Bank BPS sesje przychodzące i wychodzące

Od czego zależą godziny księgowania w Banku Polskiej Spółdzielczości?

Jeśli mowa o przelewach między rachunkami w tym samym banku, ich realizacja odbywa się błyskawicznie. Inaczej jest w jednak w sytuacji, gdy mówimy o kontach w różnych bankach. Proces ten odbywa się za pomocą Krajowej Izby Rozliczeniowej. W ramach działającego systemu ELIXIR, umożliwia on przekazywanie środków między poszczególnymi bankami.

Przelewy te nie są jednak realizowane pojedynczo, ale w tzw. sesjach. Co ciekawe, każdy bank ma swoje własne sesje przychodzące i wychodzące, które obowiązują tylko w dni robocze. Tym samym przelewy zrobione w piątek po południu, u odbiorcy nie pojawią się w weekend, ale dopiero w czasie pierwszej sesji ELIXIR w poniedziałek.

Sesje przychodzące:

12:00

I Sesja przychodząca ELIXIR

Księgowanie przelewów do godziny 12:00

16:00

II Sesja przychodząca ELIXIR

Księgowanie przelewów do godziny 16:00

18:00

III Sesja przychodząca ELIXIR

Księgowanie przelewów do godziny 18:00

Sesja wychodząca:

15:00

I Sesja przychodząca ELIXIR

Księgowanie przelewów po godzinie 15:00

Bank Polskiej Spółdzielczości – krótka historia

Bank Polskiej Spółdzielczości Spółka Akcyjna BPS SA funkcjonuje na polskim rynku usług finansowych od 1992 roku. Co więcej, można traktować go jako instytucję-spadkobiercę rodzącej się w okresie zaborów spółdzielczości bankowej. Pod obecną nazwą BPS dostępny jest dla swoich klientów od 2002 roku. Instytucja ta na tle innych wyróżnia się specyfiką sieci, którą określa forma prawna  zrzeszenia, składającego się 327 banków spółdzielczych aktywnych w naszym kraju. 

BPS to bank, który łączy funkcje banku zrzeszającego i komercyjnego. To różnorodne podejście do usług bankowych umożliwia mu jednoczesną obsługę kont banków spółdzielczych i pełnienie funkcji partnera biznesowego prowadzącego działalność gospodarczą. Rozsiane po całym kraju placówki banku skutecznie konkurują z innymi brandami, dostarczając wysokiej jakości produkty finansowe wszelkiego rodzaju przedsiębiorcom. Z natury swojej działalności, BPS wyspecjalizował się w obsłudze samorządów, branży rolniczej, rolno-spożywczej, a także rzemiosła, handlu oraz turystyki. 

Kiedy dojdzie przelew w BPS?

Oczekując na przelew na konto obsługiwane przez BPS, należy uwzględnić każdorazowo schemat sesji elixir stosowany w banku nadawcy oraz ten funkcjonujący w BPS. Najlepiej skorzystać z załączonego kalkulatora, by zyskać absolutną pewność terminu wpływu środków na konto. 

Jak podobała Ci się treść?
5 - ciekawa, 1 - nieciekawa
5/5 - (3 votes)
Komentarze (0)

Odpowiadasz na komentarz:

Komentarz zostanie opublikowany pod tą nazwą

Adres e-mail nie zostanie nigdzie opublikowany

Treści, które udostępniasz w serwisie są weryfikowane

Polecane artykuły

Zobacz wszystkie
Zobacz wszystkie