Credit Agricole sesje przychodzące i wychodzące

Credit Agricole

Od czego zależą godziny księgowania w Credit Agricole?

Godziny księgowania w Polsce związane są z zasadami panującymi w systemie ELIXIR. System ELIXIR powstał w 1994 roku i pozwala na realizowanie przelewów bezgotówkowych w polskiej walucie. Głównym celem, jaki został postawiony przed tym systemem, było maksymalne skrócenie czasu oczekiwania na wysłany przelew. Z całą pewnością można stwierdzić, że to zadanie zostało spełnione. Dzięki przelewom ELIXIR czas oczekiwania na gotówkę został skrócony do minimum – jeśli wysyłamy go w dniu roboczym, gotówka na koncie pojawi się najpóźniej po kilku godzinach. Inaczej kwestia księgowania wygląda w weekendy – wówczas przelewy są wysyłane w następnym dniu roboczym. Istnieje jednak usługa ELIXIR Express, dzięki której można wysyłać przelewy natychmiastowe również w weekendy i święta. Funkcjonuje ona przez 24 godziny na dobę, a pieniądze na koncie odbiorcy pojawiają się wtedy pięć minut po sfinalizowaniu transakcji.

Credit Agricole sesje

Credit Agricole sesje wychodzące

Przelew zostanie wysłany z banku o godzinie:

8:00 12:00  14:30

Credit Agricole sesje przychodzące

Przelew zostanie zaksięgowany na rachunku banku o godzinie:

11:00 15:00 17:00

Credit Agricole – krótka historia

Credit Agricole to francuska sieć instytucji bankowych, która w 1990 roku stała się międzynarodową grupą bankową. W początkowej fazie rozwoju była to spółdzielcza kasa rolników – z tego powodu jest on często nazywany Zielonym Bankiem. Funkcję prezesa Banku pełni w chwili obecnej Jean-Marie Sander. Na grupę bankową Credit Agricole składają się spółdzielcze kasy regionalne, bank Credit Lyonnais oraz bank inwestycyjny Calyon. Jest to prężnie rozwijająca się marka także w Polsce.

Kiedy dojdzie przelew w Credit Agricole?

Godziny przelewów w Credit Agricole zawarte są w tabeli powyżej. Warto jednak wiedzieć o tym, że dokładne godziny księgowania transakcji zależą również od godzin sesji wychodzących w banku nadawcy. Zapraszamy do skorzystania z kalkulatora – dzięki niemu można w szybki sposób sprawdzić, kiedy dotrze do nas przelew w Credit Agricole.

Autor wpisu: Stanisław

08.07.2018|Banki|
Dodaj komentarz

2 komentarze

Sortuj: od najstarszych | od najnowszych

  1. Monika 14 stycznia 2020 at 16:52 - Odpowiedz

    Sesje przychodzące są w godzinach 11:00 15:00 i 17:00

    • Paulina 15 stycznia 2020 at 08:34 - Odpowiedz

      Dziękujemy za cenną uwagę. Informacje zostały poprawione :)