Cashalot – opinie klientów i recenzja

Nasza ocena
3.5
Wymagania
Status osoby fizycznej
Konto w banku
Telefon komórkowy
Zaświadczenie o zarobkach
Adres e-mail
Zameldowanie
Maks. pierwsza pożyczka
2000-10000 zł
Termin spłaty
3-12 miesięcy

Oferta jest nieaktywna

Zobacz polecane przez nas oferty

Ostatnia aktualizacja: 1 Kwietnia 2020
Ranking tworzony według najczęściej udzielanych pożyczek
zobacz opinie
1000-60000 zł
Maks. pierwsza pożyczka
12-60 miesięcy
Termin spłaty
30 minut
Czas wypłaty
» SPRAWDŹ «
zobacz opinie
1500-20000 zł
Maks. pierwsza pożyczka
6-36 miesięcy
Termin spłaty
15 minut
Czas wypłaty
» SPRAWDŹ «
zobacz opinie
300-20000 zł
Maks. pierwsza pożyczka
3-48 miesięcy
Termin spłaty
15 minut
Czas wypłaty
» SPRAWDŹ «
Maks. pierwsza pożyczka2000-10000 zł
Maks. kolejna pożyczka10000 zł
Wiek pożyczkobiorcy20-72 lat
Pierwsza pożyczka gratisNIE
Termin spłaty3-12 miesięcy

Zalety i wady firmy cashalot

Zalety
 • Wysoka kwota maksymalna pożyczki – 10 000 złotych.
 • Przejrzysty i nowoczesny projekt strony internetowej
 • Szeroka możliwość doboru terminu spłaty – od 3 miesięcy do 12 miesięcy
Wady
 • Brak oferty darmowej pożyczki
 • Numer telefonu na stronie internetowej wprowadza w błąd – kieruje nie do biura obsługi klienta Cashalot, lecz… działu windykacji viaSMS

Siedziba firmy

Cashalot Sp. z o.o.

Al. Jerozolimskie 123A

02-017 Warszawa

Dane kontaktowe

Dane firmy

Kapitał zakładowy: 200000 PLN

KRS: 0000609073

NIP: 5223058683

REGON: 364053649

Weryfikacja w bazach dłużników
CCC ERIF

Opisywany dziś pożyczkodawca to kolejna firma pożyczkowa będąca członkiem większej grupy finansowej. Cashalot otwiera się jednak na zupełnie innych klientów niż bratnie viaSMS. Pożyczki dostępne są tutaj długoterminowo, w całkiem dużych kwotach. Czy warto skorzystać z usług tego pożyczkodawcy? Sprawdźmy szczegółowo jego ofertę.

Cashalot  nasza opinia

Pod dźwięczną i nietuzinkową nazwą Cashalot kryje się spółka Cashalot sp.z.o.o. z siedzibą w Warszawie, która istnieje od 2016 roku. Wbrew pozorom, nie jest to jednak w pełni samodzielny podmiot, lecz część większej grupy viaSMS, co opisywany pożyczkodawca akcentuje już w samym swoim logo i numerze odsyłającym do centrali macierzystej firmy. ViaSMS to międzynarodowa firma pożyczkowa o wyjątkowo szerokim zasięgu w krajach Europy. Posiada ona 11 marek w 6 państwach takich jak Rumunia, Łotwa czy Szwecja.

Specjalnością Cashalot, inaczej niż w przypadku viaSMS, są pożyczki długoterminowe. Firma koncentruje się na klientach, którzy poszukują większej ilości gotówki, którą spłacić będą mogli w wygodnych ratach. W poniższych częściach przedstawiamy najważniejsze elementy oferty Cashalot.

Jakie warunki należy spełnić w Cashalot?

Aby z powodzeniem ubiegać się o pożyczkę w Cashalot, należy spełnić kilka konkretnie przedstawionych warunków. Namierzyć je można bez problemu – wystarczy kliknąć w zakładkę „pytania i odpowiedzi” na stronie głównej.

 • Należy być nie młodszym niż 20 lat i nie starszym niż 72 lata.
 • Konieczne jest posiadanie stałych comiesięcznych dochodów.
 • Niezbędne jest polskie obywatelstwo.
 • Należy mieć konto bankowe z dostępem do bankowości internetowej.
 • Firma nie dopuszcza posiadania zadłużenia w wybranych rejestrach.

Proces weryfikacji pożyczkobiorcy

Kluczowym etapem podczas weryfikacji danych klienta jest sprawdzenie jego danych w rejestrach dłużników i bazach finansowych. Opisywana firma pożyczkowa zastrzega, że weryfikuje dane swoich klientów w Biurach Informacji Gospodarczej – BIG InfoMonitor, KRD (Krajowy Rejestr Długów), ERIF oraz KBIG (Krajowe Biuro Informacji Gospodarczej). Ponadto, weryfikowany jest też BIK (Biuro Informacji Kredytowej).

Wysokość pożyczki, raty i odsetki

Oferta pożyczkowa w Cashalot jest skonstruowana w sposób jednolity. Dzięki temu, klienci wnioskujący o pożyczkę już po raz pierwszy mają do dyspozycji pełną ofertę firmy. Każdy pożyczkobiorca może pożyczyć minimalnie 2000 złotych, a maksymalnie ta wartość może wynieść nawet 10 000 złotych. Termin spłaty, jak przystało na pożyczki długoterminowe, jest dość obszerny. Minimalnie można pożyczyć pieniądze na 3 miesiące, a maksymalnie nawet na 12 miesięcy, czyli rok.

Każda pożyczka w Cashalot jest płatna, zawierając w sobie dodatkowe koszty „sumy opłat”. Wartości te automatycznie wyświetlają się obok kalkulatora pożyczkowego, dostosowując proporcjonalnie do parametrów pożyczki. Pożyczając dajmy na to 8000 złotych na 12 miesięcy (rok), suma kosztów wynosi 4839,88 złotych przy RRSO w wysokości 156,14%. Co miesiąc należy spłacać raty w równej wysokości 1069,99 złotych, przez co łączna kwota pożyczki po ostatniej racie wyniesie łącznie 12839,88 złotych.

Pożyczka w Cashalot krok po kroku

Cashalot reklamuje swoją pożyczkę jako prostą i możliwą do uzyskania ledwie w trzech krokach. Jak to wygląda naprawdę? Warto rozłożyć proces pożyczkowy na czynniki pierwsze, aby z dokładnością przedstawić wszystkie najważniejsze etapy, jakie musi przejść każdy klient opisywanego pożyczkodawcy.

 1. Za pomocą suwaków na stronie głównej w łatwy sposób można dobrać interesujące klienta właściwości pożyczki. Za pomocą pierwszego, ustala się kwotę pożyczki. Z kolei za pomocą niżej się znajdującego, dobrać można dogodny termin spłaty. Przed zatwierdzeniem tego kroku, warto spojrzeć jeszcze na informację o kosztach i wysokości comiesięcznej raty, aby nie było niedomówień. Gdy decyzja zapadła, klikamy „weź pożyczkę”.
 2. Drugim etapem będzie wypełnienie formularza rejestracyjnego. W przypadku opisywanej firmy pożyczkowej, jest on zaskakująco uproszczony i rozbudowany w niewielkim stopniu. Podać w nim trzeba wybrane dane osobowe, takie jak imię, nazwisko, numer PESEL, serię dowodu osobistego, obywatelstwo, numer telefonu i adres e-mail. Poza ustaleniem hasła do konta osobistego, trzeba jeszcze wskazać dane adresowe. Kolejno, jest to kod pocztowy, miasto, ulica i numer domu lub mieszkania. Warto pamiętać o zaznaczeniu bądź odznaczeniu okienka, które informuje pożyczkodawcę, że podany adres jest lub nie jest zgodny z adresem korespondencji.
 3. Po podaniu powyższych informacji, pozostaje już tylko zaznaczenie wszelkich wymaganych zgód i przejście do dalszych etapów podczas wniosku pożyczkowego. Będzie to m.in. kontrola w rejestrach finansowych i weryfikacja swojego rachunku bankowego poprzez aplikację Instantor. Po zalogowaniu się do swojego konta, wydawana jest ostateczna decyzja co do przyznania pożyczki.
 4. Pieniądze po wydaniu decyzji są wysyłane błyskawicznie na konto klienta. Jednakże, czas, kiedy dotrą, jest w pełni uzależniony od rachunku bankowego, w jakim mają swoje konto. Jeśli nie jest to mBank lub Alior Bank (konta Cashalot), to czekać będzie trzeba do czasu indeksowania najbliższych sesji przychodzących.

Cashalot  co, jeśli nie spłacimy na czas?

Niestety, w przypadku problemów z terminową spłatą zobowiązania, Cashalot nie przewiduje dla swoich klientów możliwości przedłużenia terminu spłaty. W ten sposób, brak terminowego regulowania rat będzie oznaczać naliczanie karnych odsetek już od pierwszego dnia zaległości. W dalszej perspektywie, będzie to skutkować wysyłaniem płatnych monitów, SMS-ów i ponaglających połączeń telefonicznych. Jeśli nie przyniosą one rezultatu, firma będzie miała prawo do oddania sprawy firmie windykacyjnej. Gdy i jej działania okażą się nieskuteczne, sprawa może zawędrować do sądu. Te zazwyczaj wydają decyzję o egzekucji komorniczej. Jest ona trudna do uniknięcia i zazwyczaj oznacza utratę cennych elementów majątku osobistego. Ponadto, dane klienta trafiają do rejestrów dłużników.

Komentarze (1)
Sortuj wg
Dodaj komentarz

 • Komentarz od Lucek
  Lucek
  08.04.2019, 10:09

  Szybka decyzja. Dobry ten kaszalot. Plus też za fajną nazwe