BNP Paribas konto oszczędnościowe – opinie i recenzja

Szczegóły

Wszelkie dane i koszty przedstawione w porównywarce mają charakter poglądowy. Całkowity koszt zobowiązania jest uzależniony od zdolności kredytowej klienta oraz indywidualnego wniosku.

Nasza ocena

0.0/5

Ocena klientów

4.1/5

Siedziba firmy

Dane kontaktowe

Dane firmy

Umiejętność oszczędzania to cenna i niezwykle ważna czynność w życiu każdego człowieka. Niezbędne w tym procesie jest prawidłowe planowanie, dzięki któremu będziemy w stanie odłożyć konkretną sumę pieniędzy na określony cel. Do oszczędzania pieniędzy niegdyś stosowało się skarbonkę, dziś jednak większą popularnością cieszy się rachunek oszczędnościowy.

Rachunek oszczędnościowy jest produktem finansowym oferowanym przez instytucje bankowe. Znacznie ułatwia on gromadzenie oszczędności. Zazwyczaj środki, które znajdują się na koncie, są oprocentowane i to znacznie wyżej niż ma to miejsce w przypadku rachunków oszczędnościowo-rozliczeniowych. Jednym z banków, który oferuje właśnie tę usługę, jest BNP Paribas. Jak wygląda zakładanie takiego rachunku, z jakimi kosztami się wiąże oraz czy warto założyć konto właśnie w banku BNP?

BNP Paribas – krótka historia

BNP Paribas Bank Polska został utworzony w roku 1975, jednak pod inną nazwą. Co ciekawe, notowany jest na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Bank ten kieruje swoją ofertę zarówno do klientów fizycznych, jak i przedsiębiorstw. W jego ofercie znajdziemy m.in. ubezpieczenia, doradztwo inwestycyjne, kredyty, depozyty, konta osobiste oraz oszczędnościowe. 

Oszczędzanie z BNP Paribas

BNP Paribas w swojej ofercie posiada dwa konta oszczędnościowe — Konto Lokacyjne oraz Rachunek Sejf. Konto Lokacyjne charakteryzuje:

 • standardowe oprocentowanie 0,01% w skali roku,
 • 0 zł za otwarcie i prowadzenie konta, 
 • wypłata środków w dowolnym momencie, bez utraty odsetek, pierwsza  w miesiącu darmowa, kolejna płatna 10 zł,
 • brak konieczności posiadania konta osobistego, 
 • miesięczna kapitalizacja odsetek, 
 • 0 zł za wszystkie przelewy na rachunki we własnym banku – zlecone przez telefon i internet.

Z kolei Rachunek Sejf charakteryzuje:

 • standardowe oprocentowanie 0,01% w skali roku, 
 • 0 zł za otwarcie i prowadzenie konta, 
 • wypłata środków w dowolnym momencie, bez utraty odsetek,
 • brak konieczności posiadania konta osobistego,
 • kwartalna kapitalizacja odsetek,
 • 0 zł za przelewy elektroniczne w złotych polskich.

Na Rachunku Sejf można ulokować środki w dowolnej wysokości oraz na dowolnym okres. Kapitalizacja odsetek odbywa się kwartalnie, pieniądze są więc wypłacane co trzy miesiące, a to dla niektórych osób może stanowić niemały problem. W przypadku Konta Lokacyjnego kapitalizacja odsetek odbywa się każdego miesiąca. 

BNP Paribas to bank, który często oferuje różnego rodzaju premie i promocje dla swoich stałych klientów. Warto śledzić informacje na bieżąco, aby się na nie załapać. 

Otwarcie rachunku oszczędnościowego z BNP Paribas

Otwarcie konta oszczędnościowego w BNP Paribas jest możliwe na trzy sposoby. Pierwszym z nich jest wizyta w placówce banku — wystarczy wybrać się do najbliższego oddziału oraz zgłosić chęć otwarcia rachunku. Jeśli posiadamy konto osobiste w BNP Paribas, proces ten będzie trwał zaledwie chwilę. 

Drugim rozwiązaniem jest wykonanie telefonu na infolinię, a trzecim — skorzystanie z systemu GOonline. To rozwiązanie dla posiadaczy konta w BNP Paribas. Wystarczy się zalogować oraz wykonać polecenie „Załóż konto”. Trzecim rozwiązaniem jest zgłoszenie chęci otwarcia rachunku podczas rozmowy telefonicznej. 

Konto oszczędnościowe możemy równie szybko zamknąć, wybierając się do placówki bądź podczas rozmowy telefonicznej. Dodatkową opcją jest złożenie odpowiedniego pisma oraz wysłanie go za pośrednictwem poczty. Jest to wypowiedzenie, które powinno zawierać wszelkie istotne dane osobowe oraz formułkę, świadczącą o chęci zamknięcia konta. Wypowiedzenie można napisać samodzielnie, jednak zdecydowanie wygodniejszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z gotowego wzoru dostępnego w internecie. Po jego wypełnieniu wystarczy wysłać dokument na adres korespondencyjny banku oraz czekać na odpowiedź.

BNP Paribas konto oszczędnościowe – zalety i wady

Założenie konta oszczędnościowego w BNP Paribas nic nie kosztuje, dodatkowo nie wiąże się to z koniecznością założenia konta osobistego, co jest sporą zaletą. Możliwe jest wypłacanie środków w dowolnym momencie i nie traci się przy tym otrzymanych odsetek. Niektórym osobom może nie spodobać się fakt, iż odsetki kapitalizowane są co 3 miesiące w przypadku Rachunku Sejf, jednak w takiej sytuacji możliwe jest po prostu skorzystanie z Konta Lokacyjnego. Możliwość wyboru pomiędzy dwoma kontami jest dużą zaletą — każdy może wybrać takie konto oszczędnościowe, które odpowiada jego potrzebom.

Wady konta oszczędnościowego Rachunek Sejf to z pewnością kapitalizacja kwartalna, ale także konieczność uiszczenia opłaty w przypadku drugiej wypłaty pieniędzy i każdej kolejnej. Podobnie jest w przypadku Konta Lokacyjnego — tylko pierwsza wypłata gotówki jest darmowa. 

Konto oszczędnościowe to dobre rozwiązanie, jednak należy pamiętać, aby wybrać ofertę dostosowaną nie tylko do naszych potrzeb, ale przede wszystkim możliwości. Rachunek ten ma ułatwiać oszczędzanie pieniędzy, a nie utrudniać ten proces.

Z kontem osobistym w BNP Paribas dużo szybciej można założyć rachunek oszczędnościowy.

Otwórz darmowe konto osobiste w BNP Paribas

Co zrobić w czasach niskiego oprocentowania kont oszczędnościowych? Warto poszukać alternatywnych opcji do pomnażania swoich środków. Jednym z rozwiązań jest zakup akcji – w tym celu sprawdź nasz ranking kont maklerskich.

Jak podobała Ci się treść?
5 - ciekawa, 1 - nieciekawa
4.1/5 - (9 votes)
Komentarze (3)

Odpowiadasz na komentarz:

Komentarz zostanie opublikowany pod tą nazwą

Adres e-mail nie zostanie nigdzie opublikowany

Treści, które udostępniasz w serwisie są weryfikowane

 • T
  T

  Ter

  26.03.2022, 21:49

  Wyróżniający się komentarz

  Uważajcie. na ten bank oszukują ludzi

 • R
  R

  Renata

  20.06.2022, 19:20

  Wyróżniający się komentarz

  Bank o najniższym oprocentowaniu rachunków oszczędnosciowych

  • T
   T

   Teresa

   21.06.2022, 19:46

   Wyróżniający się komentarz

   Tez sie chce przeniesc do innego banku ale jestem teraz za granica i nie moge. Chcialam otworzyc konto oszczedn. w Santander bez otwierania nowego konta ( bo teraz nie moge sie tym zajac) i przelalalm 1 zl / by potwierdzic moja wiarygodnosc i moje dane a tu niespodzianka z banku Santander. Wszystkie inne baniki sa respektowane przez Santander ale nie BPN Paribas. Juz sie wczesniej ucieszylam bo nawet ktos dzwonil z Santander bym dokonczyla otwieranie konta u nich a tu e.mail z Santander, ze ten 1 zl przelali spowrotem. A ja cchcialam wplacic do nich ponad 10000 zl na to konto / oprocentowanie 5%. Ale napisalam ze chce koniecznie zalozyc iu nich to konto ibyc moze jest jakis kruczek bym mogla tam zaparkowac moje nadwyzki gdyz w Paribas jest tylko 0,01 .Smiech na sali.!!! Teresa

Polecane artykuły

Zobacz wszystkie
Zobacz wszystkie