Citi Handlowy: kredyt gotówkowy – opinie i recenzja

Pożyczka gotówkowa Citibank - szczegóły

Nasza ocena
5.0
Ocena użytkowników
4.5
Zobacz opinie użytkowników Złóż wniosek
Skrócony przykład reprezentatywny RRSO: 12,69%, całkowita kwota kredytu: 32000 zł, oprocentowanie zmienne: 11,99%, całkowity koszt kredytu: 10 692,28 zł- na przykładzie kredytu na 59 miesięcy
Treść promocji 0 zł prowizji dla nowych klientów i nawet do 150 000 zł na dowolny cel.
Czas wypłaty do 24 godzin
Oprocentowanie 11,99 %
? zmienne
Okres spłaty 9 - 60 miesięcy
Czas Promocji 31.05.2023r.
Kwota 1 000 - 150 000 zł
Prowizja 0 zł
? do 31.05.2023 dla nowych klientów banku
Promocja Tak
? 0 zł prowizji dla nowych klientów i nawet do 150 000 zł na dowolny cel.
RRSO 12,66 %

Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 12,66%, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 32 000,00 zł, całkowita kwota do zapłaty 42 692,28 zł, oprocentowanie zmienne 11,99%, całkowity koszt pożyczki 10 692,28 zł (w tym: prowizja 0,00 zł, odsetki 10 692,28 zł, opłata miesięczna 0,00 zł), 59 miesięcznych równych rat w wysokości 712,00 zł oraz ostatnia rata wyrównująca 684,28 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 25 Kwietnia 2023 r. na reprezentatywnym przykładzie.

Inne produkty Citi Handlowy

Citi Handlowy ma w swojej ofercie kilka rodzajów kredytów gotówkowych. Przybierają one zarówno klasyczne, jak i dość nieoczywiste formy. Warto bliżej przyjrzeć się warunkom proponowanym przez ten bank, jeszcze przed podjęciem decyzji o zaciągnięciu zobowiązania.

Kredyt gotówkowy jest jednym z podstawowych produktów oferowanych przez instytucje finansowe. Znajduje się on w ofercie większości banków i pod tym względem niczym nie wyróżnia się tu Citi Handlowy.

Przyjrzyjmy się jednak bliżej jego propozycjom i sprawdźmy, czy mogą być one dla nas opłacalne.

Kredyty gotówkowe w ofercie Citi Handlowy

Citi Handlowy ma w swojej ofercie dwa typowe kredyty gotówkowe oraz dwa rozwiązania zbliżone do nich. Różnią się one od siebie warunkami, warto więc przeanalizować, która z nich jest najbardziej opłacalna.

Co jednak istotne, Citi zawsze indywidualnie ocenia każdy wniosek. Ostateczna oferta jest zatem dostosowana pod konkretnego klienta.

Pożyczka bez prowizji… i wszystko gra!

To pożyczka gotówkowa skierowana przede wszystkim do nowych klientów. Dzięki niej możliwe jest znaczne ograniczenie kosztów zaciąganego zobowiązania. Ubiegać się o nią możemy zdalnie.

Warunki:

 • 0 zł prowizji dla nowych klientów,
 • kwota pożyczki od 1000 zł do 150000 zł,
 • dowolny cel kredytowania,
 • oprocentowanie zmienne: 11,99%,
 • okres kredytowania od 9 do 60 miesięcy,
 • w pełni zdalny proces ubiegania się o środki.
Baner reklamowy Citi Handlowy

Pożyczka gotówkowa

Jej zaletą jest długi okres kredytowania oraz możliwość ubezpieczenia spłaty przyznanego zobowiązania. To kolejna opcja, o którą ubiegać się możemy bez wychodzenia z domu.

Warunki:

 • oprocentowanie zmienne: 9,99%,
 • prowizja banku,
 • kwota pożyczki od 1000 do 150000 zł,
 • okres kredytowania nawet do 8 lat,
 • dowolny cel kredytowania,
 • proces ubiegania się o środki online.
Pożyczka gotówkowa w Citibank

Przelew na Raty

Rozwiązanie prezentowane przez Citi Handlowy wraz z powyższymi ofertami standardowych kredytów gotówkowych. Działa na bardzo podobnej zasadzie, oparte jest jednak na karcie kredytowej. Skierowane do obecnych klientów banku. Pozwala na wypłatę środków w wysokości zgodnej z limitem, który mamy na karcie. Spłata następuje w systemie ratalnym.

Warunki:

 • kwota pożyczki od 500 zł do maksymalnej zdolności na karcie,
 • spłata w maksymalnie 60 ratach,
 • możliwość zaciągnięcia zobowiązania online, bez kontaktu z doradcą,
 • brak konieczności prezentowania dokumentów dochodowych,
 • brak konieczności przyznawania ponownie decyzji kredytowej,
 • oprocentowanie zmienne 20,5%,
 • prowizja banku.

Jak zawnioskować o kredyt gotówkowy Citi Handlowy?

Zależnie od rodzaju produktu, różnie wygląda proces ubiegania się o dodatkowe środki. My skupmy się jednak na podstawowej propozycji od Citi Handlowy, czyli pożyczce gotówkowej. W tym przypadku wnioskowanie o przyznanie pieniędzy zamknąć można w trzech, niezbyt skomplikowanych punktach:

 1. wypełniamy wniosek o kredyt online – w tym celu musimy wejść na stronę banku i wybrać kredyt gotówkowy spośród dostępnych opcji. Następnie naciskamy żółty przycisk Złóż Wniosek Online;
 2. potwierdzamy swoją tożsamość – możemy zrobić to za pomocą zdjęcia dowodu osobistego oraz selfie wykonanego przy pomocy smartfona;
 3. załączamy dokumenty potwierdzające nasze dochody i potwierdzamy złożenie wniosku kodem SMS.

Później pozostaje nam tylko czekać na wydanie decyzji kredytowej przez bank. Na tym etapie sprawdzana jest nasza historia i zdolność kredytowa. Jeśli instytucja pozytywnie rozpatrzy wniosek, informację w tej sprawie otrzymamy za pośrednictwem wiadomości SMS. Pieniądze zostaną wysłane prosto na nasz rachunek bankowy.

Alternatywną metodą do wyżej opisanej jest wizyta w stacjonarnej placówce banku. W tym przypadku dokumenty pomoże nam wypełnić pracownik. On też przekaże nam wszystkie najważniejsze warunki dotyczące zaciąganego zobowiązania.

Jakie dokumenty są wymagane do wniosku o kredyt gotówkowy w Citi Handlowy?

Nowi klienci, ubiegający się o kredyt gotówkowy w Citi Handlowy, muszą wysłać do banku (lub przedstawić w punkcie stacjonarnym) odpowiednie dokumenty. Mowa tu o:

 • dowodzie osobistym lub paszporcie,
 • zaświadczeniu o wysokości dochodów oraz ich źródle, wystawionym przez pracodawcę,
 • wyciągu z rachunku bankowego za ostatnie 3 miesiące lub zaświadczeniu o dochodzie, wydanym przez pracodawcę.

Procedura jest znacznie uproszczona, jeśli jesteśmy już klientami banku i mamy w nim otwarte konto osobiste. W takim przypadku Citi Handlowy ma wgląd w naszą sytuację finansową. Nie musimy dzięki temu składać żadnych zaświadczeń. Wystarczy jedynie potwierdzenie tożsamości i oczekiwanie na decyzję kredytową, która przyjdzie w ciągu kilku minut.

Warunki kredytowania w Citi Handlowy

Citi Handlowy nie ma specjalnych warunków kredytowania – są one bardzo podobne do tych w innych bankach. Oznacza to, że klient musi przede wszystkim:

 • być osobą pełnoletnią,
 • być obywatelem Polski lub mieszkać legalnie w naszym kraju,
 • mieć zdolność kredytową na odpowiednim poziomie, pozwalającym na zaciągnięcie zobowiązania.

W przypadku osób niebędących klientami banku dodatkowym warunkiem jest przedstawienie dokumentów potwierdzających deklarowaną wysokość dochodów.

Kalkulator kredytu gotówkowego w Citi Handlowy

Darmowy kalkulator kredytu gotówkowego dostępny jest na stronie banku w zakładce związanej z opisywanym produktem finansowym. Wystarczy tylko podać w nim interesującą nas kwotę pożyczki. Następnie określamy, na jak długo chcemy zaciągnąć zobowiązanie (ile comiesięcznych rat zapłacimy). System sam wyliczy, ile w takiej sytuacji wynosić będzie rata.

kalkulator kredytu w citi handlowy
citibank.pl

Korzystając z kalkulatora, pamiętaj tylko, że nie jest to ostateczna oferta. Każdy wniosek jest rozpatrywany indywidualnie przez bank. Dopiero po sprawdzeniu naszej zdolności kredytowej, historii i obecnej sytuacji czy zarobków, dostaniemy oficjalną propozycję. Skorzystanie z licznika na stronie pomoże nam natomiast zorientować się, na jakie warunki – w przybliżeniu – możemy liczyć.


Alternatywnie możesz skorzystać z kalkulatora dla kredytów gotówkowych, który dostępny jest na naszej stronie.

Jak długo czeka się na decyzję o przyznaniu kredytu gotówkowego Citi Handlowy?

Citi Handlowy deklaruje krótki czas rozpatrywania wniosku i ewentualnej wysyłki przyznanych środków. Zależnie od wybranego rodzaju kredytu, informację o zaakceptowaniu (lub odrzuceniu) wniosku otrzymamy nawet jeszcze tego samego dnia. Wysyłka pieniędzy na rachunek bankowy zrealizowana może być w ciągu 24 godzin.

Warto pamiętać, że jest to czas liczony od poprawnie wysłanego do banku wniosku. Wiele zatem zależy od nas samych. Przyznanie pieniędzy opóźnić może, np. podanie nieprawidłowych danych czy brak kompletu niezbędnych dokumentów.

Czy możliwa jest wcześniejsza spłata kredytu gotówkowego Citi Handlowy?

Zgodnie z informacją zamieszczoną na stronie banku, pożyczkę gotówkową w Citi Handlowy możemy dowolnie nadpłacać. Co więcej, nic nie stoi na przeszkodzie, aby ją nawet spłacić w całości przed czasem. W takiej sytuacji nie zostaniemy też obarczeni żadnymi dodatkowymi kosztami.

Jak Citi Handlowy ocenia zdolność kredytową?

Ocena naszej zdolności kredytowej opiera się na analizie:

 • naszych zobowiązań zaciąganych i spłacanych w przeszłości,
 • wysokości naszych zarobków,
 • rodzaju zatrudnienia (rodzaj umowy),
 • aktualnych zobowiązań,
 • obecności w bazach dłużników.

W ten sposób bank określa, czy powierzenie nam konkretnej kwoty będzie ryzykowne. Oceniana jest nasza zdolność do bezproblemowej spłaty przyznanych środków w określonym terminie. Im mniejsze prawdopodobieństwo, że uregulujemy pożyczkę zgodnie z planem, tym gorsza nasza zdolność kredytowa i mniejsza szansa na otrzymanie pieniędzy.


Polecamy: Jak zwiększyć zdolność kredytową? 9 Porad

Koszty kredytu gotówkowego w Citi Handlowy

Na koszty zaciąganego kredytu gotówkowego składa się kilka kwestii:

 • prowizja banku,
 • oprocentowanie i wynikające z niego odsetki,
 • ubezpieczenie,
 • inne opłaty dodatkowe.

W praktyce za koszt uznać możemy wszystko, co będziemy musieli spłacić „ponad” otrzymaną od banku kwotę. Wysokość tej zmiennej zależy zawsze od indywidualnej oferty banku.

Jakie opinie ma kredyt gotówkowy Citi Handlowy?

Pozytywne opinie o kredycie gotówkowym w Citi Handlowy mają przede wszystkim stali klienci tego banku. Rzeczywiście, jeśli mamy w nim już otwarty rachunek, to łatwo będzie nam złożyć wniosek o pożyczkę. Dostępna jest ona w różnych formach, nawet bez wychodzenia z domu.

Nieco bardziej skomplikowana jest sytuacja osób, które z usług tej instytucji do tej pory nie korzystały. Konieczne jest wtedy przedstawienie dodatkowych dokumentów, ale i w tym przypadku procedury nie różnią się od tych w innych bankach. To stawia ofertę Citi Handlowy w dobrym świetle.

Zalety i wady

Zalety kredytu gotówkowego w Citi Handlowy:

 • możliwość wnioskowania online,
 • produkty zarówno dla stałych, jak i nowych klientów,
 • weryfikacja tożsamości za pomocą selfie i zdjęcia dowodu tożsamości, zwiększające bezpieczeństwo,
 • wiarygodność banku,
 • kilka rodzajów produktów kredytowych do wyboru,
 • pożyczki oparte na kartach kredytowych,
 • długi czas spłaty,
 • dość wysoka kwota kredytu.

Wady kredytu gotówkowego w Citi Handlowy:

 • brak kredytu gotówkowego na cele ekologiczne,
 • różne warunki kredytów dla nowych i stałych klientów.

Citi Handlowy – dane kontaktowe i informacje

Citi Handlowy udostępnia klientom kilka ścieżek kontaktu w razie problemów. Podstawową jest FAQ, czyli zbiór najczęściej zadawanych pytań i odpowiedzi, dostępnych na stronie. Oprócz tego możliwe jest także:

 • wysłanie wiadomości na czasie online, dostępnym w witrynie,
 • skierowanie pytania za pośrednictwem aplikacji Messenger,
 • skorzystanie z infolinii:

– dla osób zainteresowanych ofertą: 19009,

– dla klientów banku: +48 22 362 2484, +48 22 692 2484.

 • skorzystanie z adresu do korespondencji:

ul. Goleszowska 6, 01-249 Warszawa.

Komentarze (0)

Odpowiadasz na komentarz:

Komentarz zostanie opublikowany pod tą nazwą

Adres e-mail nie zostanie nigdzie opublikowany

Treści, które udostępniasz w serwisie są weryfikowane

Podobne artykuły
Sprawdź kredyt!