Lokaty Credit Agricole – opinie i szczegóły oferty

Czasy pandemiczne, jakie zapanowały w 2020 roku, przyzwyczaiły polskich konsumentów do rekordowo niskich stóp procentowych. Z jednej strony oznaczało to relatywnie niedrogie kredyty, ale z drugiej – praktycznie nieopłacalne lokaty bankowe. Podwyżki stóp w 2022 roku diametralnie zmieniają tę sytuację – czy oznacza to jednak, że oszczędzanie pieniędzy na depozycie znowu jest korzystne? Sprawdzamy, jakie lokaty oferuje Credit Agricole.

Lokata Credit Agricole

Oprocentowanie lokat to kwestia, która budzi wyjątkowo duże zainteresowanie. Dynamiczne zmiany w wysokości stóp procentowych długo nie przekładały się na adekwatne wzrosty oprocentowania depozytów, jednak sytuacja w połowie 2022 roku powoli zaczęła ulegać zmianie.

W ramach tego trendu, Credit Agricole Bank Polska stara się pokazać swoim klientom, że lokaty wracają do łask. Oferowany tutaj pakiet lokat dostosowany został do różnych potrzeb klientów, z dwoma flagowymi produktami na szczycie – lokatą dla nowych klientów oraz lokatami terminowymi. Te starają się zwrócić uwagę wyjątkowo atrakcyjnym oprocentowaniem lub opcją oszczędzania długoterminowego.

Oferta lokat w Credit Agricole jest dość szeroka – różne jest oprocentowanie depozytów dostępnych w tym banku oraz okres ich obowiązywania. Wspólnym punktem pozostaje jednak konto osobiste, które posiadać musi każdy zainteresowany lokatą. W ten sposób, wszystkie z pakietów oszczędnościowych to rozwiązanie tylko dla klientów banku Credit Agricole. Ułatwieniem może być bez wątpienia fakt, że lokatę możesz założyć nie tylko w placówce banku, ale i zdalnie – korzystając z portalu bankowości elektronicznej CA24 lub włączając aplikację mobilną. Pora sprawdzić, czym charakteryzują się poszczególne instrumenty do oszczędzania dostępne w prezentowanym banku.

Lokata mobilna dla nowych klientów

Lokata mobilna to najważniejsze i najchętniej promowane rozwiązanie w portfolio lokat banku Credit Agricole. Nic dziwnego, gdyż tabela oprocentowania wskazuje na najwyższe dostępne tu oprocentowanie spośród wszystkich innych instrumentów oszczędnościowych. O czym powinni wiedzieć klienci zainteresowani skorzystaniem z tej taryfy?

  • W lipcu 2022 roku oferowano na tej lokacie 7% stałego oprocentowania. Składa się na to 3% podstawowego oprocentowania, które powiększone zostało przez 4% dodatkowego oprocentowania.
  • Lokata zakładana jest wyłącznie na okres 12-miesięczny.
  • Rozwiązanie dla nowych klientów posiadających już np. konto osobiste – lokatę otworzyć można maksymalnie do 14 dni od dnia założenia konta w Credit Agricole.
  • Klient posiada elastyczny zakres kwot, jakimi może zasilić lokatę. Minimalnie musi to być 1000 złotych, z kolei maksymalnie nawet 75 000 złotych.
  • Po zakończeniu czasu obowiązywania lokaty, klient może ją przedłużyć na nowych warunkach, które obowiązywać będą za 12 miesięcy w ofercie Credit Agricole.
  • Warto pamiętać, że to oferta specjalna, która najszybciej spośród innych lokata może ulec zmianie.

A może lokata na nowe środki?

Lokata na nowe środki to rodzaj depozytu, który zakłada się z myślą o długoterminowej perspektywie. Jakim pakietem korzyści Credit Agricole chce zachęcić potencjalnych klientów do skorzystania akurat z tego rozwiązania?

  • Oprocentowanie uzależnione jest od czasu obowiązywania lokaty. 180 dni daje 4% oprocentowania, 270 dni 5%, z kolei 1 rok oraz 2 lub 3 lata to w lipcu 2022 nawet 6% oprocentowania na lokacie.
  • Oprocentowanie lokaty zawsze jest stałe.
  • Klient może wybrać okres trwania lokaty, który wynosi od 180 dni do maksymalnie 3 lat.
  • Zakładający lokatę decyduje o wysokości wpłacanych środków – muszą one wynosić jednak nie mniej niż 1000 złotych.
  • Po zakończeniu obowiązywania lokaty terminowej, klient ma prawo złożyć wniosek o jej przedłużenie (na warunkach, jakie będą wtedy obowiązywać).
  • Oferta dla osób fizycznych, z której skorzystać możemy zarówno w placówce banku, jak i używając aplikacji mobilnej CA24.
rodzaje lokat terminowych w credit agricole
credit-agricole.pl/klienci-indywidualni/oszczednosci/lokaty-terminowe

Lokaty terminowe

Credit Agricole przewidziało dla swoich klientów cały zestaw produktów z tego grona pod nazwą „bankowe lokaty terminowe”. Czym wyróżniają się te produkty i jakie korzyści mogą one przynieść osobom szukającym sposobu na oszczędzanie?

  • Oprocentowanie lokaty jest stałe.
  • Czas trwania lokaty wynosi już od 1 miesiąca do nawet 3 lat.
  • Klient może posiadać dowolną liczbę lokat, bez określenia maksymalnego limitu.
  • Elastyczna wysokość pierwszej wpłaty, która nie może wynosić mniej niż 1000 złotych.
  • Możliwość skorzystania z automatycznego odnowienia lokaty.
  • Klient może zawnioskować o taką lokatę nie tylko w placówce bankowej i aplikacji mobilnej, ale i w portalu bankowości internetowej oraz na infolinii.

Lokaty terminowe w walutach obcych

Pakiet lokat terminowych w banku Credit Agricole to nie tylko oferta w złotówkach. Zainteresowani mogą skorzystać także z rozwiązania przewidującego wykorzystanie walut obcych, które przynieść mogą obiecujące zyski w krótszym czasie. Czym wyróżnia się ten typ produktów?

  • Zainteresowani otrzymują gwarantowane stałe oprocentowanie.
  • Lokata walutowa dostępna jest w trzech największych światowych walutach zagranicznych: euro, dolarach amerykańskich lub funtach brytyjskich.
  • Klient sam decyduje, ile pieniędzy chce wpłacić na taką lokatę, z minimalnym limitem wynoszącym 100 jednostek danej waluty (EUR, USD lub GBP).
  • Czas trwania lokaty wynosi tradycyjnie od 1 miesiąca, przez 2 lata do maksymalnie 3 lat.
  • Już w momencie zakładania lokaty klient wie dokładnie, ile zyska.
  • Poza lokatą walutową, klient może posiadać dowolną liczbę innych lokat w banku Credit Agricole.
  • Klient posiada możliwość automatycznego odnowienia lokaty po zakończonym terminie obowiązywania obecnej.
  • Lokatę możesz założyć zarówno stacjonarnie, jak i podczas rozmowy z konsultantem, mobilnie lub przez internet.

Credit Agricole – lokata bez konta

Lokata bez konta to produkt, którego niestety próżno szukać w portfolio lokat oszczędnościowych Credit Agricole. Firma ta kieruje oferty lokat tylko dla swoich klientów, zachęcając jednak do założenia konta osobistego uproszczonym do minimum zestawem procedur.

Konto osobiste założyć można bez konieczności wychodzenia z domu, już na starcie otrzymując pakiet korzyści. Lokata z najwyższym jak dotąd oprocentowaniem, w lipcu wynoszącym 7%, to rozwiązanie skierowane właśnie dla nowych klientów. Skorzystać można z niej w czasie do 14 dni od założenia rachunku, w przyszłości otrzymując możliwość przedłużenia jej na nowych warunkach.

Jeżeli nie lokata, to co innego? Alternatywy Credit Agricole

Oferta lokat w Credit Agricole staje się coraz atrakcyjniejsza i powoli może przekonywać do siebie kolejnych klientów. To jednak nie wszystko, co Credit Agricole ma do zaproponowania dla tych, którzy chcą zabezpieczyć swoje oszczędności. Bank ten przewidział jeszcze alternatywny pakiet usług, który tworzą dwa elementy. Jeżeli nie lokaty, to może właśnie w tym segmencie produktowym uda znaleźć się coś dla siebie?

Rachunki oszczędnościowe.

W tej kategorii Credit Agricole Bank Polska proponuje swoim klientom flagowy produkt w trzech odmianach – „Rachunek Oszczędzam”. Niezależnie od taryfy, czeka na klientów pakiet stałych korzyści.

  • Środki można wypłacać z rachunku bez ryzyka utraty odsetek.
  • Rachunek można zasilać dowolnymi kwotami w dowolnym czasie.
  • Rachunek gwarantuje stałą perspektywę oszczędzania.
  • Klient otrzymuje stały dostęp do swoich oszczędności.

Podstawowy „Rachunek Oszczędzam” przewiduje kapitalizację kwartalną i możliwość posiadania do 1 rachunku w ramach konta. W lipcu 2022 promocyjne oprocentowanie wyniosło 5,03%. Zainteresowani ofertą specjalną mają do dyspozycji z kolei dwa rozwiązania: „lojalni zyskują” i ofertę „codzienne zyski”. Ta pierwsza daje wyższe oprocentowanie i bonus za regularne wpływy na rachunek, w czasie gdy druga umożliwia codzienną kapitalizację i więcej rachunków bankowych w ramach konta.

Inne sposoby oszczędzania.

Lokaty i rachunki oszczędnościowe to wciąż nie wszystko, co Credit Agricole ma do zaoferowania osobom szukającym sposobów na oszczędzanie. Dla tego grona należą jeszcze dwa alternatywne rozwiązania.

  • CAsaver – chcesz oszczędzać podczas robienia codziennych zakupów? Zasada działania CAsaver jest oparta na przelewaniu reszty z dokonywanych transakcji do wirtualnej skarbonki. Korzystający z tego programu autooszczędzania, posiadają stały dostęp do środków zgromadzonych na Rachunku Oszczędzam.
  • Pakiet Zyskowny Duet – pakiet skierowany do osób zainteresowanych lokowaniem środków w funduszach inwestycyjnych. Oznacza to połączenie wysokooprocentowanej 3-miesięcznej lokaty z zakupieniem jednostek konkretnego funduszu. To rozwiązanie obarczone podwyższonym ryzykiem, ale niekiedy niosące ze sobą atrakcyjne stopy zwrotu z inwestycji.
Jak podobała Ci się treść?
5 - ciekawa, 1 - nieciekawa
5/5 - (1 vote)
Komentarze (0)

Odpowiadasz na komentarz:

Komentarz zostanie opublikowany pod tą nazwą

Adres e-mail nie będzie widoczny publicznie

Treści, które udostępniasz w serwisie są weryfikowane

Polecane artykuły

Zobacz wszystkie
Zobacz wszystkie