Bancovo – opinie klientów i recenzja

Nasza ocena
5.0
Ocena użytkowników
3.9
Zobacz opinie użytkowników

Zalety i wady firmy Bancovo

Zalety
 • Choć jest to młody podmiot, to stoi za nim bank o ugruntowanej pozycji
 • Jasno podane warunki uzyskania pożyczki
 • Przejrzysta, bardzo dobrze rozplanowana witryna internetowa
 • Czytelnie przedstawione informacje co do dostępnych pożyczek
 • Możliwość uzyskania różnych produktów finansowych - także kredytów bankowych
Wady
 • Niezbędna jest dobra zdolność kredytowa
 • Bancovo to jedynie pośrednik finansowy
 • Mało przejrzyście rozpisane koszty pożyczki
 • Bardzo wysokie koszty zobowiązań

Siedziba firmy

Adres:

Al Finance sp.zo.o.

Łopuszańska 38D

02-232 Warszawa

Dane kontaktowe

Dane firmy

Kapitał zakładowy: 2.795.000,00 PLN
KRS: 0000646878
NIP: 6751565906
Okres spłaty3 - 120 miesięcy
Maks. pierwsza pożyczka1 000 - 200 000 zł
Maks. kolejna pożyczka200000 zł
Wiek pożyczkobiorcy18 - 80 lat
Czas wypłatyod 60 minut

Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) dostępnych u pośrednika kredytów konsumenckich w „Ofercie dla Nowych Klientów” wynosi 9,59%, całkowita kwota kredytu: 25 455,06 zł, całkowita kwota do zapłaty przez Konsumenta: 36 027,48 zł, oprocentowanie stałe 1,64%, całkowity koszt kredytu: 10 572,43 zł (w tym: prowizja 2 361,43 zł, odsetki 8 211,00 zł), 56 miesięcznych rat równych w wysokości 433,79 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 31.01.2019 r. na reprezentatywnym przykładzie. „Oferta dla Nowych Klientów” dotyczy Klientów, którzy złożyli pierwszy wniosek o kredyt konsumencki na bancovo.pl po 20.02.2019 r. Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) dostępnych u pośrednika kredytów konsumenckich wynosi 60,54 %, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 4.681,85 zł, całkowita kwota do zapłaty 8.932,95 zł, oprocentowanie stałe 9,26%, całkowity koszt kredytu 4.251,10 zł (w tym: prowizja 3.094,31 zł, odsetki 1.156,79 zł), 36 miesięcznych równych rat w wysokości po 248,21 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 26.12.2018 r. na reprezentatywnym przykładzie.

Firmy pozabankowe regularnie daje o sobie znać w przekazach reklamowych. Zarówno w telewizji, jak i radiu i internecie natknąć się można na promocje ofert wielu ofert chwilówek i pożyczek. Nie brakuje jednak tutaj także pośredników. Do tego grona należy szeroko reklamowana firma Bancovo, która pomaga w procesie ubiegania się o zobowiązanie finansowe. Czy warto skorzystać z ich usług?

Bancovo — nasza opinia

Nawet nie znając szerzej profilu działalności firmy Bancovo, wielu mogło o niej usłyszeć w ciągu ostatnich kilku miesięcy. Opracowała ona bowiem zakrojoną na szeroką skalę kampanię reklamową, której sztandarowym elementem są spoty telewizyjne z udziałem jednego ze znanych polskich piosenkarzy. Jeśli firma zapadła już niektórym w pamięci lub zwyczajnie zyskała naszą uwagę innymi drogami, warto bliżej opisać jej ofertę.

Bancovo to polska, bardzo młoda firma specjalizująca się w usługach finansowych. Została ona powołana do życia w grudniu 2017 roku z inicjatywy Alior Banku. Jak tłumaczono w początkach działalności tego brandu, Bancovo powstało w celu wypełnienia luki, jaka – zdaniem przedstawicieli – była widoczna w sektorze finansowym. Ma ono wychodzić naprzeciw potrzebom tych klientów, którzy dotąd nie mieli gdzie zaciągnąć kredytu lub pożyczki bankowej całkowicie online.

Co jednak najważniejsze z punktu widzenia tego wpisu, Bancovo daje możliwość uzyskania także pożyczki pozabankowej. Nie zajmuje się jednak bezpośrednio ich udzielaniem. Firma jest bowiem kolejnym finansowym pośrednikiem, który ma za zadanie pomóc konsumentowi w wyborze optymalnej dla siebie oferty w gąszczu różnych marek. W przypadku Bancovo, współpraca obejmuje osiem dużych firm pożyczkowych o ugruntowanej pozycji rynkowej.

Witryna internetowa jest doskonale rozplanowana. Zawiera wszystkie ważne informacje na temat parametrów pożyczek, a także w jest czytelna, prosta w nawigacji i zwyczajnie – estetyczna. Bancovo, choć działa na rynku stosunkowo niedługo, prezentuje się jako warta uwagi oferta dla osób, które nie są zainteresowane długimi poszukiwaniami dziesiątek ofert pożyczkowych.

Jakie warunki należy spełnić w Bancovo?

Choć Bancovo jest pośrednikiem finansowym, to firma w bardzo obszerny sposób przedstawia warunki, jakie należy spełnić przed uzyskaniem pożyczki za jej pośrednictwem. Przyjąć zatem można, że są one jednolite – niezależnie od tego, z jakiej firmy usług ostatecznie skorzysta się dzięki pomocy tego pośrednika. To rzadko spotykana praktyka u konkurencji. Wspomniane warunki prezentują się następująco.

 • Minimalny wiek wynosi 18 lat, a maksymalny 80 lat.
 • Konieczne jest posiadanie obywatelstwa Rzeczypospolitej Polskiej.
 • Niezbędny jest też polski adres zamieszkania.
 • Należy mieć zdolność do czynności prawnych i status konsumenta.
 • Ważna jest też dobra zdolność kredytowa.
 • Nie można mieć na koncie nieuregulowanych zobowiązań w Bancovo.

Aby znaleźć powyższe informacje o warunkach na stronie internetowej, należy przejść do zakładki „FAQ” widocznej na dole głównej strony.

Proces weryfikacji pożyczkobiorcy

W Bancovo niezbędnym warunkiem do posiadania jakichkolwiek szans na uzyskanie pożyczki pozabankowej jest weryfikacja historii kredytowej. W jasny sposób zakomunikowane jest to na stronie głównej tego pośrednika, gdzie widnieje informacja o współpracy z Biurem Informacji Kredytowej (BIK). To właśnie sprawdzenie historii wpisów na temat danego konsumenta w tym rejestrze pozwala na ocenę jego historii finansowej.

Jest to warunek związany z udzieleniem pożyczki, o czym zresztą firma wspomina już w zakładce o warunkach udzielenia zobowiązania. Co może zostać sprawdzone w BIK i jaki ma to wpływ na dalszy tok wnioskowania? Rejestr pokazuje historię spłaty zobowiązań zarówno bankowych, jak i wybranych pożyczek i chwilówek. Pojawiają się tam wpisy o np. opóźnieniach w spłacie lub nieterminowym regulowaniu rat.

Jeżeli profil konsumenta i związany z tym scoring BIK zostaną ocenione negatywnie, to niestety – konsument nie ma szans na uzyskanie pożyczki przy pomocy Bancovo.

Wysokość pożyczki, raty i odsetki

Bancovo oferuje wyjątkowo szerokie parametry dostępnych kwot pożyczek. Minimalna suma, o jaką można się tutaj ubiegać, wynosi już 1000 złotych. Maksymalna z kolei to 200 tysięcy złotych. Minimalny okres spłaty wynosi przy tym 3 miesiące, a maksymalny nawet 120 miesięcy. Nowi klienci opisywanego pośrednika są w bardzo korzystnej pozycji – pożyczka dla nich opatrzona jest niższym RRSO, czyli Rzeczywistą Roczną Stopą Oprocentowania.

Przedstawmy to na dwóch, reprezentatywnych przykładach.

Oferta dla Nowych Klientów.

 • Kwota pożyczki to 25 455,06 złotego.
 • RRSO wynosi 9,59%.
 • Oprocentowanie to 1,64%.
 • Ilość rat: 56.
 • Kwota miesięcznej raty: 433,79 złotych.
 • Prowizja: 2 361,43 złotego.
 • Odsetki: 8 211,00 złotych.
 • Całkowity koszt kredytu: 10 572,43 złotego.
 • Całkowita kwota do spłaty to 36 027,48 złotych.

Inne oferty (oferta dla stałych klientów).

 • Kwota pożyczki to 4 681,85 złotych.
 • RRSO wynosi 60,54%.
 • Oprocentowanie to 9,26%.
 • Ilość rat: 36.
 • Kwota miesięcznej raty: 248,21 złotych.
 • Prowizja: 3 094,31 złotego.
 • Odsetki: 1 156,79 złotych.
 • Całkowity koszt kredytu: 4 251,10 złotych.
 • Całkowita kwota do spłaty to 8 932,95 złotych.

Pożyczka w Bancovo krok po kroku

Ubieganie się o pożyczkę za pośrednictwem Bancovo można rozpisać w kilku prostych krokach.

Przejdź na stronę Bancovo
 1. Na stronie głównej pożyczkodawcy na pierwszy rzut oka pojawia się pole do wybrania parametrów pożyczki. Za pomocą suwaków należy ustalić kwotę, a także termin spłaty zobowiązania.
 2. Gdy wyżej wspomniane informacje zostaną ustalone, pozostaje już tylko kliknąć w przycisk „złóż wniosek”.
 3. Następnie, konsument zostaje przekierowany do formularza zgłoszeniowego. Należy w nim wpisać m.in. imię, nazwisko, numer telefonu i adres e-mail. Po zaznaczeniu wszystkich wymaganych zgód, należy przejść do etapu wyboru dogodnej dla siebie oferty pożyczkowej.
 4. Po sprecyzowaniu swoich wymagań pożyczkowych, należy potwierdzić i zweryfikować swoją tożsamość.
 5. W przypadku pozytywnej weryfikacji wszelkich formalności, konsumentowi pozostaje sporządzenie umowy i uzyskanie pożyczonych środków.

Bancovo — co, jeśli nie spłacimy na czas?

W sytuacji, gdy konsument ma problem z terminowym uregulowaniem, Bancovo otwarcie przyznaje, że nie jest odpowiednim celem do kontaktu. Firma zaleca, aby w celu uzgodnienia dalszych działań kontaktować się bezpośrednio z firmą pożyczkową, u której uzyskało się przy pomocy Bancovo pożyczkę. W zależności od panującej u niej polityki wobec klientów z zaległościami finansowymi będzie wiadomo, co dalej.

Niektórzy mogą oferować możliwość refinansowania pożyczki. Inni, odroczenia terminu spłaty, co oczywiście możliwe jest po uiszczeniu przewidzianej w regulaminie opłaty.

Sprawdź również opinie o Bezbanq.pl

Opinie o Bancovo (10)
Dodaj komentarz

Sortuj wg
 • K
  K
  Kzk
  08.12.2019, 16:54

  Odradzam! Oni generują bardzo dużą ilość zapytań do bik i w przypadku chęci skprzystania z innej oferry dostaniemy odmowę z automatu. Zbyt duża ilość zapytań.

 • M
  M
  Michał z Warszawy
  03.12.2019, 11:09

  Bardzo nieprofesjonalna firma, wysyła dziesiątki zapytań do bik-u bez rzetelnych informacji od klienta!
  Nie polecam

 • X
  X
  Xxx
  11.10.2020, 10:38

  Uwaga padłem ofiarą cyberprzestępcy! oszusci internetowi wyczyscili mi konto i nabrali pożyczek na ogromna kwotę w moim banku millenium i przez bancowo tak samo nabrali pozyczek. Sprawa trafiła na policję i do prokuratury.

  • K
   K
   Karina
   03.08.2021, 13:52

   To prawdopodobnie ta sama grupa, która działa przy użyciu platformy pseudogiełdowej, oferującej zysk za pomocą handlu ktyptowalutą Bitcoin. Nazwa ich firmy to również AssetGroup. To oszuści, wyłudzający najpierw pieniądze, a potem, jeśli otrzymają odpowiednie dane, pozbawiający swoich klientów wszystkich oszczędności na kontach. Mając dane personalne klientów mogą też brać pożyczki i kredyty na ich nazwisko. Strzeżcie się i unikajcie jak ognia, żerują na ludzkiej naiwności obiecując łatwy i szybki zysk.

 • r
  r
  rafal
  20.06.2022, 14:36

  uwazajcie na to badziewie, szkoda ze nie przeczytalem wczesniejszych opinii, wygenerowali tak duzo zapytan do BIK ze padla mi zdolnosc do zera, to jakis dramat

 • K
  K
  Kamil:)
  14.06.2022, 17:59

  Pani Konsultanta wysoce niekompetentna, wręcz cisną się na usta inne słowa. Proszę robić pracownikom testy na inteligencje przed zatrudnieniem.Również polecam znać ustawy na podstawie których się pracuje

 • S
  S
  Sylwia
  13.10.2021, 16:32

  Chamscy operatorzy na infolinii! Skandal

 • K
  K
  Krzysiek
  13.07.2020, 14:00

  Jak dla mnie wszystko ok. Otrzymałem oferty zgodnie z oczekiwaniami.

 • M
  M
  Małgosia
  02.06.2020, 12:49

  Ja otrzymałam pożyczkę jakiej potrzebowałam. Szybko i bez problemów. Bardzo pomocni konsultanci telefoniczni.

 • W
  W
  Wiesław
  05.05.2020, 16:02

  Proszę się nie łudzić, bez sensu, droga i słaba firma, obiecują jak większość. Obietnice bez pokrycia !

Podobne artykuły
Sprawdź ofertę!