Cashalot to kolejna firma pożyczkowa należąca do większej grupy finansowej. Jego oferta skierowana jest do innego grona klientów niż w przypadku viaSMS. Cashalot udziela pożyczek długoterminowych, w całkiem dużych kwotach. Czy warto skorzystać z usług tego pożyczkodawcy? Sprawdźmy szczegółowo jego ofertę.
Cashalot — nasza opinia
Cashalot istnieje od 2016 roku. Nie jest to w pełni samodzielny podmiot, lecz część większej grupy viaSMS. ViaSMS to międzynarodowa firma pożyczkowa posiadająca 11 marek w 6 państwach, takich jak Rumunia, Łotwa czy Szwecja.
Specjalnością firmy Cashalot, inaczej niż w przypadku viaSMS, są pożyczki długoterminowe. Firma koncentruje się na klientach, którzy poszukują większej ilości gotówki, którą spłacić będą mogli w wygodnych ratach. Poniżej przedstawię najważniejsze elementy oferty Cashalot.
Jakie warunki należy spełnić w Cashalot?
Aby z powodzeniem ubiegać się o pożyczkę w Cashalot, należy spełnić kilka warunków:
- Mieć nie mniej niż 20 lat i nie więcej niż 72 lata.
- Posiadać stałe miesięczne dochody.
- Mieć polskie obywatelstwo.
- Mieć konto bankowe z dostępem do bankowości internetowej.
- Brak niespłaconego zadłużenia (nie możesz figurować w rejestrach dłużników).
Proces weryfikacji pożyczkobiorcy
Kluczowym etapem podczas weryfikacji danych klienta jest sprawdzenie jego danych w rejestrach dłużników i bazach finansowych. Cashalot.pl weryfikuje dane swoich klientów w BIG InfoMonitor, KRD (Krajowym Rejestrze Długów), ERIF oraz KBIG (Krajowym Biurze Informacji Gospodarczej). Sprawdzana jest też historia kredytowa wnioskodawcy zapisana w bazie BIK (Biura Informacji Kredytowej).
Wysokość pożyczki, raty i odsetki
Oferta pożyczkowa w Cashalot jest skonstruowana w sposób jednolity. Dzięki temu, klienci wnioskujący o pożyczkę już po raz pierwszy mają do dyspozycji pełną ofertę firmy. Możesz pożyczyć od 2 000 do 10 000 złotych. Pożyczkę możesz spłacać przez okres od 3 do 12 miesięcy.
Każda pożyczka w Cashalot jest płatna. Zawiera w sobie dodatkowe koszty „sumy opłat”. Wartości te automatycznie wyświetlają się obok kalkulatora pożyczkowego, dostosowując się proporcjonalnie do parametrów pożyczki. Przy pożyczce w kwocie 8 000 złotych spłacanej przez 12 miesięcy, suma kosztów wyniesie 4 839,88 złotych przy RRSO w wysokości 156,14%. Co miesiąc należy spłacać raty w równej wysokości 1 069,99 złotych, przez co łączna kwota pożyczki po ostatniej racie wyniesie łącznie 12 839,88 złotych.
Pożyczka w Cashalot krok po kroku
Cashalot reklamuje swoją pożyczkę jako prostą i możliwą do uzyskania ledwie w trzech krokach. Jak to wygląda naprawdę? Rozłożyłem proces udzielenia pożyczki na czynniki pierwsze, aby dokładnie przedstawić wszystkie najważniejsze etapy, jakie musi przejść każdy klient tego pożyczkodawcy.
- Za pomocą suwaków na stronie głównej w łatwy sposób wybierasz interesujące Cię właściwości pożyczki. Za pomocą pierwszego, ustalasz kwotę pożyczki. Za pomocą drugiego – termin jej spłaty. Po sprawdzeniu informacji o kosztach i wysokości miesięcznej raty, klikasz „weź pożyczkę”.
- W drugim etapie wypełniasz formularz rejestracyjny. Podajesz w nim imię, nazwisko, numer PESEL, serię i numer dowodu osobistego, obywatelstwo, numer telefonu i adres e-mail. Następnie wpisujesz swoje dane adresowe (kod pocztowy, miasto, ulicę i numer domu lub mieszkania). Warto pamiętać o zaznaczeniu bądź odznaczeniu okienka, które informuje pożyczkodawcę, że podany adres jest lub nie jest adresem korespondencyjnym. Następnie ustalasz hasło do konta.
- Po podaniu powyższych informacji, pozostaje Ci już tylko zaznaczenie wszelkich wymaganych zgód i przejście do dalszych etapów wypełniania wniosku pożyczkowego. Będzie to m.in. kontrola w rejestrach finansowych i weryfikacja Twojego rachunku bankowego poprzez aplikację Instantor. Po zalogowaniu się do swojego konta, wydawana jest ostateczna decyzja co do przyznania pożyczki.
- Pieniądze po wydaniu decyzji są wysyłane błyskawicznie na konto klienta. Jednakże, czas, kiedy dotrą, jest w pełni uzależniony od rachunku bankowego, w jakim mają swoje konto. Jeśli nie jest to mBank lub Alior Bank (w tych bankach Cahshalot ma konta), będziesz musiał czekać do najbliższej sesji przychodzącej.
Cashalot — co, jeśli nie spłacimy na czas?
W przypadku problemów z terminową spłatą zobowiązania, Cashalot nie przewiduje dla swoich klientów możliwości przedłużenia terminu spłaty. W ten sposób, brak terminowego regulowania rat będzie oznaczać naliczanie karnych odsetek już od pierwszego dnia zaległości. W dalszej perspektywie, będzie to skutkować wysyłaniem płatnych monitów, SMS-ów i ponaglających połączeń telefonicznych. Jeśli nie przyniosą one rezultatu, firma będzie miała prawo do oddania sprawy firmie windykacyjnej. Gdy i jej działania okażą się nieskuteczne, sprawa może trafić do sądu. Te zazwyczaj wydają decyzję o egzekucji komorniczej. Jest ona trudna do uniknięcia i zazwyczaj oznacza utratę cennych elementów majątku osobistego. Ponadto, dane klienta trafiają do rejestrów dłużników.
Lucek
08.04.2019, 10:09
Szybka decyzja. Dobry ten kaszalot. Plus też za fajną nazwe