Konto walutowe Credit Agricole – opinie i szczegóły

Konta walutowe cieszą się dużą popularnością. Umożliwiają szybką spłatę kredytów z pominięciem wysokiego spreadu, czy wygodne realizowanie zagranicznych płatności. Jednym z banków, który oferuje rachunek walutowy dla swoich klientów, jest Credit Agricole. Sprawdziliśmy, czy warto skorzystać z jego oferty.

Credit Agricole to francuski bank z ponad stuletnią historią, który zdobył miano największego banku detalicznego w Europie. Obecnie instytucja obsługuje ponad 52 mln klientów indywidualnych i jest obecna w 48 krajach świata. W Credit Agricole możesz założyć zarówno konto osobiste, jak i walutowe, ale też wziąć kredyt gotówkowy, otrzymać finansowanie na zakup mieszkania czy też skorzystać z oferty funduszy inwestycyjnych.

Rachunek walutowy w Credit Agricole – oferta

Konto walutowe Credit Agricole pozwala wygodnie korzystać ze zgromadzonych środków w trzech walutach obcych: EUR, USD i GBP. Rachunek przypisany jest do konta osobistego, dzięki czemu użytkownik otrzymuje jedną kartę płatniczą, tzw. kartę wielowalutową. Ta daje z kolei dostęp do ogromnej puli rabatów zebranych w ramach tzw. Klubu korzyści. Do programu przystąpiło blisko 10 tys. sklepów stacjonarnych i internetowych, w tym: Telepizza, Timetrend, AliExpress czy Martes Sport. Większość sklepów oferuje rabat w wysokości 10 proc. naliczany za każdą transakcję opłacaną kartą Credit Agricole.

Jak działa konto walutowe? Klienci korzystający z rachunku mogą płacić za zakupy zarówno w polskiej walucie, jak i obcej, w ramach zgromadzonych środków. Bank, po wykonanej transakcji, automatycznie obciąży właściwy rachunek.

Bank oferuje klientom indywidualnym możliwość zarządzania zgromadzonymi środkami za pomocą aplikacji mobilnej CA24 Mobile. Z wykorzystaniem telefonu możesz też swobodnie sprawdzić saldo, zlecić przelew czy nawet założyć lokatę w Credit Agricole. Bank umożliwił również wygodną wymianę walut po preferencyjnym kursie. Wystarczy, że zadzwonisz na infolinię i wymienisz środki od równowartości 200 EUR.

Kto może założyć konto walutowe w Credit Agricole?

Z oferty rachunku walutowego może skorzystać każdy, kto ukończył 18 lat i ma pełną zdolność do czynności prawnych. Warto jednak zaznaczyć, że otwarcie rachunku walutowego wiąże się z koniecznością posiadania konta osobistego. Credit Agricole proponuje swoim klientom:

 • Konto dla Ciebie – tradycyjny ROR,
 • Konto dla Ciebie GO! – skierowany do nastolatków,
 • Rachunek dla Ciebie MOVE – dla osób młodych,
 • Konto dla Ciebie VIP – dla wymagających klientów.

Konto walutowe Credit Agricole – opłaty

Posiadanie konta osobistego kosztuje 4 zł miesięcznie i taka opłata pobierana jest za każdy rachunek działający w jego ramach. Na wyjątkowe traktowanie mogą jednak liczyć klienci posiadający konto osobiste VIP, dla których prowadzenie rachunku walutowego jest zupełnie darmowe. Wszyscy użytkownicy nie płacą jednak za kartę wielowalutową oraz przelewy realizowane pomiędzy własnym kontem osobistym prowadzonym w PLN a kontem walutowym.

Jak wyglądają inne opłaty naliczane przez Credit Agricole za konto walutowe?

 • 0 zł za przelew zwykły na rachunek w banku lub w systemie ELIXIR, zrealizowany poprzez serwis CA24 eBank, Serwis mobilny CA24;
 • 0 zł za przelewy europejskie w systemie SEPA, realizowane poprzez serwis CA24 eBank i aplikację CA24 Mobile;
 • od 60 do 300 zł za przelew walutowy w systemie SWIFT (opłata wynosi 0,25% wartości transakcji);
 • 0d 0 do 7 zł za wypłatę gotówki z bankomatów (w EUR) znajdujących się za granicą na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego;
 • od 0 do 12 zł za wypłatę z bankomatów za granicą w pozostałych walutach lub w EUR poza Europejskim Obszarem Gospodarczym.

Wysokość pobieranych opłat zależy od rodzaju posiadanego konta osobistego. Użytkownicy rachunku VIP mogą w większości przypadków liczyć na całkowite zwolnienie z dodatkowych kosztów. Dla przykładu: wypłata gotówki z bankomatu znajdującego się na terenie Polski lub poza krajem, jest dla nich w pełni darmowa.

Jak założyć konto walutowe Credit Agricole?

Chcąc otworzyć rachunek walutowy w Credit Agricole, musisz posiadać konto osobiste. Następnie wystarczy, że złożysz wniosek o otwarcie rachunku walutowego na jeden z czterech sposobów:

 • samodzielnie w serwisie CA24 eBank,
 • odwiedzając wybraną placówkę,
 • umawiając się z doradcą,
 • dzwoniąc na infolinię pod numer 19 019.

Opinie o banku Credit Agricole – zalety i wady prowadzenia konta walutowego

Czy warto założyć rachunek walutowy w Credit Agricole? Jeśli jesteś stałym klientem banku i posiadasz tam swoje konto osobiste, założenie drugiego rachunku nie będzie trudne. Jedna karta płatnicza oraz możliwość podejrzenia wszystkich zgromadzonych środków w ramach wspólnej aplikacji, mocno upraszcza sprawę. Instytucja pobiera jednak spore opłaty związane z prowadzeniem konta walutowego, które w większości dotykają „zwykłych” klientów banku. Aby ułatwić Ci decyzję, przedstawiamy zalety oraz wady konta walutowego w Credit Agricole.

Rachunek walutowy Credit Agricole – zalety:

 • wygodny dostęp do kilku rachunków w ramach jednej aplikacji,
 • możliwość skorzystania z bankowego kantoru walutowego,
 • darmowe bankomaty w kraju.

Credit Agricole konto walutowe – wady:

 • możliwość prowadzenia konta tylko w trzech walutach: EUR, USD, GBP,
 • oferta skierowana jedynie do posiadaczy rachunków osobistych,
 • wysoka opłata za prowadzenie konta,
 • płatne przelewy wychodzące.

Na tle innych instytucji, oferta przedstawiona przez Credit Agricole wcale nie musi okazać się najkorzystniejsza. Zanim złożysz dyspozycję założenia konta walutowego, sprawdź propozycje innych banków. Możesz zrobić to samodzielnie lub skorzystać z naszego rankingu kont walutowych. W wygodny sposób możesz porównać ze sobą kilka rachunków walutowych.

Jak podobała Ci się treść?
5 - ciekawa, 1 - nieciekawa
4/5 - (3 votes)
Komentarze (0)

Odpowiadasz na komentarz:

Komentarz zostanie opublikowany pod tą nazwą

Adres e-mail nie zostanie nigdzie opublikowany

Treści, które udostępniasz w serwisie są weryfikowane

Polecane artykuły

Zobacz wszystkie
Zobacz wszystkie