych do swojej karty debetowej/kredytowej.
 4. Zleć przelew poprzez zatwierdzenie. O tym, kiedy środki dotrą do odbiorcy, Azimo poinformuje Cię już po kilku minutach!

Opłaty w kantorze online Azimo

Sposób naliczania opłat w Azimo oparty jest o zbiór reguł, które biorą pod uwagę kilka różnych zmiennych w zależności od poszczególnej transakcji. Przedstawiamy wszystkie elementy, jakie zostały wskazane przez operatora.

 • Kwota przelewu, jaki chcesz wysłać do swojego odbiorcy.
 • Kraj, z którego nadawca wysyła środki, jak i kraj odbiorcy pieniędzy.
 • Wskazana metoda płatności za dokonanie przelewu, czyli karta płatnicza lub przelew bankowy online.

Azimo zaznacza, że opłata za przelewy rozpoczyna się już od 1 funta brytyjskiego (równowartość mniej niż 5 złotych w zależności od kursu). Warto też przypomnieć, że nowi użytkownicy w przypadku dwóch pierwszych transakcji mają zapewniony w pełni darmowy przelew.

Azimo – dodatkowe usługi

Jedną z ciekawych usług, jakie oferuje swoim klientom Azimo, jest możliwość przedstawiania informacji o aktualnych kursach i przekazywania ich nam niezależnie od tego, gdzie jesteśmy. Możliwe jest to dzięki systemowi powiadomień, które możemy otrzymywać na podanego e-maila.

Jakie powiadomienia dotyczące kursu walut mogą do nas trafiać?

 • Codzienne powiadomienia o aktualnym kursie walut.
 • Powiadomienia wysyłane na e-maila tylko wtedy, jeżeli kurs dla danej jednostki walutowej przekroczy określoną wartość (np. gdy równowartość 1 PLN w euro będzie wyższe niż 4,60 zł).

Poza klientami indywidualnymi, Azimo oferuje także kompleksowe usługi dla przedsiębiorców, umożliwiając im wygodne i szybkie przeliczenie kosztów dokonania przekazu pieniężnego jeszcze przed zatwierdzeniem transakcji!

Azimo opinie i nasza recenzja

Azimo to jedna z najciekawszych i zarazem najatrakcyjniejszych propozycji w sektorze usług przekazów walutowych. Brytyjska firma, w której żyłach płynie także polska krew, to operator zorientowany na globalnego odbiorcę, co dobitnie podkreśla obsługą klienta w aż 8 językach, jak i niezliczoną liczbą państw i walut, których mogą dotyczyć przelewy. Dodatkowo polscy klienci mogą liczyć na kompleksową obsługę, co dopełnia pozytywnych wrażeń po analizie oferty. Przeanalizujmy ją jednak również i z krytycznej perspektywy, patrząc nie tylko na zalety, ale i wady.

Zalety:

 • Sprawdzona firma o ugruntowanej pozycji rynkowej i imponującej licznie obsłużonych klientów przekraczającej 1 milion.
 • Zaskakująco duża liczba krajów obsługiwanych przez usługę przekazów walutowych – ponad 180 państw z całego świata!
 • Możliwość dokonywania transakcji aż w 80 różnych światowych walutach.
 • Przejrzysty i czytelny projekt strony internetowej, ułatwiający nawigację już przy pierwszym spotkaniu z tą usługą.
 • Prosty i łatwy sposób przelewania środków.
 • Krótki i zwięzły formularz rejestracyjny, nie wymagający od nas podawania nadmiaru osobistych i wrażliwych danych.
 • Bardzo szybki czas dostarczenia środków do odbiorcy – nawet w kilka minut.
 • Usługi dostępne nie tylko dla klientów, prywatnych, ale i dla firm.
 • Szeroka gamą państw, które obsługiwane są preferencyjną taryfą gwarancji dostarczenia środków 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu.
 • Azimo posiada biuro obsługi klienta także w Polsce – Krakowie, co oznacza obsługę klienta po polsku i zorientowanie na polskiego klienta. Duży plus!

Wady:

 • Brak kontaktu z infolinią za pomocą numeru telefonu z poziomu strony internetowej.
 • Nie przewidziano kalkulatora kosztów transakcji dla klientów prywatnych – dotyczy on niestety tylko klientów biznesowych.
 • Relatywnie nieczytelne i chaotyczne informacje nt. kontaktu.
 • Mało precyzyjnie przedstawione dane na temat kosztów.
 • Brak wyeksponowanych danych nt. aktualnego kursu walut – warto, aby nie trzeba było się w tym celu „przeklikiwać się” przez całą stronę główną.

Dane kontaktowe dla klientów

Infolinia:

Kontakt z Azimo możliwy jest wyłącznie za pomocą założonego konta użytkownika na portalu (rozmowa online).

Biuro Obsługi Klienta:

 • Firma działa w dni robocze – od poniedziałku do piątku
  w godzinach 9.00-17.00.
 • Pracownicy Azimo obsługują klientów po angielsku, niemiecku, francusku, hiszpańsku, portugalsku, polsku, rosyjsku i włosku.

Informacje na temat spółki

 
Nazwa spółki

Azimo Ltd Sp. z o.o.

Charakter działalności:
Wymiana walut online
Utworzony:
2016
Numer REGON:
364617388
Numer KRS:
0000620382
Numer NIP:
11060006567
Adres siedziby:
Karmelicka 27, 31-131 Kraków
Komentarze (0)
Dodaj komentarz

Podobne artykuły