BNP Paribas konto osobiste – opinie

Szczegóły konta

Sprawdź ofertę
Szczegóły konta
Darmowe bankomaty - za granicą
Nie
? Brak opłat za granicą dotyczy wypłat w Euro, na terenie krajów EOG, z bankomatów Grupy BNP Paribas oraz w ramach Global Alliance.
Bezpłatna karta
Nie
? opłata 2 zł / miesiąc za użytkowanie karty debetowej dla posiadacza pod warunkiem wykonania w miesiącu poprzedzającym pobranie opłaty 3 transakcji bezgotówkowych, w innym wypadku opłata wyniesie 7 zł miesięcznie
Promocja
Tak
? 10% ZNIŻKI NA BILETY W CINEMA CITY
Darmowe konto
Tak
Darmowe bankomaty - Polska
Tak
? własne i Planet Cash oraz 7 zł za wypłatę gotówki kartą z pozostałych bankomatów
Wszelkie dane i koszty przedstawione w porównywarce mają charakter poglądowy. Całkowity koszt zobowiązania jest uzależniony od zdolności kredytowej klienta oraz indywidualnego wniosku.

Nasza ocena

4.5/5

Ocena klientów

3.7/5

Siedziba firmy

BNP Paribas Bank Polska SA
ul. Kasprzaka 10/16
01-211 Warszawa

Dane kontaktowe

Dane firmy

Kapitał zakładowy: 147 418 918
KRS: 0000011571
NIP: 5261008546
REGON: 010778878

Konto osobiste w BNP Paribas idealnie wpasowuje się w trend personalizacji produktów bankowych. Konto Otwarte na Ciebie to odświeżona propozycja rachunku – dość uniwersalnego. Odnajdziemy w nim takie rozwiązania, jak „Cyber Pomoc”, „Rezygnacja z podróży” czy karty multiwalutowe. Spójrzmy na szczegóły oferty.

Konto Osobiste Otwarte na Ciebie z korzyścią dla klienta

W 2019 r. miał miejsce rebranding marki – BGŻ BNP Paribas zmieniło wówczas nazwę na BNP Paribas. W tym samym czasie, a dokładniej mówiąc 8.04.2019 r., po raz pierwszy w ofercie banku, pojawiło się Konto Otwarte na Ciebie. Zastąpiło ono dotychczasowe Konto Optymalne i Konto Maksymalne, z których obecni posiadacze mogą korzystać na niezmienionych zasadach. Nie są już one natomiast proponowane nowym klientom.

Oferowane Konto Otwarte na Ciebie może założyć każda pełnoletnia osoba, przy czym klienci do 26. roku życia mogą liczyć na nieco korzystniejsze warunki. Z całą pewnością produkt trafi w gusta osób, dla których będzie to „pierwsze konto”. Zaciekawi też klientów wykonujących transakcje w walutach obcych – oraz tych, którzy cenią sobie personalizację usług, szczególnie jeśli chodzi o wybór karty płatniczej. I w końcu, jest to także świetna gratka dla łowców szybkich promocji bankowych. W tym względzie BNP Paribas nie ma sobie równych.

bnpparibas.pl

Konto Otwarte na Ciebie to zwycięzca i laureat wielu rankingów. Rachunek zajął, m.in. 1. miejsce w rankingu kont osobistych zrealizowanym przez portal money.pl we wrześniu 2020 r. Został również wyróżniony najwyższym trofeum w rankingu kont osobistych, które przydadzą się w czasach koronawirusa.

Konto osobiste z 3 kartami płatniczymi do wyboru

O ile samo konto jest na tyle uniwersalne, że spełni potrzeby większości użytkowników – tak faktyczna personalizacja zaczyna się przy wyborze karty debetowej.

Instytucja proponuje 3 wersje karty Mastercard. Brzmi to kusząco? To tylko pozory, bo ich poszczególne rodzaje w dużej mierze definiują to, w jaki sposób zamierzasz korzystać z rachunku, a to z kolei wiąże się z konkretnymi opłatami.

 • Karta Otwarta na Dzisiaj. To najbardziej podstawowa i najtańsza „debetówka” w ofercie dla oczekujących najoszczędniejszej opcji. Opłata za kartę wynosi 3 zł miesięcznie. Możesz jej jednak uniknąć, wykonując w miesiącu min. 1 płatność bezgotówkową (nie dotyczy transakcji BLIK-iem). Wybierając tę kartę masz darmowe wypłaty z bankomatów – ale tylko z bankomatów własnych banku i Planet Cash. Natomiast darmowa wypłata gotówki za granicą jest możliwa, gdy natrafisz na maszynę z grupy BNP Paribas lub Global Alliance.
 • Karta Otwarta na eŚwiat. To z kolei propozycja dla aktywnych użytkowników sieci. W zamian za miesięczną opłatę w wysokości 6 zł otrzymujesz bezpłatne ubezpieczenie „Cyber Pomoc” oraz darmowe wypłaty gotówki ze wszystkich bankomatów w Polsce. W przypadku tej karty nie ma możliwości uniknięcia miesięcznej opłaty.
 • Karta Otwarta na Świat. To rozwiązanie dla podróżujących po świecie i często dokonujących transakcji w walutach obcych. Jest to najdroższa z kart wydawanych do Konta Otwartego na Ciebie – jej miesięczny koszt wynosi 10 zł. W cenie otrzymujesz darmowe wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce oraz bezpłatne ubezpieczenie „Rezygnacja z podróży”. Największym wabikiem karty jest jednak brak dodatkowych kosztów za przewalutowania dla ponad 160 walut. Transakcje rozliczane są tutaj po kursie Mastercard, a ten jest zdecydowanie atrakcyjniejszy od kursu oferowanego przez bank.
Karta Otwarta na DzisiajKarta Otwarta na ŚwiatKarta Otwarta na eŚwiat
Opłata miesięczna za kartę3 zł
LUB
bezwarunkowo darmowa dla klientów do 26. roku życia
10 zł6 zł
Warunek uniknięcia opłatyzrealizowanie min. 1 transakcji
bezgotówkowej w miesiącu
brak możliwościbrak możliwości
Bezpłatne ubezpieczeniebrak„Rezygnacja z podróży”„Cyber Pomoc”
Wypłata gotówki z bankomatów BNP Paribas i Planet Cash0 zł0 zł0 zł
Wypłata gotówki z pozostałych bankomatów w Polsce0 zł – klienci do 26. roku życia,
5 zł – pozostali klienci
0 zł0 zł
Wypłata gotówki z bankomatów za granicą0 zł – bankomatów BNP Paribas i Grupy Global Alliance,
10 zł – pozostałe bankomaty
0 zł – bankomatów BNP Paribas i Grupy Global Alliance,
5 zł – pozostałe bankomaty
0 zł – bankomatów BNP Paribas i Grupy Global Alliance,
5 zł – pozostałe bankomaty

Chcesz podzielić się z nami swoją opinią o Koncie Otwartym na Ciebie? Pisz śmiało i dziel się wrażeniami z resztą czytelników 😊

Ile kosztuje Konto Otwarte na Ciebie?

BNP Paribas dba o to, aby korzystanie z rachunku było komfortowe i wygodne – dlatego nie pobiera żadnych kosztów za jego prowadzenie. Bezpłatne są również polecenia przelewów krajowych w złotówkach, zlecane w bankowości elektronicznej (nie dotyczy przelewu natychmiastowego), przelewy internetowe, mobilne oraz zlecenia stałe.

Biorąc więc pod uwagę brak ukrytych kosztów, konto możesz prowadzić za okrągłe 0 zł. Oczywiście sytuacja ta zmienia się, gdy dobierzesz do rachunku jedną z trzech dostępnych kart. W najlepszej sytuacji są klienci do 26. roku życia, którzy wybierając Kartę Otwartą na Dzisiaj, korzystają z niej za darmo bez konieczności spełnienia wymogu min. 1 transakcji bezgotówkowej.

Konto Otwarte na Ciebie
Zwykły przelew internetowy0 zł
Zlecenia stałe0 zł
Przelew natychmiastowy 5 zł
Polecenia zapłaty0 zł
Kody SMS
(autoryzacja transakcji)
0 zł
Płatności mobilneBLIK, Apple Pay, Google Pay, Fitbit Pay, Garmin Pay

Produkty i usługi oferowane z kontem

Oto najciekawsze rozwiązania, z których będziesz miał szansę skorzystać jako posiadacz Konta Otwartego na Ciebie:

 • Goonline, czyli bankowość internetowa, która oferuje nowoczesny system bankowości. Za jej pomocą możesz złożyć dowolny wniosek o kartę kredytową czy kredyt gotówkowy. To bardzo wygodny i intuicyjny panel, który dopasujesz pod swoje wymagania.
 • Gomobile, czyli aplikacja mobilna udostępniająca logowanie za pośrednictwem czytnika linii papilarnych lub Face ID. Aplikacja błyskawicznie informuje o wszystkich zdarzeniach powiadomieniami push.
 • Program rabatowy mamBonus. To nic innego, jak zniżki do partnerów banku (w ponad 2,5 tys. punktach handlowo-usługowych), a także szansa na zbieranie punktów i wymienianie ich na nagrody.
 • Karta Mastercard Multiwalutowa (dostępna tylko w oddziałach). Dobre rozwiązanie dla osób posiadających rachunki walutowe. Oferuje płatności bez prowizji za przewalutowanie rachunków walutowych w EUR, GBP, USD i CHF. Obsługa karty wynosi 8 zł miesięcznie.
 • Produkty kredytowe. BNP Paribas posiada bogatą ofertę kart kredytowych na każdą kieszeń i kredytów, m.in. gotówkowych, ratalnych, odnawialnych i hipotecznych.
 • Produkty oszczędnościowe. Lokaty GOonline, GOmobile, Lokata Progresywna czy Konto Lokacyjne to jedne z najpopularniejszych i najchętniej ocenianych przez klientów wyborów oszczędnościowych na rynku.
 • Program Wynajmu Długoterminowego „Moje Auto”. Program pozwala na użytkowanie wybranego samochodu (do 3,5 tony) z dostępnej oferty pojazdów, w ramach stałej miesięcznej opłaty, bez żadnych dodatkowych kosztów. Dostawcą usługi jest Arval Service Lease Polska.

Jak założyć konto w BNP Paribas?

Poza tradycyjnym sposobem, czyli wycieczką do oddziału BNP Paribas, Konto Otwarte na Ciebie możesz otworzyć w 100% online.

1. Przygotuj dokument tożsamości i wypełnij wniosek online

Załóż Konto Otwarte na Ciebie w BNP Paribas

WSKAZÓWKA —> Podczas wypełniania wniosku konieczne będzie załączenie zdjęcia dowodu (z komputera albo telefonu).

2. Podpisz umowę podpisem elektronicznym, który dostaniesz w postaci unikalnego kodu SMS (w systemie partnera Autenti).

3. Po podpisaniu umowy pozostaje Ci poczekać na wizytę kuriera (na następny dzień roboczy od zawarcia umowy), który potwierdzi Twoją tożsamość oraz dostarczy kartę do konta. Na tym etapie musisz też nadać PIN do karty. Wszystkie wskazówki zostaną Ci przekazane wraz z kartą w kopercie.

Konto w banku możesz również założyć poprzez aplikację mobilną GOmobile z wykorzystaniem metody wideoweryfikacji. Wystarczy, że pobierzesz apkę ze sklepu Google Play lub App Store.

Plusy i minusy rachunku

Zalety:

 • w pełni darmowe konto bankowe z bezpłatną usługą przelewów i zleceń stałych,
 • niska i łatwa do uniknięcia opłata za podstawową Kartę Otwartą na Dzisiaj,
 • brak opłat za podstawowe usługi dla klientów do 26. roku życia,
 • możliwość dopasowania oferty karty debetowej do swoich potrzeb,
 • rozwinięte płatności mobilne na wysokim poziomie,
 • konto otworzysz szybko za pomocą wideoweryfikacji w aplikacji albo za pośrednictwem kuriera,
 • wysokie i regularne premie za założenie rachunku w promocji!

Wady:

 • brak możliwości uniknięcia opłat za karty debetowe: Kartę Otwartą na Świat i Kartę Otwartą na eŚwiat,
 • stosunkowo wysoka prowizja za wypłaty gotówki z bankomatów dla posiadaczy Karty Otwartej na Dzisiaj.

Ocena Konta Otwartego na Ciebie w dużym stopniu zależy od wyboru konkretnej karty płatniczej. Największym atutem rachunku są z pewnością częste promocje z wysokimi premiami za jego założenie. Jeśli nadal rozważasz różne opcje, sprawdź nasz ranking kont osobistych, który tworzymy według najchętniej wybieranych ofert rachunków osobistych przez naszych klientów.

Jak podobała Ci się treść?
5 - ciekawa, 1 - nieciekawa
3.7/5 - (14 votes)
Komentarze (2)

Odpowiadasz na komentarz:

Komentarz zostanie opublikowany pod tą nazwą

Adres e-mail nie zostanie nigdzie opublikowany

Treści, które udostępniasz w serwisie są weryfikowane

 • A
  A

  A.

  11.08.2021, 13:05

  Wyróżniający się komentarz

  Od 6 miesiecy pobieraja mi oplate za karte pomimo wykonania powyzej 3 transakcji. Wyplata z bankomatu 7 zl nie 5. Mimo, ze konto opisywane w rankingu

 • B
  B

  Bubu

  31.08.2022, 21:53

  Wyróżniający się komentarz

  Nie, nie I jeszcze raz nie! Bank ma cash flow problems i dlatego się połączył. Przetrzymują moje pieniądze na technicznym koncie, nie robią przelewu mimo dyspozycji, reklamację mają gdzieś…

Polecane artykuły

Zobacz wszystkie
Zobacz wszystkie
Konto Osobiste BNP Paribas
Sprawdź ofertę