BNP Paribas kredyt hipoteczny – opinie i szczegóły oferty

Kredyt Hipoteczny BGŻ BNP Paribas

Nasza ocena
4.0
Ocena użytkowników
4.0
Zobacz opinie użytkowników
Oprocentowanie4,80 %
Okres spłaty12 - 360 miesięcy
RRSO5,74 %
Marża2,05 %
Kwota100 000 - 2 000 000 zł
? Dostępne są kwoty kredytu aż do 4 mln zł
Prowizja0%

Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) obliczona na dzień 13.01.2022 r. na reprezentatywnym przykładzie dla kredytu zabezpieczonego hipoteką wynosi 5,74%, przy następujących założeniach: okres obowiązywania umowy 320 miesięcy; wartość nieruchomości mającej stanowić zabezpieczenie kredytu wynosi 650 000 zł, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 450.000 zł; oprocentowanie zmienne 4,80% w skali roku, na które składa się stopa referencyjna WIBOR 3M 2,75% według stanu z dnia 13.01.2022 r. oraz marża 2,05% (marża jest podwyższana o 1,00 p.p. do czasu uprawomocnienia się wpisu hipoteki, przy założeniu, że nastąpi to w terminie 9 miesięcy od zawarcia umowy kredytu); całkowity koszt kredytu hipotecznego 407 801,66 zł, w tym: prowizja za udzielenie kredytu 0 zł, odsetki 349 327,48 zł, koszt podwyższenia marży do czasu dokonania wpisu w księdze wieczystej 3 357,06 zł, opłata za prowadzenie rachunku osobistego „Konto Otwarte na Ciebie” wraz z kartą debetową „Karta Otwarta na Świat” w wysokości 3 200,00 zł, koszt ubezpieczenia na życie oferowanego za pośrednictwem Banku w wysokości 35 898,12 zł, koszt ubezpieczenia nieruchomości oferowanego za pośrednictwem Banku w wysokości 15 600,00 zł, opłata za czynności związane z oceną przez Bank wartości nieruchomości 400 zł, opłaty PCC 19 zł; całkowita kwota do zapłaty 857 801,66 zł, płatna w 320 miesięcznych ratach po 2 766,30 zł (w pierwszych 9 miesiącach do momentu uprawomocnienia się wpisu hipoteki) oraz po 2 500,93 zł (po prawomocnym wpisie hipoteki). Propozycja skierowana jest do klientów, którzy posiadają albo założą w Banku rachunek osobisty „Konto Otwarte na Ciebie” wraz z kartą debetową i pod warunkiem zapewniania wpływu na ten rachunek środków z tytułu osiąganych dochodów przez posiadacza/współposiadaczy tego rachunku będącego / będących kredytobiorcą / (współ)kredytobiorcą, w wysokości min. 2.500 zł miesięcznie, w całym okresie kredytowania.

Inne produkty BNP Paribas

Bank BNP Paribas otrzymał statuetkę Złotego Bankiera w kategorii Kredyt hipoteczny. Eksperci z branży docenili jego niskie koszty finansowania, dostępność oraz elastyczne podejście. Czy faktycznie kredyt hipoteczny w BGŻ BNP Paribas jest dobrym rozwiązaniem dla osób chcących kupić własne cztery kąty? Oto najistotniejsze szczegóły oferty.

Kredyt hipoteczny z niską marżą w BNP Paribas – opinie

Jeśli rozważasz zaciągnięcie kredytu hipotecznego, to czeka Cię przed tym wiele pytań. Jednym z najważniejszych jest – gdzie pożyczyć pieniądze, by móc sfinalizować wybrany cel mieszkaniowy. Wiele osób zastanawia się również, czy w ogóle bank zechce udostępnić im środki. Przeanalizujmy oprocentowanie i koszty kredytu mieszkaniowego w BNP Paribas oraz poznajmy jego główne zalety i wady.

Kredyt hipoteczny BNP Paribas

Bank BNP Paribas w 2019 roku został nagrodzony przez ekspertów portalu Bankier.pl i Pulsu Biznesu złotą statuetką w kategorii Kredyt hipoteczny. Tak wysoki wynik to zasługa innowacyjności oraz najlepszych praktyk rynkowych, które trafiają w potrzeby klientów. Kredyt hipoteczny zdobył wyróżnienie w kategorii “Innowacja Fin-Tech” za wdrożenie podpisu elektronicznego firmy Autenti w procesach kredytowych.

Na co możesz przeznaczyć BNP Paribas kredyt hipoteczny?

Bank proponuje kredyt hipoteczny na zaspokojenie potrzeb mieszkaniowych wnioskującego. Tym sposobem Twoim celem kredytowania może być:

 • kupno mieszkania lub domu jednorodzinnego,
 • budowa, przebudowa lub rozbudowa domu jednorodzinnego,
 • remont nieruchomości,
 • zakup działki albo gruntów rolnych,
 • refinansowanie środków zainwestowanych w nieruchomość do 12 miesięcy wstecz,
 • łączenie celów kredytowania,
 • tzw. Zielona Hipoteka, czyli niższe oprocentowanie na sfinansowanie energooszczędnych nieruchomości,

Wnioskując o BNP kredyt hipoteczny, masz możliwość przeznaczyć do 15 proc. kwoty zobowiązania na dowolnie wybrany cel!

Oferta kredytowa BNP Paribas

Bank oferuje zaciągnięcie kredytu hipotecznego, który dostępny jest w 3 wariantach:

 • Kredyt z niższą marżą (prowizja 0 proc.)
 • Oferta z pakietem ubezpieczeń na życie/utraty pracy (prowizja 0 proc.),
 • Oferta standardowa (prowizja 2 proc.).

Warunki otrzymania kredytu hipotecznego w BGŻ BNP Paribas

Choć etap starania się o kredyt mieszkaniowy formalnie zaczyna się od złożenia wniosku online, to w rzeczywistości proces ten jest znacznie dłuższy. Jego efekt końcowy zależy głównie od tego, czy spełniasz wszystkie warunki stawiane przez bank. Oto najważniejsze wymagania BNP Paribas względem klientów:

 • zdolność kredytowa, która pozwoli na spłatę hipoteki oraz pozostałych zobowiązań,
 • dobry scoring kredytowy (ocena w skali punktowej wiarygodności w spłacie zobowiązania na przestrzeni najbliższych 12 miesięcy),
 • dokumenty potwierdzające dochody, m.in. zaświadczenie o zarobkach i zatrudnieniu od pracodawcy lub informacja o prowadzonej działalności gospodarczej/rolniczej,
 • wniosek o wydanie zaświadczenia w zakresie produktu hipotecznego,
 • obowiązkowe zabezpieczenie kredytu w postaci ubezpieczenia nieruchomości (jeśli wykupisz polisę w BNP Paribas to możesz liczyć na kredyt hipoteczny z niższą marżą o 0,10 proc. w okresie ubezpieczenia).

Wysokość marży w BNP Paribas uzależniona jest od wykupu dodatkowych produktów: konta osobistego wraz z kartą debetową oraz z wpływem środków z tytułu osiąganych dochodów, w wysokości minimum 2 500 zł/miesięcznie. Mogą to być też inne produkty, jak Ubezpieczenia nieruchomości, Ubezpieczenie na wypadek zgonu albo Pakiet ubezpieczeń obejmujący ubezpieczenie na wypadek zgonu, ubezpieczenie od trwałej i całkowitej niezdolności do pracy, ubezpieczenie na wypadek utraty pracy albo poważnego zachorowania albo pobytu w szpitalu w następstwie nieszczęśliwego wypadku.

Sprawdź, jak wypada BNP Paribas w naszym rankingu kredytów hipotecznych!

Koszty kredytu i najważniejsze informacje

Aby obiektywnie ocenić propozycję kredytu hipotecznego na dobrych warunkach w BNP Paribas, spójrzmy, jak przedstawia się oprocentowanie kredytu oraz jego główne koszty. Oto przykład reprezentatywny kredytu z niską marżą, którego kalkulacja została dokonana na dzień 6.07.2020 r.

 • Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO): 2,63%, przy założeniach:
 • okres obowiązywania umowy: 300 miesięcy,
 • wartość nieruchomości (która stanowi zabezpieczenie kredytu): 330.000,00 zł,
 • całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów): 260.000,00 zł,
 • oprocentowanie zmienne: 2,46% w skali roku, na które składa się stopa referencyjna WIBOR® 3M: 0,26% oraz marża: 2.20% (marża jest podwyższana o 1,50 p.p. do czasu uprawomocnienia się wpisu hipoteki przy założeniu, że nastąpi to w terminie 5 miesięcy od zawarcia umowy kredytu),
 • całkowity koszt kredytu hipotecznego: 111.336,66 zł, w tym: prowizja za udzielenie kredytu: 0,00 zł, odsetki: 88.552,04 zł, koszt podwyższenia marży (do czasu dokonania wpisu w księdze wieczystej): 1.618,62 zł, opłata za prowadzenie rachunku osobistego „Konto Otwarte na Ciebie” wraz z kartą debetową „Karta Otwarta na Świat” w wysokości: 3 000,00 zł, koszt ubezpieczenia na życie (oferowanego za pośrednictwem Banku): 17.847,00 zł, opłata za oszacowanie wartości nieruchomości: 300,00 zł, opłaty PCC: 19,00 zł,
 • całkowita kwota do zapłaty: 371.336,66 zł (płatna w 300 miesięcznych ratach): 1.366,64 zł (w pierwszych 5 miesiącach do momentu uprawomocnienia się wpisu hipoteki) oraz po 1.163,86 zł (po prawomocnym wpisie hipoteki).

Kalkulator kredytu w BNP Paribas

Oblicz wysokość raty

Zalety i wady

Zalety:

 • Różne warianty kredytowania: z niską marżą, pakietem ubezpieczeń na życie/utraty pracy oraz oferta standardowa,
 • 0 zł prowizji za udzielenie kredytu,
 • Oprocentowanie zmienne: 2,16% w skali roku,
 • Możliwa karencja w spłacie,
 • Opcja łączenia różnych celów kredytowania,
 • Bogaty pakiet ubezpieczeń o zróżnicowanych wariantach,
 • Możliwość refinansowania środków do roku wstecz,
 • Do 15% kwoty kredytu na dowolny cel,
 • Dostępna wcześniejsza spłata kredytu,
 • Wakacje kredytowe do 3 miesięcy w ciągu roku.

Wady:

 • Wyższa marża do czasu uprawomocnienia się wpisu hipoteki.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz

Podobne artykuły