Bank Pekao – opinie i recenzja

Siedziba banku

Adres:

Bank Polska Kasa Opieki SA

ul. Grzybowska 53/57

00-950 Warszawa

Dane banku

KRS:0000014843
NIP:5260006841
REGON:000010205
Produkty

W sferze bankowej można wyróżnić dwa sposoby na kształtowanie tożsamości danej instytucji bankowej. Jedni wybierają chwytliwe nazwy własne, inni wolą skrótowce. Do tego drugiego grona należy Bank Pekao, od niemal 100 lat mający przed sobą trudne zadanie pokazania, że nie ma nic wspólnego z konkurencyjnym bankiem o identycznej w wymowie nazwie. Sprawdzamy, czym wyróżnia się oferta Pekao i jakie usługi można tu uzyskać.

Nazwa ma znaczenie – także, a raczej szczególnie w sferze bankowej, która musi zwrócić uwagę konsumenta w możliwie najbardziej skuteczny sposób dzięki reklamom i atrakcyjnym ofertom. Chwytliwość to jednak nie wszystko – szczególnie, gdy niemal identyczną nazwę nosi konkurent. Bank Pekao od dziesięcioleci dzielnie buduje swoją odrębną tożsamość, starając się zwrócić uwagę klientów zarówno kredytami, jak i lokatami oraz kontami osobistymi. Sprawdźmy szczegóły oferty tego banku i określmy, czym się on wyróżnia.

Sprawdź najlepsze promocje bankowe

Bank Pekao – historia i podstawowe informacje

Pod nazwą Pekao kryje się polski bank uniwersalny o nieprofilowanym charakterze działalności, prezentujący usługi zarówno dla klientów prywatnych, jak i przedsiębiorców, i klientów biznesowych. Bank Pekao powstał w marcu 1929 roku w Warszawie i to w tym mieście posiada swoją siedzibę po dziś dzień. Nazwa tej instytucji powstała na bazie skrótu, którego rozwinięcie jest jednocześnie zawarte w oficjalnej nazwie Banku Pekao pod postacią spółki akcyjnej – Polska Kasa Opieki SA. Jest to jeden z najstarszych banków w Polsce, wyróżniający się dużym doświadczeniem w sferze finansów i bardzo bogatą historią.

W pierwszych latach działalności, Bank Pekao funkcjonował jako państwowy bank komercyjny pod postacią spółki akcyjnej. Już od samego początku stawiał on na działalność międzynarodową, otwierając placówki w odległych zakątkach świata, głównie biorąc jednak pod uwagę kierunki migracji Polaków. Okres dynamicznych zmian w kierunku formy, w jakiej Bank Pekao znamy dzisiaj, zaczął się po zakończeniu epoki PRL. W latach 90. instytucja ta wydała pierwszą kartę kredytową w Polsce, a w 1998 roku rozpoczął się proces prywatyzacji. Zakończył się on rok później, w 1999 roku, a w jego ramach przez kolejne 19 lat Pekao było częścią włoskiej grupy UniCredit.

W międzyczasie, w 2007 roku, nastąpiła częściowa fuzja z Bankiem BPH – Bank Pekao przejął jego klientów korporacyjnych, wprowadzając istotne zmiany w systemie teleinformatycznym. Z kolei w czerwcu 2012 roku klasyczne logo Pekao zostało zastąpione nowym, inspirowanym włoskim właścicielem. Pod koniec 2016 roku Bank Pekao został kupiony przez PZU SA i Polski Fundusz Rozwoju, zyskując po niemal dwóch dekadach ponownie polskich właścicieli. W 2017 roku powrócono do klasycznego logo z żubrem. Jak widać – omawiany bank ma niezwykle barwną i bogatą historię. Jak jednak prezentuje się jego oferta z punktu widzenia konsumenta? Sprawdzamy to w kolejnych akapitach.

Bank Pekao opinie

Duży wybór daje większe szanse na znalezienie optymalnej i spersonalizowanej oferty, ale i wymaga od konsumenta wygospodarowania dużej ilości czasu. Warto jednak znaleźć chwilę, zwłaszcza że zapoznanie się z sytuacją na rynku bankowym jest dziś niezwykle proste – wszystko można sprawdzić w internecie, bez wychodzenia z domu, za pomocą swojego laptopa lub smartfona. Wielu konsumentów interesuje nie tylko oferta i np. parametry kredytów, ale także obszerne informacje na temat odczuć dotychczasowych klientów. Pomaga w tym przypadku fraza „Bank Pekao opinie”, którą można wstukać do wyszukiwarki.

Dzięki niej możemy się dowiedzieć, że konsumenci cenią Bank Pekao za obszerną ofertę kart kredytowych, jak i pożyczek gotówkowych i kont osobistych. Z pochwałą spotyka się też oferta produktów hipotecznych i szeroko pojętych ubezpieczeń. Z drugiej strony krytyczne głosy Bank Pekao zbiera głównie za formę funkcjonowania stacjonarnych placówek, gdzie narzeka się np. na kolejki i komunikację z konsultantami. Jak zróżnicowany jest profil działalności tego banku – tak i zróżnicowane są opinie jego klientów.

Z czego składa się oferta Banku Pekao?

Bank Pekao to jeden z najpopularniejszych przykładów banku uniwersalnego o charakterze pozbawionym specyficznego profilu. Co za tym idzie, jego usługi są kierowane do bardzo szerokiego grona osób, z uwzględnieniem zarówno klientów prywatnych, jak i konsumentów z kręgu biznesowego. Jego oferta jest zróżnicowana, zawierając takie produkty, jak:

 1. Kredyty gotówkowe w Pekao SA.
 2. Konta osobiste.
 3. Ubezpieczenia kart kredytowych i kredytów.
 4. Karty kredytowe.
 5. Kredyty hipoteczne.
 6. Lokaty oszczędnościowe.
 7. Pożyczki gotówkowe.
 8. Usługi pomagające w opłacaniu rachunków.
 9. Kredyty studenckie.
 10. Kredyty konsolidacyjne.
 11. Pożyczki remontowe.
 12. Wymiany walut.
 13. Inwestowanie.
Bank Pekao opinie

Przegląd świadczonych usług

W powyższym akapicie pobieżnie scharakteryzowaliśmy podstawowy zakres usług, na jakie mogą liczyć klienci w Banku Pekao. Teraz, z pomocą strony internetowej tej instytucji, pora obszernie przedstawić wszystkie usługi, na jakie można w nim liczyć. Skierowane są one do różnego grona konsumentów i co za tym idzie – bardzo zróżnicowanych potrzeb.

 1. Codzienne bankowanie.
  – Konto osobiste (Konto przekorzystne).
  – Konto dla młodych (Konto przekorzystne dla młodych).
  – Przelewaj wynagrodzenie na konto.
  – Eurokonto walutowe.
  – Rachunek podstawowy.
  Przeniesienie rachunku z innego banku.
  – Pożyczka w koncie.
 2. Pożyczanie gotówki.
  – Pożyczka na dowolny cel.
  – Kredyt konsolidacyjny.
  – Kredyt remontowy.
  – Ekopożyczka.
  Kredyt studencki.
 3. Własne mieszkanie lub dom.
  – Na kupno nieruchomości.
  – Na budowę nieruchomości.
  – Na remont.
 4. Oszczędzam i inwestuję.
  – Konto oszczędnościowe.
  – Konto inwestycyjne.
  – E-lokata.
  – Oszczędności emerytalne.
  – Oszczędności dla dziecka.
 5. Ubezpieczenia.
  – Ubezpieczenia PZU.
  – Online ubezpieczenia.
  – Ubezpieczenie kart kredytowych.
  – Ubezpieczenie kredytów.
 6. Świat Premium.
  – Konto świat Premium.
  – Wymiany walut.
  – Karty kredytowe.
  – Konto oszczędnościowe Premium.
  – Oferta lokat.
  – Inwestycje Premium.
 7. Bankowość elektroniczna.
  – Aplikacje bankowe.
  – Płatności w internecie.
  – Produkty na klik.
  – Usługi na plus.
  – Wymiana walut 24/7.
  – Bezpieczeństwo.
Sprawdź Pożyczkę Przekorzystną w Banku Pekao

Jak pobrać wyciąg z konta w Bank Pekao?

Klient indywidualny w Banku Pekao może dzisiaj w szybki i wygodny sposób pobrać wyciąg z transakcji za pośrednictwem swojego konta do bankowości elektronicznej. Działa to w następujący, niżej scharakteryzowany sposób.

Z poziomu strony głównej Banku Pekao, należy wybrać opcję „zaloguj się” widoczną na po prawej stronie czerwonego paska umieszczonego na samej górze.

wyciąg Pekao SA

Następnie wskazać do jakiego typu profilu chcemy się zalogować – jako klient indywidualny należy oczywiście wskazać „Pekao24”.

wyciąg Pekao SA

Przekierowani zostajemy do panelu logowania, gdzie niezbędne będzie wpisanie numeru klienta, a także hasła użytkownika do uzyskania bezpiecznego dostępu do profilu w 100% online.

wyciąg Pekao SA

Mając przed sobą panel bankowości elektronicznej, musimy wybrać zakładkę „historia”. Następnie, należy wybrać opcję „historia rachunku” i odnaleźć „wyciągi”.

wyciąg Pekao SA

Wybierając interesujący nas okres rozliczeniowy, należy już tylko pobrać z niego wyciąg, który zostanie zapisany na naszym dysku.

Bank Pekao – czym się wyróżnia?

Bank Pekao to instytucja finansowa o bardzo bogatej i barwnej historii. Co za tym idzie, w ciągu niemal 90 lat aktywności zdążyła ona wystarczająco ugruntować swoją pozycję w sektorze bankowym i dorobić się wielu ciekawych osiągnięć oraz zaoferować swoim klientom różne godne uwagi funkcjonalności. Przedstawiamy wybrane, ciekawe osiągnięcia Banku Pekao, z których wiele może być nieznanych w opinii publicznej.

 • Bank Pekao jest jednym z nielicznych polskich banków, który posiada infolinię działającą w języku ukraińskim.
 • W 2015 roku Bank Pekao uzyskał nagrodę serwisów The Banker i Global Finance za najlepsze usługi z zakresu Private Banking.
 • Bank Pekao jest liderem wśród dużych banków w Polsce pod kątem ogólnej wypłacalności i zarazem jednym z najsilniejszych banków w Europie.
 • Od 1998 roku spółka Banku Pekao jest notowana na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych.
 • W 2014 roku Bank Pekao został uznany przez Komisję Nadzoru Finansowego za najlepiej skapitalizowany bank w Polsce.
 • W 2007 roku w ramach częściowej fuzji, klienci korporacyjni Banku BPH zostali w całości przejęci przez Bank Pekao.
Bank Pekao oferty

Bank Pekao – nasza opinia

Bank Pekao to jeden z najbardziej doświadczonych i najdłużej działających banków w Polsce. Tak samo, jak niezwykle barwna i bogata jest jego ponad 90-letnia historia, tak i godna uwagi dla przeciętnego konsumenta jest jego oferta. Choć swoimi rozmiarami nie wyróżnia się ona szczególnie na tle konkurencji, tak nie da się ukryć, że zarówno osoby prywatne, jak i przedsiębiorcy powinni z zaciekawieniem zagłębić się w interesujące ich oferty produktów finansowych. Warto docenić przejrzystą i czytelną stronę internetową, a także jasno rozplanowany wykaz poszczególnych usług, jakie za pomocą Baku Pekao jako klienci możemy uzyskać.

Godnym uwagi udogodnieniem jest też uruchomienie infolinii w języku ukraińskim, która pozwala niemałemu gronu potencjalnych klientów posługujących się tym językiem na uzyskanie profesjonalnej usługi bez barier językowych i wiążących się z tym potencjalnych niedopowiedzeń. Grono aktualnych i przyszłych klientów jest zatem bardzo szerokie, a biorąc pod uwagę staż rynkowy i doświadczenie – nic dziwnego, że Bank Pekao jest w gruncie rzeczy instytucją finansową, której warto zaufać. Określając swoje priorytety, warto zagłębić się w to, co omawiany bank ma do zaproponowania – być może pokryje się to z indywidualnymi oczekiwaniami.

Pekao jesień 2022

Dane kontaktowe dla klientów

Infolinia dla klientów indywidualnych:

 • 801 365 365
 • +48 (22) 59 12 232

Infolinia dla klientów biznesowych i przedsiębiorców:

 • +48 (22) 59 12 323
 • 801 666 555

Infolinia dla klientów korzystających z oferty Premium:

 • +48 (22) 59 12 351
 • 801 351 351

Infolinia dla klientów Biura Maklerskiego:

 • +48 (22) 591 22 00
 • 800 105 800

Infolinia dla klientów mówiących w języku ukraińskim:

 • +48 (22) 591 22 20

Zastrzeżenie – infolinia działa tylko w dni powszednie od 8:00 do 20:00.

Informacje na temat spółki

Bank Pekao

 

Bank Polska

Kasa Opieki SA

Rodzaj:
Bank komercyjny
Charakter działalności:
Bank uniwersalny
Utworzony:
1929
Numer REGON:
000010205
Numer KRS:
0000014843
Numer NIP:
5260006841
Adres siedziby:
ul. Grzybowska 53/57, 00-950 Warszawa

 

Zastrzeżenie: Informacje o ofercie banku i jej elementach przedstawiają stan aktualny w momencie powstawania tekstu, tzn. 30 marca 2020 roku.

Komentarze (19)
Dodaj komentarz

Sortuj wg
 • R
  R
  Robi
  19.10.2021, 14:46

  PKO S.A to banda oszustów i złodziei!Od września b.r pobierają sobie bezprawnie i bez wcześniejszego informowania klientów z konta walutowego-opłatę w wysokości 15 euro miesięcznie.Opłata tą pobierana jest również z konta walutowego prowadzonego w ramach konta „Przekorzystne” gdzie za prowadzenie tego konta opłata w skali miesiąca to niby tylko 6 zł!

 • P
  P
  Piotr
  11.10.2021, 15:49

  Od przeszło 20 lat jestem klientem PeKaO SA i byłem dotychczas zadowolony z konta, niestety w tym roku dałem się nabrać na inwestycje maklerskie i moje środki lecą w dół ostatnio w ciągu tygodnia procent strat spada z 7 do 8 procent?

 • n
  n
  nikola siedlecka
  06.10.2021, 12:33

  mega polecam, fajne oferty oraz super personel udzielający pomocy w razie potrzeby

 • K
  K
  Klient
  22.07.2021, 22:11

  Po przejęciu Idea Bank bank PEKAO wydzwania natarczywie do klientów Idea by ich pozyskać mimo braku zgody na kontakty marketingowe. Kilka telefonów tygodniowo. Sprawa zgłoszona do Prezesa UODO. A konto już zakładam u konkurencji

 • J
  J
  Jasnowid
  11.01.2021, 20:13

  Jestem tak wkurzony, cały dzień próbuję jeden przelew zrobić.
  „Podobno” system przypadkowo wylosował mnie do weryfikacji telefonicznej – piąty raz z rzędu. Nikt mnie nie powiadomił że poprzednie przelewy sie nie powiodły. Zmarnowałem czas i pieniądze na infolinii i nic się nie dowiedziałem, czemu nie mogę wydać moich pieniędzy. Podejrzewam że specjalnie sabotują moje przelewy ponieważ chcę wycofać pieniądze z banku. Serdecznie nie polecam nikomu tego badziewia

 • o
  o
  older
  02.12.2020, 17:40

  Bank Pekao ma najgorszą aplikacje na androida. Aplikacja PeoPay jest mało czytelna ,mała cieniutka szara czcionka, zniechęca do korzystania z tej aplikacji.Znam wiele osób które to z powodu tej aplikacji przenieśli rachunki do innych banków.

 • A
  A
  Artur
  21.10.2020, 09:09

  Bank Pekao ignoruje swoich klientów – od 18 sierpnia nie może mi odpowiedzieć na podstawowe pytanie, ile kosztuje wydanie zaświadczania – 5 ponownych zapytań i brak odpowiedzi. Nowe PeoPay to jakaś pomyłka, co chwila gubi ustawienia. Mam wrażanie, że zamiast skupić się na działaniu aplikacji ktoś postanowił pobić rekord w użyciu czerwonego koloru. Niestety, moja ocena słaby bank i słaba aplikacja.

Podobne artykuły