Citi handlowy konto firmowe – opłaty, warunki i opinie

Szczegóły konta

Sprawdź ofertę
Szczegóły konta
Promocja
Tak
Treść promocji
100 zł na start za założenie konta! Łącznie nawet 1500 zł premii
Darmowe konto
Tak
? bezwarunkowe zwolnienie przez 24 miesiące z opłat
Karta
0 zł
? bezwarunkowe zwolnienie przez 24 miesiące z opłat
Bezpłatna karta
Tak
Bankomaty
0 zł
? bezwarunkowe zwolnienie przez 24 miesiące z opłat
Dla kogo
klient biznesowy
Darmowe bankomaty - Polska
Tak
? bezwarunkowe zwolnienie przez 24 miesiące z opłat
Przelew online
0 zł
? przelewy zagraniczne w PLN oraz walutach obcych zlecane w internecie (dotyczy opłat Citi Handlowy)
Nagrody w promocji
1500 zł
Wszelkie dane i koszty przedstawione w porównywarce mają charakter poglądowy. Całkowity koszt zobowiązania jest uzależniony od zdolności kredytowej klienta oraz indywidualnego wniosku.
Zalety
Regularne promocje na założenie konta
Darmowy rachunek przez 2 lata
Zwolnienie z podstawowych opłat przez 2 lata
Bogata oferta walutowa
Wady
Brak możliwości założenia konta w 100% online
Płatne rachunki pomocnicze w złotówkach i walutach obcych

Nasza ocena

4.5/5

Ocena klientów

4.7/5

Siedziba firmy

Bank Handlowy w Warszawie S.A.
ul. Senatorska 16
00-923 Warszawa

Dane kontaktowe

Dane firmy

KRS: 0000001538
NIP: 5260300291
REGON: 000013037

Czy warto założyć konto firmowe w banku Citi Handlowy? Sprawdziłem, jakie są warunki tej oferty i czym wyróżnia się na tle konkurencji. Poznaj jej najważniejsze cechy, by podjąć jak najlepszą decyzję.

konto firmowe citi - opinie i recenzja

Kluczowe informacje

 • Konto firmowe Citi Handlowy oferuje szeroką gamę korzyści i funkcjonalności dla przedsiębiorców, szczególnie tych, którzy prowadzą jednoosobową działalność gospodarczą oraz dla małych i średnich przedsiębiorstw;
 • Proponuje bezwarunkowe zwolnienie z opłat za prowadzenie rachunku, używanie karty debetowej, wypłaty z bankomatów na całym świecie, a także pierwsze 60 przelewów krajowych w PLN przez internet na okres 24 miesięcy​;
 • Nowi klienci mogą skorzystać z różnych bonusów, takich jak cashback za otwarcie konta osobistego, zlecenia walutowe czy podpisanie umowy o produkt kredytowy na atrakcyjnych warunkach;
 • Rachunek firmowy w Citi może się spodobać przedsiębiorcom prowadzącym jednoosobową działalność. W tym małym oraz średnim biznesom o obrotach do 15 mln zł rocznie, które poszukują elastycznych rozwiązań finansowych i wsparcia w zarządzaniu finansami firmy zarówno na rynku lokalnym, jak i międzynarodowym.

CitiKonto dla Biznesu – nasza recenzja

Moim zdaniem CitiKonto dla Biznesu w Citi Handlowym jest jedną z najciekawszych propozycji na rynku. Jego największą zaletą mogą być regularne oferty specjalne. Dzięki nim rachunek może stać się praktycznie darmowy, jednocześnie oferując ogrom korzyści.

Moją uwagę przykuła rozbudowana oferta walutowa, idealna dla firm o zasięgu międzynarodowym. Daje dostęp do sporej liczby walut i wprowadza szereg ułatwień, przydatnych podczas prowadzenia interesów.

Nie ma jednak ofert bez wad. W przypadku CitiKonta dla Biznesu trudno zignorować przede wszystkim brak możliwości uruchomienia rachunku w pełni online. Mogę co prawda wnioskować o nie przez internet, ale potem i tak muszę czekać na kuriera, który przyniesie mi umowę. Minusem jest też niewiele placówek stacjonarnych banku (* głównie w dużych miastach) czy dość wysokie opłaty standardowej wersji oferty.

Chcę zaznaczyć, że otwierając CitiKonto dla Biznesu w promocji, zostaniesz zwolniony z podstawowych opłat na 2 lata. Chodzi o:
– wpłaty i wypłaty gotówki z bankomatów w Polsce;
– otwarcie i prowadzenie rachunku;
– korzystanie z karty debetowej;
– wszystkie krajowe przelewy internetowe;
– przelewy do ZUS i US;
– przelewy zagraniczne zlecane przez internet w PLN i walutach obcych (* dotyczy opłat Citi Handlowy).

Co oferuje konto firmowe CitiKonto?

CitiKonto dla klientów firmowych oferuje dostęp do wszystkich produktów i usług przydatnych dla przedsiębiorców. Dotyczy to zarówno właścicieli mikroprzedsiębiorstw, jak i osób zajmujących się bardziej rozbudowanymi biznesami. Mowa tu m.in. o rozwiązaniach walutowych, rozmaitych formach finansowania, lokatach, bankowości internetowej oraz narzędziach ułatwiających zarządzanie finansami.

Oferta walutowa

Odnajdziesz tutaj bardzo rozbudowaną ofertę walutową. Moim zdaniem jest to jedna z najciekawszych propozycji na rynku, spośród których wybierać mogą przedsiębiorcy działający na arenie międzynarodowej. W jej ramach do Twojej dyspozycji pozostaje:

 • Citi Kantor online: gwarantuje dostęp aż do 132 par walutowych. Umożliwia ponadto ustalenie indywidualnych warunków wymiany w przypadku niestandardowych transakcji;
 • 11 kont walutowych: możliwość prowadzenia rachunków w 11 walutach. Wszystkie można obsługiwać zdalnie w Citibank Online;
 • wymiana walut: dostępna usługa Order Watch i powiadomienia dotyczące oczekiwanego kursu. Możliwa realizacja zleceń typu Limit, Stop, Occ i IfDone;
 • brak pośredników i możliwość wypłaty obcych walut: wszystkie transakcje wymiany wykonywane są przez Citi Handlowy, nie ma więc ryzyka utraty środków. USD i EUR można wypłacać z bankomatów walutowych Citi Handlowy;
 • telefoniczna opieka Eksperta ds. Rynków Walutowych.

Kredyty i pożyczki

Citibank przygotował ofertę kredytową dla klientów biznesowych. Jest ona na bieżąco aktualizowana, a warunki poszczególnych produktów mogą się zmieniać. W momencie tworzenia tej recenzji na oficjalnej stronie instytucji znajduje się sporo interesujących produktów:

 • kredyt ratalny z prowizją 0%;
 • kredyt firmowy do 3 milionów zł;
 • szybki kredyt online do 150 tys. zł;
 • pożyczka na finansowanie działalności gospodarczej;
 • kredyt na finansowanie inwestycji w majątek trwały.

Lokaty

W ofercie dostępne są także lokaty dla firm, pozwalające na przechowywanie środków w różnych walutach. Ich warunki w zakresie oprocentowania różnią się w zależności od czasu, przez jaki pieniądze znajdują się na depozycie. Aktualnie dostępne są:

 • lokaty terminowe standard o stałym oprocentowaniu: odsetki są naliczane w dniu zapadalności lub odnowienia lokaty;
 • T-lokata o stałym oprocentowaniu: możliwa do otwarcia wyłącznie w bankowości internetowej.

Obie lokaty dostępne są dla: PLN, USD, GBP oraz EUR.

Bankowość internetowa i zarządzanie finansami

Citi Handlowy zapewnia przedsiębiorcom dostęp zarówno do bankowości internetowej, jak i mobilnej. Szczególnie podoba mi się w tej propozycji to, że konto osobiste można połączyć z firmowym. Dzięki temu z jednego logowania klient zyskuje dostęp do obu typów rachunków. To przyśpiesza ich obsługę i wykonywanie podstawowych operacji w dowolnym momencie.

Dla wygody przedsiębiorców bank stworzył dodatkowo całą listę dyspozycji zmian realizowanych online. Przy pomocy kodu potwierdzenia z wiadomości SMS możesz m.in.:

 • uaktualniać dane firmy;
 • zmieniać pakiety i typy konta i zamawiać kopie wyciągów;
 • składać dyspozycje dotyczące Danych Beneficjenta Rzeczywistego;
 • dodawać i odwoływać Reprezentanta do rachunku;
 • zmieniać ustalenia z zakresu uprawnień i limitów transakcji;
 • otwierać i zamykać rachunki pomocnicze i VAT;
 • zmieniać formy i częstotliwość wyciągów;
 • przeksięgowywać środki z rachunku zamkniętego.

Kto może założyć konto firmowe w Citibanku?

Konto firmowe CitiKonto dla Biznesu dostępne jest dla:

 • jednoosobowych działalności gospodarczych;
 • spółek.

W obu przypadkach założenie rachunku jest możliwe dopiero po oficjalnym zarejestrowaniu firmy. Wynika to z faktu, że podczas tego procesu konieczne jest podanie nadanych numerów NIP oraz danych z PKD.

Jak założyć konto firmowe w Citi Handlowy?

Osoby prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą mogą założyć konto firmowe w Citi Handlowym online. Cały proces nie należy do skomplikowanych i zamyka się w czterech krokach:

 1. Przygotuj odpowiednie dokumenty i wypełnij wniosek online. Będzie Ci potrzebny dowód osobisty, NIP oraz dane o PKD Twojej firmy. Formularz wniosku znajdziesz na stronie banku w zakładce: Konta firmowe i Konto firmowe CitiKonto;
 2. Potwierdź swoje dane. Na podany we wniosku numer telefonu zadzwoni doradca banku Citi Handlowy. W rozmowie z nim potwierdź wprowadzone informacje;
 3. Spotkaj się z kurierem. Pod wskazany we wniosku adres przyjedzie kurier. Okaż mu swój dokument tożsamości, a następnie podpisz przekazaną Ci umowę;
 4. Czekaj na aktywację konta. Bank zrobi to po pozytywnym zweryfikowaniu dokumentów. Najczęściej trwa to maksymalnie 3 dni robocze.
Otwórz CitiKonto dla Biznesu w promocji

Nieco inaczej wygląda proces otwierania rachunku firmowego dla spółki. W tym przypadku konieczne jest wypełnienie formularza kontaktowego, dostępnego na stronie citibank.pl. Musisz podać w nim:
– imię i nazwisko;
– nazwę firmy;
– NIP firmy;
– numer telefonu;
– adres e-mail.
Po wysłaniu formularza skontaktuje się z Tobą konsultant z banku. Jego zadaniem będzie przeprowadzenie Cię przez dalszą część wnioskowania.

Ile kosztuje rachunek firmowy w Citi Handlowym?

Powyżej wspominałem o szeregu dostępnych funkcji i produktów bez żadnych opłat w ramach ofert promocyjnych, pod jakie może zostać podpięte CitiKonto dla Biznesu. Zresztą dotyczy to również pozostałych rachunków. Polecam w tym celu obserwować na bieżąco promocje bankowe.

Sprawdź teraz najważniejsze opłaty za rachunek dla biznesu w Citi, które zestawiłem w tabeli.

OpłatyCitiKonto dla Biznesu
Prowadzenie rachunku w PLN*0 zł/20 zł
*0 zł
: pod warunkiem spełnienia jednego z poniższych warunków:
– wpływu na konto na min. 2 tys. zł msc.;
– posiadania konta osobistego w Citi;
– otwarcia rachunku w promocji (0 zł przez 2 lata).
*
Prowadzenie rachunku pomocniczego w PLN10 zł
Prowadzenie rachunku pomocniczego w obcej walucie10 zł
Obsługa karty debetowej9 zł/*0 zł
*0 zł przez 2 lata: w przypadku otwarcia rachunku w promocji.
Polecenie przelewu wewnętrznego0 zł
Przelew do ZUS i US0 zł
Przelew natychmiastowy10 zł
Wypłaty gotówki z bankomatów w Polsce0 zł: z bankomatów własnych;
0 zł: przy założeniu rachunku w ofercie promocyjnej;
2% min. 9 zł: z pozostałych bankomatów.

Wypłaty gotówki z bankomatów za granicą0 zł: z bankomatów Citi za granicą;
2% min. 9 zł: z pozostałych bankomatów.
Wpłata gotówki0 zł: w bankomatach Citi;
0,6% min. 9 zł: w bankomatach Euronet;
0,6% min. 12 zł: w oddziale banku.
Tabela opłat i prowizji za CitiKonto dla Biznesu w Citi. Analiza własna.

Gdzie najszybciej założyć konto firmowe?

Czas trwania okresu zakładania rachunku firmowego w większości banków jest bardzo podobny. O wiele korzystniej jest więc przy jego wyborze wziąć pod uwagę inne kwestie. Przede wszystkim polecam skupić się na:

 • opłatach za prowadzenie rachunku i wykonywanie podstawowych operacji: im są wyższe, tym mniejsze stają się dochody Twojej firmy;
 • aktualnych promocjach i ofertach specjalnych: dzięki nim możesz zyskać na założeniu konta. Zależnie od sytuacji, masz szansę np. otrzymać dostęp do darmowych usług i produktów, zyskać lepsze warunki czy nawet otrzymać pieniądze po spełnieniu określonych wymagań;
 • opiniach o banku: warto przyjrzeć się komentarzom klientów, by poznać największe wady i zalety konkretnej instytucji;
 • dostępnych produktach i usługach: przemyśl, jakie rozwiązania będą szczególnie potrzebne Twojej firmie. Następnie upewnij się, że dany bank rzeczywiście ma je w swojej ofercie.

Wygodne porównanie najlepszych ofert, dostępnych w danym momencie na rynku, znajdziesz w naszym rankingu kont firmowych. Dla porównania zerknij na poniższe zestawienie i za pomocą przycisku Dodaj do porównania, zobacz, które konto generuje najniższe koszty.

Darmowe konto
Tak
? bezwarunkowe zwolnienie przez 24 miesiące z opłat
Promocja
Tak
Nagrody w promocji
1500 zł

263 osób

wybrało ofertę
Sprawdź
Darmowe konto
Tak
? 0 zł za prowadzenie konta na zawsze
Promocja
Tak
? do 2000 zł
Nagrody w promocji
do 2000 zł
? * 200 zł na start za założenie konta * 200 zł za Księgowość z Żubrem * * do 600 zł zwrotu 3% od kwoty transakcji kartą Mastercard lub przez PeoPay * do 500 zł za umowę o terminal POS * 500 zł za zawarcie pierwszej umowy o kredyt, leasing lub faktoring

267 osób

wybrało ofertę
Sprawdź
Opinie:
4,1/5
Darmowe konto
Tak
? Prowadzenie pierwszego konta firmowego
Promocja
Tak
? Nawet 400zł premii za terminal płatniczy
Nagrody w promocji
do 4400 zł

220 osób

wybrało ofertę
Sprawdź
Opinie:
4,0/5
Darmowe konto
Tak
Promocja
Tak
Nagrody w promocji
do 2850 zł
? - 350 zł na start - podczas zakładania konta użyj kodu PROMO350 - do 1000 zł zwrotu za paliwo z kartą z Plusem (do 200 zł/ mies.) - do 1500 zł premii - bankuj regularnie i zyskuj

123 osób

wybrało ofertę
Sprawdź

Zalety i wady konta firmowego Citi Handlowy

Zalety konta firmowego Citibank:

 • atrakcyjne promocje;
 • darmowe produkty przez pierwsze 24 miesiące + prowadzenia konta (* w ofercie specjalnej);
 • rozbudowane rozwiązania walutowe;
 • możliwość założenia konta online (jednoosobowa działalność gospodarcza);
 • kredyty i pożyczki dla firm;
 • dostęp do konta osobistego i firmowego przy jednym logowaniu;
 • rozbudowana bankowość internetowa i mobilna.

Wady konta firmowego Citi Handlowy:

 • promocje okresowe, które można przegapić;
 • płatne rachunki pomocnicze w PLN i walutach obcych (*w ofercie standardowej);
 • brak możliwości założenia konta w pełni online (* konieczna rozmowa z doradcą i spotkanie z kurierem);
 • niewiele placówek stacjonarnych banku w Polsce.

FAQ: najczęściej zadawane pytania

Czy można założyć konto firmowe w Citi przez internet?

Tak, za pomocą bankowości elektronicznej Citibank online możesz założyć konto firmowe dla jednoosobowej działalności gospodarczej. Dane potwierdzasz podczas rozmowy z doradcą, a dokument tożsamości okazujesz kurierowi dostarczającemu umowę do podpisu.

Ile czeka się na otwarcie konta firmowego w Citi Handlowym?

Zwykle otwarcie rachunku trwa do 3 dni roboczych.

Co daje konto firmowe w Bank Handlowy?

Konto firmowe pozwala na sprawne zarządzanie budżetem przedsiębiorstwa. Zapewnia dostęp do finansowych produktów firmowych i łatwego systemu rozliczeń.

Czy można mieć tylko konto firmowe?

Mikroprzedsiębiorcy nie muszą mieć konta firmowego, ale jest ono obowiązkowe w przypadku spółek. Można założyć je w dowolnym banku i nie wymaga połączenia z rachunkiem osobistym.

Polecamy:

Naszym celem jest dostarczanie użytkownikom wartościowych i wiarygodnych treści, które pomogą im podejmować świadome decyzje finansowe. Wszystkie artykuły publikowane na naszym portalu opierają się na sprawdzonych źródłach i są redagowane przez specjalistów z dziedziny finansów.
Jak podobała Ci się treść?
5 - ciekawa, 1 - nieciekawa
4.7/5 - (3 votes)
Komentarze (1)

Odpowiadasz na komentarz:

Komentarz zostanie opublikowany pod tą nazwą

Adres e-mail nie zostanie nigdzie opublikowany

Treści, które udostępniasz w serwisie są weryfikowane

 • R
  R

  Rom

  28.03.2024, 13:27

  Wyróżniający się komentarz

  Bardzo drogie konto… Citi ma przestarzałą aplikację mobilną i webową co sprawia że mega ciężko się z tego korzysta.

Polecane artykuły

Zobacz wszystkie
Zobacz wszystkie
Konto Firmowe Citi Handlowy
Sprawdź ofertę
Porównywarka ofert
Porównaj ()