Bocian pożyczki – opinie klientów i recenzja

Nasza ocena
5.0
Ocena użytkowników
3.7
Zobacz opinie użytkowników
Wymagania
Zaświadczenie o zarobkach
Status osoby fizycznej
Konto w banku
Zameldowanie
Telefon komórkowy
Adres e-mail
Maks. pierwsza pożyczka
500 - 1 500 zł
Złóż wniosek w bocian pożyczki

Zalety i wady firmy bocian pożyczki

Zalety
 • Możliwość otrzymania pożyczki mimo negatywnej historii kredytowej, nawet ze złym wpisem w BIK i BIG
 • Możliwość spłaty zdalnej (karta płatnicza/BLIK/Google Pay/przelew)
 • Środki wypłacane są natychmiast po zawarciu umowy
 • Możliwość wnioskowania o kolejne pożyczki online
Wady
 • Spłata pożyczki odbywa się w kontakcie z Doradcą
 • Dłuższy proces wnioskowania o pierwszą pożyczkę
 • Pierwsza rata spłacana po 7 dniach od zawarcia umowy

Siedziba firmy

Adres:

EVEREST FINANSE S.A.

Stary Rynek 88

61-772 Poznań

Dane firmy

Kapitał zakładowy: 500000000 PLN
KRS: 0000541824
NIP: 7831722320
REGON: 360730596
Prowizja15,49%
Wymagane konto bankoweNie
Oprocentowanie7,20 %
Kwota500 - 6 000 zł
RRSO120 %
Maks. kolejna pożyczka6000 zł
Sposób weryfikacjitelefonicznie
Okres spłaty25 tygodni
Maks. pierwsza pożyczka500 - 1 500 zł
Wiek pożyczkobiorcy18 - 75 lat
Pierwsza pożyczka gratisNie
Czas wypłaty24 godziny
Metoda wypłatyKarta przedpłacona/gotówka

Przykład reprezentatywny dla pożyczki Pakiet Gotówka z Pakietem Medyczna Pomoc, z usługą terenowej obsługi, bez poręczycieli: 1000 zł na 35 tygodni. Całkowita kwota pożyczki 1 963,6 zł, RRSO 548,38 %. Pierwsza rata tygodniowa 58,05 zł, pozostałe raty tygodniowe 58,06 zł, Łączne zobowiązanie do spłaty 2 032,09 zł.

Tym razem przyjrzymy się ofercie polskiej firmy z ponad 19-letnim doświadczeniem na rynku pożyczek. Firma Bocian to dobrze rozpoznawalna marka, która dzięki dźwięcznej nazwie i szeroko zakrojonej kampanii marketingowej zyskała wysoką rozpoznawalność wśród konsumentów. Jej oferta jest dość niestandardowa — raty spłacane są co tydzień, a wniosek jest składany podczas spotkania z Doradcą Klienta. Sprawdziliśmy ofertę tego pożyczkodawcy.

Bocian  nasza opinia

Właścicielem marki Bocian Pożyczki jest Everest Finanse S.A., firma, która działa w Polsce od 2000 roku. Oferta tego pożyczkodawcy adresowana jest do osób szukających pożyczek w średnich kwotach. Oferta Bociana jest dość niestandardowa i zanim złożysz wniosek o pożyczkę, warto dokładnie zapoznać się z zasadami jej udzielania. Raty pożyczki spłacasz co tydzień, a dodatkowo ubiegać się o nią możesz nie tylko za pośrednictwem internetu, ale i przez telefon i SMS-em.

Sprawdźmy, czym wyróżnia się niecodzienna oferta Bociana i czy warto z niej skorzystać.

Bocian  jakie warunki należy spełnić?

Pożyczkodawca w jasny i przejrzysty sposób określa warunki, jakie muszą spełnić Klienci po raz pierwszy korzystający z jej oferty. Są one dość typowe dla branży pożyczek, choć Bocian opisuje je w zwięźlejszy i oszczędniejszy sposób, niż jest to przyjęte. Poznajmy wszystkie warunki.

 • Musisz mieć nie mniej niż 18 lat i nie więcej niż 75 lat.
 • Niezbędny jest ważny polski dowód osobisty.
 • Wymagane jest posiadanie stałych dochodów lub renty albo emerytury. Dochody muszą być zaświadczone odpowiednim dokumentem, podobnie jak renta i emerytura.
 • Musisz mieć telefon.

Czy jesteś zadowolony/a z usług Bociana?

Zobacz wyniki

Proces weryfikacji pożyczkobiorcy

Naturalnym etapem jest także weryfikacja Twoich danych w rejestrach dłużników. Bocian, na tle konkurencji, podchodzi do tej kwestii wyjątkowo wyrozumiale. Wpis do BIK nie przekreśla szans na uzyskanie pożyczki, jednak wszystko zależy od sytuacji finansowej pożyczkobiorcy. Każda sprawa rozpatrywana jest indywidualnie.

W regulaminie nie ma informacji na temat sprawdzania wnioskodawców w takich bazach jak KRD, BIG czy ERIF.

Wysokość pożyczki, raty i odsetki

Podstawą oferty bociana nie są chwilówki, lecz pożyczki na dłuższy okres. Ich parametry są następujące:

 • minimalna kwota wynosi 500 złotych, a maksymalna 1 000 złotych,
 • okres spłaty wynosi 25 tygodni (ok. 5 miesięcy),
 • rata, niezależnie od okresu spłaty, musi być regulowana co tydzień, poczynając od zawarcia umowy pożyczki.

Pożyczka domowa u Bociana

“Gdy nie ma siana, zadzwoń po Bociana” – ten pokrzepiający zwrot, którym reklamuje się ten pożyczkodawca, bez wątpienia znany jest szerszej publiczności. Jednak firma słynie z jeszcze jednej rzeczy, która wyróżnia ją na tle konkurencji. Jest to, tzw. pożyczka domowa, czyli pożyczka z przedstawicielem udzielana w domu klienta. W praktyce oznacza to, że internetowo składasz wniosek o pożyczkę, a resztę formalności dostarcza Ci doradca klienta, który odwiedza Cię pod wskazanym adresem.

I tak zawarta pożyczka do domu trafia do Ciebie albo w gotówce, albo w postaci karty przedpłaconej (bankomatowej) Visa-mBank, na którą zostanie przelana kwota z pożyczki. Pożyczone środki możesz też wypłacić z bankomatu lub płacić kartą za zakupy. Dlatego, tego typu pożyczka domowa sprawdzi się szczególnie wtedy, gdy krępujesz się rozmawiać o finansach w placówce firmy, przez telefon lub też chcesz uniknąć zbędnych pytań komornika (pieniądze nie trafiają na Twoje konto osobiste, które może być zablokowane przez komornika).

Czy wiesz, że Bocian Pożyczki oferuje swoim klientom darmową usługę, w ramach której zakładany jest Profil Klienta? Dzięki niej na bieżąco sprawdzisz informacje o Twoim zobowiązaniu, dostępnym saldzie, ratach oraz ciekawych ofertach. Szczegóły dotyczące korzystania z Platformy dostępne są w umowie pożyczki.

Na stronie internetowej bocianpozyczki.pl odnajdziemy jeszcze jedną istotną informację. Otóż możemy się dowiedzieć, że ten pożyczkodawca proponuje, tzw. szybkie pożyczki dla rolników. W tym celu konieczne jest jednak okazanie dodatkowych dokumentów, jak: potwierdzenie z gminy o osiąganych dochodach, akt własności ziemi (do wglądu), 3 ostatnie odcinki z KRUS-u, a także dowód osobisty (lub prawo jazdy czy rachunek wystawiony na nazwisko klienta i adres zamieszkania).

Bocian Pożyczki – formularz pożyczkowy

Jeśli zastanawiasz się, jak wygląda kwestia wnioskowania o pożyczkę i jakie dokumenty są Ci w tym celu potrzebne – już spieszymy z dokładnym wyjaśnieniem. Najważniejszym krokiem jest szybka rejestracja na stronie poprzez złożenie wniosku online (jednocześnie pamiętaj, że Bocian Pożyczki udziela pożyczek wyłącznie z obsługą domową).

Kluczowe jest także określenie swoich potrzeb finansowych oraz okresu spłaty. Wówczas Pożyczkodawca wyliczy odsetki od zobowiązania, a Ty będziesz musiał podjąć ostateczną decyzję, czy przystajesz na takie warunki, czy też nie.

Jakich dokumentów wymaga firma?

 • Ważny dowód osobisty, ewentualnie prawo jazdy (w celu potwierdzenia tożsamości),
 • Zaświadczenie o dochodach (w przypadku umowy o pracę),
 • Decyzja o przyznaniu świadczenia (w przypadku emerytury/renty),
 • Tytuł własności lokalu albo imienny rachunek za media wystawiony na adres zamieszkania klienta, ewentualnie korespondencja kierowana na adres zamieszkania (w celu obsługi pożyczki domowej).

Z kolei, gdy wnioskujesz o pożyczkę dla rolników to dodatkowo musisz okazać:

 • potwierdzenie z gminy o osiąganych dochodach,
 • akt własności ziemi (do wglądu),
 • 3 ostatnie odcinki z KRUS-u.

O pożyczkę możesz zawnioskować, dzwoniąc też na numer infolinii: 600 100 100 (opłata za połączenie zgodna z cennikiem Operatora). Natomiast, gdy pojawią się u Ciebie problemy ze spłatą zobowiązania, to koniecznie skontaktuj się z Doradcą Klienta, który obsługuje Twoją pożyczkę!

Pożyczka w Bocianie krok po kroku

Proces ubiegania się o pożyczkę w firmie Bocian przebiega na nieco innych zasadach, niż u konkurencji (np. w Lime Credit, Ekspres Pożyczka czy Ekassa). Proces wnioskowania o pożyczkę przedstawia się następująco:

 1. Wniosek o pożyczkę możesz złożyć nie tylko za pośrednictwem internetu, ale i przez telefon (dzwoniąc pod numer 600 100 100 lub wysyłając SMS o treści KONTAKT ma numer 7057). W przypadku składania wniosku przez internet wystarczy, że podasz tam swoje dane osobowe – numer telefonu, PESEL i adres zamieszkania.
 2. Kontakt z Konsultantem. Wyżej wspomniane 2 metody łączy jedna cecha — etap drugi i pozostałe wyglądają tak samo. Dzwoniąc na wspomniany numer, kontaktujesz się z Konsultantem firmy. Reprezentująca Bociana osoba udzieli Ci wszystkich potrzebnych informacji na temat specyfiki pożyczki, warunków umowy i wszelkich kosztów, jakie łączą się ze spłatą należności. Podczas rozmowy podajesz także kwotę, jaka jest Ci potrzebna, a także podajesz okres, na jaki chciałbyś wziąć pożyczkę.

Dalsze etapy:

 1. Przekazanie danych. Jeżeli oferta pożyczki przedstawiona przez Konsultanta wyda Ci się korzystna i będziesz chciał podpisać umowę — wówczas musisz podać swoje dane osobowe (imię, nazwisko, numer PESEL oraz numer telefonu).
 2. Czekasz na decyzję pożyczkodawcy. Po przekazaniu swoich danych pozostaje Ci tylko czekać na wydanie decyzji przez pożyczkodawcę (wg. Bociana powinno to zająć do 24 godzin).
 3. Telefon od Doradcy Klienta i spotkanie. Gdy decyzja zostanie już podjęta, wówczas czekasz na telefon od Doradcy Klienta. Po pozytywnym rozpatrzeniu wniosku umawiasz się na spotkanie z Doradcą Klienta. Podczas niego podpisujesz umowę.
 4. Wypłacenie pieniędzy. Po podpisaniu umowy i dopełnieniu wszystkich wymaganych formalności, pożyczone pieniądze dostajesz w gotówce lub na karcie przedpłaconej. Cel, na jaki chcemy je wydać, jest dowolny i nie musisz go wskazywać.

Bocian Pożyczki – logowanie

Aby zalogować się na swoje konto na bocianpozyczki.pl, trzeba wejść na stronę pożyczkodawcy i w jej prawnym górnym rogu kliknąć „Profil Klienta”. Zostaniesz wtedy przeniesiony do panelu logowania, w którym wpisujesz swój numer PESEL oraz hasło podane podczas rejestracji.

Z profilu klienta masz dostęp do, m.in.:

 • pełnych informacji o umowie pożyczki,
 • historii spłaty zobowiązania,
 • kwoty spłaconej i kwoty pozostałej do spłaty,
 • funkcji sprawdzania salda karty przedpłaconej Bocian Pożyczki,
 • swoich danych kontaktowych z możliwością ich zmiany,
 • danych kontaktowych doradcy,
 • komunikatów i ciekawostek od pożyczkodawcy.

W przypadku, gdy zapomnisz hasła, to poprzez przycisk „Profil Klienta” wybierasz „Kliknij, jeśli nie pamiętasz hasła” (widoczny pod przyciskiem „Zaloguj się”).

Bocian  co, jeśli nie spłacimy na czas?

Tradycyjnie dla firm świadczących usługi pożyczkowe, niespłacenie należnej kwoty na czas wiążę się z podjęciem kroków, w celu jej wyegzekwowania. Konsekwencje stosowane przez Bociana są następujące:

 • Obciążenie Cię karnymi odsetkami, które naliczane są od pierwszego dnia upłynięcia terminu spłaty.
 • Wysyłanie do dłużnika ponagleń i wezwań do zapłaty, które mogą przyjąć formę SMS-ów.
 • Sprzedanie Twojej sprawy zewnętrznej firmie windykacyjnej. Zajmie się ona dalszym upominaniem się o spłacenie długu.
 • Przekazanie sprawy do sądu, który orzeknie obowiązek wyegzekwowania należnego długu.
 • Przeprowadzenie egzekucji komorniczej, której koszty będziemy musiał pokryć w całości.
 • Wprowadzenie Twoich danych osobowych do rejestru dłużników, co w efekcie obniży Twoją wiarygodność kredytową i utrudni zaciąganie zobowiązań w przyszłości.

Infolinia, godziny pracy i dane kontaktowe:

Infolinia:

 • 600 100 100* (*opłata za połączenie zgodna z cennikiem operatora)

SMS:

 • o treści “KONTAKT” pod numer 7057 (koszt 0,50 zł netto / 0,62 zł brutto)

E-mail:

 • biuro@bocianpozyczki.pl

Godziny pracy:

 • od poniedziałku do piątku: 7.30 – 20.00,
 • w weekendy: nieczynne
Rodzaj:Firma pożyczkowa
Numer REGON:360730596
Numer NIP:783-17-22-320
Numer KRS:0000541824
Adres firmy  Stary Rynek 88, 61-772 Poznań

Sprawdź pozostałe oferty pożyczek:

Opinie o bocian pożyczki (133)
Dodaj komentarz

Sortuj wg
 • H
  H
  Halina
  31.01.2021, 00:37

  …Provident dla nowych klientów ma oprocentowanie 10 % na 60 tyg.lub na 12 miesiecy
  Bocian robi jak chce.

 • K
  K
  Kamila
  28.01.2021, 18:33

  Spłacacie teraz te pożyczkę która wzięliście bo ja teraz nie wiem co zrobić czy płacić raty czy iść pierw do prawnika

  • R
   R
   Robson
   30.01.2021, 18:05

   Cześć Idź do prawnika mnie na to nie stać ale gdybym miał kasę to bym szedł Pozostaje U. O. K. I. K

  • K
   K
   Kamila
   01.02.2021, 14:35

   Mnie też nie stać ale trzeba coś zrobić u nas to doradca nam nie wytłumaczył i nie powiedział że nowe zasady są

  • R
   R
   Robson
   01.02.2021, 17:03

   Hej moj doradca tez słowem się nie odezwał I owszem masz rację coś trzeba z tym zrobic

 • K
  K
  Kamila
  25.01.2021, 19:55

  Witam wszystkich chciałam napisać mojego męża historię. Mój mąż wziął raz pożyczkę spłaciliśmy ją potem pani która pisała z mężem umowę zadzwoniła do mnie i się pytała czy mąż nie chce pożyczki i pytałam się ile do spłaty i jaka rata było w sam raz.Mąż większą połowe spłacił drugiej pożyczce znowu pani zadzwoniła z propozycją pożyczki to akurat było przed samymi świętami to pożyczka nam się przydała i znowu pytałam sie ile do spłaty pani powiedziała 4 tys. z groszami i rata 90zł gdy pani pojechała zastanawiałam sie ile mąż ma tak wogóle do spłaty i miał 6500tys dla nas to szok mnie też oszukali pani która nam dała pożyczkę nie wytłumaczyła myslałam że ta 3 pozyczka będzie wyglądała tak jak 1 i 2 pożyczka ale się myliłam powiem wam jak oszukują bo rozmawiałam z kierownikiem mężowi liczyli 2xpo 1400zł tyle wziął pozyczki w drugiej pożyczce zostało do spłaty 1090zł to tez liczyli 1090złx2 i jakies ubezpieczenie po cholerę liczyli 2x po 1090zł jak mężowi zostało 1090zł poprostu oszustwo.Szukam ludzi którzy byli oszukani przez Bociana

  • O
   O
   Olo
   27.01.2021, 08:36

   Mnie również oszukali :(

  • K
   K
   Kamila Wild
   27.01.2021, 13:35

   A płaciłaś im ta pożyczkę bo ja nie wiem czy im płacić i jak cię oszukali

  • K
   K
   Kamila
   08.02.2021, 14:51

   A mogę wiedzieć w jaki sposób panią oszukali mogę prosić jakiś kontakt do pani zbieram ludzi których oszukała firma Bocian bo sama wiem że nie dam rady

  • R
   R
   Robson
   01.02.2021, 17:08

   Mnie tez oszukali

  • R
   R
   Robson
   07.02.2021, 14:57

   Witaj Moze sie zgadac i pozew zbiorowy? Takich jak my jest wielu jak widze Perfidni oszusci

  • K
   K
   Kamila
   08.02.2021, 14:57

   Też jestem tego zdania my jako oszukani powinniśmy nawzajem sobie pomoc i stawić temu czoło. Za co mamy płacić, jest epidemia to firma Bocian myśli że od nas będą wyłudzać pieniądze. Proszę o kontakt!

  • D
   D
   Dorota
   10.03.2021, 14:11

   Witam mamy z mężem również problem ponieważ wzięliśmy aneks dostaliśmy 1700zł a do spłaty mamy prawie 7 tys Boże przecież to jest ponad 300% więcej płacimy wszystko regularnie bez problemowo ale teraz zastanawiam się co dalej czy dać się tak naciągać na kasę?

  • F
   F
   Felicja F.
   27.04.2021, 08:23

   Niestety nie informuja ludzi o tych kosztach do spłaty bo jak wiadomo mają płacone za każdą umowę a po drugie doradca nas kusi dodatkowa kaska za niewielka ratę np 5 zł wyższa od poprzedniej…. Czyz to właśnie nie działa na nas? Działa więc bierzemy a później mamy tego skutki… Z 500 zł na 5000 😉

  • g
   g
   grzeczna...
   09.10.2021, 14:55

   Ja też mam problem, co prawda wzięłam pożyczke na 12 mcy i tylko 750zł ale do spłaty naliczono mi około 1.900zł ponad 200zł m-c i kasy nie dali mi w domu tylko powiedziano że kasa 1.000zł jest na karcie visa w mBank , ale jej nie ma, umowa jakaś dziwna, bo nie zawiera w sobie żadnych wyliczeń, dzwoniłam do konsultanta z Bociana to powiedział że sprawdzi co z ta karta i pozniej rozmawiałam tel. z 2 pracownicami które 04 pazdziernika 2021 udzieliły mi rzekomo pożyczki a kasy nie mam, jedna z tych kobiet powiedziała że na karcie mam już 1.000zł i karta jest juz zaakceptowana, a 2 też tel. powiedziała mi że kase dała mi w domu i nie 1.000zł tylko 750zł, dodatkowo pozyczki nie mam a po rate przyszła jedna z kobiety już 07 pazdziernika 2021, pewnie odstapie od takiej pożyczki w naiblizszy pon. zadzw. do mBanku, napisze skarge do KNF i założe im sprawe w zwiazku z jawnym oszustwem.

 • e
  e
  elcaro
  22.01.2021, 17:42

  poznałem osobiście pana ”Bociana” kasa kasa to się liczy dyma was na potęgę… samochody w garażu za kilkanaście milionów a wy im kasę nabijacie hahah nie polecam !!!!!

  • K
   K
   Kamila
   27.01.2021, 16:01

   Witam cie też oszukali

 • S
  S
  Sławek
  15.01.2021, 17:42

  Jaki jest rzeczywiscie oprocentowanie, może ktoś opisać? Przykładowo, jak pożyczę 2000 to ile będę musiał spłacić po odliczeniu kosztów wstępnych wraz z procentem?

  • M
   M
   Matt
   28.01.2021, 15:53

   4400 gdzieś

  • K
   K
   Kamila
   28.01.2021, 18:43

   Powiem oprocentowanie Bocian ma aż 400% bo dzisiaj był u mnie kierownik ten co sprawdza karty bociana jednym słowem oszuści

  • M
   M
   Mariateresa
   09.02.2021, 03:10

   Najgorsza firma jaka jest w kraju Masakra

 • J
  J
  Jacekj
  05.01.2021, 10:55

  Jak wpłacać na konto? Na jakie?

 • N
  N
  Niedoszły klient
  13.12.2020, 19:29

  Złożyłam wniosek,po godz zadzwonil doradca – umowil się już na następny dzień na podpisanie umowy i wypłatę pieniędzy….a raptem w dzien w którym miala być pozyczka w zamian byl sms, ze nie spełniam warunków. Osobiście nie polecam. Lepszy provident..

 • P
  P
  Patryk
  11.12.2020, 13:14

  Skorzystałem z oferty, spłaciłem wcześniej i nie miałem żadnych najmniejszych problemów, doradca fantastyczna osoba, ciepła miła i troskliwa.

  • K
   K
   Kamila
   27.01.2021, 16:16

   mój mąż też brał pożyczkę jedną spłacił wtedy pojawiła się druga pożyczka to w drugiej pozyczce zostało 1090zł to doradca zadzwoniła i proponowała pozyczkę to mąż wziął 1400zł a ma do spłaty 6500zł to co to jest za firma 1 i 2 pożyczka bała spłacana inam pasowało bo dużo nie było do spłaty a teraz w 3 pożyczce to koszmar tam gdzie zostało w 2 pożyczce 1090zł liczyli jeszcze 2 razy a nie powinni tak robić bo my powinniśmy mieć liczone 1090zł plus mąż wziął 1400zł to liczyli 2 x to powinno wyjść 5000tys a nie że sobie coś jeszcze liczyli za 1500zł oszukują osoby

  • S
   S
   Sebek
   19.02.2021, 04:17

   Zapomniałeś dopisać słów „pozdrawiam,, firma Bocian pożyczki”

 • M
  M
  Mira
  07.12.2020, 20:15

  Lichwa .. przedstawiciel nie zna procedur umowa nieaktualna o pracę i zniszczony dowód osobisty a umowa została podpisana Żory.

 • N
  N
  Natalia
  21.11.2020, 19:20

  Okropne traktowanie. Brat chcial wziazc pożyczkę. Przyjechal doradca klienta ktory powiedział ze zjawi się nastepnego dnia. A przyszlo co do czego nie przyjechal i nawet nie potrafil zadzwonic ze nie przyjedzie. To swiadczy o braku szacunku do klientow. Poprostu wstyd za takie traktowanie

  • W
   W
   Wieslaw olszewski
   19.01.2021, 23:12

   Zlodzieje, place a kwota pozyczki rosnie. Zarabiaja na naszych krzywdach jak tak mozna, ja mialem petle na szyi jak bym nie potrzebowal to bym nie bral. Szkoda ze nie da sie z tym nic zrobic

Podobne artykuły
NOWOŚĆ
pobierz-pwa

Pobierz aplikacje

czerwona-skarbonka.pl

x