BNP Paribas kredyt hipoteczny – opinie i szczegóły oferty

Szczegóły kredytu

Przykład reprezentatywny

Szczegóły kredytu
Marża
1,70 %
? 1,95% przy stałym oprocentowaniu
Oprocentowanie
8,88 %
? 7,15 % w skali roku dla kredytu ze stałym oprocentowaniem
Prowizja
0 zł
RRSO
10,48 %
? 8,86% dla kredytu ze stałym oprocentowaniem
Okres spłaty
1 - 30 lat
Kwota
200 000 - 4 mln zł
Wszelkie dane i koszty przedstawione w porównywarce mają charakter poglądowy. Całkowity koszt zobowiązania jest uzależniony od zdolności kredytowej klienta oraz indywidualnego wniosku.
Wszelkie dane i koszty przedstawione w porównywarce mają charakter poglądowy. Całkowity koszt zobowiązania jest uzależniony od zdolności kredytowej klienta oraz indywidualnego wniosku.

Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) dla zabezpieczonego hipoteką kredytu ze zmiennym oprocentowaniem wynosi 10,48%, przy następujących założeniach: okres kredytowania 271 miesięcy; wartość nieruchomości mającej stanowić zabezpieczenie kredytu wynosi 613.000,00 zł, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 340.000,00 zł; oprocentowanie zmienne 8,88% w skali roku, na które składa się stopa referencyjna WIBOR 3M 7,18% wg stanu na dzień 12.12.2022 r. oraz marża 1,70% (marża jest podwyższana o 1,00 p.p. do czasu uprawomocnienia się wpisu hipoteki, przy założeniu, że nastąpi to w terminie 9 miesięcy od zawarcia umowy kredytu); całkowity koszt kredytu hipotecznego 499.379,09 zł, w tym: prowizja za udzielenie kredytu 0 zł, odsetki 451.979,23 zł, koszt podwyższenia marży do czasu dokonania wpisu w księdze wieczystej 2.539,60 zł, opłata za prowadzenie rachunku osobistego „Konto Otwarte na Ciebie” wraz z kartą debetową „Karta Otwarta na Świat” w wysokości 2.710,00 zł, koszt ubezpieczenia na życie oferowanego za pośrednictwem banku w wysokości 25.010,28 zł, koszt ubezpieczenia nieruchomości oferowanego za pośrednictwem banku w wysokości 12.460,58 zł, opłata za czynności związane z oceną przez bank wartości nieruchomości 400,00 zł, opłaty PCC 19 zł; całkowita kwota do zapłaty 839.379,09 zł, płatna w 271 miesięcznych ratach po 3.139,61 zł (w pierwszych 9 miesiącach do momentu uprawomocnienia się wpisu hipoteki) oraz po 2.914,98 zł (po prawomocnym wpisie hipoteki). Kalkulacja została dokonana na dzień 12.12.2022 r. na reprezentatywnym przykładzie Propozycja skierowana jest do klientów, którzy: (1) skorzystają z oferowanego za pośrednictwem banku Pakietu ubezpieczeń Cardif obejmującego ubezpieczenie na wypadek zgonu; koszt pakietu ubezpieczeń to 0,04% miesięcznie od kwoty udzielonego kredytu lub salda zadłużenia, składka pobierana jest w terminie płatności raty; (2) posiadają albo otworzą w banku rachunek osobisty „Konto Otwarte na Ciebie” wraz z kartą debetową „Karta Otwarta na Świat” i pod warunkiem zapewniania wpływu na ten rachunek środków z tytułu osiąganych dochodów przez posiadacza/współposiadaczy tego rachunku wysokości min. 2 500 zł miesięcznie, w całym okresie kredytowania; (3) skorzystają z oferowanego za pośrednictwem banku ubezpieczenia nieruchomości Cardif w całym okresie kredytowania; koszt miesięczny ubezpieczenia to 0,0075% sumy ubezpieczenia.

Siedziba firmy

BNP Paribas Bank Polska SA
ul. Kasprzaka 10/16
01-211 Warszawa

Dane kontaktowe

Dane firmy

Kapitał zakładowy: 147 418 918
KRS: 0000011571
NIP: 5261008546
REGON: 010778878

Jak wygląda oferta kredytu hipotecznego w banku BNP Paribas? Analizuję koszty, potrzebne dokumenty i wszelkie inne szczegóły związane z tym produktem. Przedstawiając jego zalety i wady, chcę pomóc Ci w dokonaniu świadomego wyboru.

kredyt hipoteczny bnp paribas opinie i recenzja

Kluczowe informacje

 • BNP Paribas oferuje jeden kredyt hipoteczny, który może być przeznaczony na różne cele kredytowe. W tym na zakup, budowę, remont nieruchomości, pozyskanie udziałów czy gruntów oraz refinansowanie innych kredytów hipotecznych;
 • 15% kwoty finansowania możesz przeznaczyć na dowolny cel konsumpcyjny, a 30% na spłatę innych kredytów niż mieszkaniowe;
 • W BNP Paribas pożyczysz od 100 tys. zł (* dla klientów mających konto osobiste w BNP) oraz od 150 tys. zł (* dla pozostałych klientów) do maksymalnie 4 mln zł;
 • BNP Paribas wymaga minimalnego wkładu własnego na poziomie 20 proc. wartości nieruchomości;
 • Bank nie oferuje przy tym kredytu z oprocentowaniem zmiennym oraz nie dołączył do programu Bezpieczny kredyt 2%.

BNP Paribas kredyt hipoteczny — nasza opinia i recenzja

Kredyt hipoteczny to jeden z flagowych, nagradzanych przez ekspertów, produktów banku BNP Paribas. Przejrzyste zasady kredytowania, naprawdę konkurencyjne oprocentowanie, brak opłat za wcześniejszą spłatę czy możliwość skorzystania z 24-miesięcznej karencji to tylko niektóre z jego zalet, które wychodzą tu na pierwszy plan, i za które kredyt ten jest przez klientów chwalony. Na moją uwagę zasługuje dobrze działające narzędzia udostępnione przez BNP, w tym przede wszystkim generator dokumentów oraz symulator kredytu. Plusem jest możliwość łączenia celów kredytowania oraz sięgnięcia po dodatkowe 15% kwoty finansowania na dowolnie wybrany cel konsumpcyjny i kolejne 30% na cele spłaty kredytów innych niż mieszkaniowe.

Co do wad, rzuca się w oczy spora różnica w oprocentowaniu, RRSO i prowizji w przypadku wariantów z ubezpieczeniami oraz kredytem standardowym. Pomimo że warunki finansowania bez żadnych dodatkowych produktów również są rynkowe, to dopiero przy dokupieniu ubezpieczeń możemy mówić o warunkach naprawdę korzystnych (* i zniknięciu 2-procentowej prowizji za udzielenie kredytu).

Sporym minusem jest brak programu Bezpieczny kredyt 2 procent, a także konieczność posiadania stosunkowo wysokiego (* bo aż 20-procentowego) minimalnego wkładu własnego. Obecnie w ofercie nie ma też możliwości wzięcia kredytu z oprocentowaniem zmiennym.

Podsumowując wszystkie zalety i wady z bardzo różnymi, internetowymi opiniami klientów, daje ogólną notę: 4 gwiazdki na 5 możliwych.

Oferta kredytów hipotecznych w Bank BNP Paribas

Kredyty hipoteczne w BNP Paribas to zabezpieczone hipoteką środki, które przeznaczone mogą być na:

 • Zakup mieszkania lub domu jednorodzinnego z rynku pierwotnego bądź wtórnego;
 • Budowę mieszkania lub domu;
 • Remont bądź wykończenie;
 • Zakup niezabudowanych gruntów rolnych lub niezabudowanej działki;
 • Zakup udziałów;
 • Całkowitą spłatę już zaciągniętych kredytów mieszkaniowych.

Do powyższych celów dodam jeszcze wzmiankę o tym, że kredyt hipoteczny w BNP Paribas może być udzielony w dodatkowej kwocie na pokrycie kosztów związanych ze wzrostem nakładów budowlanych. Istnieje również możliwość refinansowania kosztów zainwestowanych już w nieruchomość (koszty te nie mogą być jednak starsze niż 12 miesięcy).

Przy produkcie tym starać można się też o dodatkowe środki sięgające nawet 15% kwoty zaciągniętego kredytu na dowolny cel konsumpcyjny oraz o kwotę do 30% zobowiązania na cele spłaty kredytów innych niż mieszkaniowe.

BNP Paribas w swojej ofercie posiada tylko jeden kredyt hipoteczny, który może mieć jednak różne warianty i może być udzielany na różnych warunkach, które dopasowane będą do konkretnych potrzeb i możliwości.

Sprawdź pozostałe oferty kredytów hipotecznych:

Marża
2,09 %
Kwota
50 000 - 3 mln zł
? dostępne są kwoty kredytu aż do 3 mln zł
Prowizja
1%
RRSO
7,60 %
? Dla oprocentowania okresowo stałego przez pierwsze 60 miesięcy. Następnie RRSO wynosi 8,25%

802 osób

wybrało ofertę
Sprawdź
Marża
2 %
Kwota
100 000 - 3 mln zł
Prowizja
0 %
? za wcześniejszą spłatę lub nadpłatę kredytu
RRSO
8,12 %

772 osób

wybrało ofertę
Sprawdź
Marża
1,79 %
? 11,79% w ofercie eko kredyty mieszkaniowe
Kwota
10 000 - 2.52 mln zł
Prowizja
0 %
? bez prowizji
RRSO
8,43 %

858 osób

wybrało ofertę
Sprawdź

Warunki kredytu hipotecznego BNP

 • Kwota od 100 tys. zł (* dla klientów posiadających już w tym banku swoje indywidualne konto osobiste) lub od 150 tys. zł (* dla klientów niespełniających tego wymogu) aż do kwoty sięgającej maksymalnie 4 mln zł.
 • Oprocentowanie stałe (* na stosunkowo konkurencyjnym poziomie we wszystkich wariantach), które w zależności od indywidualnej sytuacji i wymagań masz prawo zastosować na 5 albo 10 lat.

BNP obecnie nie oferuje oprocentowania zmiennego (* przez cały okres kredytowania), tłumacząc to pracami nad wdrożeniem produktu, który opierać się ma o wskaźnik referencyjny WIRON. Masz natomiast wybór między ratami równymi a malejącymi.
 • Minimalny wkład własny na poziomie 20% (* nie ma obecnie sposobu na jego obniżenie).

Całkowity okres kredytowania to minimalnie:

 • 6 lat dla kredytu z 5-letnią stałą stopą procentową albo
 • 11 lat dla kredytu z 10-letnią stałą stopą procentową;

oraz maksymalnie:

 • możliwość skorzystania z maksymalnie 24-miesięcznej karencji, czyli przerwy w spłacie. Dostępne są też wakacje kredytowe.

Przy rozpatrywanym kredycie hipotecznym od BNP Paribas zwróć jeszcze uwagę na pozostawione przez bank perspektywy na zwiększenie jego atrakcyjności po spełnieniu określonych wymogów. O jakich warunkach mowa? Oto kilka przykładów:

 • Posiadanie w banku rachunku osobistego z kartą debetową połączone z określonymi, minimalnymi comiesięcznymi wpływami;
 • Finansowanie kredytem energooszczędnej nieruchomości (* z przedstawieniem świadectwa charakterystyki energetycznej);
 • Zakup ubezpieczenia za pośrednictwem banku.

Ubezpieczenie kredytu hipotecznego BNP

Dobrowolny zakup ubezpieczenia za pośrednictwem instytucji jest jednym ze sposobów na zapewnienie sobie lepszych warunków kredytowania. W niektórych przypadkach ubezpieczenie to jest natomiast obligatoryjne, a jego brak oznaczać będzie albo gorsze warunki kredytu, albo nawet brak jego udzielenia.

W BNP Paribas mamy do wyboru następujące ubezpieczenia od towarzystwa Cardif:

 1. Ubezpieczenie nieruchomości w pakiecie:
  • Własne M – czyli ubezpieczenie samej tylko nieruchomości;
  • Własne M Plus – a więc ubezpieczenie budynków i lokali mieszkalnych, a także ruchomości domowych.
 2. Ubezpieczenie na życie w pakiecie:
  • 1H – obejmujące ubezpieczenie na życie, ubezpieczenie od trwałej i całkowitej niezdolności do pracy oraz ubezpieczenie na wypadek utraty pracy albo poważnego zachorowania, albo pobytu w szpitalu w następstwie nieszczęśliwego wypadku;
  • 2H – który zawiera tylko i wyłącznie samo ubezpieczenie na życie.

Jakie dokumenty do uzyskania kredytu hipotecznego BNP?

Z odpowiedzią na tak postawione (i jak najbardziej zasadne) pytanie przychodzi generator dokumentów, który BNP udostępnia na swojej stronie internetowej. Funkcjonalność ta pozwala na wygenerowanie całej listy dokumentów, która różni się w zależności od:

 • dokładnej kwoty kredytu;
 • celu kredytowania;
 • danych wnioskującego o kredyt hipoteczny (* przede wszystkim jego stanu cywilnego oraz źródła dochodu).

Przykład.

Kasia wnioskuje o kredyt na 450 tys. zł na zakup mieszkania od osoby prywatnej. Źródłem jej dochodów jest umowa o pracę na czas nieokreślony. Wypłatę otrzymuje w formie przelewu na konto, a co kwartał uzyskuje dodatkowo premie pieniężne.

Przykładowa lista potrzebnych dokumentów w powyższym przypadku to:

 • wydrukowany wniosek o kredyt hipoteczny;
 • dokument tożsamości;
 • deklaracja podatkowa PIT;
 • zaświadczenie o zarobkach i zatrudnieniu;
 • potwierdzenie wpływu wynagrodzenia.

BNP Paribas — kredyt hipoteczny krok po kroku

 1. Umów się na rozmowę z doradcą w centrum klienta lub na wideospotkanie online;
 2. Przygotuj wszystkie wymagane dokumenty oraz wybierz wariant kredytu hipotecznego, który będzie najlepiej dopasowany do Twoich potrzeb i oczekiwań (* zdecyduj też czy wykupisz ubezpieczenie na zabezpieczenie kredytu i w jakim pakiecie);
 3. Złóż wniosek kredytowy razem ze wszystkimi wymaganymi dokumentami;
 4. Poczekaj na decyzję kredytową;
 5. Podpisz umowę w centrum klienta;
 6. Złóż dyspozycję wypłaty, wskazując dokładną datę wypłaty środków;
 7. Ciesz się z wypłaconych pieniędzy.

Koszty kredytu hipotecznego BNP Paribas

Na koszty takiego finansowania składają się poniższe opłaty:

 • oprocentowanie kredytu;
 • prowizja za udzielenie kredytu (* występująca jednak wyłącznie w wariancie kredytu bez żadnych dodatkowych produktów);
 • comiesięczne koszty ubezpieczenia na życie i ubezpieczenia nieruchomości;
 • opłata za prowadzenie rachunku osobistego wraz z kartą debetową;
 • Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO);
 • koszt marży banku;
 • całkowity koszt kredytu (* zależny od wszystkich powyższych składowych, a także kwoty udzielonego kredytu).

Ile się czeka na decyzję kredytu hipotecznego w BNP Paribas?

Czas oczekiwania na decyzję kredytu hipotecznego w BNP Paribas zależy od bardzo wielu czynników, w tym przede wszystkim od aktualnego zainteresowania ofertą wśród klientów i związaną z tym liczbą rozpatrywanych przez bank wniosków.

Generalną zasadą, wynikającą z ustępu 2 art. 14 Ustawy z dnia 23 marca 2017 r. o kredycie hipotecznym oraz o nadzorze nad pośrednikami kredytu hipotecznego i agentami (t.j. Dz. U. z 2022 r. poz. 2245 ze zm.), jest wydanie decyzji do 21 dnia od momentu otrzymania przez bank wniosku kredytowego.

W praktyce jednak może być ona podjęta od około 10 dni do nawet 5-6 tygodni. Bank nigdy nie udzieli kredytu bez wcześniejszej analizy ryzyka oraz zdolności i wiarygodności kredytowej wnioskującego. A to w czasie zwiększonego popytu, może niestety potrwać dłużej niż ustawowe 21 dni.

Jak sprawdzić zdolność kredytową na kredyt hipoteczny BNP?

Istnieje wiele sposobów do szacowania zdolności kredytowej. Zadanie to nie jest trudne i zasadniczo sprowadza się do określenia wszystkich swoich zobowiązań finansowych i przyrównania ich do comiesięcznych dochodów.

Pomóc w tym może narzędzie, które szczególnie polecam i którym jest kalkulator zdolności kredytowej przygotowany przez portal Czerwona Skarbonka.

Zalety i wady kredytu hipotecznego w BNP Paribas

Zalety:

 • Konkurencyjne oprocentowanie;
 • Przejrzyste zasady kredytowania;
 • Udostępnione przez bank narzędzia, czyli symulator kredytu i generator dokumentów;
 • Rozwiązania pozwalające na zdobycie korzystniejszych warunków kredytu (np. poprzez kupno dodatkowych ubezpieczeń czy finansowanie nieruchomości energooszczędnej);
 • Możliwość łączenia celów kredytowania i uzyskania do 15% kwoty kredytu na dowolnie wybrany cel;
 • Możliwość skorzystania z 24-miesięcznej karencji w spłacie;
 • Brak opłat za wcześniejszą spłatę;
 • Brak prowizji za udzielenie kredytu w wariantach z wykupionymi ubezpieczeniami. 

Wady:

 • Znacznie mniej korzystne (choć wciąż stosunkowo rynkowe) warunki kredytu w przypadku braku chęci zakupienia dodatkowych produktów banku;
 • Brak możliwości wzięcia kredytu z oprocentowaniem zmiennym;
 • Konieczność posiadania stosunkowo wysokiego wkładu własnego (bez możliwości jego obniżenia);
 • Brak Bezpiecznego kredytu 2 procent;
 • Kredyt udzielany wyłącznie w polskich złotych.

FAQ: najczęściej zadawane pytania

Czy możliwa jest wcześniejsza spłata kredytu hipotecznego w BNP Paribas?

Tak i nie jest to związane z żadnymi dodatkowymi opłatami.

Jak sprawdzić status wniosku w BNP Paribas?

Aby sprawdzić status wniosku kredytowego, najlepiej skontaktować się z doradcą, który Cię obsługiwał. Możesz także zadzwonić na infolinię banku dostępną pod numerem: 500 990 500 (doradcy hipoteczni pracują w godzinach 8:00 – 20:00).

Czy BNP Paribas oferuje Bezpieczny kredyt 2%?

Nie, bank BNP Paribas nie ma tego programu w swojej ofercie kredytowej.

Jak BNP Paribas informuje o decyzji kredytowej?

Bank BNP Paribas o wstępnej decyzji kredytowej informuje telefonicznie lub poprzez wiadomość mailową.

Ile bank ma czasu na uruchomienie kredytu?

Po otrzymaniu pozytywnej decyzji oraz podpisaniu finalnej umowy kredytowej (a także spełnieniu wszystkich warunków i dostarczeniu wymaganych dokumentów), to klient składa dyspozycję uruchomienia kredytu, w której wskazuje dokładną datę wypłaty środków.
Naszym celem jest dostarczanie użytkownikom wartościowych i wiarygodnych treści, które pomogą im podejmować świadome decyzje finansowe. Wszystkie artykuły publikowane na naszym portalu opierają się na sprawdzonych źródłach i są redagowane przez specjalistów z dziedziny finansów.

Jak podobała Ci się treść?
5 - ciekawa, 1 - nieciekawa
4.1/5 - (81 votes)
Komentarze (0)

Odpowiadasz na komentarz:

Komentarz zostanie opublikowany pod tą nazwą

Adres e-mail nie zostanie nigdzie opublikowany

Treści, które udostępniasz w serwisie są weryfikowane

Polecane artykuły

Zobacz wszystkie
Zobacz wszystkie
Porównywarka ofert
Porównaj ()