Nest Bank kredyt dla firm – warunki, opinie

Szczegóły

Przykład reprezentatywny

Sprawdź ofertę
Szczegóły
Cel
Bieżący cel związany z prowadzoną JDG
Zabezpieczenie
Tak
? Gwarancja PLD de minimis - w przypadku tzw. ekspozycji wysokokwotowych, gdy kwota zaangażowania Klienta w banku wraz z wnioskowaną kwotą kredytu przekracza 250 TPLN brutto.
Czas wypłaty
24 godziny
Forma prawna firmy
JDG
Okres spłaty
12 - 96 miesięcy
Oprocentowanie
7,76 %
Wiek firmy
24 miesięcy
RRSO
12,18 %
Prowizja
3,99
Kwota
10 000 - 1 mln zł
Wszelkie dane i koszty przedstawione w porównywarce mają charakter poglądowy. Całkowity koszt zobowiązania jest uzależniony od zdolności kredytowej klienta oraz indywidualnego wniosku.
Wszelkie dane i koszty przedstawione w porównywarce mają charakter poglądowy. Całkowity koszt zobowiązania jest uzależniony od zdolności kredytowej klienta oraz indywidualnego wniosku.

Kalkulator kredytowy oraz dane w nim podane mają charakter szacunkowy i marketingowy. Kalkulator podaje dane dla następującej oferty: BIZnest Kredyt w Ratach Przedsiębiorca z zabezpieczeniem spłaty kredytu w formie gwarancji de minimis, oprocentowaniem zmiennym w wysokości 7,76% w skali roku, prowizją za uruchomienie 3,99%, miesięczną prowizją za uprawnienia do zmiany warunków spłaty kredytu 0,1% min. 50 zł, max. 180 zł liczoną od wysokości udzielonego kredytu. Opłata za pierwszy roczny okres trwania gwarancji wynosi 0% od kwoty gwarancji, a w kolejnych latach 0,5% od kwoty kapitału gwarancji pozostałego do spłaty.

Zalety
Gwarancja niższej marży
Szybka decyzja kredytowa
Błyskawiczna wypłata środków
Wysoka kwota finansowania do 1 mln zł
Możliwość finansowania różnych rodzajów działalności
Wady
Część ofert posiada niskie kwoty kredytów
Brak łatwo dostępnej informacji na temat oprocentowania

Nasza ocena

5.0/5

Ocena klientów

4.1/5

Siedziba firmy

Nest Bank SA
ul. Wołoska 24
02-675 Warszawa

Dane kontaktowe

Dane firmy

Kapitał zakładowy: 319 357 000
KRS: 0000030330
NIP: 5261021021
REGON: 010928125

Nest Bank uczestniczy aktywnie w życiu polskich przedsiębiorców. W swojej ofercie ma kilka wariantów finansowań dla firm, różniących się między sobą warunkami. Czym się charakteryzują, do kogo są skierowane i czy rzeczywiście warto z nich skorzystać? Sprawdziłem to.

kredyt firmowy w nest bank - opinie i recenzja

Kluczowe informacje

 • Nest Bank ma w ofercie kilka kredytów dedykowanych przedsiębiorcom z maksymalną kwotą finansowania do 1 mln zł:
 • Możesz je przeznaczyć na dowolny cel związany z prowadzeniem działalności;
 • Polecamy szczególnie kredyt dla firm z gwarancją niższej marży, o który masz możliwość wnioskować online, a samą umowę podpiszesz w dogodnym dla siebie miejscu;
 • Ciekawą ofertą jest także kredyt online do 50 tys. zł, kredyt gotówkowy dla lekarzy i wolnych zawodów (*również z gwarancją niższej marży) czy kredyt konsolidacyjny dla firm z zerową prowizją za przeniesienie zobowiązań.

Kredyt dla firm w Nest Bank – nasza recenzja

Kredyty firmowe w Nest Banku są atrakcyjne i warto zwrócić na nie uwagę. Moim zdaniem ich największym atutem jest różnorodność. Na klientów czekają zarówno tradycyjne formy finansowania, jak również te alternatywne i nieco bardziej wygodne (np. limity na koncie). Ponadto poszczególne produkty są skierowane do klientów o określonym profilu zawodowym, co jeszcze bardziej ułatwia podjęcie decyzji.

Spośród całej oferty Nest Banku wyróżnię tutaj jeden produkt: kredyt z gwarancją najniższej marży. Ma bardzo wysoką kwotę maksymalną i oferuje obniżkę kosztów, jeśli klientowi uda się znaleźć tańsze zobowiązanie. Uważam, że jest to jedno z ciekawszych rozwiązań na rynku, które w wielu przypadkach może okazać się całkiem korzystne.

Złóż wniosek o Nestkredyt dla firm

Oferta kredytów dla firm w Nest Banku

Do dyspozycji masz aż osiem rozwiązań kredytowych, działających na rozmaitych zasadach. Są dość różnorodne i skierowane do różnego typu klientów.

BIZnest Kredyt w Ratach Przedsiębiorca

BIZnest Kredyt Przedsiębiorca to jeden z czołowych produktów Nest Banku. Spośród innych zobowiązań wyróżnia go to, że oferuje niższą marżę kredytu firmowego. Zgodnie z deklaracją banku:

Jeśli znajdziesz tańszy kredyt, obniżymy Twoją marżę. Nawet o połowę.

nestbank.pl

Maksymalna kwota kredytu wynosi aż 1 mln zł, a po dokonaniu pozytywnej oceny zdolności kredytowej pracownik banku może osobiście przyjechać i podpisać z Tobą umowę kredytową. Wraz z uzyskaniem takiego finansowania możesz również:

 • swobodnie zmienić datę płatności raty i czasowo obniżyć jej wysokość;
 • zawiesić spłatę;
 • wydłużyć okres kredytowania maksymalnie o 6 miesięcy.

Kredyt online

Z kolei firmowy kredyt online w Nest Bank przeznaczony jest dla osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą. W jego ramach instytucja oferuje do 50 tys. zł, a okres spłaty wynosi: 12, 24, 36, 48 lub 60 miesięcy. Wniosek złożysz online, a umowę kredytu gotówkowego podpiszesz bez wychodzenia z domu. Pieniądze trafią na Twoje konto nawet do 24 godzin od przyznania decyzji kredytowej.

Kredyt gotówkowy dla lekarzy

Rozwiązanie skierowane dla osób wykonujących tzw. wolne zawody, których w tym przypadku reprezentują lekarze. Kredyt jest objęty gwarancją najniższej marży, zaczynającej się od 0,1 proc. Maksymalna kwota zobowiązania jest równa 1 mln zł, a decyzja kredytowa wydawana jest nawet do 5 minut.

BIZnest Kredyt w Ratach Profesjonalista

Bliźniacze rozwiązanie kredytu gotówkowego dla lekarzy, również skierowane dla profesjonalistów i wolnych zawodów. Maksymalnie kredyt może opiewać na 1 mln zł i jest objęty gwarancją niższej marży. Umowa może zostać zawarta:

 • online,
 • przez telefon,
 • u doradcy.

Przyznane pieniądze wykorzystasz na dowolny cel związany z prowadzeniem działalności. Nest Bank nie wymaga prezentowania faktur.

Ciekawą propozycją w ramach usług banku, jest oferta firmowego kredytu konsolidacyjnego. W skrócie chodzi o to, że jeśli borykasz się z natłokiem wielu zobowiązań do spłacenia w różnych terminach, to możesz je połączyć w jeden kredyt. Tutaj podobnie, jak przy innych ofertach Nest Bank wychodzi z inicjatywą niższej marży + zerową prowizją za przeniesienie zobowiązań. A i czasami możesz trafić na wypłacenie kilkuprocentowej premii na konto (* nie więcej niż 10 tys. zł) za skonsolidowanie zadłużenia.

BIZnest Limit w Koncie

Forma finansowania nieco odmienna od tradycyjnego kredytu. Możesz wnioskować o limit do 300 tys. zł. W tym przypadku nie ma tzw. prowizji za gotowość. A to w praktyce oznacza brak opłat, dopóki nie skorzystasz z dodatkowych środków. Na początkowym etapie nie są nawet konieczne zaświadczenia z US i ZUS, aż do czasu uruchomienia kredytowania. Przeniesienie limitu jest darmowe, a maksymalny okres kredytowania wynosi 36 miesięcy.

Złóż wniosek o BIZnest limit

Limit online

Kolejne rozwiązanie umożliwia Ci zwiększyć limit na koncie. Aby je otrzymać, musisz przedstawić ważny dowód osobisty, dokumenty finansowe zależne od sposobu rozliczenia się z US oraz zaświadczenie o niezaleganiu w US i ZUS.

Opłaty naliczane są wyłącznie za środki, z których skorzystasz. Maksymalna kwota kredytu wynosi 50 tys. zł.

Jak złożyć wniosek o kredyt dla biznesu w Nest Bank?

Szczegóły procesu ubiegania się o kredyt firmowy w Nest Banku zależą już od konkretnego rozwiązania, na które się zdecydujesz. W przypadku BIZnest Kredytu w Ratach zawnioskujesz:

 • online;
 • przez telefon;
 • albo u doradcy.
Złóż wniosek o Nestkredyt dla firm

Niezależnie od tego, jaki produkt wybierzesz, przygotuj się na kilka formalności, o które poprosi Cię bank. Są to dowód tożsamości oraz wyciąg z rachunków bankowych za ostatnie 12 miesięcy lub dokumentów finansowych zależnych od sposobu rozliczania się z US.

Następnie bank sprawdzi Twoją zdolność kredytową i wyda decyzję. Jeśli będzie ona pozytywna, pieniądze prześle na wskazane we wniosku konto firmowe.

Warunki uzyskania kredytu firmowego w Nest Bank

Warunki są naprawdę dość przystępne. Wezmę na tapet ofertę BIZnest Kredyt w Ratach. Tutaj na środki mogą liczyć osoby, które:

 • prowadzą jednoosobową działalność gospodarczą;
 • otrzymają pozytywną ocenę zdolności kredytowej;
 • złożą lub przedstawią niezbędne dokumenty w banku:
  • dokument tożsamości;
  • wyciąg z rachunków bankowych za ostatnie 6 miesięcy/dokumenty finansowe zależne od sposobu rozliczenia się z Urzędem Skarbowym.

Akceptowane przez bank rachunki bankowe to:

 • rachunek prywatny;
 • rachunek firmowy;
 • rachunek wspólny.

Czy warto sięgnąć po kredyty firmowe z Nest Bankiem?

Oferta kredytów firmowych w Nest Banku jest bardzo rozbudowana. Poszczególne propozycje różnią się warunkami i warto się z nimi zapoznać, bo są skierowane do różnego typu firm. Część oferuje wysokie kwoty maksymalne, inne dużą swobodę w spłacie, a kolejne – gwarancję niższej marży.

Myślę, że daje nam to dużą szansę na znalezienie wśród nich propozycji odpowiedniej dla swojej firmy. Zawsze natomiast polecam najpierw szczegółowo poznać warunki umowy, a następnie zestawić je z pozostałymi na rynku. Dopiero w taki sposób przekonasz się, czy na pewno dane rozwiązanie będzie dla Ciebie najlepsze.

Dam Ci krótką ściągawkę, poniżej w rankingu widzisz cztery najpopularniejsze wśród klientów kredyty dla firm. Możesz spojrzeć na opinie innych osób, a za pomocą przycisku: Dodaj do porównania, zestawić ze sobą kilka ofert. Zobaczysz, jak różnią się między sobą pod względem opłat i innych parametrów.

Okres spłaty
1 - 24 miesięcy
Forma prawna firmy
wszystkie formy
Wiek firmy
6 miesięcy
? Minimum 6 miesięcy
Kwota
10 000 - 200 000 zł

582 osób

wybrało ofertę
Sprawdź
Opinie:
3,7/5
Okres spłaty
7 - 120 dni
Forma prawna firmy
wszystkie formy
Wiek firmy
12 miesięcy
Kwota
100 000 - 15 mln zł

565 osób

wybrało ofertę
Sprawdź
Okres spłaty
12 miesięcy
Forma prawna firmy
JDG i spółki
Wiek firmy
3 miesięcy
Kwota
15 000 - 200 000 zł

614 osób

wybrało ofertę
Sprawdź
4.
Pożyczka dla firm - Bizlend
Okres spłaty
3 - 12 miesięcy
Forma prawna firmy
JDG
Wiek firmy
3 miesięcy
? minimum 3 miesiące
Kwota
5 000 - 200 000 zł

153 osób

wybrało ofertę
Sprawdź

Zalety i wady kredytu firmowego Nest Bank

Zalety kredytu dla firm w Nest banku:

 • kilka wariantów kredytów firmowych do wyboru;
 • rozmaite formy wnioskowania;
 • szybka decyzja kredytowa z błyskawiczną wypłatą środków;
 • gwarancja niższej marży;
 • możliwość wydłużenia okresu kredytowania;
 • opcja zmiany daty płatności raty;
 • maksymalna kwota kredytu wynosząca 1 mln zł;
 • dostęp do ubezpieczenia kredytu.

Wady kredytu dla firm w Nest banku:

 • część kredytów oferuje dość niskie kwoty maksymalne;
 • brak łatwo dostępnej informacji dotyczącej oprocentowania kredytu firmowego;
 • niewiele placówek stacjonarnych.

Zostaw komentarz pod artykułem, by podzielić się swoją opinią o kredycie firmowym w Nest Banku.

Naszym celem jest dostarczanie użytkownikom wartościowych i wiarygodnych treści, które pomogą im podejmować świadome decyzje finansowe. Wszystkie artykuły publikowane na naszym portalu opierają się na sprawdzonych źródłach i są redagowane przez specjalistów z dziedziny finansów.

Jak podobała Ci się treść?
5 - ciekawa, 1 - nieciekawa
4.1/5 - (12 votes)
Komentarze (2)

Odpowiadasz na komentarz:

Komentarz zostanie opublikowany pod tą nazwą

Adres e-mail nie zostanie nigdzie opublikowany

Treści, które udostępniasz w serwisie są weryfikowane

 • D
  D

  Dawid

  05.04.2024, 14:50

  Wyróżniający się komentarz

  A jak jest z negocjowaniem warunków, albo wcześniejszą spłatą? Słyszałem że robią problemy

  • R
   R

   Redakcja Czerwona-Skarbonka

   05.04.2024, 15:17

   Wyróżniający się komentarz

   Panie Dawidzie, jeśli chodzi o negocjowanie warunków, to zawsze warto podjąć taką próbę. Doradca to też człowiek i z pozoru, z mało atrakcyjnej oferty, możemy dobić do całkiem przystępnych warunków. Jeśli chodzi o wcześniejszą spłatę, to z tego co nam wiadomo, Nest nie robi większych problemów. Natomiast jest to opcja dodatkowo płatna (* zgodna z cennikiem w Tabeli opłat i prowizji) i za którą nie otrzyma Pan zwrotu za opłaty i prowizje poniesione wcześniej. O zamiarze wcześniejszej spłaty, musi Pan również poinformować bank min. 7 dni przed planowanym terminem spłaty oznaczonym w umowie.

Polecane artykuły

Zobacz wszystkie
Zobacz wszystkie
Kredyt Gotówkowy dla firm Nest Bank
Sprawdź ofertę
Porównywarka ofert
Porównaj ()