Biliti – opinie klientów i recenzja

Czy warto korzystać z usług Biliti? Wiele zadłużonych osób zwraca się właśnie do tej firmy, zamiast do tradycyjnego banku. Sprawdziłem, czy takie rozwiązanie rzeczywiście jest słuszne i zajrzałem dokładnie w jej ofertę.

biliti - opinie i recenzja firmy

Kluczowe informacje

 • Biliti to firma specjalizująca się w udzielaniu pomocy osobom zadłużonym. W zakresie jej usług jest pośrednictwo w wyszukiwaniu produktów dopasowanych do oczekiwań klientów;
 • Pośrednik na swojej stronie podkreśla, że uruchomienie potrzebnego kredytu zajmuje mu od 30 minut do 2 godzin;
 • Biliti to wiarygodna instytucja współpracująca z ok. 20 bankami w Polsce. Posiada przy tym niezbędne certyfikaty i uprawnienia do prowadzenia swojej działalności finansowej;
 • Możemy tam zasięgnąć pomocy w formie, m.in. konsolidacji chwilówek, pożyczek pozabankowych bez BIK, kredytów refinansowych, a nawet przebrnąć przez proces ogłoszenia upadłości konsumenckiej.

Biliti to firma, której usługi skierowane są przede wszystkim do osób zadłużonych. Tych niestety w Polsce nie brakuje. Dlatego przyjrzałem się jej bliżej, a swoje wnioski opisuję poniżej.

Biliti – co to za firma?

Biliti to firma oferująca profesjonalną pomoc dłużnikom. I tutaj trzeba dodać, że swoją ofertę kieruje tylko do klientów indywidualnych, nie do przedsiębiorców, ani firm. Jej zadaniem jest znalezienie rozwiązania pozwalającego uporać się z kłopotami finansowymi. Cel ten natomiast realizowany jest na wiele rozmaitych sposobów. Przede wszystkim poprzez oferowanie produktów kredytowych skierowanych do osób z długami.

biliti.pl - strona główna
Strona główna firmy odsyła już na wstępie do bezpośredniego kontaktu z ekspertami, bilit.pl

Czy Biliti to pośrednik finansowy?

Tak. Biliti to pośrednik finansowy, ułatwiający kontakty między osobami zadłużonymi a bankami i firmami pożyczkowymi. W ten sposób pozwala klientom oszczędzać czas potrzebny do samodzielnego poszukiwania odpowiednich ofert.

Specjaliści dowiadują się, czego dokładnie potrzebujesz w danym momencie i przeglądają za Ciebie propozycje różnych instytucji.

Bilitti zajmuje się nie tylko wyszukiwaniem najlepszych ofert kredytowych. Proponuje także pożyczki oraz inne rozwiązania ułatwiające spłatę długów. Rolą Biliti jest więc znalezienie dla klientów najlepszego wyjścia z trudnej sytuacji finansowej.

Jak działa Biliti?

Zasady korzystania z usług Biliti skupiają się na pięciu prostych krokach:

 1. Wchodzisz na stronę firmy: biliti.pl.
 2. Wypełniasz ankietę dotyczącą zarobków, zatrudnienia, zadłużenia i sytuacji życiowej.
 3. Wysyłasz ankietę, na podstawie której pracownicy analizują Twoją sytuację i poszukują najlepszego rozwiązania.
 4. Pracownik kontaktuje się z Tobą i przedstawia dostępne opcje.
 5. Po podjęciu decyzji firma przystępuje do działania i np. w Twoim imieniu składa wniosek o kredyt.

Oferta firmy Biliti

Oferta Biliti jest podzielona na trzy główne kategorie, w obrębie których znajdziemy szereg rozwiązań:

Pomoc dla zadłużonych

Kredyty

Wśród nich klienci mają do wyboru:

 • kredyt gotówkowy,
 • kredyt konsolidacyjny,
 • kredyt hipoteczny,
 • oraz kredyt refinansowy.

Pożyczki dla zadłużonych

 • pożyczki pozabankowe,
 • czy pożyczki z opóźnieniami w BIK.

Ponadto w serwisie możemy również bezpłatnie sprawdzić swoją zdolność kredytową oraz skorzystać z kalkulatora kredytowego.

Oddłużanie

Co to jest oddłużanie? To proces zmierzający do polepszenia sytuacji materialnej klienta. W przypadku Biliti zwykle ma on formę ubiegania się o kredyt na oddłużanie, co pozwala na przełamanie pętli zadłużeniowej. Dzięki temu wcześniejsze zobowiązania zostają spłacone. Nowe zadłużenie regulujesz natomiast już terminowo w formie jednej raty, dostosowanej do własnych możliwości finansowych.

Konsolidacja chwilówek

Konsolidacja chwilówek w Biliti przeznaczona jest dla osób, które zmagają się z niespłaconymi chwilówkami. Problem z tego typu zobowiązaniami polega na tym, że zwykle ich Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) jest dość wysoka. To sprawia, że możesz spłacać znacznie więcej, niż pożyczyłeś.

Różne kwoty chwilówek, wysokość rat czy terminy spłaty utrudniają panowanie nad budżetem. Taka konsolidacja w Biliti pozwala zatem zebrać wszystkie ciążące zobowiązania w jedno.

Pożyczki dla zadłużonych

Nie zawsze negatywne wpisy w BIK oznaczają odrzucenie wniosku. Biliti specjalizuje się m.in. w wyszukiwaniu pozabankowych ofert dla osób zadłużonych. Często są to nawet propozycje niewymagające weryfikacji w bazach dłużników czy obejmujące zajęcia komornicze.

Ranking pożyczek dla zadłużonych ze złą historią kredytową:

Opinie:
3,7/5
Okres spłaty
12 - 36 miesięcy
? 12, 18, 24, 36 rat
Maks. pierwsza pożyczka
1 000 - 20 000 zł
Czas wypłaty
od 10 minut

2809 osób

wybrało ofertę
Sprawdź
Opinie:
3,6/5
Okres spłaty
4 - 50 miesięcy
Maks. pierwsza pożyczka
1 000 - 30 000 zł
Czas wypłaty
15 minut

3637 osób

wybrało ofertę
Sprawdź
Opinie:
4,5/5
Okres spłaty
7 - 61 dni
? 30 dni 61 dni 2 raty
Maks. pierwsza pożyczka
300 - 5 000 zł
Czas wypłaty
15 minut

3360 osób

wybrało ofertę
Sprawdź
Okres spłaty
6 - 96 miesięcy
Maks. pierwsza pożyczka
1 000 - 60 000 zł
Czas wypłaty
30 minut

5347 osób

wybrało ofertę
Sprawdź
Opinie:
4,5/5
Okres spłaty
1 miesiąc
Maks. pierwsza pożyczka
500 - 6 000 zł
Czas wypłaty
kilka minut

2120 osób

wybrało ofertę
Sprawdź

Poprawa BIK

Na podstawie oceny punktowej w BIK banki szacują, czy i jaki kredyt mogą nam przyznać. Poprawa BIK w Biliti polega na podjęciu szeregu działań, dzięki którym historia i zdolność kredytowa klienta może się poprawić. Mówię tu o różnorodnych metodach, np.:

 • unikaniu debetów,
 • rezygnacji z karty kredytowej,
 • terminowym spłacaniu zobowiązań.

Kredyty z pomocą Biliti

Biliti specjalizuje się także w wyszukiwaniu kredytu spełniającego wymagania dłużnika. Jest to zarówno zwykłe wsparcie gotówkowe, jak i np. zobowiązania konsolidacyjne czy hipoteczne. Zamiast przeszukiwać samemu internet i porównywać oferty, specjaliści pośrednika zrobią to za Ciebie.

Dzięki formularzowi zapoznają się oni z Twoimi oczekiwaniami i możliwościami finansowymi. Następnie zbierają oferty, przedstawiają je i ubiegają się o pieniądze w Twoim imieniu. To oszczędność czasu, ale i nerwów. Przy okazji masz pewność, że wszelkie formalności zostaną dopięte na ostatni guzik.

Upadłość konsumencka

Jeśli Twoja sytuacja finansowa jest naprawdę trudna, Biliti pomoże w ogłoszeniu upadłości konsumenckiej. To jeden ze skutecznych sposobów na wyjście z długów, skierowany do osób fizycznych, które są niewypłacalne. Ale też jeden z najbardzej radykalnych.

Samodzielne przechodzenie tego procesu jest dość stresujące i czasochłonne. Wymaga zebrania licznych dokumentów i złożenia ich w odpowiednich miejscach. Dzięki pomocy profesjonalistów możesz uniknąć niepotrzebnego zamieszania. Pozwoli Ci także skupić się na poprawie własnej sytuacji finansowej i spokojnym wychodzeniu z kłopotów.

Ile kosztuje oddłużanie w Biliti?

Koszty Biliti prezentowane są w czytelny sposób, które obliczysz przy użyciu kalkulatora kredytowego. Znajdziesz go na każdej podstronie prezentującej daną usługę firmy.

Zgodnie z ich przykładem reprezentatywnym, przy kredycie: na 44600 zł, zaciąganym na 78 miesięcy, musimy liczyć się z:

 • całkowitą kwotą do zapłaty: 63566 zł,
 • oprocentowaniem stałym: 11,38%,
 • prowizją: 0%.

Do tego doliczyć trzeba – w tym przypadku RRSO: 11,99%. Oznacza to, że koszt takiego kredytu równy będzie 18966 zł.

Czy Biliti to oszuści?

Biliti to zarejestrowana firma, legalnie działająca na terenie Polski. Dysponuje oficjalnymi akredytacjami 20 banków, co świadczy o jej rzetelności. Dlatego nie można powiedzieć, że prowadzą podejrzaną czy oszukańczą działalność.

Biliti – opinie klientów

Biliti ma pozytywne komentarze od klientów. Tylko w Google pochwalić się może 499 opiniami, które oceniają tę firmę na 4,9 na 5 gwiazdek. Najczęściej chwalony jest przyjemny kontakt i szybka odpowiedź na wysłany formularz czy zapytanie. Zadłużone osoby doceniają także to, że każde zgłoszenie rozpatrywane jest w sposób indywidualny. Dzięki temu scenariusz rozwiązania trudnej sytuacji jest właściwie dostosowany do konkretnego klienta.

Nasza opinia o Biliti

Biliti oficjalnie współpracuje z wieloma bankami i instytucjami finansowymi. To sprawia, że postrzegam ją jako wiarygodną firmę, której nie bałbym się zaufać. Zachęca mnie do tego także bogata oferta usług zmierzających do uporania się z długami. Daje ona nadzieję na to, że doświadczony profesjonalista znajdzie lepsze lekarstwo na moje problemy finansowe, niż byłbym w stanie zrobić to samodzielnie.

Wskazówka!

Zanim skorzystamy z usług dowolnej firmy w uporaniu się z zadłużeniem – Warto pamiętać, że wiele działań zaradczych możemy wykonać samodzielnie i za darmo! Część z nich opisujemy w dalszej części artykułu.

Oczywiście Biliti – jak każda firma – musi zarabiać. To dość oczywiste, dlatego nie dziwią mnie same koszty korzystania z ich usług. Są one natomiast jasno przedstawione w formie kalkulatorów online. Jako potencjalny klient mogę zatem sprawdzić, czy skorzystanie z danej oferty będzie dla mnie opłacalne, jeszcze przez samym złożeniem wniosku o pomoc.

Czy warto skorzystać z usług Biliti.pl?

Osobom w trudnej sytuacji poleciłbym kontakt z konsultantem Biliti, który przygotowałby indywidualną ofertę skrojoną pod konkretny przypadek. Jeśli byłby to kredyt lub pożyczka, zestawiłbym je z innymi ofertami z porównywarek online. Takie działanie pozwoli najłatwiej ocenić, czy warto podpisać umowę z tą firmą w danej sytuacji.

Zalety i wady oddłużania w Biliti

Zalety oddłużania w Biliti:

 • rozbudowana oferta dla różnego typu klientów,
 • zarówno pożyczki dla zadłużonych, jak i kredyty,
 • oficjalna akredytacja od wielu banków,
 • wysoka wiarygodność i dobre opinie klientów,
 • krótki czas oczekiwania na decyzję,
 • wiele sposobów kontaktu,
 • wygodny formularz online,
 • dwa polskie oddziały stacjonarne.

Wady oddłużania w Biliti:

 • brak współpracy ze wszystkimi firmami i bankami na rynku, co może wpłynąć na pominięcie potencjalnie atrakcyjnych ofert,
 • wiele działań oddłużeniowych można wykonać samodzielnie, za darmo lub przy niższych kosztach.

Gdzie pożyczyć pieniądze bez zdolności kredytowej?

Biliti zajmuje się profesjonalnym wyszukiwaniem ofert pożyczkowych dla osób ze słabą historią i zdolnością kredytową. Tradycyjne banki najczęściej przed przyznaniem kredytu szczegółowo sprawdzają te kwestie. To sprawia, że raczej nie przyznają pieniędzy klientom indywidualnym, którzy mogliby mieć problemy ze spłatą zobowiązania.

Bez dobrej zdolności i historii kredytowej można natomiast znaleźć pożyczkę w instytucji pozabankowej. Co prawda Ustawa antylichwiarska 3.01 ściśle reguluje tego typu usługi, ale mimo to zdarzają się firmy proponujące chwilówki nawet osobom bardzo zadłużonym.

Jak samemu obliczyć zdolność kredytową?

Nie ma w tym nic skomplikowanego. Wystarczy, że skorzystasz z jednego z wielu kalkulatorów zdolności kredytowej online. Zwykle działają one na tej samej zasadzie, opierając się na kilku łatwych krokach.

 1. Podajesz dane dotyczące swoich zarobków i sytuacji życiowej.
 2. Wpisujesz informacje dotyczące pożyczek, które Cię interesują.
 3. System wylicza zdolność kredytową.
 4. Na końcu system przedstawia najpopularniejsze oferty na rynku, spełniające Twoje wymagania, prezentując w ten sposób Twoje możliwości kredytowe.

Oblicz zdolność kredytową za pomocą szybkiego narzędzia:

Alternatywne sposoby na to jak wyjść z długów

Choć Biliti ma bogatą ofertę produktów finansowych dla dłużników, to warto, byś pamiętał, że fora internetowe i czaty pełne są alternatywnych sposobów na uporanie się z kłopotami. Wymienię tutaj najważniejsze z nich:

 • gruntowy przegląd domowego budżetu i poszukiwanie oszczędności – to pierwszy krok, prowadzący do poprawy budżetu. Poświęć chwilę na przeanalizowanie swoich wydatków i ograniczenie tych, które nie są niezbędne;
 • źródło dochodu dodatkowego – im więcej oszczędzasz i zarobisz dodatkowo, tym większą kwotę odłożysz na spłatę zadłużenia. Może być to dodatkowa praca, realizacja zleceń czy choćby np. wyprzedaż nieużywanych ubrań;
 • kontakt z wierzycielami i plan spłaty – zarówno bank, jak i firma pożyczkowa, chcą odzyskać swoje pieniądze. W tym celu skontaktuj się z nimi jak najszybciej i wyjaśnij swoją trudną sytuację, zanim pojawią się zaległości. Instytucje finansowe czasami oferują specjalne procedury, pozwalające na stworzenie wygodniejszego planu spłaty w podbramkowych sytuacjach;
 • kontakt z instytucjami i fundacjami pomagającymi wyjść z długów – w mediach społecznościowych i internecie jest wiele firm oraz fundacji profesjonalnie zajmujących się pomocą osobom zadłużonym. Część z nich oferuje wsparcie nawet za darmo. Przed zasięgnięciem pomocy upewnij się tylko, czy dana firma jest rzetelna i na pewno nie chce skorzystać na Twojej trudnej sytuacji.

Biliti – dane kontaktowe

Wszystkie dane kontaktowe Biliti zebrane zostały w zakładce Kontakt na oficjalnej stronie internetowej firmy. Skorzystać tam można z formularza internetowego, który uruchamia się po naciśnięciu zielonego przycisku Chcę wyjść z długu.

Znajdziemy tam także dane adresowe dwóch stacjonarnych oddziałów firmy w Polsce:

 1. Oddział Warszawa
  ul. Taborowa 22,
  02-699 Warszawa
  tel. 48 572 803 172
 2. Oddział Łódź
  ul. Gen. Jarosława Dąbrowskiego 17A,
  93-177 Łódź
  tel. 48 789 171 224

Kontakt drogą mailową realizowany jest za pośrednictwem adresu:

 • kontakt@biliti.pl
Naszym celem jest dostarczanie użytkownikom wartościowych i wiarygodnych treści, które pomogą im podejmować świadome decyzje finansowe. Wszystkie artykuły publikowane na naszym portalu opierają się na sprawdzonych źródłach i są redagowane przez specjalistów z dziedziny finansów.

Źródła:

1. https://www.gov.pl/web/sprawiedliwosc/kolejne-przepisy-ustawy-antylichwiarskiej-weszly-w-zycie

Jak podobała Ci się treść?
5 - ciekawa, 1 - nieciekawa
4.5/5 - (15 votes)
Komentarze (0)

Odpowiadasz na komentarz:

Komentarz zostanie opublikowany pod tą nazwą

Adres e-mail nie zostanie nigdzie opublikowany

Treści, które udostępniasz w serwisie są weryfikowane

Polecane artykuły

Zobacz wszystkie
Zobacz wszystkie
Porównywarka ofert
Porównaj ()