Credit Agricole konto oszczędnościowe – opinie i szczegóły oferty

Konto oszczędnościowe z dobrym oprocentowaniem to sposób na szybkie pomnożenie zgromadzonych środków. Jednak jak w gąszczu ofert, wybrać najlepszą propozycję? Dzisiaj przyjrzymy się ofercie Credit Agricole, który przez wielu nazywany jest zielonym bankiem.

Określenie zielonego banku nie wzięło się znikąd i wbrew pozorom, nie odnosi się do koloru loga, a jedynie do pierwszej grupy docelowej banku. Credit Agricole na początku swojej działalności funkcjonował jako spółdzielcza kasa rolników, którzy byli zainteresowani długoterminowymi i niedrogimi kredytami. Dzisiaj jest to bank uniwersalny, który obsługuje zarówno rolników, firmy, jak i klientów indywidualnych, proponując tym ostatnim możliwość założenia konta osobistego czy właśnie konta oszczędnościowego.

Rachunek Oszczędzam – przegląd kont oszczędnościowych w ofercie Credit Agricole

Podstawowym kontem oszczędnościowym, które znajdziesz w banku Credit Agricole jest Rachunek Oszczędzam w ofercie standardowej. Użytkownicy konta mają stały dostęp do zgromadzonych oszczędności i mogą wpłacać i wypłacać pieniądze, kiedy chcą i ile chcą bez utraty odsetek. W ramach konta osobistego można utworzyć jeden Rachunek Oszczędzam z kwartalną kapitalizacją odsetek i aż cztery rachunki z dzienną kapitalizacją odsetek. Wysokość oprocentowania promocyjnego wynosi 2,21%.

Credit Agricole przygotował również inną propozycję dla stałych klientów banku, a mianowicie Rachunek Oszczędzam – lojalni zyskują. Propozycja jest zbliżona do oferty standardowej (również z kwartalną kapitalizacją) z tą różnicą, że za regularną wpłatę na konto osobiste i rachunek oszczędnościowy naliczany jest tzw. bonus. Dodatek sprawia, że oprocentowanie jest wyższe i może wynosić nawet 3,21%.

Produkt oszczędnościowy z dziennym okresem kapitalizacji nosi nazwę Rachunek Oszczędzam – oferta „Codzienne Zyski”. Promocyjne oprocentowanie w tym wypadku wynosi 2,21%, a za regularną wpłatę nie są naliczane żadne bonusy.

Credit Agricole konto oszczędnościowe
https://www.credit-agricole.pl/klienci-indywidualni/oszczednosci/rachunek-oszczedzam

Czym jest promocja: Lojalni Zyskują?

Oferta skierowana jest do osób fizycznych, które zobowiążą się do regularnego przelewania środków na konto osobiste i Rachunek Oszczędzam z kwartalną kapitalizacją odsetek. Na podwyższone oprocentowanie może liczyć osoba, która posiada konto osobiste:

  • nie dłużej niż 3 miesiące, jeśli zapewni regularny wpływ (co miesiąc) na poziomie minimum 1 500 zł na konto i 100 zł na Rachunek Oszczędzam;
  • dłużej niż 3 miesiące, jeśli zapewni regularny wpływ na konto i Rachunek Oszczędzam w taki sposób, aby średniomiesięczne wpływy na oba rachunki za okres 3 miesięcy wyniosły minimum 1500 zł na konto i 100 zł na Rachunek Oszczędzam.

W zamian za to bank podwyższy oprocentowanie na Twoim Rachunku Oszczędzam w aż o 1 p.p. w skali roku. Z promocji możesz skorzystać jedynie do 31 grudnia 2022 roku.


Poznaj też ofertę o opinie na temat lokaty w Credit Agricole


Jak wpłacać środki na rachunek oszczędnościowy w Credit Agricole?

Konta oszczędnościowe różnią się między sobą wysokością oprocentowania, formą zakładania, częstotliwością kapitalizacji czy właśnie sposobem i wysokością wnoszonych wpłat. W Credit Agricole nie ma konieczności regularnego zasilania rachunku, dzięki czemu możesz odkładać dokładnie tyle, ile jesteś w stanie. Jeśli chcesz porównać oferty innych banków, sprawdź nasz najnowszy ranking kont oszczędnościowych. W zestawieniu znajdziesz listę produktów wraz z wysokością oprocentowania, okresem obowiązywania umowy czy zakresem kwot.

Jak otworzyć Rachunek Oszczędzam?

Jeśli zdecydowałeś, że chcesz skorzystać z oferty banku, możesz złożyć wniosek o otwarcie konta oszczędnościowego na cztery sposoby:

  • poprzez serwis CA24 eBank,
  • odwiedzając wybraną placówkę,
  • umawiając się z doradcą,
  • dzwoniąc pod numer 19 019.

Warunkiem niezbędnym do skorzystania z oferty jest posiadanie konta osobistego w Credit Agricole.

Opinie na temat konta oszczędnościowego w Credit Agricole

Bank Credit Agricole, aby ułatwić klientom decyzję związaną z wyborem konkretnego wariantu rachunku oszczędnościowego, umieścił na swojej stronie kalkulator oszczędności. Narzędzie pozwala obliczyć przybliżoną sumę zaoszczędzonych pieniędzy zarówno przy wpłacie jednorazowej, jak i przy regularnym oszczędzaniu. Dzięki temu dowiesz się, ile zarobisz na koncie oszczędnościowym z dzienną czy kwartalną kapitalizacją odsetek.

Takie ułatwienie w jakimś stopniu może przekonać niezdecydowanych. Warto jednak wspomnieć, że podobne narzędzia mają na swoich stronach inne banki, dzięki czemu w prosty sposób możesz obliczyć zyski na rachunku oszczędnościowym założonym w innej instytucji. Warto o tym pamiętać, tym bardziej że oprocentowanie – Rachunek Oszczędzam nie jest konkurencyjne i bez trudu najdziesz lepsze stawki w innych bankach. Kusić może niewielka liczba warunków do spełnienia, które na koniec dnia i tak zależą od rodzaju posiadanego konta osobistego.

Jak podobała Ci się treść?
5 - ciekawa, 1 - nieciekawa
3.7/5 - (4 votes)
Komentarze (0)

Odpowiadasz na komentarz:

Komentarz zostanie opublikowany pod tą nazwą

Adres e-mail nie zostanie nigdzie opublikowany

Treści, które udostępniasz w serwisie są weryfikowane

Polecane artykuły

Zobacz wszystkie
Zobacz wszystkie