Citi Handlowy: kredyt gotówkowy – opinie i recenzja

Pożyczam
od 1000 do 150000
na
od 9 do 120 mies.

Koszty kredytu

Szczegóły kredytu

Przykład reprezentatywny

Sprawdź ofertę
Koszty kredytu
Miesięczna rata
0
Łącznie do spłaty
0
Całkowity koszt pożyczki
0
Odsetki
0
Prowizja
0
Wszelkie dane i koszty przedstawione w porównywarce mają charakter poglądowy. Całkowity koszt zobowiązania jest uzależniony od zdolności kredytowej klienta oraz indywidualnego wniosku.
Szczegóły kredytu

Skrócony przykład reprezentatywny:

RRSO: 10,24%, całkowita kwota kredytu: 46 000 zł, oprocentowanie zmienne: 9,79%, całkowita kwota do zapłaty: 55 778,63 zł
Maks. kolejna pożyczka
1000-15000 zł
Maks. pierwsza pożyczka
1 000 - 15 000 zł
Wiek pożyczkobiorcy
18 - 80 lat
Pierwsza pożyczka gratis
Nie
RRSO
10,24 %
Prowizja
0,0 %
Kwota
1 000 - 150 000 zł
Okres spłaty
9 - 120 miesięcy
Oprocentowanie
9,79 %
? zmienne 9,79% do 48 miesięcy 9,89% od 60 miesięcy
Czas wypłaty
do 24 godzin
Promocja
Tak
? 0 zł prowizji dla nowych klientów i nawet do 150 000 zł na dowolny cel
Treść promocji
0 zł prowizji dla nowych klientów i nawet do 150 000 zł na dowolny cel
Metoda wypłaty
przelew na konto
Wszelkie dane i koszty przedstawione w porównywarce mają charakter poglądowy. Całkowity koszt zobowiązania jest uzależniony od zdolności kredytowej klienta oraz indywidualnego wniosku.
Wszelkie dane i koszty przedstawione w porównywarce mają charakter poglądowy. Całkowity koszt zobowiązania jest uzależniony od zdolności kredytowej klienta oraz indywidualnego wniosku.

Przykład reprezentatywny dla Pożyczki Gotówkowej online dla nowych klientów. Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 10,24%, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 46 000,00 zł, całkowita kwota do zapłaty 55 778,63 zł, oprocentowanie zmienne 9,79%, całkowity koszt pożyczki 9 778,63 zł (w tym: prowizja 0,00 zł, odsetki 9 778,63 zł, opłata miesięczna 0,00 zł), 47 miesięcznych równych rat w wysokości 1 162,00 zł oraz ostatnia rata wyrównująca 1 164,63 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 4 Marca 2024 r. na reprezentatywnym przykładzie.

Siedziba firmy

Bank Handlowy w Warszawie S.A.
ul. Senatorska 16
00-923 Warszawa

Dane kontaktowe

Dane firmy

KRS: 0000001538
NIP: 5260300291
REGON: 000013037

Citi Handlowy udziela kredytów gotówkowych klientom indywidualnym na dowolny cel. Za pomocą dodatkowych środków możesz więc sfinansować zakup samochodu, skończyć remont domu, czy zabrać rodzinę na wymarzone wakacje. Jakie opinie ma kredyt gotówkowy Citi Handlowy? Czy warto korzystać z oferty tego banku? Zapraszam do lektury naszej recenzji!

Kredyt gotówkowy jest jednym z podstawowych produktów oferowanych przez instytucje finansowe. Znajduje się on w ofercie większości banków i pod tym względem Citi Handlowy niczym nie wyróżnia się na tle konkurencji. Bank, aby jednak utrzymać atrakcyjność swojej oferty, chętnie tworzy promocje, które kierowane są zwłaszcza dla nowych klientów. Co ciekawe, o pożyczkę gotówkową w Citi możesz wnioskować niezależnie od tego, czy uzyskujesz dochody z tytułu umowy o pracę, dzieło, umowy zlecenia, czy… emerytury.

Kredyt gotówkowy w ofercie Citi Handlowy

Citi Handlowy ma w swojej ofercie typowy kredyt gotówkowy, który można otrzymać na dowolny cel. Maksymalna kwota finansowania wynosi 150 000 zł, a okres kredytowania nie może być dłuższy niż 96 miesięcy. Stali klienci banku mogą też skorzystać z oferty Pożyczka do karty z limitem do 50 000 zł, a nowi – pokusić się o ofertę 0% prowizji.

Skorzystaj z oferty już teraz! Weź promocyjną pożyczkę.

Pożyczka gotówkowa w Citibank

Pożyczka w Citi Handlowy – Gotówka na dowolny cel

Z tradycyjnej oferty kredytu gotówkowego Citi Handlowy może skorzystać zarówno nowy, jak i aktualny klient banku. Środki otrzymane w ramach finansowania, możesz przeznaczyć na dowolne cele, takie jak:

 • konsolidacja długów,
 • remont mieszkania,
 • zakup samochodu,
 • wakacje.

Warunki oferty:

 • Możliwość uzyskania pożyczki do 150 000 złotych,
 • Możliwość złożenia wniosku o kredyt online bez wychodzenia z domu
 • Niskie opłaty za przyznanie kredytu
 • Raty kredytu dostosowane do Twoich możliwości (od 9 do 96 rat).

Pożyczka gotówkowa do karty Citi Handlowy

Pożyczka gotówkowa do karty działa na bardzo podobnej zasadzie jak tradycyjna pożyczka, jednak środki przekazywane są w ramach limitu na karcie kredytowej. Oferta skierowana jest do obecnych klientów banku i pozwala na wypłatę środków w wysokości zgodnej z limitem, który został przyznany na karcie. Spłata następuje w systemie ratalnym.

Warunki:

 • kwota limitu od 1 000 zł do 50 000 zł,
 • spłata w maksymalnie 60 ratach,
 • możliwość zaciągnięcia zobowiązania online, bez kontaktu z doradcą,
 • brak konieczności prezentowania dokumentów dochodowych,
 • brak konieczności przyznawania ponownie decyzji kredytowej.

Jak zawnioskować o kredyt gotówkowy Citi Handlowy?

Zależnie od rodzaju produktu, różnie wygląda proces ubiegania się o dodatkowe środki. My skupmy się jednak na podstawowej propozycji od Citi Handlowy, czyli pożyczce gotówkowej. W tym przypadku wnioskowanie o przyznanie pieniędzy zamknąć można w trzech, niezbyt skomplikowanych punktach:

 1. Wypełnij wniosek o kredyt online – w tym celu musisz wejść na stronę banku lub kliknąć w poniższy przycisk i wybrać kredyt gotówkowy spośród dostępnych opcji. Następnie należy nacisnąć żółty przycisk Złóż Wniosek Online i wypełnić formularz.
Pożyczka gotówkowa w Citibank

2. Potwierdź swoją tożsamość. Możesz zrobić to za pomocą zdjęcia dowodu osobistego oraz selfie wykonanego przy pomocy smartfona.

3. Dołącz potrzebne dokumenty, które potwierdzą Twoje dochody i potwierdź złożenie wniosku kodem SMS.

Na koniec pozostaje Ci czekać na wydanie decyzji kredytowej przez bank. Na tym etapie sprawdzana jest Twoja historia i zdolność kredytowa. Jeśli instytucja pozytywnie rozpatrzy wniosek, informację w tej sprawie otrzymasz za pośrednictwem wiadomości SMS. Pieniądze zostaną wysłane prosto na podany rachunek bankowy.

Alternatywną metodą do wyżej opisanej jest wizyta w stacjonarnej placówce banku. W tym przypadku dokumenty pomoże nam wypełnić pracownik. On też przekaże nam wszystkie najważniejsze warunki dotyczące zaciąganego zobowiązania.

Jakie dokumenty są wymagane do wniosku o kredyt gotówkowy w Citi Handlowy?

Do złożenia wniosku o pożyczkę gotówkową w Citi Handlowy, będzie Ci potrzebny:

 • ważny dokument tożsamości ze zdjęciem oraz Twoim podpisem (dowód osobisty lub paszport);
 • wyciąg z konta z ostatnich 3 miesięcy z wpływem wynagrodzenia lub zaświadczenia o dochodzie wydane przez pracodawcę.

Dokumenty możesz załączyć do wniosku o pożyczkę gotówkową online lub przesłać drogą elektroniczną na adres mailowy, który otrzymasz od Doradcy podczas składania wniosku.

Jeśli jesteś już klientem banku, to możesz skorzystać ze znacznie uproszczonej procedury. W takim przypadku Citi Handlowy ma wgląd w Twoją sytuację finansową, co sprawia, że nie musisz składać żadnych zaświadczeń. Wystarczy jedynie potwierdzenie tożsamości i oczekiwanie na decyzję kredytową, która przyjdzie w ciągu kilku minut.

Warunki kredytowania w Citi Handlowy

Citi Handlowy nie ma specjalnych warunków kredytowania – są one bardzo podobne do tych, które obowiązują innych bankach. Oznacza to, że klient musi przede wszystkim:

 • być osobą pełnoletnią,
 • być obywatelem Polski lub mieszkać legalnie w naszym kraju,
 • mieć zdolność kredytową na odpowiednim poziomie, pozwalającym na zaciągnięcie zobowiązania.

W przypadku osób niebędących klientami banku dodatkowym warunkiem jest przedstawienie dokumentów potwierdzających deklarowaną wysokość dochodów.

Kalkulator kredytu gotówkowego w Citi Handlowy

Darmowy kalkulator kredytu gotówkowego dostępny jest na stronie banku w zakładce związanej z opisywanym produktem finansowym. Wystarczy tylko podać w nim interesującą Cię kwotę pożyczki. Następnie musisz określić, na jak długo chcesz zaciągnąć zobowiązanie (ile comiesięcznych rat zapłacimy). W efekcie system sam wyliczy, ile w takiej sytuacji wynosić będzie rata.

kalkukator Citi handlowy
Citibank.pl

Korzystając z kalkulatora, pamiętaj tylko, że nie jest to ostateczna oferta. Każdy wniosek jest rozpatrywany indywidualnie przez bank. Dopiero po sprawdzeniu Twojej zdolności kredytowej, historii i obecnej sytuacji czy zarobków, dostaniesz oficjalną propozycję. Skorzystanie z narzędzia na stronie pomoże Ci natomiast zorientować się, na jakie warunki – w przybliżeniu – możesz liczyć.

Kalkulator Pożyczkowy Citi – ile wyniesie rata?

Wysokość kredytuNa co Ci wystarczy? Okres spłatyWysokość raty
2 000 zł– Zakup niewielkich sprzętów domowych (takich jak: odkurzacz, sokowirówka, ekspres do kawy),
– Krótki wyjazd;
24 miesiące94 zł
4 000 zł – Zakup nowego sprzętu elektronicznego na przykład: laptopa, smartfona, telewizora, kamery;
– Niewielki remont;
24 miesiące188 zł
10 000 zł – Tygodniowe wakacje dla całej rodziny;
– Zakup tańszego samochodu;
– Remont;
– Wymiana sprzętów AGD i RTV;
– Czesne na studia lub opłata specjalistycznych kursów;
48 miesięcy263 zł
20 000 zł – Zakup samochodu;
– Remont dużej części mieszkania;
– Czesne na studia;
– Zabiegi medyczne / chirurgia estetyczna;
48 miesięcy 527 zł
50 000 zł – Zakup samochodu;
– Remont mieszkania pod wynajem;
– Edukacja;
zabiegi medyczne / chirurgia estetyczna;
60 miesięcy1112 zł
100 000 zł – Na własny biznes, 100 000 zł to już poważny kapitał startowy, który pozwoli Ci na rozpoczęcie działalności i pokrycie początkowych kosztów;
– Zakup drogich przedmiotów na przykład: luksusowych zegarków, biżuterii, dzieł sztuki, sprzęt elektroniczny, najwyższej klasy itp.;
– Remont mieszkania czy domu;
60 miesięcy2224 zł
150 000 zł – Na własny biznes;
– Remont mieszkania;
– Edukacja;
– Kilkumiesięczny wyjazd;
– Wydanie własnej książki.
60 miesięcy3336 zł
Przykład Reprezentatywny: Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 12,66%, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 33 000,00 zł, całkowita kwota do zapłaty 41 703,09 zł, oprocentowanie zmienne 11,99%, całkowity koszt pożyczki 8 703,09 zł (w tym: prowizja 0,00 zł, odsetki 8 703,09 zł, opłata miesięczna 0,00 zł), 47-miesięcznych równych rat w wysokości 869,00 zł oraz ostatnia rata wyrównująca 860,09 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 4 Lipca 2023 r. na reprezentatywnym przykładzie.

Alternatywnie możesz skorzystać z kalkulatora dla kredytów gotówkowych, który dostępny jest na naszej stronie.

Jak długo czeka się na decyzję o przyznaniu kredytu gotówkowego Citi Handlowy?

Citi Handlowy deklaruje krótki czas rozpatrywania wniosku i ewentualnej wysyłki przyznanych środków. Zależnie od wybranego rodzaju kredytu, informację o zaakceptowaniu (lub odrzuceniu) wniosku otrzymamy nawet jeszcze tego samego dnia. Wysyłka pieniędzy na rachunek bankowy zrealizowana może być w ciągu 24 godzin.

Warto pamiętać, że jest to czas liczony od poprawnie wysłanego do banku wniosku. Wiele zatem zależy od nas samych. Przyznanie pieniędzy opóźnić może, np. podanie nieprawidłowych danych czy brak kompletu niezbędnych dokumentów.

Czy możliwa jest wcześniejsza spłata kredytu gotówkowego Citi Handlowy?

Zgodnie z informacją zamieszczoną na stronie banku, pożyczkę gotówkową w Citi Handlowy można dowolnie nadpłacać. Co więcej, nic nie stoi na przeszkodzie, aby spłacić ją w całości przed czasem. W takiej sytuacji nie zostaniesz obarczony żadnymi dodatkowymi kosztami.

Jak Citi Handlowy ocenia zdolność kredytową?

Ocena naszej zdolności kredytowej opiera się na analizie:

 • zobowiązań wnioskującego zaciąganych i spłacanych w przeszłości,
 • wysokości jego zarobków,
 • rodzaju zatrudnienia (rodzaj umowy),
 • obecności w bazach dłużników.

W ten sposób bank określa ryzyko kredytowe. Im mniejsze prawdopodobieństwo, że uregulujesz pożyczkę zgodnie z planem, tym gorsza jest Twoja zdolność kredytowa i mniejsza szansa na otrzymanie pieniędzy.


Polecamy: Jak zwiększyć zdolność kredytową? 9 Porad

Koszty kredytu gotówkowego w Citi Handlowy

Na koszty zaciąganego kredytu gotówkowego składa się kilka opłat:

 • prowizja banku,
 • oprocentowanie i wynikające z niego odsetki,
 • ubezpieczenie,
 • inne opłaty dodatkowe.

W efekcie za koszt uznać możemy wszystko, co będziemy musieli spłacić „ponad” otrzymaną od banku kwotę. Wysokość tej zmiennej zależy zawsze od indywidualnej oferty banku, ale też – czynników makro i mikroekonomicznych. Decydując się na kredyt ze zmiennym oprocentowaniem, warto wziąć pod uwagę fakt, że w czasie spłaty może zmienić się jego koszt, ale również – wysokość spłacanych rat.

Osoby, które spłacają jakikolwiek kredyt wiedzą doskonale, że podniesienie stóp procentowych zwiększa ich raty. Ciekawe, że zarazem niemal połowa (43 proc.) pytanych uważała, że w tej samej sytuacji oprocentowanie lokat bankowych spada, co oczywiście nie jest prawdą. Co do zasady – wiedzy ekonomicznej dostarcza nam doświadczenie i rozmowy z innymi osobami, nie formalna edukacja.

Piotr Kalisz, główny ekonomista w banku Citi Handlowy, w rozmowie dla Interia Biznes

Jakie opinie ma kredyt gotówkowy Citi Handlowy?

Pozytywne opinie o kredycie gotówkowym w Citi Handlowy mają przede wszystkim stali klienci tego banku. Rzeczywiście, jeśli mamy w nim już otwarty rachunek, to łatwo będzie nam złożyć wniosek o pożyczkę. Dostępna jest ona w różnych formach, nawet bez wychodzenia z domu.

Nieco bardziej skomplikowana jest sytuacja osób, które z usług tej instytucji do tej pory nie korzystały. Konieczne jest wtedy przedstawienie dodatkowych dokumentów, ale i w tym przypadku procedury nie różnią się od tych w innych bankach. To stawia ofertę Citi Handlowy w dobrym świetle. Dodatkową zaletą są oferty promocyjne, z których mogą skorzystać nowi klienci banku.

Czy warto wziąć  kredyt gotówkowy w Citi Handlowy? Zalety i wady oferty

Zalety kredytu gotówkowego w Citi Handlowy:

 • możliwość wnioskowania online,
 • produkty zarówno dla stałych, jak i nowych klientów,
 • weryfikacja tożsamości zarówno za pomocą selfie, jak i zdjęcia dowodu tożsamości, co zwiększa bezpieczeństwo transakcji,
 • wiarygodność banku,
 • kilka rodzajów produktów kredytowych do wyboru,
 • pożyczki oparte na kartach kredytowych,
 • długi czas spłaty,
 • dość wysoka kwota kredytu.

Wady kredytu gotówkowego w Citi Handlowy:

 • brak kredytu gotówkowego na cele ekologiczne,
 • różne warunki kredytów dla nowych i stałych klientów.

Citi Handlowy – dane kontaktowe i informacje

Citi Handlowy udostępnia klientom kilka ścieżek kontaktu w razie problemów. Podstawową jest FAQ, czyli zbiór najczęściej zadawanych pytań i odpowiedzi, dostępnych na stronie. Oprócz tego możliwe jest także:

 • wysłanie wiadomości na czasie online, dostępnym w witrynie,
 • skierowanie pytania za pośrednictwem aplikacji Messenger,
 • skorzystanie z infolinii:

– dla osób zainteresowanych ofertą: 19009,

– dla klientów banku: +48 22 362 2484, +48 22 692 2484.

 • skorzystanie z adresu do korespondencji:

ul. Goleszowska 6, 01-249 Warszawa.

Jak podobała Ci się treść?
5 - ciekawa, 1 - nieciekawa
4.3/5 - (24 votes)
Komentarze (1)

Odpowiadasz na komentarz:

Komentarz zostanie opublikowany pod tą nazwą

Adres e-mail nie zostanie nigdzie opublikowany

Treści, które udostępniasz w serwisie są weryfikowane

 • A
  A

  Adrian.R

  21.09.2023, 12:00

  Wyróżniający się komentarz

  Dzwonił wczoraj do mnie konsultant z propozycją zwiększenia limitu na karcie kredytowej. Wszystko super, ale czemu dzwonicie w godzinach pracy?

Polecane artykuły

Zobacz wszystkie
Zobacz wszystkie
Pożyczka Gotówkowa CitiBank Handlowy
Sprawdź ofertę