Citibank kredyt konsolidacyjny – opinie i szczegóły

Choć pod formalną nazwą Banku Handlowego kryje się Bank Handlowy i Citibank, w przestrzeni publicznej znany jest bliżej jako Citi Handlowy. Bank w swojej ofercie ma jedną propozycję kredytu konsolidacyjnego – dokładniej mówiąc – pożyczkę konsolidacyjną. W jej ramach pożyczysz do 150 tys. zł, które możesz rozłożyć na maksymalnie 120 rat. Oto szczegóły oferty.

Konsolidacja w Citi Handlowym – najważniejsze informacje

Citi Handlowy to jeden z największych banków w kraju, dlatego w jego ofercie nie mogło zabraknąć kredytu konsolidacyjnego. Jest to produkt, którego głównym założeniem jest przeniesienie wybranych przez klienta zobowiązań z różnych instytucji – do jednego banku. W ten sposób płaci on jedną, niższą ratę zamiast kilku.

Konsolidacja w szeregach Citibanku występuje jako, tzw. pożyczka konsolidacyjna z jedną lżejszą ratą. Oprócz obniżonego oprocentowania proponuje dodatkowe korzyści, jak szybką decyzję kredytową nawet w godzinę od złożenia wniosku. Bank ograniczył też wymagane formalności. Od teraz, aby ubiegać się o skonsolidowanie zadłużenia, wystarczy dokument potwierdzający dochody w formie elektronicznej.

Przeczytaj opinie na temat Citi Handlowego.

konsolidacja w citi handlowy
online.citibank.pl

O renomie Citi Handlowego świadczą liczne nagrody przyznane mu w kraju i za granicą. W 2021 r. (kolejny rok z rzędu) otrzymał on tytuł „SuperEtycznej Firmy”. Jest jedynym bankiem wśród zaledwie 9 laureatów nagrodzonych w tegorocznej edycji badania i jednym z dwóch banków, które mają prawo posługiwać się tym prestiżowym tytułem!

Pożyczka konsolidacyjna w Citibanku – poznaj szczegóły oferty

Tego typu produkt oferowany przez Citibank skierowany jest do osób, które posiadają przynajmniej dwa różne zobowiązania finansowe i chcą połączyć ich spłatę. Jak się okazuje, taki krok może okazać się skuteczny głównie dlatego, że pożyczka konsolidacyjna w tym przypadku umożliwia wysoką kwotę finansowania – od 1 tys. do 150 tys. Jej spłatę dostosujesz do swoich możliwości – maksymalnie do 120 miesięcy.

W każdej chwili możesz również dobrać dodatkowe środki na dowolny cel albo spłacić całą kwotę wcześniej. Cały proces jest mocno usprawniony i wszystkie formalności wykonasz bez wychodzenia z domu. Dodatkowo, jeśli posiadasz już jakikolwiek produkt kredytowy w Citi Handlowy, bank udzieli Ci pożyczki nawet bez dokumentu dochodowego. Do finansowania dołączone jest dobrowolne ubezpieczenie „Bezpieczne Raty”, którym zabezpieczysz spłatę swojej konsolidacji na wypadek śmierci lub czasowej niezdolności do pracy.

Jakie kredyty można skonsolidować w Citibanku?

Pożyczkę możesz wykorzystać na konsolidację różnego typu zobowiązań:

 • kredytów w innych bankach,
 • zadłużenia na karcie kredytowej,
 • zadłużenia na linii kredytowej.

Wysokość posiadanych na swoim koncie zobowiązań musisz poświadczyć umowami kredytowymi.

Konsolidacja może objąć wyłącznie te zobowiązania, których termin spłaty nie minął.

Kto może ubiegać się o kredyt konsolidacyjny Citibank?

Oferta skierowana jest zarówno do stałych, jak i nowych klientów, którzy chcą skonsolidować swoje nieprzeterminowane zobowiązania, zmienić okres ich spłaty – i jednocześnie płacić jedną, niższą miesięczną ratę.

Dobrą wiadomością jest to, że bank akceptuje różne źródła dochodu. Z konsolidacji mogą więc skorzystać etatowcy czy emeryci. Głównym wymogiem jest posiadanie stałego dochodu i odpowiednio wysokiej zdolności kredytowej.

Minimum formalności

Chcąc ubiegać się o pożyczkę konsolidacyjną w Citibanku, możesz liczyć na uproszczoną formę wnioskowania. Z niezbędnych dokumentów wystarczy Ci aktualny dowód osobisty oraz dokument potwierdzający dochody (również w formie elektronicznej). W tym względzie masz duże pole wyboru. Może to być:

 • zaświadczenie o dochodach LUB
 • PIT LUB
 • plik PDF z 3-miesięcznym wyciągiem z rachunku bankowego, na które wpływa wynagrodzenie.

W przypadku, gdy masz już produkt kredytowy w Citi Handlowym, możliwe jest udzielenie pożyczki bez dokumentów dochodowych.

Koszt kredytu konsolidacyjnego Citibank

Zastanawiasz, ile kosztuje kredyt konsolidacyjny w omawianej instytucji? Musisz przygotować się na naprawdę atrakcyjne warunki. W przypadku tej oferty RRSO wynosi 10,72 proc., a samo oprocentowanie jest zmienne, zależne od WIBOR® 3M – obecnie równe 6,47 proc.

Odsetki liczone są od malejącego kapitału pozostałego do spłaty. W zależności od obowiązującej oferty, Citi Handlowy może też naliczać prowizję oraz miesięczną opłatę operacyjną w wysokości 30 zł.

Przyjrzyjmy się kosztom konsolidacji w Citibanku na podstawie konkretnego przykładu reprezentatywnego. Jego kalkulacji dokonano na dzień 2.01.2021 r.

 • Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO): 10,72%,
 • Całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów): 47 000,00 zł,
 • Całkowita kwota do zapłaty: 63 051,27 zł,
 • Oprocentowanie zmienne: 6,49%,
 • Całkowity koszt pożyczki: 16 051,27 zł (w tym: prowizja: 3 327,60 zł, odsetki: 10 563,67 zł, opłata miesięczna: 2 160,00 zł), 71-miesięcznych równych rat w wysokości: 876,00 zł oraz ostatnia rata wyrównująca: 855,27 zł.

W obliczeniu kosztu kredytu, który Cię interesuje, może Ci pomóc kalkulator kredytu konsolidacyjnego.

Tabela opłat i prowizji

Zobaczmy jeszcze najważniejsze opłaty naliczane za zaciągnięcie pożyczki konsolidacyjnej w Citibanku.

Pożyczka konslidacyjna z lżejszą ratą
RRSO10,72%
Oprocentowanie zmienneod 6,47%
oparte na WIBOR 3 M®
Miesięczna opłata operacyjna30 zł
w zależności od obowiązującej oferty
Prowizjaustalana indywidualnie
Odsetkiliczone malejąco
Ubezpieczeniedobrowolne
Minimalna kwota 1 000 zł
Maksymalna kwota150 000 zł
Maksymalny okres kredytowania120 miesięcy
(10 lat)

Jaki jest czas oczekiwania na wypłatę środków z konsolidacji?

Cały proces przebiega bardzo sprawnie i samą decyzję kredytową możesz otrzymać już w ciągu 1 godziny od złożenia wniosku. Natomiast, jeśli chodzi o wypłatę środków to zgodnie z zapewnieniami instytucji, będzie to maksymalnie do 1 dnia po podpisaniu umowy. Stali klienci Citibanku mogą liczyć na skonsolidowanie zadłużenia nawet w ciągu kilku minut od akceptacji wniosku.

Jak otrzymać kredyt konsolidacyjny? Krok po kroku

Wniosek o konsolidację złożysz przez internet, wypełniając formularz kontaktowy i zamawiając rozmowę z doradcą. W tym celu wejdź na stronę internetową banku i w zakładce —> „Pożyczka konsolidacyjna”, kliknij przycisk —> „Aplikuj”.

W trakcie rozmowy telefonicznej ustalisz warunki pożyczki oraz uzupełnisz wniosek kredytowy. Poczekaj jeszcze tylko na decyzję kredytową i jeśli będzie ona pozytywna, pozostaje Ci zawarcie umowy kredytowej.

Jeśli jesteś już klientem banku, o konsolidację zawnioskujesz z poziomu serwisu Citibank Online.

Umowę możesz podpisać:

 • przez internet,
 • telefon albo
 • za pośrednictwem kuriera.

Zalety i wady oferty

Zalety:

 • atrakcyjne niskie oprocentowanie,
 • wysoka kwota finansowania do 150 tys. zł,
 • długi i elastyczny okres spłaty do 10 lat,
 • szybka decyzja kredytowa,
 • minimum formalności (wystarczy elektroniczny wyciąg z rachunku bankowego),
 • dobrowolne ubezpieczenie,
 • możliwość otrzymania dodatkowych środków na dowolny cel,
 • opcja wcześniejszej spłaty kredytu.

Wady:

 • oprocentowanie zmienne zależne od stawki WIBOR® 3M,
 • w zależności od obowiązującej oferty bank może naliczać dodatkową prowizję i opłatę administracyjną.

Śmiało można powiedzieć, że pożyczka konsolidacyjna w Citibanku zbiera wiele pozytywnych opinii – a to za sprawą korzystnego RRSO. A Ty, co sądzisz o ofercie? Podziel się z nami swoją opinią!

Jak podobała Ci się treść?
5 - ciekawa, 1 - nieciekawa
4.6/5 - (5 votes)
Komentarze (0)

Odpowiadasz na komentarz:

Komentarz zostanie opublikowany pod tą nazwą

Adres e-mail nie zostanie nigdzie opublikowany

Treści, które udostępniasz w serwisie są weryfikowane

Polecane artykuły

Zobacz wszystkie
Zobacz wszystkie