Bank Polskiej Spółdzielczości (BPS) infolinia i dane kontaktowe

Dla klientów indywidualnych oraz biznesowych:+48 86 215 50 00
Z telefonów komórkowych
+48 71 335 5100
Z telefonów komórkowych i zagranicy

godziny pracy:
24/7

Zastrzeżenie karty:(+48) 86 215 50 50
Z telefonów komórkowych i zagranicy

godziny pracy:
24/7

Opłata za wszystkie połączenia zgodna z taryfą operatora.

Bank Polskiej Spółdzielczości S.A. kontakt

Bank BPS działa w Polsce już od 1992 roku. Początkowo, znany był on konsumentom pod nazwą Gospodarczy Bank Południowo-Zachodni S.A, nazwę Bank BPS przyjmując 27 marca 2002 roku. Obecnie centralna siedziba banku mieści się w Warszawie, a instytucja ta zrzesza aż 327 banków spółdzielczych, co czyni go największym zrzeszeniem banków spółdzielczych w kraju. Oprócz banków zrzeszonych współpracuje też z 14 innymi bankami spółdzielczymi.

BPS – bank inny niż wszystkie

Bank BPS ma bardzo zróżnicowany profil działalności. Nie jest jedynie bankiem komercyjnym, z którego mogą korzystać konsumenci, ale jest też bankiem zrzeszającym. Ma szeroki zakres usług dla innych banków spółdzielczych, których jest dodatkowo partnerem w biznesie, a nawet reprezentantem, jeśli tego potrzebują.

Sieć banku liczy 34 placówki, które oferują produkty finansowe dla klientów indywidualnych, małych i średnich przedsiębiorstw oraz klientów korporacyjnych. Z usług finansowych instytucji mogą równie dobrze korzystać rolnicy, firmy z branży rolno-spożywczej, rzemieślnicze, turystyczne, ale i samorządy.

Banki spółdzielcze w Polsce są uznawane za najstarsze w Polsce. Pierwsze wzmianki o spółdzielczości oszczędnościowo-pożyczkowej pochodzą sprzed 150 lat i początkowo ich głównym zadaniem była walka z lichwą. Obecnie ten sektor bardzo mocno się rozwinął i kieruje swoje usługi do różnych grup klientów.

Jak podobała Ci się treść?
5 - ciekawa, 1 - nieciekawa
4.7/5 - (4 votes)
Komentarze (2)

Odpowiadasz na komentarz:

Komentarz zostanie opublikowany pod tą nazwą

Adres e-mail nie zostanie nigdzie opublikowany

Treści, które udostępniasz w serwisie są weryfikowane

 • K
  K

  KlementynaKlem

  22.03.2023, 19:50

  Wyróżniający się komentarz

  Można prosić o kontakt?W Głogowie nie mogę się dowiedzieć co się dzieje z moim kontem(ktoś wziął na mnie kredyt ?zobowiązania z jakiegoś dozoru elektrycznego którego nie mam lub ktoś podaje się za mojego opiekuna?.P.S Jestem między innymi insp. do spraw ochrony zwierząt i miłośniczką zwierząt miałam też pięknego kota tajskiego przygarniętego z ulicy w stanie krytycznym jednak ukradła mi go narkomanka i jak się okazuje najprawdopodobnie sprzedała moim obecnym sąsiadą…
  Kontakt do mnie najlepiej nie mail ponieważ mam problem z tel

  • R
   R

   Redakcja Czerwona-Skarbonka

   23.03.2023, 10:31

   Wyróżniający się komentarz

   Pani Klementyno, proszę skontaktować się bezpośrednio z bankiem BPS pod numerem telefonu: +48 801 321 456 lub +48 86 215 50 00. Infolinia czynna jest 24/7.

Polecane artykuły

Zobacz wszystkie
Zobacz wszystkie