Bocian pożyczki – opinie klientów i recenzja

Złóż wniosek

Szczegóły pożyczki

Przykład reprezentatywny

Złóż wniosek
Szczegóły pożyczki
Pierwsza pożyczka gratis
Nie
Okres spłaty
35 - 44 tygodni
Wiek pożyczkobiorcy
18 - 74 lat
Czas wypłaty
natychmiast
? wypłata w domu klienta, natychmiast po podpisaniu umowy gotówka/karta przedpłacona
Metoda wypłaty
Karta przedpłacona/gotówka
Maks. pierwsza pożyczka
500 - 1 500 zł
Kwota
600 - 2 000 zł
Maks. kolejna pożyczka
2000 zł
Sposób weryfikacji
telefonicznie
Wymagane konto bankowe
Nie
Oprocentowanie
18,50 %
RRSO
76,25 %
? minimum 76,25% maksimum 86,70%
Prowizja
15,49%

Reprezentatywny przykład dla pożyczki na kwotę 1000 zł na 35 tygodni: Reprezentatywny przykład dla pożyczki w wysokości 1000 zł, umowa zawierana na 35 tygodni: Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 86,28%, całkowita kwota kredytu 1000 zł, całkowita kwota do zapłaty 1230,60 zł, oprocentowanie stałe 18,5%, całkowity koszt kredytu 230,60 zł (w tym: prowizja 70,50 zł, opłata przygotowawcza 50 zł, opłata za dostarczenie środków 10 zł, opłata za usługę terenowej obsługi 35 zł, odsetki 65,10 zł), pierwsza rata tygodniowa 35,16 zł, kolejne raty tygodniowe po 35,16 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 14.11.2023.

Zalety
Możliwość spłaty zdalnej (karta płatnicza/BLIK/Google Pay/przelew)
Środki wypłacane są natychmiast po zawarciu umowy
Możliwość wnioskowania o kolejne pożyczki online
Wady
Spłata pożyczki odbywa się w kontakcie z Doradcą
Dłuższy proces wnioskowania o pierwszą pożyczkę
Pierwsza rata spłacana po 7 dniach od zawarcia umowy

Nasza ocena:

5.0/5

Ocena klientów:

3.7/5

Siedziba firmy

EVEREST FINANSE S.A.
Stary Rynek 88
61-772 Poznań

Dane firmy

Kapitał zakładowy: 500000000
KRS: 0000541824
NIP: 7831722320
REGON: 360730596

Firma Bocian zyskała znaczną rozpoznawalność dzięki swojej charakterystycznej nazwie i skutecznej kampanii marketingowej. Jednak to nie wszystko, co wyróżnia ją spośród konkurencji. Bocian Pożyczki oferuje również nietypową metodę spłaty zobowiązań. W ramach oferty Bociana spłata odbywa się w regularnych cyklach tygodniowych, co daje klientom większą elastyczność. Co więcej, umowa kredytowa jest podpisywana podczas spotkania z doradcą, co sprawia, że cały proces jest bardziej dostosowany do potrzeb klienta. Co jeszcze warto wiedzieć o ofercie Bocian Pożyczki i czy warto z niej skorzystać? Sprawdźmy.

Właścicielem marki Bocian jest Everest Finanse S.A., działająca na polskim rynku od 2000 roku. Firma od tego czasu udzieliła już ponad 2 miliony pożyczek. Początkowo była aktywnie głównie w województwie wielkopolskim, jednak od 2008 roku firma rozszerzyła działalność na kolejne województwa. W 2014 roku Bocian Pożyczki udzielał już finansowań na terenie całego kraju, obsługując coraz większą liczbę miejscowości i rosnące grono klientów. 

Bocian  nasza opinia

Oferta tego pożyczkodawcy skierowana jest głównie do osób poszukujących średniej wysokości pożyczek, do kilku tysięcy złotych. To, co z pewnością wyróżnia ofertę Bociana na tle konkurencji, to jednak nie kwota finansowania, a jej niestandardowy charakter. Zobowiązanie reguluje się w ratach tygodniowych (a nie miesięcznych), a możliwość ubiegania się o pożyczkę nie ogranicza się jedynie do Internetu. Klienci mogą złożyć wniosek również za pośrednictwem telefonu, a podpisanie umowy odbywa się stacjonarnie, w domu wnioskującego. Bocian w ten sposób zrobił duży krok w stronę nieco starszych klientów, którzy od zdalnego kontaktu zdecydowanie wolą porozmawiać z doradcą na żywo. 

Bocian  jakie warunki należy spełnić, aby skorzystać z oferty?

Pożyczkodawca w jasny i przejrzysty sposób określa warunki, jakie muszą spełnić klienci, którzy po raz pierwszy chcą skorzystać z jego oferty. Są one dość typowe dla branży pożyczkowej, chociaż na uwagę zasługuje dopuszczalny, maksymalny wiek pożyczkobiorcy – nie może on przekroczyć 74 roku życia. Najczęściej instytucje pożyczkowe określają limit w wysokości 70 lat, więc można uznać to za dodatkową zaletę. 

Kto może otrzymać pożyczkę w Bocian Finanse? Oto lista warunków, które należy spełnić: 

 • Odpowiedni wiek – nie możesz mieć mniej niż 18 i nie więcej niż 74 lata. 
 • Ważny dowód osobisty, który przedstawiasz na spotkaniu z doradcą.
 • Konieczne jest posiadanie numeru PESEL
 • Wymagane jest otrzymywanie stałych dochodów w postaci: wynagrodzenia, renty albo emerytury. Dochody muszą być zaświadczone odpowiednim dokumentem. 
 • Tytuł własności lokalu. Na spotkaniu z doradcą zostaniesz poproszony o przedstawienie dokumentu, który potwierdzi Twój stosunek do zajmowanej nieruchomości. Może to być: umowa najmu, czy imienny rachunek za media wystawiony na ten sam adres. 

Dodatkowo wnioskujący, aby otrzymać pozytywną decyzję kredytową, powinien mieć dobrą zdolność kredytową oraz dostarczyć listę potrzebnych dokumentów:

 • zaświadczenie o dochodach – gdy posiadasz umowę o pracę, a jeśli jesteś emerytem lub rencistą – decyzja o przyznaniu świadczenia, 
 • aktualny i niezniszczony dowód osobisty – jedynie do okazania podczas spotkania z doradcą.

Sprawdź również:

Proces weryfikacji pożyczkobiorcy w rejestrach dłużniczych 

Naturalnym etapem podczas udzielenia pożyczek jest weryfikacja danych klienta w rejestrach dłużników. Bocian, na tle konkurencji, podchodzi do tej kwestii wyjątkowo wyrozumiale. Wpis do BIK nie przekreśla szans na uzyskanie pożyczki, jednak wydanie pozytywnej decyzji zależy od sytuacji finansowej pożyczkobiorcy. Każda sprawa jest więc rozpatrywana indywidualnie, a to oznacza, że możliwe jest udzielenie pożyczki również osobie zadłużonej.

Ważne! Ustawa antylichwiarska nakłada na pożyczkodawców oraz inne instytucje finansowe obowiązek weryfikowania zdolności kredytowej klientów. 

Powiększ swój budżet domowy z Bocian Pożyczki – dostępne oferty

Bocian przygotował dla swoich klientów rozbudowaną ofertę. Wnioskujący mogą złożyć wniosek o pożyczkę lub leasing konsumencki zwrotny. Na czym polega każda z tych propozycji?

 1. Pożyczka – możesz otrzymać finansowanie na dowolny cel, a spłatę zobowiązania rozłożyć nawet na 44 tygodni. Firma, przed wydaniem decyzji pożyczkowej, zweryfikuje:
  • Twój dowód osobisty, oświadczenie o dochodach, oświadczenie o wydatkach, dane w BIK, zdolność kredytową. 
  Wniosek o przyznanie pożyczki możesz złożyć online lub przez telefon, jednak podpisanie umowy odbywa się stacjonarnie.
 2. Leasing konsumencki zwrotny – skorzystanie z tej opcji pozwoli Ci otrzymać środki za przedmioty, które masz w posiadaniu, takie jak: sprzęt elektroniczny czy AGD. W jaki sposób? Wystarczy, że sprzedasz je Bocianowi, a następnie podpiszesz umowę leasingu konsumenckiego zwrotnego, dzięki czemu nadal będziesz mógł korzystać ze sprzętu, spłacając go w ratach leasingowych. Po zakończeniu umowy leasingowej masz opcję wykupu sprzętu, który wtedy staje się ponownie Twoją własnością. By sprawdzić możliwości udzielenia leasingu konsumenckiego zwrotnego, Bocian Pożyczki sprawdzi: 
  • Twój dowód osobisty,przedmiot sprzedaży. 
  Warto pamiętać o tym, że leasing zwrotny nie podlega pod ustawę o kredycie konsumenckim, dlatego obowiązują go nieco inne warunki. 
 3. Karta kredytowa – co prawda, klienci Bociana nie mają możliwości wnioskowania o kartę kredytową, ale za to po podpisaniu umowy pożyczki otrzymasz kartę bankomatową VISA od mBanku. Na tę kartę zostanie przelana kwota pożyczki, którą będziesz mógł wypłacić z bankomatu lub płacić nią za zakupy. 

Pożyczka domowa u Bociana

„Gdy nie ma siana, zadzwoń po Bociana” – ten pokrzepiający zwrot, którym reklamuje się pożyczkodawca, bez wątpienia znany jest szerszej publiczności. Jednak firma słynie z jeszcze jednej rzeczy, która wyróżnia ją na tle konkurencji. Jest to, tzw. pożyczka domowa, czyli pożyczka z przedstawicielem udzielana w domu klienta. W praktyce oznacza to, że wnioskujący może złożyć wniosek przez internet, ale resztę formalności należy dopełnić stacjonarnie podczas wizyty doradca klienta.

karty bocian pożyczki

IPożyczka trafia do Ciebie albo w gotówce, albo w postaci karty przedpłaconej (bankomatowej) Visa mBank, na którą zostanie przelana kwota z pożyczki. Pożyczone środki możesz też wypłacić z bankomatu lub płacić kartą za zakupy. Dlatego tego typu pożyczka domowa sprawdzi się szczególnie wtedy, gdy krępujesz się rozmawiać o finansach w placówce firmy, przez telefon lub też chcesz uniknąć zbędnych pytań komornika (pieniądze nie trafiają na Twoje konto osobiste, które może być zablokowane przez komornika).

Czy wiesz, że Bocian Pożyczki oferuje swoim klientom darmową usługę, w ramach której zakładany jest Profil Klienta? Dzięki niej na bieżąco sprawdzisz informacje o Twoim zobowiązaniu, dostępnym saldzie, ratach oraz ciekawych ofertach. Szczegóły dotyczące korzystania z Platformy dostępne są w umowie pożyczki.

Bocian Pożyczki – formularz pożyczkowy

Jeśli zastanawiasz się, jak wygląda kwestia wnioskowania o pożyczkę i jakie dokumenty będą Ci w tym celu potrzebne – spieszymy z dokładnym wyjaśnieniem. Najważniejszym krokiem jest szybka rejestracja na stronie poprzez złożenie wniosku online (jednocześnie pamiętaj, że Bocian Pożyczki udziela pożyczek wyłącznie z obsługą domową).

Kluczowe jest także określenie swoich potrzeb finansowych oraz okresu spłaty. Wówczas pożyczkodawca wyliczy odsetki od zobowiązania, a Ty będziesz musiał podjąć ostateczną decyzję, czy przystajesz na takie warunki, czy też nie.

Jakich dokumentów wymaga firma?

 • Ważnego dowodu osobistego, ewentualnie prawa jazdy (w celu potwierdzenia tożsamości),
 • Zaświadczenia o dochodach lub decyzji o przyznaniu świadczenia (w przypadku emerytury/renty),
 • Tytułu własności lokalu np. w postaci imiennego rachunku za media lub korespondencji kierowanej na adres zamieszkania (w celu obsługi pożyczki domowej).

Pożyczka w Bocianie krok po kroku

Proces ubiegania się o pożyczkę w firmie Bocian przebiega na nieco innych zasadach, niż u konkurencji (np. w Ekassa). Aby otrzymać finansowanie, musisz zamówić spotkanie z doradcą. Jak to zrobić? Możesz wypełnić wniosek online, wchodzą na stronę: https://www.bocianpozyczki.pl/ws/kontakt), ale i przez telefon – dzwoniąc pod numer 600 100 100 (opłata za połączenie zgodnie z cennikiem operatora). 

Jak wyglądają dalsze etapy?

 1. Przekazanie danych. Jeżeli oferta pożyczki przedstawiona przez Konsultanta wyda Ci się korzystna i będziesz chciał podpisać umowę — wówczas musisz podać swoje dane osobowe (imię, nazwisko, numer PESEL oraz numer telefonu).
 2. Czekasz na decyzję pożyczkodawcy. Po przekazaniu swoich danych pozostaje Ci tylko czekać na wydanie decyzji przez pożyczkodawcę (wg. Bociana powinno to zająć do 24 godzin).
 3. Telefon od Doradcy Klienta i spotkanie. Gdy decyzja zostanie już podjęta, wówczas czekasz na telefon od Doradcy Klienta. Po pozytywnym rozpatrzeniu wniosku umawiasz się na spotkanie i podpisujesz umowę.
 4. Wypłacenie pieniędzy. Po podpisaniu umowy i dopełnieniu wszystkich wymaganych formalności pożyczone pieniądze dostajesz w gotówce lub na karcie przedpłaconej. Cel, na jaki chcesz je wydać, jest dowolny i nie musisz go wskazywać.

Spłata rozpoczyna się w ciągu 7 dni od otrzymania pożyczki.

Jak wziąć pożyczkę w Bocian Finanse?

Koszt pożyczki

Wiesz już jak wziąć pożyczkę w Bocianie, teraz warto sprawdzić, jak wyglądają przykładowe koszty finansowania. 

Reprezentatywny przykład dla pożyczki na kwotę 600 zł

 • umowa zawierana na 35 tygodni,
 • Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 89,37%,
 • całkowita kwota kredytu 600 zł,
 • całkowita kwota do zapłaty 742,28 zł,
 • oprocentowanie stałe 20,5%,
 • całkowity koszt kredytu 142,28 zł (w tym: prowizja 3,90 zł, opłata przygotowawcza 50 zł, opłata za dostarczenie środków 10 zł, opłata za usługę terenowej obsługi 35 zł, odsetki 43,38 zł),
 • pierwsza rata tygodniowa 21,14 zł, kolejne raty tygodniowe po 21,21 zł.
 • Kalkulacja została dokonana na dzień 18.05.2023.

Przykład dla pożyczki na kwotę 900 zł

 • umowa zawierana na 35 tygodni,
 • Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 89,72%,
 • całkowita kwota kredytu 900 zł,
 • całkowita kwota do zapłaty 1114,07 zł,
 • oprocentowanie stałe 20,5%,
 • całkowity koszt kredytu 214,07 zł (w tym: prowizja 54,00 zł, opłata przygotowawcza 50 zł, opłata za dostarczenie środków 10 zł, opłata za usługę terenowej obsługi 35 zł, odsetki 65,07 zł),
 • pierwsza rata tygodniowa 31,85 zł, kolejne raty tygodniowe po 31,83 zł.
 • Kalkulacja została dokonana na dzień 18.05.2023.

Reprezentatywny przykład kosztów pożyczki na kwotę 1200 zł

 • umowa zawierana na 44 tygodnie,
 • Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 79,46%,
 • całkowita kwota kredytu 1200 zł,
 • całkowita kwota do zapłaty 1528,87 zł,
 • oprocentowanie stałe 20,5%,
 • całkowity koszt kredytu 328,87 zł (w tym: prowizja 115,80 zł, opłata przygotowawcza 50 zł, opłata za dostarczenie środków 10 zł, opłata za usługę terenowej obsługi 44 zł, odsetki 109,07 zł),
 • pierwsza rata tygodniowa 34,75 zł, kolejne raty tygodniowe po 34,75 zł.
 • Kalkulacja została dokonana na dzień 18.05.2023.

Minimalne RRSO dla pożyczek oferowanych przez Bocian Pożyczki wynosi 79,24%, maksymalne RRSO wynosi 89,93%, a okres spłaty wynosi od 35 do 44 tygodni. 

Bocian Pożyczki – logowanie

Aby zalogować się na swoje konto na bocianpozyczki.pl, należy wejść na stronę pożyczkodawcy i kliknąć „Profil Klienta”. Zostaniesz wtedy przeniesiony do panelu logowania, w którym wpisujesz swój numer PESEL oraz hasło podane podczas rejestracji.

Z profilu klienta masz dostęp do, m.in.:

 • pełnych informacji o umowie pożyczki,
 • historii spłaty zobowiązania,
 • kwoty spłaconej i kwoty pozostałej do spłaty,
 • funkcji sprawdzania salda karty przedpłaconej Bocian Pożyczki,
 • swoich danych kontaktowych z możliwością ich zmiany,
 • danych kontaktowych doradcy,
 • komunikatów i ciekawostek od pożyczkodawcy.

W przypadku, gdy zapomnisz hasła, to poprzez przycisk „Profil Klienta” wybierasz „Kliknij, jeśli nie pamiętasz hasła” (widoczny pod przyciskiem „Zaloguj się”). 

Bocian  co, jeśli nie spłacisz pożyczki na czas?

Tradycyjnie dla firm świadczących usługi pożyczkowe, niespłacenie należnej kwoty na czas wiążę się z podjęciem kroków, w celu jej wyegzekwowania. Konsekwencje stosowane przez Bociana mogą być różne, w zależności od Twojej sytuacji. Właśnie dlatego, gdy tylko zdasz sobie sprawę z tego, że nie możesz uregulować należności – skontaktuj się z doradcą w Bocian Finanse. Musisz też przygotować się na to, że pożyczkodawca:

 • Obciąży Cię karnymi odsetkami, które naliczane są od pierwszego dnia po upływie terminu spłaty.
 • Wyśle do Ciebie wezwanie do zapłaty, które może przyjąć formę SMS-a.
 • Sprzeda Twoje zadłużenie zewnętrznej firmie windykacyjnej. Zajmie się ona dalszym upominaniem się o spłacenie długu.
 • Przekaże sprawę do sądu, który orzeknie obowiązek wyegzekwowania należnego długu.
 • Przeprowadzi egzekucję komorniczą, której koszty będziesz musiał pokryć w całości.
 • Wprowadzi Twoje dane osobowe do rejestru dłużników, co w efekcie obniży Twoją wiarygodność kredytową i utrudni zaciąganie zobowiązań w przyszłości.

Czy warto wziąć pożyczkę w Bocian Pożyczki? 

Warunki udzielenia pożyczki zostały przejrzyście opisane na stronie pożyczkodawcy. Nowych klientów może przyciągnąć bogata oferta firmy, a szczególnie możliwość skorzystania z leasingu zwrotnego. 

Jakie zalety ma oferta Bociana? 

 • Minimum formalności – pożyczkodawca nie wymaga przedstawiania dużej ilości dokumentów. 
 • Możliwość złożenia wniosku przez telefon – co zdecydowanie ulatwia zaciągnięcie kredytu osobom starszym, które nie są biegłe w obsłudze komputera.
 • Raty leasingowe – możliwość sprzedaży posiadanego przez siebie sprzętu i dalsze korzystanie z niego. 
 • Indywidualne podejście do zdolności kredytowej oraz historii w rejestrach dłużniczych – pożyczki w niektórych przypadkach mogą zostać udzielone mimo negatywnej historii kredytowej, czyli osobie ze złym wpisem w BIK i BIG.

Dodatkową zaletą może być fakt, że pożyczkodawca w czasie pandemii Covid-19 umożliwił swoim klientom tymczasowe zawieszenie spłaty chwilówek.

Na specjalne warunki spłaty pożyczki, zgodnie z rekomendacją, mogą liczyć osoby, które na koniec lutego nie miały zaległości w spłacie pożyczki. Wniosek klient może złożyć telefonicznie, mailowo lub pisemnie.

Zbyszko Pawlak, prezes firmy Everest Finanse, która jest właścicielem marki Bocian Pożyczki w wypowiedzi dla Pieniadze.rp.pl 1.

Czy w takim razie oferta ta ma jakiekolwiek wady? Dla wielu pożyczkobiorców minusem może być fakt, że spłata pożyczki odbywa się w kontakcie z Doradcą, a spłaty odbywają się w tygodniowych, a nie miesięcznych cyklach. 

Infolinia, godziny pracy i dane kontaktowe:

Infolinia:

 • 600 100 100* (*opłata za połączenie zgodna z cennikiem operatora)

E-mail:

 • biuro@bocianpozyczki.pl

Godziny pracy:

 • od poniedziałku do piątku: 7.30 – 20.00,
 • w weekendy: nieczynne
Rodzaj:Firma pożyczkowa
Numer REGON:360730596
Numer NIP:783-17-22-320
Numer KRS:0000541824
Adres firmy Stary Rynek 88, 61-772 Poznań

Sprawdź pozostałe oferty pożyczek:

Naszym celem jest dostarczanie użytkownikom wartościowych i wiarygodnych treści, które pomogą im podejmować świadome decyzje finansowe. Wszystkie artykuły publikowane na naszym portalu opierają się na sprawdzonych źródłach i są redagowane przez specjalistów z dziedziny finansów.

1 Pieniadze.rp.pl

https://pieniadze.rp.pl/finanse-domowe/art17461021-splaty-chwilowek-czasowo-zawieszone

Jak podobała Ci się treść?
5 - ciekawa, 1 - nieciekawa
3.7/5 - (203 votes)
Opinie o Bocian pożyczki (229)

Odpowiadasz na komentarz:

Komentarz zostanie opublikowany pod tą nazwą

Adres e-mail nie zostanie nigdzie opublikowany

Treści, które udostępniasz w serwisie są weryfikowane

 • O
  O

  Oszukana

  12.01.2022, 15:23

  Wyróżniający się komentarz

  Firma bocian która udziela pożyczek to zwykli oszuści piszą co innego i robią co innego uważajcie i nie bierzcie pożyczek!!!!

 • D
  D

  Dawny klient

  08.01.2022, 19:42

  Wyróżniający się komentarz

  Co to za doradcy którzy w ogole nie jezdza po pieniądze po raty chodzi o rejon bielsko bialej najgorsi doradcy wchodza jak do siebie do domu a nie nie dzwonia do drzwi, traktuja ludzi jak nc i pukaja gdzie popadnie jak by mogli oknem by weszli

 • T
  T

  Tomasz

  06.01.2022, 14:19

  Wyróżniający się komentarz

  Musiałem wziąć te pożyczki by dokonać przeprowadzki. DLACZEGO WSZEDŁEM W TEN KOSZMAR!?? UNIKAJCIE ICH ZA WSZELKĄ CENĘ. RRSO 120%-PRZECIEŻ TO NIEZGODNE Z POLSKIM PRAWEM. BARDZO TEGO ŻAŁUJĘ. NIGDY NIE KORZYSTAJCIE Z ICH USŁUG…

 • S
  S

  Sandra

  30.12.2021, 11:16

  Wyróżniający się komentarz

  Witam mam problem nie mam w tym miesiącu na raty miała kierowniczka do mnie dzwonić ponieważ z doradca nie da się dogadać miałam pożyczkę juz prawie splacona ale dostałam aneks 1600zl wzielam go i okazało się ze do spłaty mam ponad 5000 raty mam 360zl miesięcznie w tym miesiącu zaplacilam tylko 2 raty zostało mi 166zl do zapłaty ale nie mam tych pieniędzy dostałam prace ale wypłata dopiero będzie w lutym bo zaczynam od stycznia kompletnie się na tym nie znam. Mam 19 lat pożyczka została mi udzielona na świadczenia z mops na dziecko ponieważ jestem samotna mama chłopak zostawił mnie i nie miałam jak zapłacić czynszu i potrzebowalam tej pożyczki nie miałam wytłumaczone ze będę miała do spłaty taka kwotę tylko ze jak dobiore aneks to tamta pożyczka się uniewazni i będę miała do spłaty tylko to co pożyczka plus jakieś tam dodatki ale takiej kwoty się nie spodziewalam co mam zrobić jak się dogadać skoro nie mam z czego zapłacić za styczeń i za te dwie raty

  • J
   J

   JAREK

   18.02.2022, 11:26

   Wyróżniający się komentarz

   Jeśli nie masz mieszkania i nic na siebie, najpierw będą Cię straszyć a później prosić. Na nic nie mogą wejść, po 2 latach umorzą. Olej ich, dbaj o dziecko I opłaty. Znam ludzi co po 10 lat nie splacili

  • A
   A

   Alex

   02.05.2022, 19:04

   Wyróżniający się komentarz

   Ja tak samo mam, nie moge nigdzie znaleźć pracy plus ciężka sytuacja a oni grożą mi policją ;)

  • T
   T

   Timo

   24.10.2022, 15:37

   Wyróżniający się komentarz

   Jaka patologia…. Wszyscy piszą komentarze a tu proszę maDka pOlka sOcjalka na którą ciężko tyram ja i inni PRACUJĄCY ( tak , ludzie w tym kraju pracują) oraz widzę miłośnicy ZK
   Nic dziwnego że taki bałagan w tym kraju jak marnują tlen tacy ludzie jak wy ..

 • M
  M

  MRX

  25.11.2021, 11:01

  Wyróżniający się komentarz

  Szykanowanie zastraszanie efektem czego straciłem pracę przez pracowników „bocian a”

  • M
   M

   Martin

   13.01.2022, 16:23

   Wyróżniający się komentarz

   Nie polecam lichwa .Żeruja na ludzkim nieszczęściu.Z poprzedniej pozyczki
   zostało 480 zł do spłaty dali 2000 nowej pożyczki i 7 000 do spłaty. A druga sprawa ich leasing dali 1500 a do spłaty również 7000

 • P
  P

  Pati

  21.11.2021, 01:48

  Wyróżniający się komentarz

  Nie polecam pierwsza pożyczkę dostałam 600 zł na raty oddałam bardzo szybko i co odezwal8 się z propozycją większą z tego co się dowiedziałam dzwonili w mojej sprawie do prowidenta czy jest pozyczka i czy bocian ma mi dać. Provident sobie myśli dajcie jej co wam zależy więc wzięłam 1200 znowu spłaciłam prawie 3000 dali mi znowu pożyczkę 600 i aneks do umowy podczas podpisywania umowy wiedziałam że może być dużo ale nie przypuszczałam że ta kwota wyjebie mnie w kosmos mam do spłacenia 5200 no to jest złodziejstwo w biały dzień jak to zobaczyłam to chciałam odstąpić od umowy ale zaczęli kombinować.zaczelam to wszystko nagrywać pani doradca już do mnie nie dzwoni nawet po raty po tym jak mnie zastraszała napisałam im list i wysłałam i plik jak doradca dzwoni jak nie masz na ratę.. już mija dwa miesiące a oni albo specjalnie tak robią że nie dzwonią bo myślą ze większe odsetki lub nie chcą publicznego .
  Wystawienia nagran
  PROSZE WAS ZANIM WEZMIECIE ZASTANOWCIE SIE

  • K
   K

   Kasia

   25.03.2022, 23:52

   Wyróżniający się komentarz

   Bocian to bagno z którego ciężko wysc ,najlepiej to olać i żyć normalnie najpierw straszą grożą wyzywają potem proszą i puzniej sprawa umorzona mi tam mogą skoczyć nie oddam już ani złotówki tym złodzieja 1900zl pożyczki do spłaty 4600zl z tego
   1900oddane już .Złodzieje i tyle

 • A
  A

  Agata

  19.11.2021, 11:58

  Wyróżniający się komentarz

  Zgłaszałam doradcy,że w tym miesiącu nie mam na raty i zapłacę w grudniu.odpowiedz- ja tylko zbieram pieniądze.mial zadzwonić kierownik i nic.dzisiaj doradca znowu chce pieniędzy a ja znowu tłumacze,że nie mam.i tak w kolko.to chora firma.zero zainteresowania,kontaktu.doradca to w rzeczywistości inkasent.

 • C
  C

  Chudy

  27.10.2021, 11:53

  Wyróżniający się komentarz

  Firma która oszukuję klientów indywidualnych na ratach co tygodniowych miało płacić się co tydzień 184 zł a wołają po 260 zł. Moim zdaniem to są złodzieje

 • g
  g

  gdynianka

  15.10.2021, 18:10

  Wyróżniający się komentarz

  W Gdyni Pani H.P. nie chce przyjerzdzac do klientow, prosze nie brac sobie tej Pani za doradce, bo tylko dlugi zostana…

  • I
   I

   Iga

   10.11.2021, 14:40

   Wyróżniający się komentarz

   Nie da sie brać sobie samemu doradców. To firma Bocian decyduje.

 • g
  g

  grzeczna...

  09.10.2021, 16:00

  Wyróżniający się komentarz

  Mnie zastanawia dlaczego nie podaja w umowie ile zł konkretnie pozyczyli klientom tylko kwote powiekszona o odsetki i inne opłaty i kwoty rat, jako nie podaja też czy klient otrzymał kase w domu czy na karcie visa prepaid z mBanku i w jaki sposób odstapic od tej umowy w ciagu ilu dni 14 czy 30, bo ja podpisałam umowe 04 pazdziernika 2021 i już 07 przyszła baba po rate a pieniedzy na tej karcie nie ma a mówiła najpierw że sa i że karta jest już uaktualniona przez nich, musze isc do mbanku, z kwoty 1.000zł mam do spłaty 1830zł po 232 zł mc

Polecane artykuły

Zobacz wszystkie
Zobacz wszystkie
Bocian pożyczki
Złóż wniosek