Bancovo – opinie klientów i recenzja

Firmy pozabankowe regularnie daje o sobie znać w przekazach reklamowych. Zarówno w telewizji, jak i radiu i internecie natknąć się można na promocje ofert wielu ofert chwilówek i pożyczek. Nie brakuje jednak tutaj także pośredników. Do tego grona należy szeroko reklamowana firma Bancovo, która pomaga w procesie ubiegania się o zobowiązanie finansowe. Czy warto skorzystać z ich usług?

Bancovo — nasza opinia

Nawet nie znając szerzej profilu działalności firmy Bancovo, wielu mogło o niej usłyszeć w ciągu ostatnich kilku miesięcy. Opracowała ona bowiem zakrojoną na szeroką skalę kampanię reklamową, której sztandarowym elementem są spoty telewizyjne z udziałem jednego ze znanych polskich piosenkarzy. Jeśli firma zapadła już niektórym w pamięci lub zwyczajnie zyskała naszą uwagę innymi drogami, warto bliżej opisać jej ofertę.

Bancovo to polska, bardzo młoda firma specjalizująca się w usługach finansowych. Została ona powołana do życia w grudniu 2017 roku z inicjatywy Alior Banku. Jak tłumaczono w początkach działalności tego brandu, Bancovo powstało w celu wypełnienia luki, jaka – zdaniem przedstawicieli – była widoczna w sektorze finansowym. Ma ono wychodzić naprzeciw potrzebom tych klientów, którzy dotąd nie mieli gdzie zaciągnąć kredytu lub pożyczki bankowej całkowicie online.

Co jednak najważniejsze z punktu widzenia tego wpisu, Bancovo daje możliwość uzyskania także pożyczki pozabankowej. Nie zajmuje się jednak bezpośrednio ich udzielaniem. Firma jest bowiem kolejnym finansowym pośrednikiem, który ma za zadanie pomóc konsumentowi w wyborze optymalnej dla siebie oferty w gąszczu różnych marek. W przypadku Bancovo, współpraca obejmuje osiem dużych firm pożyczkowych o ugruntowanej pozycji rynkowej.

Witryna internetowa jest doskonale rozplanowana. Zawiera wszystkie ważne informacje na temat parametrów pożyczek, a także w jest czytelna, prosta w nawigacji i zwyczajnie – estetyczna. Bancovo, choć działa na rynku stosunkowo niedługo, prezentuje się jako warta uwagi oferta dla osób, które nie są zainteresowane długimi poszukiwaniami dziesiątek ofert pożyczkowych.

Jakie warunki należy spełnić w Bancovo?

Choć Bancovo jest pośrednikiem finansowym, to firma w bardzo obszerny sposób przedstawia warunki, jakie należy spełnić przed uzyskaniem pożyczki za jej pośrednictwem. Przyjąć zatem można, że są one jednolite – niezależnie od tego, z jakiej firmy usług ostatecznie skorzysta się dzięki pomocy tego pośrednika. To rzadko spotykana praktyka u konkurencji. Wspomniane warunki prezentują się następująco.

 • Minimalny wiek wynosi 18 lat, a maksymalny 80 lat.
 • Konieczne jest posiadanie obywatelstwa Rzeczypospolitej Polskiej.
 • Niezbędny jest też polski adres zamieszkania.
 • Należy mieć zdolność do czynności prawnych i status konsumenta.
 • Ważna jest też dobra zdolność kredytowa.
 • Nie można mieć na koncie nieuregulowanych zobowiązań w Bancovo.

Aby znaleźć powyższe informacje o warunkach na stronie internetowej, należy przejść do zakładki „FAQ” widocznej na dole głównej strony.

Proces weryfikacji pożyczkobiorcy

W Bancovo niezbędnym warunkiem do posiadania jakichkolwiek szans na uzyskanie pożyczki pozabankowej jest weryfikacja historii kredytowej. W jasny sposób zakomunikowane jest to na stronie głównej tego pośrednika, gdzie widnieje informacja o współpracy z Biurem Informacji Kredytowej (BIK). To właśnie sprawdzenie historii wpisów na temat danego konsumenta w tym rejestrze pozwala na ocenę jego historii finansowej.

Jest to warunek związany z udzieleniem pożyczki, o czym zresztą firma wspomina już w zakładce o warunkach udzielenia zobowiązania. Co może zostać sprawdzone w BIK i jaki ma to wpływ na dalszy tok wnioskowania? Rejestr pokazuje historię spłaty zobowiązań zarówno bankowych, jak i wybranych pożyczek i chwilówek. Pojawiają się tam wpisy o np. opóźnieniach w spłacie lub nieterminowym regulowaniu rat.

Jeżeli profil konsumenta i związany z tym scoring BIK zostaną ocenione negatywnie, to niestety – konsument nie ma szans na uzyskanie pożyczki przy pomocy Bancovo.

Wysokość pożyczki, raty i odsetki

Bancovo oferuje wyjątkowo szerokie parametry dostępnych kwot pożyczek. Minimalna suma, o jaką można się tutaj ubiegać, wynosi już 500 złotych. Maksymalna z kolei to 200 tysięcy złotych. Minimalny okres spłaty wynosi przy tym 3 miesiące, a maksymalny nawet 120 miesięcy. Nowi klienci opisywanego pośrednika są w bardzo korzystnej pozycji – pożyczka dla nich opatrzona jest niższym RRSO, czyli Rzeczywistą Roczną Stopą Oprocentowania.

Przedstawmy to na dwóch, reprezentatywnych przykładach.

Oferta dla Nowych Klientów.

 • Kwota pożyczki to 25 455,06 złotego.
 • RRSO wynosi 9,59%.
 • Oprocentowanie to 1,64%.
 • Ilość rat: 56.
 • Kwota miesięcznej raty: 433,79 złotych.
 • Prowizja: 2 361,43 złotego.
 • Odsetki: 8 211,00 złotych.
 • Całkowity koszt kredytu: 10 572,43 złotego.
 • Całkowita kwota do spłaty to 36 027,48 złotych.

Inne oferty (oferta dla stałych klientów).

 • Kwota pożyczki to 4 681,85 złotych.
 • RRSO wynosi 60,54%.
 • Oprocentowanie to 9,26%.
 • Ilość rat: 36.
 • Kwota miesięcznej raty: 248,21 złotych.
 • Prowizja: 3 094,31 złotego.
 • Odsetki: 1 156,79 złotych.
 • Całkowity koszt kredytu: 4 251,10 złotych.
 • Całkowita kwota do spłaty to 8 932,95 złotych.

Pożyczka w Bancovo krok po kroku

Ubieganie się o pożyczkę za pośrednictwem Bancovo można rozpisać w kilku prostych krokach.

 1. Na stronie głównej pożyczkodawcy na pierwszy rzut oka pojawia się pole do wybrania parametrów pożyczki. Za pomocą suwaków należy ustalić kwotę, a także termin spłaty zobowiązania.
 2. Gdy wyżej wspomniane informacje zostaną ustalone, pozostaje już tylko kliknąć w przycisk „złóż wniosek”.
 3. Następnie, konsument zostaje przekierowany do formularza zgłoszeniowego. Należy w nim wpisać m.in. imię, nazwisko, numer telefonu i adres e-mail. Po zaznaczeniu wszystkich wymaganych zgód, należy przejść do etapu wyboru dogodnej dla siebie oferty pożyczkowej.
 4. Po sprecyzowaniu swoich wymagań pożyczkowych, należy potwierdzić i zweryfikować swoją tożsamość.
 5. W przypadku pozytywnej weryfikacji wszelkich formalności, konsumentowi pozostaje sporządzenie umowy i uzyskanie pożyczonych środków.

Bancovo — co, jeśli nie spłacimy na czas?

W sytuacji, gdy konsument ma problem z terminowym uregulowaniem, Bancovo otwarcie przyznaje, że nie jest odpowiednim celem do kontaktu. Firma zaleca, aby w celu uzgodnienia dalszych działań kontaktować się bezpośrednio z firmą pożyczkową, u której uzyskało się przy pomocy Bancovo pożyczkę. W zależności od panującej u niej polityki wobec klientów z zaległościami finansowymi będzie wiadomo, co dalej.

Niektórzy mogą oferować możliwość refinansowania pożyczki. Inni, odroczenia terminu spłaty, co oczywiście możliwe jest po uiszczeniu przewidzianej w regulaminie opłaty.

Podstawowe cechy podsumowanie

Zalety

 • Choć jest to młody podmiot, to stoi za nim bank o ugruntowanej pozycji.
 • Jasno podane warunki uzyskania pożyczki.
 • Przejrzysta, bardzo dobrze rozplanowana witryna internetowa.
 • Czytelnie przedstawione informacje co do dostępnych pożyczek.
 • Możliwość uzyskania różnych produktów finansowych – także kredytów bankowych.
 • Szerokie kryteria wiekowe – od 18 do 80 lat.

Wady

 • Niezbędna jest dobra zdolność kredytowa.
 • Bancovo to jedynie pośrednik finansowy.
 • Mało przejrzyście rozpisane koszty pożyczki.
 • Bardzo wysokie koszty zobowiązań.
Podobne artykuły
27.03.2020
Zostań w domu i zyskaj nawet 900 zł z Kontem Proste Zasady!
Co możesz przyrządzić z bonów podarunkowych do Allegro, Decathlonu i Empiku, tak aby było modnie, wygodnie i ekonomicznie? W dobie panującego kryzysu epidemiologicznego te dość niecodzienne pytanie jest, jak najbardziej na czasie. Wystarczy, że bezpiecznie w domowym zaciszu założysz Konto Proste Zasady w Getin Banku. Do zgarnięcia jest nawet 900 zł w e-bonach na zakupy […]
Skarga na czynności komornika
25.03.2020
Skarga na czynności komornika – jak napisać? Wzór do pobrania
Komornik sądowy, który przeprowadza na danym dłużniki egzekucję należności, musi przestrzegać ściśle określonych przepisów prawa. Jeżeli posiada się uzasadnione podejrzenia, że w toku postępowania przekroczył on swoje obowiązki, warto działać. Podpowiadamy, jak powinna wyglądać skarga na czynności komornika. Objęcie działaniami komornika to stresująca i problematyczna okoliczność, która jest konsekwencją nieregulowania różnego rodzaju finansowych zobowiązań. Wierzyciel, […]
raty kredytow hipotecznych
25.03.2020
Narodowy Bank Polski obniżył stopy procentowe – o ile zmniejszą się raty kredytów hipotecznych?
18 marca 2020 roku NBP (Narodowy Bank Polski) zdecydował się na obniżkę stóp procentowych, aby rozkręcić, dotkniętą koronawirusem, gospodarkę. Ta informacja na pewno zainteresowała kredytobiorców oraz pożyczkobiorców. Szczególnie jednak zadowolone mogą być osoby z kredytem hipotecznym. Sprawdź, o ile potaniały miesięczne raty spłaty hipoteki. Rada Polityki Pieniężnej 18 marca 2020 zdecydowała się na następujące obniżki […]
jak zamknąć konto w idea banku
25.03.2020
Jak zamknąć konto w Idea Banku?
Idea Bank to polski instytucja finansowa działająca od 1991 roku. Jej domeną jest obsługiwanie małych podmiotów gospodarczych, wobec których przygotowane zostały specjalne usługi i narzędzia finansowe. Sprawdźmy, w jaki sposób zamknąć konto w Idea Banku. Aby zlikwidować swój rachunek w tej polskiej instytucji finansowej, można wybrać jeden z trzech sposobów. Są to: kontakt z infolinią, […]
jak zamknąć konto w plus banku
25.03.2020
Jak zamknąć konto w Plus Banku?
Plus Bank to polska instytucja finansowa, specjalizująca się w udzielaniu kredytów oraz współpracy z klientami korporacyjnymi. Ta firma z siedzibą w Poznaniu jest ściśle powiązana z siecią komórkową Plus, na co wskazuje już samo logo, oraz polskim miliarderem Zygmuntem Solorzem-Żakiem. Sprawdzimy dzisiaj, czy zamknięcie konta w Plus Banku to trudne zadanie oraz w jak najłatwiejszy […]
jak zamknąć konto w ING
24.03.2020
Jak zamknąć konto w ING Banku Śląskim?
ING Bank Śląski to bank komercyjny z siedzibą w Katowicach. Znany jest on przede wszystkim ze współpracy z dużą ilością klientów korporacyjnych oraz spójnym marketingiem, w którym swojego wizerunku udziela od lat znany polski aktor Marek Kondrat. Sprawdźmy, w jaki sposób zamknąć konto w ING Banku Śląskim. Zamknięcie swojego rachunku w ING możliwe jest tylko […]
Komentarze (2)
Sortuj wg
Dodaj komentarz

 • Komentarz od Kzk
  Kzk
  08.12.2019, 16:54

  Odradzam! Oni generują bardzo dużą ilość zapytań do bik i w przypadku chęci skprzystania z innej oferry dostaniemy odmowę z automatu. Zbyt duża ilość zapytań.

 • Komentarz od Michał z Warszawy
  Michał z Warszawy
  03.12.2019, 11:09

  Bardzo nieprofesjonalna firma, wysyła dziesiątki zapytań do bik-u bez rzetelnych informacji od klienta! Nie polecam