Bocian pożyczki – opinie klientów i recenzja

Złóż wniosek

Szczegóły pożyczki

Przykład reprezentatywny

Złóż wniosek
Szczegóły pożyczki
Pierwsza pożyczka gratis
Nie
Okres spłaty
35 - 44 tygodni
Wiek pożyczkobiorcy
18 - 74 lat
Czas wypłaty
natychmiast
? wypłata w domu klienta, natychmiast po podpisaniu umowy gotówka/karta przedpłacona
Metoda wypłaty
Karta przedpłacona/gotówka
Maks. pierwsza pożyczka
500 - 1 500 zł
Kwota
600 - 2 000 zł
Maks. kolejna pożyczka
2000 zł
Sposób weryfikacji
telefonicznie
Wymagane konto bankowe
Nie
Oprocentowanie
18,50 %
RRSO
76,25 %
? minimum 76,25% maksimum 86,70%
Prowizja
15,49%

Reprezentatywny przykład dla pożyczki na kwotę 1000 zł na 35 tygodni: Reprezentatywny przykład dla pożyczki w wysokości 1000 zł, umowa zawierana na 35 tygodni: Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 86,28%, całkowita kwota kredytu 1000 zł, całkowita kwota do zapłaty 1230,60 zł, oprocentowanie stałe 18,5%, całkowity koszt kredytu 230,60 zł (w tym: prowizja 70,50 zł, opłata przygotowawcza 50 zł, opłata za dostarczenie środków 10 zł, opłata za usługę terenowej obsługi 35 zł, odsetki 65,10 zł), pierwsza rata tygodniowa 35,16 zł, kolejne raty tygodniowe po 35,16 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 14.11.2023.

Zalety
Możliwość spłaty zdalnej (karta płatnicza/BLIK/Google Pay/przelew)
Środki wypłacane są natychmiast po zawarciu umowy
Możliwość wnioskowania o kolejne pożyczki online
Wady
Spłata pożyczki odbywa się w kontakcie z Doradcą
Dłuższy proces wnioskowania o pierwszą pożyczkę
Pierwsza rata spłacana po 7 dniach od zawarcia umowy

Nasza ocena:

5.0/5

Ocena klientów:

3.7/5

Siedziba firmy

EVEREST FINANSE S.A.
Stary Rynek 88
61-772 Poznań

Dane firmy

Kapitał zakładowy: 500000000
KRS: 0000541824
NIP: 7831722320
REGON: 360730596

Firma Bocian zyskała znaczną rozpoznawalność dzięki swojej charakterystycznej nazwie i skutecznej kampanii marketingowej. Jednak to nie wszystko, co wyróżnia ją spośród konkurencji. Bocian Pożyczki oferuje również nietypową metodę spłaty zobowiązań. W ramach oferty Bociana spłata odbywa się w regularnych cyklach tygodniowych, co daje klientom większą elastyczność. Co więcej, umowa kredytowa jest podpisywana podczas spotkania z doradcą, co sprawia, że cały proces jest bardziej dostosowany do potrzeb klienta. Co jeszcze warto wiedzieć o ofercie Bocian Pożyczki i czy warto z niej skorzystać? Sprawdźmy.

Właścicielem marki Bocian jest Everest Finanse S.A., działająca na polskim rynku od 2000 roku. Firma od tego czasu udzieliła już ponad 2 miliony pożyczek. Początkowo była aktywnie głównie w województwie wielkopolskim, jednak od 2008 roku firma rozszerzyła działalność na kolejne województwa. W 2014 roku Bocian Pożyczki udzielał już finansowań na terenie całego kraju, obsługując coraz większą liczbę miejscowości i rosnące grono klientów. 

Bocian  nasza opinia

Oferta tego pożyczkodawcy skierowana jest głównie do osób poszukujących średniej wysokości pożyczek, do kilku tysięcy złotych. To, co z pewnością wyróżnia ofertę Bociana na tle konkurencji, to jednak nie kwota finansowania, a jej niestandardowy charakter. Zobowiązanie reguluje się w ratach tygodniowych (a nie miesięcznych), a możliwość ubiegania się o pożyczkę nie ogranicza się jedynie do Internetu. Klienci mogą złożyć wniosek również za pośrednictwem telefonu, a podpisanie umowy odbywa się stacjonarnie, w domu wnioskującego. Bocian w ten sposób zrobił duży krok w stronę nieco starszych klientów, którzy od zdalnego kontaktu zdecydowanie wolą porozmawiać z doradcą na żywo. 

Bocian  jakie warunki należy spełnić, aby skorzystać z oferty?

Pożyczkodawca w jasny i przejrzysty sposób określa warunki, jakie muszą spełnić klienci, którzy po raz pierwszy chcą skorzystać z jego oferty. Są one dość typowe dla branży pożyczkowej, chociaż na uwagę zasługuje dopuszczalny, maksymalny wiek pożyczkobiorcy – nie może on przekroczyć 74 roku życia. Najczęściej instytucje pożyczkowe określają limit w wysokości 70 lat, więc można uznać to za dodatkową zaletę. 

Kto może otrzymać pożyczkę w Bocian Finanse? Oto lista warunków, które należy spełnić: 

 • Odpowiedni wiek – nie możesz mieć mniej niż 18 i nie więcej niż 74 lata. 
 • Ważny dowód osobisty, który przedstawiasz na spotkaniu z doradcą.
 • Konieczne jest posiadanie numeru PESEL
 • Wymagane jest otrzymywanie stałych dochodów w postaci: wynagrodzenia, renty albo emerytury. Dochody muszą być zaświadczone odpowiednim dokumentem. 
 • Tytuł własności lokalu. Na spotkaniu z doradcą zostaniesz poproszony o przedstawienie dokumentu, który potwierdzi Twój stosunek do zajmowanej nieruchomości. Może to być: umowa najmu, czy imienny rachunek za media wystawiony na ten sam adres. 

Dodatkowo wnioskujący, aby otrzymać pozytywną decyzję kredytową, powinien mieć dobrą zdolność kredytową oraz dostarczyć listę potrzebnych dokumentów:

 • zaświadczenie o dochodach – gdy posiadasz umowę o pracę, a jeśli jesteś emerytem lub rencistą – decyzja o przyznaniu świadczenia, 
 • aktualny i niezniszczony dowód osobisty – jedynie do okazania podczas spotkania z doradcą.

Sprawdź również:

Proces weryfikacji pożyczkobiorcy w rejestrach dłużniczych 

Naturalnym etapem podczas udzielenia pożyczek jest weryfikacja danych klienta w rejestrach dłużników. Bocian, na tle konkurencji, podchodzi do tej kwestii wyjątkowo wyrozumiale. Wpis do BIK nie przekreśla szans na uzyskanie pożyczki, jednak wydanie pozytywnej decyzji zależy od sytuacji finansowej pożyczkobiorcy. Każda sprawa jest więc rozpatrywana indywidualnie, a to oznacza, że możliwe jest udzielenie pożyczki również osobie zadłużonej.

Ważne! Ustawa antylichwiarska nakłada na pożyczkodawców oraz inne instytucje finansowe obowiązek weryfikowania zdolności kredytowej klientów. 

Powiększ swój budżet domowy z Bocian Pożyczki – dostępne oferty

Bocian przygotował dla swoich klientów rozbudowaną ofertę. Wnioskujący mogą złożyć wniosek o pożyczkę lub leasing konsumencki zwrotny. Na czym polega każda z tych propozycji?

 1. Pożyczka – możesz otrzymać finansowanie na dowolny cel, a spłatę zobowiązania rozłożyć nawet na 44 tygodni. Firma, przed wydaniem decyzji pożyczkowej, zweryfikuje:
  • Twój dowód osobisty, oświadczenie o dochodach, oświadczenie o wydatkach, dane w BIK, zdolność kredytową. 
  Wniosek o przyznanie pożyczki możesz złożyć online lub przez telefon, jednak podpisanie umowy odbywa się stacjonarnie.
 2. Leasing konsumencki zwrotny – skorzystanie z tej opcji pozwoli Ci otrzymać środki za przedmioty, które masz w posiadaniu, takie jak: sprzęt elektroniczny czy AGD. W jaki sposób? Wystarczy, że sprzedasz je Bocianowi, a następnie podpiszesz umowę leasingu konsumenckiego zwrotnego, dzięki czemu nadal będziesz mógł korzystać ze sprzętu, spłacając go w ratach leasingowych. Po zakończeniu umowy leasingowej masz opcję wykupu sprzętu, który wtedy staje się ponownie Twoją własnością. By sprawdzić możliwości udzielenia leasingu konsumenckiego zwrotnego, Bocian Pożyczki sprawdzi: 
  • Twój dowód osobisty,przedmiot sprzedaży. 
  Warto pamiętać o tym, że leasing zwrotny nie podlega pod ustawę o kredycie konsumenckim, dlatego obowiązują go nieco inne warunki. 
 3. Karta kredytowa – co prawda, klienci Bociana nie mają możliwości wnioskowania o kartę kredytową, ale za to po podpisaniu umowy pożyczki otrzymasz kartę bankomatową VISA od mBanku. Na tę kartę zostanie przelana kwota pożyczki, którą będziesz mógł wypłacić z bankomatu lub płacić nią za zakupy. 

Pożyczka domowa u Bociana

„Gdy nie ma siana, zadzwoń po Bociana” – ten pokrzepiający zwrot, którym reklamuje się pożyczkodawca, bez wątpienia znany jest szerszej publiczności. Jednak firma słynie z jeszcze jednej rzeczy, która wyróżnia ją na tle konkurencji. Jest to, tzw. pożyczka domowa, czyli pożyczka z przedstawicielem udzielana w domu klienta. W praktyce oznacza to, że wnioskujący może złożyć wniosek przez internet, ale resztę formalności należy dopełnić stacjonarnie podczas wizyty doradca klienta.

karty bocian pożyczki

IPożyczka trafia do Ciebie albo w gotówce, albo w postaci karty przedpłaconej (bankomatowej) Visa mBank, na którą zostanie przelana kwota z pożyczki. Pożyczone środki możesz też wypłacić z bankomatu lub płacić kartą za zakupy. Dlatego tego typu pożyczka domowa sprawdzi się szczególnie wtedy, gdy krępujesz się rozmawiać o finansach w placówce firmy, przez telefon lub też chcesz uniknąć zbędnych pytań komornika (pieniądze nie trafiają na Twoje konto osobiste, które może być zablokowane przez komornika).

Czy wiesz, że Bocian Pożyczki oferuje swoim klientom darmową usługę, w ramach której zakładany jest Profil Klienta? Dzięki niej na bieżąco sprawdzisz informacje o Twoim zobowiązaniu, dostępnym saldzie, ratach oraz ciekawych ofertach. Szczegóły dotyczące korzystania z Platformy dostępne są w umowie pożyczki.

Bocian Pożyczki – formularz pożyczkowy

Jeśli zastanawiasz się, jak wygląda kwestia wnioskowania o pożyczkę i jakie dokumenty będą Ci w tym celu potrzebne – spieszymy z dokładnym wyjaśnieniem. Najważniejszym krokiem jest szybka rejestracja na stronie poprzez złożenie wniosku online (jednocześnie pamiętaj, że Bocian Pożyczki udziela pożyczek wyłącznie z obsługą domową).

Kluczowe jest także określenie swoich potrzeb finansowych oraz okresu spłaty. Wówczas pożyczkodawca wyliczy odsetki od zobowiązania, a Ty będziesz musiał podjąć ostateczną decyzję, czy przystajesz na takie warunki, czy też nie.

Jakich dokumentów wymaga firma?

 • Ważnego dowodu osobistego, ewentualnie prawa jazdy (w celu potwierdzenia tożsamości),
 • Zaświadczenia o dochodach lub decyzji o przyznaniu świadczenia (w przypadku emerytury/renty),
 • Tytułu własności lokalu np. w postaci imiennego rachunku za media lub korespondencji kierowanej na adres zamieszkania (w celu obsługi pożyczki domowej).

Pożyczka w Bocianie krok po kroku

Proces ubiegania się o pożyczkę w firmie Bocian przebiega na nieco innych zasadach, niż u konkurencji (np. w Ekassa). Aby otrzymać finansowanie, musisz zamówić spotkanie z doradcą. Jak to zrobić? Możesz wypełnić wniosek online, wchodzą na stronę: https://www.bocianpozyczki.pl/ws/kontakt), ale i przez telefon – dzwoniąc pod numer 600 100 100 (opłata za połączenie zgodnie z cennikiem operatora). 

Jak wyglądają dalsze etapy?

 1. Przekazanie danych. Jeżeli oferta pożyczki przedstawiona przez Konsultanta wyda Ci się korzystna i będziesz chciał podpisać umowę — wówczas musisz podać swoje dane osobowe (imię, nazwisko, numer PESEL oraz numer telefonu).
 2. Czekasz na decyzję pożyczkodawcy. Po przekazaniu swoich danych pozostaje Ci tylko czekać na wydanie decyzji przez pożyczkodawcę (wg. Bociana powinno to zająć do 24 godzin).
 3. Telefon od Doradcy Klienta i spotkanie. Gdy decyzja zostanie już podjęta, wówczas czekasz na telefon od Doradcy Klienta. Po pozytywnym rozpatrzeniu wniosku umawiasz się na spotkanie i podpisujesz umowę.
 4. Wypłacenie pieniędzy. Po podpisaniu umowy i dopełnieniu wszystkich wymaganych formalności pożyczone pieniądze dostajesz w gotówce lub na karcie przedpłaconej. Cel, na jaki chcesz je wydać, jest dowolny i nie musisz go wskazywać.

Spłata rozpoczyna się w ciągu 7 dni od otrzymania pożyczki.

Jak wziąć pożyczkę w Bocian Finanse?

Koszt pożyczki

Wiesz już jak wziąć pożyczkę w Bocianie, teraz warto sprawdzić, jak wyglądają przykładowe koszty finansowania. 

Reprezentatywny przykład dla pożyczki na kwotę 600 zł

 • umowa zawierana na 35 tygodni,
 • Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 89,37%,
 • całkowita kwota kredytu 600 zł,
 • całkowita kwota do zapłaty 742,28 zł,
 • oprocentowanie stałe 20,5%,
 • całkowity koszt kredytu 142,28 zł (w tym: prowizja 3,90 zł, opłata przygotowawcza 50 zł, opłata za dostarczenie środków 10 zł, opłata za usługę terenowej obsługi 35 zł, odsetki 43,38 zł),
 • pierwsza rata tygodniowa 21,14 zł, kolejne raty tygodniowe po 21,21 zł.
 • Kalkulacja została dokonana na dzień 18.05.2023.

Przykład dla pożyczki na kwotę 900 zł

 • umowa zawierana na 35 tygodni,
 • Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 89,72%,
 • całkowita kwota kredytu 900 zł,
 • całkowita kwota do zapłaty 1114,07 zł,
 • oprocentowanie stałe 20,5%,
 • całkowity koszt kredytu 214,07 zł (w tym: prowizja 54,00 zł, opłata przygotowawcza 50 zł, opłata za dostarczenie środków 10 zł, opłata za usługę terenowej obsługi 35 zł, odsetki 65,07 zł),
 • pierwsza rata tygodniowa 31,85 zł, kolejne raty tygodniowe po 31,83 zł.
 • Kalkulacja została dokonana na dzień 18.05.2023.

Reprezentatywny przykład kosztów pożyczki na kwotę 1200 zł

 • umowa zawierana na 44 tygodnie,
 • Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 79,46%,
 • całkowita kwota kredytu 1200 zł,
 • całkowita kwota do zapłaty 1528,87 zł,
 • oprocentowanie stałe 20,5%,
 • całkowity koszt kredytu 328,87 zł (w tym: prowizja 115,80 zł, opłata przygotowawcza 50 zł, opłata za dostarczenie środków 10 zł, opłata za usługę terenowej obsługi 44 zł, odsetki 109,07 zł),
 • pierwsza rata tygodniowa 34,75 zł, kolejne raty tygodniowe po 34,75 zł.
 • Kalkulacja została dokonana na dzień 18.05.2023.

Minimalne RRSO dla pożyczek oferowanych przez Bocian Pożyczki wynosi 79,24%, maksymalne RRSO wynosi 89,93%, a okres spłaty wynosi od 35 do 44 tygodni. 

Bocian Pożyczki – logowanie

Aby zalogować się na swoje konto na bocianpozyczki.pl, należy wejść na stronę pożyczkodawcy i kliknąć „Profil Klienta”. Zostaniesz wtedy przeniesiony do panelu logowania, w którym wpisujesz swój numer PESEL oraz hasło podane podczas rejestracji.

Z profilu klienta masz dostęp do, m.in.:

 • pełnych informacji o umowie pożyczki,
 • historii spłaty zobowiązania,
 • kwoty spłaconej i kwoty pozostałej do spłaty,
 • funkcji sprawdzania salda karty przedpłaconej Bocian Pożyczki,
 • swoich danych kontaktowych z możliwością ich zmiany,
 • danych kontaktowych doradcy,
 • komunikatów i ciekawostek od pożyczkodawcy.

W przypadku, gdy zapomnisz hasła, to poprzez przycisk „Profil Klienta” wybierasz „Kliknij, jeśli nie pamiętasz hasła” (widoczny pod przyciskiem „Zaloguj się”). 

Bocian  co, jeśli nie spłacisz pożyczki na czas?

Tradycyjnie dla firm świadczących usługi pożyczkowe, niespłacenie należnej kwoty na czas wiążę się z podjęciem kroków, w celu jej wyegzekwowania. Konsekwencje stosowane przez Bociana mogą być różne, w zależności od Twojej sytuacji. Właśnie dlatego, gdy tylko zdasz sobie sprawę z tego, że nie możesz uregulować należności – skontaktuj się z doradcą w Bocian Finanse. Musisz też przygotować się na to, że pożyczkodawca:

 • Obciąży Cię karnymi odsetkami, które naliczane są od pierwszego dnia po upływie terminu spłaty.
 • Wyśle do Ciebie wezwanie do zapłaty, które może przyjąć formę SMS-a.
 • Sprzeda Twoje zadłużenie zewnętrznej firmie windykacyjnej. Zajmie się ona dalszym upominaniem się o spłacenie długu.
 • Przekaże sprawę do sądu, który orzeknie obowiązek wyegzekwowania należnego długu.
 • Przeprowadzi egzekucję komorniczą, której koszty będziesz musiał pokryć w całości.
 • Wprowadzi Twoje dane osobowe do rejestru dłużników, co w efekcie obniży Twoją wiarygodność kredytową i utrudni zaciąganie zobowiązań w przyszłości.

Czy warto wziąć pożyczkę w Bocian Pożyczki? 

Warunki udzielenia pożyczki zostały przejrzyście opisane na stronie pożyczkodawcy. Nowych klientów może przyciągnąć bogata oferta firmy, a szczególnie możliwość skorzystania z leasingu zwrotnego. 

Jakie zalety ma oferta Bociana? 

 • Minimum formalności – pożyczkodawca nie wymaga przedstawiania dużej ilości dokumentów. 
 • Możliwość złożenia wniosku przez telefon – co zdecydowanie ulatwia zaciągnięcie kredytu osobom starszym, które nie są biegłe w obsłudze komputera.
 • Raty leasingowe – możliwość sprzedaży posiadanego przez siebie sprzętu i dalsze korzystanie z niego. 
 • Indywidualne podejście do zdolności kredytowej oraz historii w rejestrach dłużniczych – pożyczki w niektórych przypadkach mogą zostać udzielone mimo negatywnej historii kredytowej, czyli osobie ze złym wpisem w BIK i BIG.

Dodatkową zaletą może być fakt, że pożyczkodawca w czasie pandemii Covid-19 umożliwił swoim klientom tymczasowe zawieszenie spłaty chwilówek.

Na specjalne warunki spłaty pożyczki, zgodnie z rekomendacją, mogą liczyć osoby, które na koniec lutego nie miały zaległości w spłacie pożyczki. Wniosek klient może złożyć telefonicznie, mailowo lub pisemnie.

Zbyszko Pawlak, prezes firmy Everest Finanse, która jest właścicielem marki Bocian Pożyczki w wypowiedzi dla Pieniadze.rp.pl 1.

Czy w takim razie oferta ta ma jakiekolwiek wady? Dla wielu pożyczkobiorców minusem może być fakt, że spłata pożyczki odbywa się w kontakcie z Doradcą, a spłaty odbywają się w tygodniowych, a nie miesięcznych cyklach. 

Infolinia, godziny pracy i dane kontaktowe:

Infolinia:

 • 600 100 100* (*opłata za połączenie zgodna z cennikiem operatora)

E-mail:

 • biuro@bocianpozyczki.pl

Godziny pracy:

 • od poniedziałku do piątku: 7.30 – 20.00,
 • w weekendy: nieczynne
Rodzaj:Firma pożyczkowa
Numer REGON:360730596
Numer NIP:783-17-22-320
Numer KRS:0000541824
Adres firmy Stary Rynek 88, 61-772 Poznań

Sprawdź pozostałe oferty pożyczek:

Naszym celem jest dostarczanie użytkownikom wartościowych i wiarygodnych treści, które pomogą im podejmować świadome decyzje finansowe. Wszystkie artykuły publikowane na naszym portalu opierają się na sprawdzonych źródłach i są redagowane przez specjalistów z dziedziny finansów.

1 Pieniadze.rp.pl

https://pieniadze.rp.pl/finanse-domowe/art17461021-splaty-chwilowek-czasowo-zawieszone

Jak podobała Ci się treść?
5 - ciekawa, 1 - nieciekawa
3.7/5 - (204 votes)
Opinie o Bocian pożyczki (229)

Odpowiadasz na komentarz:

Komentarz zostanie opublikowany pod tą nazwą

Adres e-mail nie zostanie nigdzie opublikowany

Treści, które udostępniasz w serwisie są weryfikowane

 • B
  B

  Buba

  18.03.2023, 11:51

  Wyróżniający się komentarz

  Wielka lichwa. Kiedy to się skończy. Na głównym profilu mają mały procent, w realu jak przyjdą,to masakra 80%. Rząd miał coś z tym zrobić

 • T
  T

  Tomasz

  12.03.2023, 01:17

  Wyróżniający się komentarz

  Bocian pożyczki To Lichwa Zbierają kasę na Wysoki Procent

 • T
  T

  To ja

  17.02.2023, 20:00

  Wyróżniający się komentarz

  Niech mi ktoś to wytłumaczy… jakim cudem firma lichwiarska, tak chyba można najdelikatniej ją określić, może zostać sponsorem skoczków narciarskich? Kto i w imię czego pozwolił na taki upadek?

 • M
  M

  M

  08.02.2023, 14:35

  Wyróżniający się komentarz

  Kierowniczka z oddziału w Bydgoszczy p. Marta zwalnia pracowników bez konkretnych powodów w zamian za to rozpowiada po klientach że zwolniła ich z powodów uzależnienia alkoholowego . Nie polecam brania u nich czegokolwiek a tymbardziej pracy pod ową Panią.

 • P
  P

  Paweł

  30.01.2023, 20:32

  Wyróżniający się komentarz

  Witam. Teraz żeby wziąść aneks do pożyczki którą Pan ma trzeba w zastaw dać sprzęt agd np telewizor pralka lodówka kuchenka gazowa kuchenka elektryczna mikrofala może być telefon itp. Sprzęt musi należeć do Pana i być w miarę nowy. Ja naklejam na Sprzęt naklejki od Bociana i robię zdjęcia i wtedy możemy pisać aneks. Po skończeniu pożyczki musi Pan wykupić Sprzęt za 1% jego wartości i wtedy Sprzęt należy z powrotem do Pana w przeciwnym razie Sprzęt może skonfiskować firma Everest finanse ktora jest właścicielem produktu pożyczki Bocian.

  • M
   M

   Michał

   16.02.2023, 00:41

   Wyróżniający się komentarz

   Do tego ma prawo tylko komornik sądowy.

 • M
  M

  Minister

  17.01.2023, 18:07

  Wyróżniający się komentarz

  Jedno wielkie oszustwo i lichwa ludzie nie bierzcie tu pożyczki

 • X
  X

  Xxx

  16.12.2022, 10:37

  Wyróżniający się komentarz

  Gdyby nie trudna życiowa sytuacja to w życiu bym nie wzięła pożyczki z tej instytucji. Pożyczka 1500 a oddać muszę ponad 3000 ! Nawet w Providencie nie ma takich kosmicznych procentów i wyłudzeń pieniędzy jak tutaj. Bo inaczej nazwać tego nie potrafię. Nie polecam.

 • W
  W

  Wredny

  26.11.2022, 12:24

  Wyróżniający się komentarz

  Porażka siostra wzięła tą pożyczkę dostała mniej niż wnioskowała o czym poinformowana została dopiero na spotkaniu z doradcą co najlepsze oprocentowanie to z 200% coś niesamowitego to nie jest już droga pożyczka a zwykle złodziejstwo, ktoś powinien zająć się tą firmą o co się rzetelnie postaram aby KNF i inne instytucje ukrucily złodziejstwo w polskiej firmie i skończyło się żerowanie na biednych ludziach kto musi weźmie na taki lichwiarski procent dramat i tragedia, jest to polska firma wstyd i nic więcej . Jestem w szoku nie miałem pojęcia że można tak wykorzystywać sytuację innych ludzi i to nie kryjąc się wcale. Poprostu brak słów.

 • N
  N

  None

  11.11.2022, 11:37

  Wyróżniający się komentarz

  Nie bierzcie tam to jest największe oszustwo jak istnieje w Polsce biorąc pożyczkę chcesz oddać szybciej nie da się żądają wszystkiego nie wiadomo z jakiego powodu po tym zrobił ci zły wpis co naprawdę można podać do sądu za to firma która udziela na półtora roku chcąc płacąc po trzech miesiącach żąda sześciu i pół tysiąca w pożyczeniu do trzech śmiech na sali i bezprawie totalne tylko i wyłącznie sąd bo to jest chamstwo i nie polecam nikomu

 • L
  L

  L...

  07.11.2022, 12:26

  Wyróżniający się komentarz

  Straszą najściem w pracy i pójściem do kierownika.. leasing którego koszty są ogromne…

  Już nie mam na nich sil

  • W
   W

   Wredny

   26.11.2022, 12:32

   Wyróżniający się komentarz

   Nie mogą nachodzić w pracy a tym bardziej informować kierownika że udzielili ci pożyczki czy że nie spłacasz pożyczki jak tak zrobią zgłoś sprawę na policję jeżeli straszą nękają tak samo proponuje zgłosić spraw do swojego dzielnicowego czy na policję i tutaj zaznaczam nie przeciwko firmie a przeciwko konkretnemu przedstawicielowi czy kierownikowi z tej firmy który dopuszcza się nękania psychicznego czy zastraszania i prokurator skutecznie sprawę rozwiąże. Bo to że ktoś ma pożyczkę której nie spłaca to nie jest fajne i ok ale nie uprawnia nikogo do niszczenia psychicznego takiej osoby jako firma powinni wypowiedzieć umowę i udać się do sądu nie niszcząc psychicznie ludzi .

Polecane artykuły

Zobacz wszystkie
Zobacz wszystkie
Bocian pożyczki
Złóż wniosek