BOŚ Bank – opinie i recenzja

Nasza ocena

4.0/5

Ocena klientów

4.2/5

Siedziba firmy

Bank Ochrony Środowiska SA
Żelazna 32
00-832 Warszawa

Dane firmy

KRS: 0000015525
NIP: 5270203313
REGON: 006239498

Jak duży jest sektor bankowy, tak silnie zróżnicowane są tworzące go instytucje. Choć zakres działalności typowego komercyjnego banku może wydawać się dość schematyczny, opierając się na podobnych kredytach, kontach osobistych i lokatach, to jednak każdy stara się podejść do tych produktów we własny, unikalny sposób. Do tego grona zalicza się BOŚ Bank, którego ofercie przyglądamy się dzisiaj z bliska.

BOS Bank

Większość nazw działających w Polsce banków brzmi chwytliwie i łatwo utrwala się w zbiorowej pamięci konsumentów, jednak ich sens często nie niesie niczego konkretnego ze sobą. Nie brakuje i jednak takich instytucji, które swoją marką starają się przekazać jedne z podstawowych wartości, jakie wynoszą na sztandary. Do tego grona należy BOŚ Bank – czyli Bank Ochrony Środowiska. Wnikliwie analizujemy jego ofertę, starając się przedstawić najciekawsze parametry z punktu widzenia potencjalnego klienta.

BOŚ Bank – historia i podstawowe informacje

Pod nazwą BOŚ Bank kryje się równie dobrze rozpoznawalne, co sam skrót, rozwinięcie Bank Ochrony Środowiska. Jest to polski bank komercyjny o uniwersalnym i nieprofilowanym charakterze działalności, zajmujący się oferowaniem zróżnicowanych produktów bankowych dla klientów indywidualnych, jak i biznesowych. BOŚ Bank, zarejestrowany w Warszawie jako spółka akcyjna, działa od 1991 roku. Niespełna 30 lat działalności nie czyni go to co prawda najbardziej doświadczonym i najdłużej działającym bankiem w Polsce, jednak w ciągu trzech dekad trudno nie zdobyć niezbędnego w tej branży doświadczenia, przejawiającego się atrakcyjną ofertą.

W przeciwieństwie do wielu konkurencyjnych banków komercyjnych, BOŚ Bank od momentu powstania w 1991 roku funkcjonuje pod tą samą, niezmienną nazwą. Jego historia w kolejnych latach funkcjonowania przebiegała wyjątkowo spokojnie, bez przełomowych fuzji i rewolucyjnych zmian wizerunku. Instytucja ta stawia na budowanie stabilnego oblicza, a w swoich działaniach stara się realizować założenie zawarte w nazwie – czyli ochronę środowiska. Trzeba docenić, że lista tych działań jest bardzo obszerna. W swojej regularnej działalności Bank Ochrony Środowiska wspiera udzielanie kredytów np. na przedsięwzięcia proekologiczne. Zalicza się do tego m.in. modernizację budynków pod kątem oszczędności energii czy zakup roślin.

Od 1997 roku akcje Banku Ochrony Środowiska notowane są na Giełdzie Papierów Wartościowych, a obecnie jego głównym akcjonariuszem jest Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Trudno nie odmówić BOŚ Bankowi nieszablonowego działania – teraz jednak pora przyjrzeć się temu, jak jego regularna oferta kształtuje się pod kątem atrakcyjności dla potencjalnych klientów.

BOŚ Bank opinie

Konsumenci, którzy chcą szybko i szczegółowo poznać ofertę określonego banku bez potrzeby gospodarowania na to zbyt dużych ilości czasu, są dzisiaj w wyjątkowo korzystnym położeniu. Dzięki funkcjonalnościom internetu, a także intensywnemu rozwojowi bankowości elektronicznej, bez wychodzenia z domu można sprawnie sprawdzić wszystkie potrzebne szczegóły o określonej ofercie – także włącznie z recenzjami dotychczasowych użytkowników. Zapoznanie się z nimi ma również istotne znaczenie dla kształtowania naszych odczuć. W tym celu, pomocna okazuje się wpisana do wyszukiwarki fraza „BOŚ Bank opinie„.

Dzięki niej możemy się dowiedzieć, że konsumenci cenią usługi tego banku za możliwość uzyskania zróżnicowanych kredytów gotówkowych i limitów na karcie, a także za bogatą ofertę specjalnych, profilowanych proekologicznych pożyczek. Z drugiej strony, BOŚ Bank zbiera negatywne recenzje za sposób działania serwisu e-bankowości i problemy ze skontaktowaniem się zarówno z infolinią, jak i obsługą stacjonarnych placówek banku.

Z czego składa się oferta BOŚ?

Pora przyjrzeć się temu, z jakich produktów składa się oferta BOŚ Bank. Jak już wspomniano wcześniej, jest to bank o uniwersalnym charakterze działalności. Co za tym idzie, świadczone usługi są skierowane zarówno do klientów prywatnych, jak i biznesmenów i przedsiębiorców. W ten sposób, obszerne grono konsumentów w dużej mierze ma szanse znaleźć coś dla siebie. Na przykład:

 1. Konta osobiste.
 2. Kredyty gotówkowe.
 3. Lokaty oszczędnościowe.
 4. Konta oszczędnościowe.
 5. Kredyty hipoteczne.
 6. Eko-kredyty na fotowoltaikę.
 7. Kredyty giełdowe.
 8. Pożyczki hipoteczne.
 9. Eko-kredyty z dopłatami.
BOS Bank

Przegląd świadczonych usług

Po tym, jak pobieżnie przedstawiliśmy przykładowy rodzaj produktów bankowych tworzących ofertę w BOŚ Bank, pora w obszerny sposób scharakteryzować wszystkie usługi, jakie mogą w nim uzyskać klienci. Posiłkując się informacjami ze strony internetowej omawianej instytucji, przedstawiamy dokładny przegląd w aktualnym wymiarze kierowany zarówno do osób prywatnych, jak i np. przedsiębiorców.

 1. Konta osobiste.
  – EKOkonto bez kosztów.
  – EKOkonto VIP.
  – EKOkonto PRP (podstawowy rachunek płatniczy).
 2. Pożyczki i kredyty.
  – Pożyczka gotówkowa (Przejrzysta pożyczka).
  – EKOkredyt na fotowoltaikę.
  – Pożyczka na koncie.
  – Kredyt hipoteczny.
  – Pożyczka hipoteczna.
  – Kredyt giełdowy.
  – EKOkredyt z dopłatami (z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej).
 3. Karty kredytowe.
  – Mastercard Standard.
  – Mastercard Gold.
 4. Lokaty oszczędnościowe.
  – EKOlokata (do 1,3%).
  – EKOlokata Plus (do 1,75%).
  – EKOlokata z Frankiem (we frankach szwajcarskich od 3 do 36 miesięcy).
  – EKOlokata Rentowna (do 1,9%).
  – EKOlokata na Dobry Początek (do 1,7%).
  – EKOlokata 5/5 (do 5%).
  – e-Lokata na plusie (do 2% w 3 miesiące).
  – EKOlokata zyskowna (do 1,85%).
  – EKOlokata na lata (do 2,1%).
  – Lokata negocjowana (indywidualne oprocentowanie dla lokaty pow. 100 tys. zł).
 5. Konta oszczędnościowe.
  – EKOkonto oszczędnościowe (do 2% w skali roku).
  – EKOkonto walutowe.

BOŚ Bank – reprezentatywny przykład kredytu

Niżej przedstawiamy orientacyjny, reprezentatywny przykład kosztów i podstawowych parametrów jednego z najpopularniejszych produktów w BOŚ Bank. Tradycyjnie dla sektora bankowego, jest to rzecz jasna kredyt gotówkowy. Przedstawione informacje zawieramy w celu informacyjnym, w celu naświetlenia typowych kredytowych wartości w kosztach, oprocentowaniu i RRSO.

 • Produkt bankowy: Przejrzysta pożyczka.
 • Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO): 7,76%.
 • Oprocentowanie stałe: 6,79%.
 • Całkowita kwota kredytu: 30 000 zł.
 • Prowizja: 600 zł.
 • Odsetki: 6740,60 zł.
 • Całkowity koszt kredytu: 7340,60 zł.
 • Całkowita kwota do zapłaty: 37 340,60 zł.
 • Liczba rat: 72.
 • Wysokość raty: 518,62 zł.

Porównaj ofertę BOŚ z innymi bankami, korzystając z naszego rankingu kredytów gotówkowych.

Jak pobrać wyciąg z konta BOŚ Bank?

Klient BOŚ Banku potrzebując wyciągu z konta pochodzącego z dowolnego okresu rozliczeniowego, może to szybko zrobić za pośrednictwem swojego konta w bankowości elektronicznej.

Aby rozpocząć prostą procedurę pobierania wyciągu, wystarczy wejść na stronę główną BOŚ Banku i skierować się do panelu logowania wybierając przycisk w górnym prawym rogu.

wyciąg boś bank

Następnie należy wybrać typ portalu bankowości elektronicznej, do którego chcemy się zalogować. Klient indywidualny wybiera pierwszą z dostępnych możliwości – BOŚBank24.

wyciąg boś bank

Przekierowani do panelu logowania, musimy teraz wpisać swój identyfikator użytkownika oraz hasło do zalogowania się.

wyciąg boś bank

Uzyskując dostęp do panelu klienta, należy wybrać zakładkę rachunki, która przekieruje nas do wyciągów.

wyciąg boś bank

Teraz pozostaje już tylko wybrać ten rachunek, z którego historii wyciąg chcemy teraz pobrać online.

BOŚ Bank w liczbach

 • 628 732 450 – tyle wynosi kapitał własny BOŚ Bank.
 • 1991 – w tym roku został założony BOŚ Bank.
 • 1997 – od tego roku BOŚ Bank jest notowany na Giełdzie Papierów Wartościowych.
 • 58,05 – tyle procent udziałów w spółce akcyjnej Bank Ochrony Środowiska ma Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.
 • 54 – tyle placówek stacjonarnych w całej Polsce posiada BOŚ Bank.
 • 5,54 – tyle procent udziałów w spółce Bank Ochrony Środowiska posiadają Lasy Państwowe.

BOŚ Bank – czym się wyróżnia?

Jak wskazuje już sama nazwa tej instytucji, Bank Ochrony Środowiska stawia w swojej codziennej działalności nie tylko na udzielanie klasycznych kredytów bankowych, oferowanie lokat oszczędnościowych i kont osobistych, ale i podejmuje dość nieszablonowe działania. BOŚ Bank wyróżnia się szerokimi działaniami z dziedziny ochrony środowiska i szeroko pojętych aktywności proekologicznych.

 • Dzięki współpracy z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, w BOŚ Bank można uzyskać kredyt z dofinansowaniem z tego państwowego funduszu.
 • BOŚ Bank oferuje pomoc zarówno dla firm, jak i samorządów w uzyskaniu dofinansowania z funduszy pomocowych z budżetu Unii Europejskiej.
 • BOŚ wspiera także finansowo działania proekologiczne, takie jak termomodernizacja budynków, modernizacje instalacji w budynkach użyteczności publicznej czy zakupie instalacji fotowoltaicznej.
 • Bank Ochrony Środowiska wspiera także kredytowo zakup roślin, oszczędność wody, energii elektrycznej, zagospodarowanie odpadów czy uzdatnianie wody.
 • W 2009 roku BOŚ Bank uruchomił platformę BossaFX w celu obsługi transakcji finansowych na rynku forex.
 • W skład grupy kapitałowej Banku Ochrony Środowiska wchodzi także dom maklerski.
 • Od 2010 roku działa platforma bossaAPI, dzięki której możliwa jest komunikacja zewnętrznego oprogramowania inwestora z serwisem trakcyjnym BOŚ Banku bossa.pl
BOS Bank oferta

BOŚ Bank – nasza opinia

Dzisiejsza bankowość charakteryzuje się wyjątkowo dużą konkurencyjnością i intensywną walką o klienta, który szukając najlepszej i możliwie najlepiej spersonalizowanej oferty, ma przed sobą niełatwy wybór. BOŚ Bank stara się zachęcić do siebie niezdecydowanych nie tylko zróżnicowaną ofertą klasycznych produktów dla klientów indywidualnych, jak np. kredytami gotówkowymi, kontami osobistymi czy lokatami oszczędnościowymi. I choć sformułowanie „eko” sprawia wrażenie nieco nadużywanego w kontekście tej instytucji, to trudno nie odmówić jej przygotowania i sprofilowanej oferty, faktycznie skupionej na działaniach proekologicznych.

Mowa tutaj o kredytach na zakup instalacji fotowoltaicznej, jak i wsparciu finansowym powiązanym z dofinansowaniem z Narodowego Funduszu Środowiska i Gospodarki Wodnej. Współpracę z głównym udziałowcem banku, jak widać, można przekuć w wartościową funkcjonalność uatrakcyjniającą ofertę dla klientów.

BOŚ Bank to zatem instytucja, którego oferta bez wątpienia zasługuje na uwagę konsumentów. Choć na tle konkurencji nie jest ona przesadnie obszerna i nie zawiera wielu funkcjonalności, które u innych banków komercyjnych są stosowane od lat, to jesteśmy pewni, że wiele osób znajdzie tutaj wartościowe i pomocne dla siebie usługi. BOŚ Bank to instytucja, której można zaufać – o czym świadczy zresztą także jego duże, niemal 30-letnie doświadczenie na rynku finansowym.

Dane kontaktowe dla klientów

Infolinia dla klientów indywidualnych:

Infolinia dla klientów biznesowych i przedsiębiorców

Zastrzeganie kart płatniczych:

Informacje na temat spółki

BOS Bank

Bank Ochrony

Środowiska SA

Rodzaj:
Bank komercyjny
Charakter działalności:
Bank uniwersalny
Utworzony:
1991
Numer REGON:
006239498
Numer KRS:
0000015525
Numer NIP:
5270203313
Adres siedziby:
ul. Żelazna 32, 00-832 Warszawa

 

Zastrzeżenie: Informacje o ofercie banku i jej elementach przedstawiają stan aktualny w momencie powstawania tekstu, tzn. 27 marca 2020 roku.

Jak podobała Ci się treść?
5 - ciekawa, 1 - nieciekawa
4.2/5 - (25 votes)
Komentarze (75)

Odpowiadasz na komentarz:

Komentarz zostanie opublikowany pod tą nazwą

Adres e-mail nie zostanie nigdzie opublikowany

Treści, które udostępniasz w serwisie są weryfikowane

 • A
  A

  Agnieszka

  20.01.2021, 15:19

  Wyróżniający się komentarz

  Zupełnie nie rozumiem rozgoryczenia moich przedmówców. Ja nie mam problemów z BOŚ. SMSy dochodzą prawidłowo, w międzyczasie zmieniłam numer i tez aktualizacja bez problemów. Tez mam konto oszczędnościowe. Wpłacam na nie i wypłacam kiedy chce, odsetki mi nie giną. Przejrzyście widoczne.

 • w
  w

  w...a

  26.10.2020, 13:28

  Wyróżniający się komentarz

  korzystałam z usług wielu banków, generalnie bezproblemowo, ale toto to jakaś totalna porażka!!!! Promocyjne konto oszczędnościowe, jakieś zasady z d …, % dopisywane na raty albo wcale, pytasz się gdzie twoje odsetki, odsyłają cię do reklamacji, 30 dni a może dłużej …. więc się wkurzasz i chcesz zamknąć konto, a tu niespodzianka! bo przez net nie ma możliwości! wizyta albo liścik z wszystkimi danymi jak za króla ćwieczka raz, dwa znaczki – polecony za potwierdzeniem odbioru … kosztują, trzy – zastanawiam się czy i tak do banku iść nie trzeba będzie bo cholera wie jak ja się na wzorze podpisałam! ameryka!

 • E
  E

  Ekosystem

  31.10.2023, 11:11

  Wyróżniający się komentarz

  Mogę polecić Boś bank ze względu na to, że pracownicy w oddziale potraktowali mnie poważnie. Potrzebowałem dofinansować sobie panele fotowoltaiczne. Ekipy instalacyjne, które jeden przez drugiego proponowali mi załatwienie formalności związane z finansowaniem instalacji, nie stanęli na wysokości zadania. I się wkurzy..m, znalazłem bank, który finansuje projekty ekologiczne. Po przedstawieniu oferty i negocjacjach wziąłem wg mnie dobrą opcję kredytowania. Bez żadnych pośredników. Wiem na czym stoję.

 • K
  K

  Kaja

  21.02.2024, 20:08

  Wyróżniający się komentarz

  Posiadam BOŚ banku EKOkonto oszczędnościowe 4,3%na dogodnych warunkach Polecam

 • K
  K

  Karol

  07.12.2023, 13:00

  Wyróżniający się komentarz

  Ja polecam Zieloną Pożyczkę w BOŚ Banku. Przydatne pieniądze aby zadbać o swoją przyszłość i przyszłość naszych pokoleń! Naprawdę ciekawa propozycja!

 • L
  L

  Lidia

  21.11.2023, 12:37

  Wyróżniający się komentarz

  Oferta faktycznie dla mnie była spersonalizowana a dotyczyła finansowania pompy ciepła z fotowoltaiką.
  Poprowadzono mnie w BOŚ Banku jak przejść załatwianie formalności.
  Przyjazny bank. Mogę polecić.

 • M
  M

  Mariusz

  08.11.2023, 11:57

  Wyróżniający się komentarz

  Zmiany w BOŚ Banku w ostatnim okresie oceniam bardzo pozytywnie. Poprawiła się nie tylko obsługa poprzez infolinię, lecz również bankowość elektroniczna.

 • W
  W

  Wojtek

  10.07.2023, 11:12

  Wyróżniający się komentarz

  Jestem zadowolony z oferty BOŚ. Mam tam rachunek firmowy i nie mam problemów. Obsługa na medal!

 • S
  S

  STARSZA PANI

  16.06.2023, 09:52

  Wyróżniający się komentarz

  korzystam z boś banku od wielu lat i nigdy nie miałam sytuacji żeby być niezadowoloną z usług tego banku. Można się licytować na oferty ale sumując większość propozycji i tak wychodzoi na to samo
  Ja korzystam z tego banku i dopóki jest ok nie zamierzam skusić sie na niby super oferty

 • M
  M

  Mariusz

  12.04.2023, 18:59

  Wyróżniający się komentarz

  Bardzo dobra aplikacja BośBank24 ma wszystko czego potrzebuje wygodna i przejrzysta Polecam.

Polecane artykuły

Zobacz wszystkie
Zobacz wszystkie