BNP Paribas konto maklerskie – opinie i szczegóły oferty

Nasza ocena

4.5/5

Ocena klientów

3.4/5

Dostępne produkty

Siedziba firmy

BNP Paribas Bank Polska SA
ul. Kasprzaka 10/16
01-211 Warszawa

Dane kontaktowe

Dane firmy

KRS: 0000011571
NIP: 5261008546
REGON: 010778878

Jakie są alternatywy dla depozytów bankowych? Zdecydowanie konto maklerskie, które pozwoli pokusić się nawet o 10-20% stopę zwrotu w skali roku. Na rynku brokerskim banki zaciekle walczą z platformami tradingowymi, typu np. XTB. Dzisiaj przyjrzyjmy się jednak ofercie bankowej – sprawdźmy, czy rachunek maklerski BNP Paribas jest godny polecenia.

Biuro maklerskie BNP Paribas nie należy do największych w kraju. Zdecydowanie więcej klientów przyciąga np. Etoro czy konto maklerskie od ING Banku Śląskiego. Według statystyk w Paribas prowadzonych jest 44 tysiące rachunków brokerskich, co nie stanowi nawet 1% całego rynku 1. Sytuacja może się jednak zmienić wraz ze wzrostem zainteresowania inwestowaniem na giełdzie wśród Polaków.

Rok 2020 był dla brokerów wyśmienity, a 2021 może być jeszcze lepszy. Wiele osób jest rozczarowanych zerowym oprocentowaniem lokat, szukając tym samym innych rozwiązań. Rachunek maklerski pozwala na aktywne zarządzanie swoim budżetem i jest odpowiedni dla inwestorów, którzy lubią wziąć sprawy w swoje ręce. BNP Paribas przygotował dla klientów interesującą propozycję rachunku, który dzięki wygodnej aplikacji GObroker i platformie Sidoma – daje możliwość ekspresowego zakupu akcji oraz innych instrumentów finansowych. Sprawdźmy, jakie możliwości gwarantuje opisywana oferta.

Biuro Maklerskie BNP Paribas regularnie dzieli się ze swoimi klientami rekomendacjami oraz analizami rynków finansowych. Na początku roku instytucja udostępniła bardzo interesującą publikacją na temat inwestycyjnych szans na 2021 rok.

Jak założyć konto maklerskie w BNP Paribas?

Na samym początku warto przyjrzeć się, w jaki sposób zakłada się rachunek maklerski w BNP Paribas Banku. W dzisiejszych – szybkich i funkcjonalnych czasach liczą się sprawne rozwiązania, stąd ta kwestia może zaważyć na naszej decyzji, czy akurat z daną instytucją mamy ochotę nawiązać współpracę.

W bankach najczęściej, aby otworzyć konto brokerskie, potrzebne jest najpierw konto osobiste. W BNP Paribas nie jest to niezbędne – wystarczy nam zalogowanie się na platformę GOonline lub odwiedziny w którejś z placówek tej instytucji finansowej. Oczywiście, aby wygodnie korzystać z konta maklerskiego, dobrze mieć ROR (rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy) w tym samym banku. Dzięki temu otrzymamy możliwość darmowych i ekspresowych przelewów. Sprawdźmy teraz, jak wygląda proces założenie konta brokerskiego w BNP Paribas.

Inwestorom, którzy lubią ekspresową rejestrację, polecamy pozabankowe platformy maklerskie. XTB (0% prowizji od obrotu akcjami), Etoro oraz XM to rynkowa czołówka.

Opinie:
4,4/5
Prowadzenie konta
0/10€
? 0 zł przy otwarciu min.1 transakcji na 365 dni lub braku środków na koncie
Typy CFD
Waluty, akcje, surowce, indeksy, ETF, crypto
Pary walutowe
48
Platformy
MT4, xStation

592 osób

wybrało ofertę
Sprawdź
Opinie:
4,2/5
Prowadzenie konta
0 zł
Typy CFD
Waluty, akcje, surowce, indeksy
Pary walutowe
56
Platformy
MT4, MT5

428 osób

wybrało ofertę
Sprawdź

Mamy dwie możliwości otworzenia rachunku brokerskiego w BNP Paribas.

 • internetowo z wykorzystaniem platformy GOonline,
 • podczas wizyty w którymś z odziałów.

Jeśli wybierzemy osobistą formę otworzenia konta, pracownik banku przeprowadzi nas przez wszystkie etapy formalności. Będzie to np. wypełnienie ankiety MiFID, która pozwoli ustalić, z jakich instrumentów finansowych powinniśmy korzystać. Przykładowo, kontrakty terminowe to bardzo ryzykowne narzędzia i początkujący raczej nie powinni inwestować w ten sposób.

Gdy będziemy chcieli otworzyć rachunek przez internet, musimy skorzystać z platformy GOonline. Jeśli jesteśmy już klientami BNP Paribas, wystarczy tylko:

Wybrać zakładkę Moje Finanse -> Inwestycje -> Otwórz Rachunek Maklerski i wypełnić wniosek.

Gdy nie jesteśmy klientami, musimy najpierw zalogować się do platformy GOonline. Nie jest to jednoznaczne z założeniem konta w BNP Paribas. Jeśli jednak chcemy wygodnie przelewać pieniądze między kontami, warto zdecydować się na rachunek osobisty w tym banku.

Załóż konto osobiste w BNP Paribas

Konto maklerskie BNP Paribas – z jakich instrumentów finansowych możemy skorzystać?

Poszczególne domy maklerskie rywalizują między sobą przede wszystkim zasobnością oferty instrumentów finansowych. Miłośnik np. zagranicznych akcji naturalnie założy konto tylko u brokera, który daje możliwość zakupu tego rodzaju aktywów. Jak w tej kwestii prezentuje się DM BNP Paribas – jakie instrumenty finansowe oferuje?

 • Akcje – papiery wartościowe to giełdowa klasyka. Akcjami zainteresowani są głównie inwestorzy średnio- i długoterminowi. Dom maklerski Banku Paribas pozwala na zakup i sprzedaż także zagranicznych akcji, co nie jest wcale tak popularne wśród bankowych ofert. Niestety zakup „światowych papierów” może odbyć się tylko poprzez kontakt telefoniczny.
 • Produkty strukturyzowane – jest to bardzo ciekawe rozwiązanie dla osób, które poszukują długoterminowych, pasywnych aktywów. Wynik produktów strukturyzowanych zależy od wyniku nie jednej spółki, ale kilku. Na przykład opcja „Światowe Marki II” od BNP Paribas jest oparta na notowaniach akcji pięciu spółek: McDonald’s Corp, Pfizer Inc, Unilever NV, Volkswagen AG I Walmart. Stopa zwrotu z produktów strukturyzowanych nie jest wysoka, jednak trzeba uznać to aktywo za bezpieczną formę ulokowania kapitału.
 • Fundusze ETF – są to fundusze, które mają oddawać kurs określonych indeksów giełdowych. W tym przypadku nie stawia się więc na zbiór kilku spółek, jak w opcji „Światowe Marki II”, ale na cały indeks. Poza ETF’ami na GPW, możemy wybrać także zagraniczne fundusze, np. ETF’y na amerykański, brytyjski czy niemiecki indeks.
 • Kontrakty terminowe – gra na wzrosty albo spadki cen określonych aktywów (akcje, indeksy).

Prowizje i opłaty na rachunku maklerskim BNP Paribas

Na samym początku smutna informacja. Samo założenie konta maklerskiego w BNP Paribas jest darmowe, jednak prowadzenie jest już płatne.

Kwartalny koszt prowadzenia rachunku brokerskiego wynosi 30 złotych, czyli 120 złotych rocznie.

Większość standardowych rachunków maklerskich dostępnych na polskim rynku jest bezpłatna, stąd ta informacja może zniechęcić niektórych inwestorów. Nie zrażając się, przedstawmy pozostałe opłaty na koncie maklerskim BNP Paribas.

Jak prezentują się inne opłaty?

Przelewy
a) w ramach BNP Paribasbez opłat
b) przelew do innego banku (PL)
  

5 zł
Prowizje od obrotu aktywami (rynek krajowy)
a) Akcje
    – osobiście/telefonicznie
    – internetowo

0,80% min. 8 zł
0,35% min. 5 zł
b) Obligacje
    – osobiście/telefonicznie
    – online

0,40%
0,15%
Prowizje od obrotu aktywami (rynek zagraniczny)
  tylko telefonicznie0,95-1,29% wartości zlecenia, nie mniej niż 20-30 EUR/20-30 USD/20-30GBP

Prowizja od kontraktów terminowych online wynosi 5 (przy obrocie powyżej 100 sztuk) lub 8 złotych. Telefonicznie zawsze 9 złotych.

Chcesz znaleźć inne oferty rachunków brokerskich? Sprawdź nasz ranking kont maklerskich.

Biuro maklerskie BNP Paribas – czy warto?

Dom maklerski PBN Paribas to jeden z mniejszych brokerów na naszym rynku. Choć możliwe, że już niedługo się to zmieni. Instytucja może pochwalić się funkcjonalnymi narzędziami giełdowymi, zręczną obsługą klienta i proponowaniem interesujących produktów strukturyzowanych oraz zagranicznych akcji.

Przeszkodą w ekspansji jest jednak podstawowa sprawa – konto maklerskie w BNB Paribas nie jest darmowe. Biorąc pod uwagę atrakcyjne oferty konkurencji, dla klientów może być to trudne do zaakceptowania. Szczególnie osoby, które inwestują długoterminowo, nie będą chciały ponosić kosztów stałych prowadzenia konta. Mimo tego kłopotu, warto sprawdzić ofertę rachunku maklerskiego od tej instytucji z francuskim rodowodem.

Zalety i wady konta maklerskiego Paribas

Zalety:

 • wygodna platforma inwestycyjna i aplikacja mobilna.
 • materiały edukacyjne, rekomendacje,
 • dostęp do akcji zagranicznych,
 • możliwość skorzystania z odroczonej płatności.

Wady:

 • opłata za prowadzenie konta (30 złotych/kwartał),
 • akcje zagraniczne tylko na telefon.

Źrodła:

1. https://www.parkiet.com/Biura-maklerskie/310059983-BM-BNP-Paribas-chce-gonic-najlepszych.html

Jak podobała Ci się treść?
5 - ciekawa, 1 - nieciekawa
3.4/5 - (9 votes)
Komentarze (0)

Odpowiadasz na komentarz:

Komentarz zostanie opublikowany pod tą nazwą

Adres e-mail nie zostanie nigdzie opublikowany

Treści, które udostępniasz w serwisie są weryfikowane

Polecane artykuły

Zobacz wszystkie
Zobacz wszystkie
BNP Paribas
Sprawdź ofertę
Porównywarka ofert
Porównaj ()