Citi Handlowy – opinie i recenzja

Siedziba banku

Adres:

Bank Handlowy w Warszawie S.A.

ul. Senatorska 16

00-923 Warszawa

Dane banku

KRS:0000001538
NIP:5260300291
REGON:000013037

Finanse to dziedzina, która nie od dzisiaj obecna jest w wielu sferach codziennego życia. Przez lata na mapie działających w tej sferze banków pojawiają się i znikają różne podmioty, inne łączą się w ramach fuzji, a jeszcze inne zmieniają nazwy i profil działalności. Nie brakuje takich, które w branży działają od pokoleń – i to bardzo wielu. Dobrym przykładem jest charakteryzujący się blisko 150-letnią tradycją bank Citi Handlowy. Przyjrzyjmy się bliżej jego ofercie, sprawdzając wszystkie szczegóły.

Citi Handlowy to jeden z tych banków, o którego istnieniu dowiedzieć można się bardzo łatwo i wielu ten etap ma już zapewne za sobą – nawet, jeżeli nigdy nie korzystali z jego usług. Jest to bowiem instytucja bardzo szeroko reklamowana zarówno w telewizji, jak i radiu i internecie. Przekłada się to nie tylko na wspomnianą rozpoznawalność, ale i przede wszystkim zainteresowanie klientów, którzy chętnie poszukują informacji na temat produktów bankowych, jakie posiada Citi Handlowy. W niniejszej recenzji rozkładamy na czynniki pierwsze informacje na temat tego banku.

Sprawdź najlepsze promocje bankowe

Citi Handlowy – historia i podstawowe informacje

To, że pełna nazwa określonego banku, pod którą widnieje on np. w Krajowym Rejestrze Sądowym, zazwyczaj jest nieznacznie dłuższa i nieco inna od tej, pod którą działa on komercyjnie – nie jest niczym nietypowym. Pełna nazwa musi w końcu precyzować choćby np. rodzaj spółki, pod którą funkcjonuje. W przypadku banku Citi Handlowy mamy do czynienia jednak z nieco inną zasadą – jego oficjalna, pełna nazwa jest zupełnie inna od tej, pod którą znają go klienci. Bank Handlowy w Warszawie, w skrócie BHW, to bank komercyjny koncentrujący się na zróżnicowanej, nieprofilowanej działalności bankowej. Tworzy go spółka akcyjna, jak wskazuje pełna nazwa, zarejestrowana w polskiej stolicy.

Citi Handlowy to bank o niezwykle bogatej i długiej historii – jego korzenie sięgają 1870 roku, czyli drugiej połowy XIX wieku. Z niemal 150-letnim okresem działalności jest to jeden z najstarszych banków działających nieprzerwanie na terenie Europy. Już kilkanaście miesięcy po założeniu był to bank o zasięgu międzymiastowym, a potem prędko – także międzynarodowym. Na początku XX wieku był największym bankiem prywatnym na obszarze dzisiejszej Polski, a z silną pozycją Bank Handlowy dotrwał i do nowożytnych czasów.

Jeszcze do 2001 roku funkcjonował on pod tradycyjną nazwą, kiedy to nastąpił prawdziwy przełom. Wówczas doszło do fuzji Banku Handlowego w Warszawie SA z Citibank Polska SA, w ramach której nastąpiła zmiana nazwy na Citibank Handlowy. Z czasem nazwa została skrócona do po prostu Citi Handlowy, pod którą bank ten funkcjonuje do dzisiaj. Jest to zatem wiekowa instytucja, ale z młodym imieniem. Jak duże doświadczenie w sektorze bankowym przekłada się na atrakcyjność oferty przedstawianego banku? Sprawdźmy to.

Citi Handlowy opinie

Chcąc bliżej przyjrzeć się ofercie danego banku lub zwyczajnie znaleźć informacje o produkcie, którego poszukujemy, zazwyczaj sięgamy po pomoc internetu. Jest to w końcu najwygodniejsze i najprostsze w użyciu narzędzie pozwalające na szybkie zapoznanie się także z bieżącą ofertą rynku bankowego bez potrzeby wychodzenia z domu. Nie jest jednak tajemnicą, że konkurencja w tej branży jest bardzo duża – a co za tym idzie, wybór najlepszej oferty może wcale nie być taki prosty. Niekiedy pomaga w tym zapoznanie się z recenzjami dotychczasowych klientów danej instytucji, w przypadku omawianego banku – wyszukując frazę „Citi Handlowy opinie„.

W ten sposób możemy się dowiedzieć, że klienci tego banku cenią jego ofertę m.in. za rozbudowaną i elastyczną ofertę dostępnych kart kredytowych. Citi Handlowy przewiduje zróżnicowaną gamę kart dostosowanych do różnych potrzeb, dopasowując się zarówno do osób z niewielkimi, jak i bardziej wymagającymi potrzebami finansowymi. Z drugiej strony, spotkać się też można z narzekaniami na formę kontaktu z infolinią i dostępność bankomatów. Ile ludzi – tyle opinii.

Z czego składa się oferta tego banku?

Jak wspomnieliśmy już wcześniej, Citi Handlowy to klasyczny przykład banku o profilu komercyjnym i uniwersalnym. Co za tym idzie, jego usługi mają bardzo zróżnicowany profil, co wpływa na pokaźny rozmiar oferty. W porównaniu do konkurencyjnych banków nie jest ona może ani największa, ani najbardziej różnorodna, ale z pewnością szerokie grono konsumentów znajdzie tutaj coś dla siebie. Produkty proponowane przez City Handlowy to między innymi:

 • Karty kredytowe.
 • Kredyty gotówkowe.
 • Produkty hipoteczne.
 • Pożyczki
 • Konta osobiste.
 • Inwestowanie.
 • Ubezpieczenia.
 • Konta walutowe.
 • Kredyty konsolidacyjne.
 • Programy lojalnościowe.
 • Limity odnawialne.
 • Produkty inwestycyjne.
 • Produkty maklerskie.
Citi Handlowy strona główna

Przegląd świadczonych usług

Nakreśliliśmy już pobieżnie ofertę banku Citi Handlowy, aby przedstawić konsumentom w dużym uproszczeniu podstawowe rodzaje produktów bankowych, na jakie mogą liczyć, zwracając się tutaj o uzyskanie pomocy finansowej. Jak wygląda to w szczegółowym ujęciu? Po wnikliwej lekturze strony internetowe Citi Handlowego przedstawiamy obszerne rozrysowanie wszystkich usług wraz z kategoriami, na jakie ta instytucja je uporządkowała. Zastrzeżenie – z czasem dostępność niektórych produktów może oczywiście ulec zmianie.

 1. Karty kredytowe.
  – Podstawowa (Citi Simplicity).
  – Dla kierowców (Citibank-BP Motokarta).
  – Dla podróżników (Premiermiles).
  – Rozrywkowa (Citibank World Mastercard).
  – VIP (Citibank World Elite Mastercard Ultime).
  – Możliwość porównania poszczególnych kart.
  – Przegląd ofert specjalnych.
 2. Konta osobiste.
  – Podstawowe (Citi Priority lub CitiKonto).
  – Oszczędnościowe (Citigold).
  – Specjalne (Citigold Private Client).
  – Konto walutowe.
  – Przegląd innych ofert specjalnych.
 3. Pożyczki.
  – Pożyczka gotówkowa (od 1000 do 150 000 złotych do 96 rat).
  – Pożyczka z karty (od 500 złotych do wysokości limitu karty).
  – Dodatkowa gotówka – pożyczka do istniejącego limitu na karcie kredytowej.
  – Plan spłaty ratalnej (dla dowolnych zakupów od 100 złotych).
  – Linia kredytowa.
  – Pożyczka konsolidacyjna (od 1000 do 150 000 złotych).
 4. Produkty hipoteczne.
  – Kredyt hipoteczny.
 5. Inwestowanie.
  – Doradztwo inwestycyjne (dla Citi Priority, Citigold i Citibank Private Client).
  – Usługi maklerskie.
  – Produkty inwestycyjne.
 6. Ubezpieczenia.
  – Inwestycyjne i oszczędnościowe.
  – Ochronne.
  – Podróżne
  – Do pożyczki gotówkowej.
  – Do karty kredytowej.
  – Kalkulator indywidualnych potrzeb ubezpieczeniowych.
 7. Citi Specials.
  – Różne programy lojalnościowe i produkty promocyjne.

Citi Handlowy – reprezentatywny przykład kredytu

Pora przedstawić reprezentatywny przykład jednego z najpopularniejszych produktów finansowych oferowanych przez bank Citi Handlowy, czyli pożyczkę gotówkową. Zawarte niżej parametry przedstawiamy w celu orientacyjnego naświetlenia wartości, na jakie warto się przygotować. Ich wysokość jest aktualna w momencie powstawania tego tekstu (25.03.2020).

 • Produkt bankowy: Kredyt Gotówkowy.
 • Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO): 11,06%.
 • Oprocentowanie stałe: 6,97%.
 • Całkowita kwota kredytu: 45 600 zł.
 • Prowizja: 2964 zł.
 • Odsetki: 11 003,91 zł.
 • Opłata miesięczna: 2160 zł.
 • Całkowity koszt kredytu: 16 127,91 zł.
 • Całkowita kwota do zapłaty: 61 727,91 zł.
 • Liczba rat: 71.
 • Wysokość raty: 857 zł i ostatnia 880,91 zł.

Jak pobrać wyciąg z konta Citi Handlowy?

Za pośrednictwem portalu do korzystania z bankowości online, posiadacz konta w Citi Handlowy może również szybko i wygodnie pobrać w razie potrzeby wyciąg z konta.

W pierwszym kroku należy z poziomu strony głównej skierować się do panelu logowania, w czego celu należy kliknąć przycisk „zaloguj” znajdujący się w czytelnym, prawym górnym rogu strony głównej.

wyciąg citi handlowy

Po wczytaniu się panelu logowania, pozostaje już tylko wpisać nazwę użytkownika, a następnie wprowadzić hasło i wybrać niebieski przycisk do zatwierdzenia.

wyciąg citi handlowy

Mając przed sobą panel klienta należy wybrać zakładkę „Usługi i Profil” opatrzoną symbolem koła zębatego, za której pomocą zostaniemy przekierowani wprost do interesującej nas sekcji.

wyciąg citi handlowy

W pierwszej kolumnie „Usługi” należy wybrać wskazany w pierwszym miejscu przycisk z napisem „wyciągi”. Teraz pozostaje już tylko wybrać „wyciągi z rachunków” i pobrać ten z interesującego nas okresu rozliczeniowego.

Citi Handlowy w liczbach

 • 1870 – w tym roku powstał Bank Handlowy, pierwowzór dla Citi Handlowego.
 • 1997 – od tego roku bank jest notowany na Giełdzie Papierów Wartościowych.
 • 75% – tyle procent akcji w Citi Handlowym posiada amerykański Citibank, N.A.
 • 109 – tyle oddziałów stacjonarnych posiada Citi Handlowy w całej Polsce.
 • 46 – w tylu polskich miastach Citi Handlowy posiada swoje oddziały.
 • 25 – tylu prezesów posiadał Citi Handlowy na przestrzeni 142 lat działalności.
 • 8 – tyle razy Citi Handlowy zmieniał swoją siedzibę od momentu powstania.
 • 4 – tyle razy z rzędu Citi Handlowy otrzymał statuetkę Złoty Bankier.
Citi Handlowy nagrody

Citi Handlowy – czym się wyróżnia?

Citi Handlowy to bez wątpienia jeden z tych banków, który pod wieloma względami może w ciekawy sposób wyróżniać się na tle konkurencji. Choć w dobie dynamicznie zmieniającego się rynku i różnych wyzwań stojących przed branżą finansową, jest to instytucja o ugruntowanej pozycji i mogąca się pochwalić różnymi nietuzinkowymi osiągnięciami.

 • Citi Handlowy to jeden z najdłużej działających banków komercyjnych w Europie – istnieje od 1870 roku, mając za sobą już 150 lat działalności.
 • Jest to także jeden z najdłużej działających banków w Polsce – powstał on jeszcze za czasów, gdy Warszawa leżała na terenie zaboru rosyjskiego.
 • W rankingu magazynku Forbes za 2019 rok Citi Handlowy został oceniony na pięć gwiazdek za całokształt oferty.
 • Dodatkowo, w rankingu Private Ranking Euromoney za 2019 rok Citi Handlowy został uznany za lidera usług bankowości prywatnej.
 • Cztery razy z rzędu, bo w 2015, 2016, 2017 i 2018 roku karta kredytowa oferowana przez bank Citi Handlowy została nagrodzona statuetką Złoty Bankier jako najlepszy tego rodzaju produkt bankowy na rynku.
 • W 2018 roku Citi Handlowy otrzymał nagrodę Best Digital Bank Award, tym samym uznano go za najlepszy bank cyfrowy w Polsce.

Citi Handlowy – nasza opinia

Bank Citi Handlowy to instytucja, o której trudno nie usłyszeć. Pomaga mu w tym nie tylko rozbudowana i wszechobecna kampania reklamowa, ale i niezwykle długa i bogata historia. Jako jeden z najstarszych banków w Polsce i całej Europie, łatwo można dostrzec w profilu usług Citi Handlowego zręczne odnajdywanie się w realiach branży i sprawne odczytywanie potrzeb klientów.

Citi Handlowy to bez wątpienia bank, którego całkiem bogata oferta produktów finansowych może okazać się niezwykle atrakcyjna dla bardzo szerokiego grona osób. Spersonalizowane usługi mogą tutaj znaleźć zarówno klienci prywatni, jak i mali i duzi przedsiębiorcy. Wnioskować można tutaj nie tylko o kredyty, ale i limity odnawialne, konta oszczędnościowe czy ubezpieczenia. Gama usług jest całkiem bogata, choć sposób, w jaki została ona przedstawiona, mógłby zostać dopracowany.

Niektóre podstrony portalu e-bankowości wyglądają nieco archaicznie i chaotycznie. Z drugiej strony, sposób przedstawienia dostępnej oferty jest wystarczająco przejrzysty i czytelny, by sprostać wymaganiom większości konsumentów oczekujących szybkiej i wygodnej obsługi. Citi Handlowy to bez wątpienia godny uwagi bank, który powinien zwrócić uwagę wielu klientów!

Dane kontaktowe dla klientów

Infolinia dla klientów indywidualnych:

 • (+48 22) 362 24 84 
 •  (+48 22) 692 24 84
 • 1 9009

Infolinia dla mikroprzedsiębiorstw (roczne obroty do 15 mln złotych):

 • 801 33 44 33 
 • (+48 22) 692 29 00
 • 1 9009

Infolinia dla przedsiębiorstw i korporacji (roczne obroty powyżej 15 mln złotych):

 • (+48 22) 692 9982

Informacje na temat spółki

Citi Handlowy

Bank Handlowy

w Warszawie SA

Rodzaj:
Bank komercyjny
Charakter działalności:
Bank uniwersalny
Utworzony:
1870
Numer REGON:
000013037
Numer KRS:
0000001538
Numer NIP:
5260300291
Adres siedziby:
ul. Senatorska 16, 00-923 Warszawa

 

Zastrzeżenie: Informacje o ofercie banku i jej elementach przedstawiają stan aktualny w momencie powstawania tekstu, tzn. 25 marca 2020 roku.

Komentarze (13)
Dodaj komentarz

Sortuj wg
 • M
  M
  Maria
  27.09.2021, 22:16

  Miła obsługa. Dziś udało mi się wypłacić oczekiwaną kwotę pieniędzy szybko i bez problemów.

 • N
  N
  Niedoszly klient
  23.07.2021, 15:52

  Kilka godzin poswiecone na zalozenie konta w telefonie z promocja, aplikacja i weryfikacja selfie. Bez powodzenia. Na infolinii nie mozna porozmawiac dopoki nie jest sie klientem banku. Na czacie kaza zadzwonic na infolinie. Na email nie odpowiadaja. Dam sobie spokoj

  • W
   W
   Władysław
   28.01.2022, 18:17

   To najlepszy bank na polskim rynku. Konsultanci są kompeteni. Wszytko działa perfekcyjnie.

Podobne artykuły