Bank Millennium konto oszczędnościowe – opinie i recenzja

Szczegóły

Wszelkie dane i koszty przedstawione w porównywarce mają charakter poglądowy. Całkowity koszt zobowiązania jest uzależniony od zdolności kredytowej klienta oraz indywidualnego wniosku.

Nasza ocena

0.0/5

Ocena klientów

3.3/5

Siedziba firmy

Dane kontaktowe

Dane firmy

Rachunek oszczędnościowy jest instrumentem konkurencyjnym dla lokat terminowych. Odsetki są dość zbliżone, jednak przewagą konta oszczędnościowego jest przede wszystkim możliwość wypłaty pieniędzy w dowolnym momencie, bez utraty należnych odsetek. 

Konto oszczędnościowe znajdziemy w ofertach większości instytucji bankowych. Warunki mogą się jednak znacznie od siebie różnić. Oprocentowanie, prowizje, kapitalizacja i dodatkowe koszty — są to czynniki, na które należy zwrócić szczególną uwagę przy wyborze banku. Jedną z instytucji, która posiada ten produkt w swojej ofercie — jest bank Millennium. Czy warto otworzyć konto oszczędnościowe w tym banku? Jakie warunki oferuje nam ta instytucja oraz jakie są jej największe zalety?

Konto oszczędnościowe Profit

Millennium – podstawowe informacje

Bank Millennium S.A. to ogólnopolski, komercyjny bank, który został utworzony w 1989 roku jako Bank Inicjatyw Gospodarczych. W 2018 roku był 7. bankiem w Polsce pod względem wartości aktywów. Oferuje swoje usługi wszystkim segmentom rynku poprzez sieć oddziałów, sieci indywidualnych doradców, a także bankowość elektroniczną. 

Konto oszczędnościowe dla nowych i obecnych klientów

Bank Millennium oferuje konto oszczędnościowe Profit. Gwarantuje 0,5% w skali roku dla nowych środków do 50 000 złotych oraz 0,01% w skali roku dla nowych środków powyżej 50 000 złotych. Jedynym warunkiem, który pozwoli załapać się na tę promocję, jest posiadanie rachunku osobistego Konto 360° w tym banku.

Załóż konto osobiste 360° w Banku Millennium i zgarnij premię do 250 złotych

Profit cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Co ważne, nie jest to pierwsza tego typu promocja organizowana przez bank Millennium. To już 26. edycja — mimo iż obowiązuje jedynie do 16.01.2021 r., możemy spodziewać się, że po tym okresie pojawią się kolejne, podobne promocje.

W akcji mogą wziąć zarówno nowi, jak i obecni klienci banku, nawet jeśli korzystali już wcześniej z tego typu promocji. Otwarcie konta nie wiąże się z żadnymi kosztami, podobnie jak i jego prowadzenie. Pierwsze polecenie przelewu wewnętrznego również jest darmowe — dopiero drugie i każde kolejne polecenie przelewu wiąże się z opłatą wynoszącą 7,5 złotych. 

Podsumujmy, co oferuje nam Konto Oszczędnościowe Profit:

 • wpłaty i wypłaty gotówki, bez utraty odsetek,
 • możliwość zasilania konta regularnie, jak i jednorazowo,
 • całodobowy dostęp do oszczędności (m.in. poprzez aplikację mobilną),
 • 0,5% w skali roku dla nowych środków do 50 000 złotych, 
 • 0,1% w skali roku od 50 000 do ponad 500 000 złotych, 
 • promocyjne oprocentowanie przez 60 dni,
 • miesięczna kapitalizacja środków.

Odwiedź nasz ranking kont oszczędnościowych i porównaj dostępne oferty, aby wybrać najlepsze konto dla siebie.

Konto Oszczędnościowe Profit jest jednym z najlepiej oprocentowanych kont na rynku, ponadto pozwala ulokować sporą sumę pieniędzy.

Kolejne konto oszczędnościowe oferowane przez Bank Millennium to Konto Codziennie Więcej. Oprocentowanie w tym przypadku wynosi 0,01% do 499 999,99 zł oraz 0,20% od 500 000 zł. Oprocentowanie te jest naliczane od całości salda. Jest to promocja, która obowiązuje od 1 stycznia 2021 r. do dnia 31 marca 2021 r. — po upływie tego okresu stosowane jest oprocentowanie standardowe, które niezależnie od kwoty wynosi 0,01%. Tak jak w przypadku konta Profit, drugie i każde kolejne polecenie przelewu wiąże się z opłatą wynoszącą 7,5 złotych. Konto oszczędnościowe Codziennie Więcej oferuje nam:

 • wpłaty i wypłaty gotówki, bez utraty odsetek, 
 • 0,20% w skali roku od 500 000 złotych, 
 • bezpłatne otwarcie i prowadzenie konta, 
 • codzienna kapitalizacja środków, 
 • całodobowy dostęp do oszczędności.

Jak założyć i jak zamknąć konto oszczędnościowe?

Założenie konta oszczędnościowego w banku Millennium jest niezwykle proste. Można tego dokonać w placówce banku bądź przez internet. Wybierając tę drugą opcję, wystarczy wejść na stronę internetową banku Millennium oraz wybrać zakładkę “Oszczędności”, a następnie “Otwórz konto”. Niezbędne będzie złożenie odpowiedniego wniosku, który powinien zawierać wszelkie dane osobowe oraz wymagane przez bank informacje.

Osoby, które posiadają konto 360°, w pierwszej kolejności muszą zalogować się do bankowości internetowej i dopiero wtedy złożyć stosowny wniosek. Informacja o przyjęciu bądź odrzuceniu wniosku zostanie przekazana drogą mailową. Możemy spodziewać się telefonu ze strony banku w celu potwierdzenia bądź uzupełnienia danych osobowych.

Zamknięcie konta oszczędnościowego w Millennium jest równie proste, co jego otwarcie. Aby dokonać tego przez internet, wystarczy zalogować się do bankowości internetowej, kliknąć swoje nazwisko, a następnie Wnioski i Umowy oraz Zamykanie Konta. Jeśli na koncie oszczędnościowym bądź osobistym znajdują się jakieś środki, konieczne będzie wskazanie numeru rachunku bankowego, na które mają zostać przelane. Zamknięcia konta można również dokonać w placówce banku. 

Millennium konto oszczędnościowe – czy warto?

Zalety konta oszczędnościowego w banku Millennium to przede wszystkim atrakcyjne oprocentowanie, które pozwala zaoszczędzić niemałą sumę pieniędzy, ale także brak dodatkowych kosztów — otwarcie i prowadzenie konta jest w pełni darmowe. Zarówno konto oszczędnościowe Profit, jak i konto Codziennie Więcej, umożliwiają zasilanie jednorazowe i regularne. Osoba posiadająca rachunek oszczędnościowy w Millennium posiada całodobowy dostęp do konta, m.in. poprzez wygodną aplikację mobilną, co jest kolejną zaletą tego rozwiązania.

Jeśli chodzi o wady konta oszczędnościowego w Millennium, możemy do nich zaliczyć przede wszystkim konieczność otwarcia konta 360°. Choć nie jest to duży problem, na rynku dostępnych jest wiele instytucji, które umożliwiają otwarcie wyłącznie rachunku oszczędnościowego. 

Rachunek oszczędnościowy w Millennium Bank to dobre rozwiązanie dla osób, którym zależy na atrakcyjnych odsetkach. Należy jednak pamiętać, że obowiązujące promocje trwają przez określony czas i wymagają spełnienia odpowiednich warunków.

Jak podobała Ci się treść?
5 - ciekawa, 1 - nieciekawa
3.3/5 - (19 votes)
Komentarze (0)

Odpowiadasz na komentarz:

Komentarz zostanie opublikowany pod tą nazwą

Adres e-mail nie zostanie nigdzie opublikowany

Treści, które udostępniasz w serwisie są weryfikowane

Polecane artykuły

Zobacz wszystkie
Zobacz wszystkie