Bank Pocztowy (Envelo Bank) sesje przychodzące i wychodzące

Bank Pocztowy sesje elixir

Bank Pocztowy

Od czego zależą godziny księgowania w Banku Pocztowym?

W Banku Pocztowym, tak jak w każdym innym banku w Polsce, godziny księgowania przelewów uzależnione są od działania systemu ELIXIR, a więc Systemu Elektronicznej Izby Rozliczeniowej. To system, który usprawnia i kontroluje proces transferu środków między poszczególnymi bankami. Tym samym wywiera wpływ na przelewy, które mają miejsce między firmami czy osobami prywatnymi. W ramach funkcjonowania systemu ELIXIR przelewy są realizowane we wszystkie dni robocze podczas trzech sesji rozliczeniowych. Wyjątkiem są tylko 24 i 31 grudnia, kiedy to odbywają się tylko dwie takie sesje. Każdy bank ustala najczęściej własne godziny realizacji sesji ELIXIR, mimo że są wytyczne ze strony NBP.

Sesje wychodzące:

09:00

I Sesja wychodząca Elixir

Dyspozycja przelewu musi być złożona do godziny 09:00

13:00

II Sesja wychodząca Elixir

Dyspozycja przelewu musi być złożona do godziny 13:00

15:00

III Sesja wychodząca Elixir

Dyspozycja przelewu musi być złożona do godziny 15:00

Sesje przychodzące:

11:00

I Sesja przychodząca Elixir

Księgowanie przelewów po godzinie 11:00

15:00

II Sesja przychodząca Elixir

Księgowanie przelewów po godzinie 15:00

17:30

III Sesja przychodząca Elixir

Księgowanie przelewów po godzinie 17:30

Bank Pocztowy – krótka historia

Sprawdź również:

Bank Pocztowy powstał w roku 1990 w Bydgoszczy. Od samego początku związany jest ściśle z Pocztą Polską. Celem jego utworzenia było dążenie do odbudowy w Polsce bankowości pocztowej. Jego akcjonariuszami są Poczta Polska oraz PKO BP. Początkowo Bank Pocztowy pełnił funkcję banku rozliczeniowego, który obsługiwał samorządy oraz przedsiębiorstwa. Z czasem zaczął jednak obsługiwać również klientów detalicznych. Obecnie Bank Pocztowy oferuje swoje usługi na terenie całej Polski. Posiada niemal 250 placówek. Większość z nich to tzw. mikrooddziały znajdujące się w placówkach pocztowych.

Kiedy dojdzie przelew w  Banku Pocztowym?

Ogólnie rzecz biorąc czas przelewu środków pieniężnych między bankami zależy tak naprawdę od godzin księgowania przelewów w banku odbiorcy oraz w banku nadawcy. W celu uzyskania bliższych informacji na ten temat, warto zapoznać się z naszym kalkulatorem, który został stworzony do tego celu.

Komentarze (4)
Dodaj komentarz

Sortuj wg
 • Komentarz od Kinia
  Kinia
  17.08.2020, 11:33

  Ja rozumiem że przez komornika blokują kasę i muszą sprawdzić czy mogą odblokować ale na litość boską czy procedura musi trwać 3 dni przy przelewie z konta własnego na konto własne…

  2
 • Komentarz od jerzy
  jerzy
  09.09.2020, 11:28

  dobre konto

  0
 • Komentarz od Krystian
  Krystian
  21.11.2019, 15:48

  Bank i jego współpraca już 2 miesiące bez pieniędzy które na 100% są wysyłane a oni sie tłumaczą co trochę ze do piatku dostanę i już trwa to tłumaczenie 2 miesiące

  0
 • Komentarz od Neo
  Neo
  04.07.2019, 14:02

  Konto w banku pocztowym. Przesyłka pobraniowa poczta Polska. A pieniędzy nie ma już 2 dzien!! Następny bank cwaniakow. Ja rezygnuje z ich usług. W koncu to za moje pieniądze!

  0
Podobne artykuły