Credstep faktoring – opinie klientów i recenzja

Nasza ocena
4.0
Ocena użytkowników
4.7
Zobacz opinie użytkowników

Siedziba firmy

Adres:

Credstep Poland Sp. z o.o.

Świętojańska str. 23/10

81-372 Gdynia

Dane kontaktowe

Dane firmy

KRS:
0000708198
NIP:
PL6793160930
REGON:
368932490
Okres spłaty7 - 90 dni
Czas wypłaty24 godziny
PromocjeTak
Cichy faktoringNie
Limit finansowania3 mln zł
Wiek firmy6 miesięcy
Maks. pierwsza pożyczka1 - 300 000 zł
Wartość faktury100 %
Opłaty i prowizje 1,33%

Rynek firmowych finansów cieszy się w ostatnich latach bardzo dużą popularnością. Przedsiębiorcy mogą wybierać nie tylko między klasycznymi kredytami, ale i bardziej kompleksowym finansowaniem bieżącej działalności, jak choćby faktoring. Jedną z ciekawszych propozycji z tego grona jest faktoring od gdyńskiego Credstep, oferujący konkurencyjne metody zachowania wzorowej płynności finansowej w firmie.

Wbrew pozorom, usługi finansowania działalności firmy bynajmniej nie kończą się na dedykowanych kredytach i pożyczkach. Koncentrując się na kwestii płynności finansowej, na ciekawą alternatywę wyrosła usługa finansowania faktur. Pamiętając o tym, jak ważne jest terminowe regulowanie zobowiązań, a także i terminowe otrzymywanie wpływów z faktur, polska firma Credstep oferuje kompleksowe usługi. Przyglądamy się dzisiaj jej ofercie i sprawdzamy, co ma do zaproponowania przedsiębiorcom.

Credstep faktoring – podstawowe informacje

Credstep to marka polskiej spółki Credstep Poland Sp. z o.o. z Gdyni. Należy ona do szwedzkiej grupy kapitałowej Savelend Credit Group AB, która mając świadomość na temat potencjału polskiego rynku, wkroczyła na niego na przełomie 2017 i 2018 roku. Od tego czasu koncentruje się ona na świadczeniu kompleksowych usług faktoringowych, oferując polskim przedsiębiorcom możliwość szybkiego przesłania faktury do wyceny online i złożenia wniosku o wsparcie bez konieczności wychodzenia z domu. Jak przeczytać możemy w zakładce „kim jesteśmy”, Credstep koncentruje się na przedsiębiorcach działających na umowach typu B2B.

Sprawdź podobne firmy:

Opinie o Credstep

Usługi faktoringowe w ostatnich latach na dobre zagościły w internecie, doskonale odnajdując się w przestrzeni scyfryzowanego świata. Nic dziwnego, że to właśnie w internecie wzbudzają one namacalne zainteresowanie, co wyraża duża popularność poszukiwania informacji na temat danej oferty. Znaczenie tutaj mają nie tylko informacje na temat jej działalności, ale i choćby odczucia dotychczasowych klientów na temat tego, jakiej jakości usługę otrzymali.

Sprawdzając opinie na temat Credstep, spotkać się można z wyjątkowo pozytywnymi doświadczeniami. Klienci chwalą tę firmę za stosunkowo prosty i szybki proces składania wniosku o finansowanie, a także niewielką liczbę wymaganych informacji do przesłania do przesłania. Nie bez znaczenia dla wielu przedsiębiorców będzie zapewne fakt, że po złożeniu wniosku, na otrzymanie środków wprost na konto bankowe firmy można liczyć jeszcze tego samego dnia, do kilku godzin od dopełnienia formalności.

Credstep

Faktoring Credstep – na czym polegają te usługi?

Usługi, w jakich specjalizuje się Credstep, to klasyczny przykład faktoringu dla firm. To dobre rozwiązanie szczególnie dla przedsiębiorstw branż, w których często korzysta się z usług partnerów dostarczających niezbędne usługi lub zwyczajnie należy się do złożonego łańcucha dostaw, gdzie płynność finansowa naszego biznesu bezpośrednio zależy od innych poddostawców.

Faktoring to wygodne rozwiązanie gwarantujące szybką wypłatę środków na konto firmy, które pozwolą załatać ewentualne dziury w firmowych finansach wynikające np. z nieterminowo regulujących zobowiązania kontrahentów. Taka forma finansowania może też to nam pozwolić uniknąć widma popadnięcia w zaległości finansowe, bez zwłoki pokrywając zobowiązania wobec naszych partnerów biznesowych.

W zależności od oczekiwań, faktoring może przyjąć różne formy – o całej procedurze nasz partner biznesowy może wiedzieć i być stroną transakcji, a wszystko to może odbywać się też bez jego wiedzy. Faktoring to dobry sposób na umocnienie wiarygodności naszego biznesu – kształtujemy swoją markę jako godną zaufania i dopełniającą zobowiązań, niezależnie od tego, czy sprzyjają temu okoliczności.

Jak skorzystać z usług opisywanej firmy faktoringowej?

Proces korzystania z funkcjonalności oferowanych przez Credstep jest wyjątkowo prosty, pozbawiony rozwlekłych formalności, dostępny w pełni online i oparty jest na niżej scharakteryzowanym schemacie.

 1. Wejdź na stronę internetową credstep.pl, a następnie poświęcając uwagę formularzowi znajdującemu się w sercu strony głównej podaj kluczowe parametry faktury do sfinansowania. Należy podać wartość brutto faktury, termin płatności zgodnie z fakturą, a następnie wskazać rodzaj jawności cesji oraz to, czy oczekujemy faktoringu z regresem czy bez niego.
 2. Po wybraniu pomarańczowego przycisku „kontynuuj wycenę” przekazujemy nasz wniosek do weryfikacji, która – jak deklaruje firma – zostanie dokonana najszybciej jak to możliwe.
 3. Otrzymujemy odpowiedź od Credstep, w którym firma przedstawia nam propozycję oferty. Warto tutaj dodać, że im bardziej rzetelnie poinformujemy o kontrahencie oraz fakturze, tym większe szanse na atrakcyjną ofertę finansowania.
 4. Jeżeli klient przystaje na warunki zaoferowane przez Credstep, pozostaje już tylko zawarcie umowy online między faktorem a przedsiębiorcą. Nie są potrzebne formalności! Podpis elektroniczny potwierdzany jest przy pomocy bezpiecznej usługi Autenti.
 5. Po zawarciu umowy Credstep zleca przelew ze wsparciem finansowym na nasz firmowy rachunek.
 6. Gotowe!

Jakie bazy weryfikuje Credstep?

Warto pamiętać, że wnioskując o otrzymanie wsparcia finansowego w formie limitu faktoringowego, niezbędnym etapem jest dokonanie weryfikacji sytuacji finansowej i zdolności kredytowej przedsiębiorstwa. Do czynienia mamy w końcu z formą pożyczki, która wiąże się z naturalnym ryzykiem.

W zakładce na stronie głównej, w której Credstep przedstawia informacje na swój temat, sprawdzić możemy pełną listę rejestrów oceniających zdolność, w których dane o naszej firmie zostaną poddane weryfikacji.

 • BIK – Biuro Informacji Kredytowej.
 • BIG InfoMonitor.
 • KBIG – Krajowe Biuro Informacji Kredytowej.
 • KRD – Krajowy Rejestr Długów.
 • CRIF.

Credstep faktoring – limit faktoringowy

Aby zapoznać się z dostępnymi parametrami faktoringu możliwego do uzyskania za pośrednictwem firmy Credstep, wystarczy spojrzeć na wspomniany już wcześniej kalkulator dobrania parametrów. Możemy tam sprawdzić, jakie faktury są pożądane do finansowania przez opisywanego faktora.

W przypadku minimalnej kwoty na fakturze, może ona wynieść nie mniej niż 1500 złotych brutto. Jeżeli z kolei mowa o maksymalnej dostępnej wartości, to nie może ona przekroczyć pułapu 150 tysięcy złotych brutto.

Warto pamiętać, że Credstep umożliwia też uzyskanie finansowania w walucie euro, a także w koronach szwedzkich!

Czy Credstep oferuje faktoring cichy i odwrotny?

Credstep to firma oferująca wyjątkowo elastyczne parametry limitu faktoringowego, a także różnicowane formy realizowania tych usług. Jak wiadomo, faktoring może przyjąć w końcu różne postaci. Sprawdźmy, które z nich dostępne są za pośrednictwem Credstep.

 • Faktoring cichy.
  Za pomocą Credstep skorzystać możemy z usług tzw. cichego faktoringu, który umożliwia opłacenie faktury w ramach dyskrecji jedynie przy wiedzy przedsiębiorcy i faktora. Kontrahent terminowo otrzymuje środki, zyskując do nas zaufanie, a środki trafiają błyskawicznie na konto.
 • Faktoring odwrotny.
  Credstep umożliwia też skorzystanie z alternatywnej odmiany faktoringu w postaci tzw. faktoringu bez zobowiązań. W ten sposób przedsiębiorca może otrzymać środki w ciągu 1 dnia roboczego, a kontrahent zostaje zawiadomiony o zmianie wierzyciela. Od tego momentu, przedsiębiorca nie ponosi już odpowiedzialności za spłatę zobowiązań przez kontrahenta – to Credstep staje się stroną w transakcji.

Faktoring w Credstep – przykładowe parametry limitu i opłaty

Aby sprawdzić, ile to kosztuje i jak wyglądają opłaty za korzystanie z usług Credstep, wystarczy zapoznać się z plikiem „tabela opłat i prowizji” dostępnym na stronie głównej faktora.

 • Opłata za przyśpieszony przelew wypłaty środków za nabytą wierzytelność – 5 zł.
 • Opłata za jednokrotną realizację usługi „Sprawdź swojego kontrahenta” – 70 zł.
 • Opłata za przygotowanie pisemnego porozumienia restrukturyzacyjnego – 200-1000 zł.
 • Opłata za pojedynczy monit – 60 zł.

Credstep faktoring – czym się wyróżnia?

Credstep to nowoczesna firma faktoringowa, która dzięki podleganiu dużej i międzynarodowej grupie kapitałowej bez wątpienia wie, jak wyróżnić się na tle wyjątkowo licznej i groźnej konkurencji. Sprawdźmy, pod względem jakich aspektów Credstep szczególnie przykuwa uwagę.

 • Credstep realizuje przelewy w ramach usługi Dotpay.
 • Korzystając z usług Credstep, klient ma do dyspozycji uzyskanie wsparcia finansowego na faktury nie tylko w polskich złotówkach, ale i euro oraz koronach szwedzkich.
 • Credstep należy do takich organizacji, jak Polski Związek Zarządzania Wierzytelnościami, Izba Gospodarki Elektronicznej czy Skandynawsko-Polska Izba Gospodarcza.
 • Credstep oferuje też usługi windykacyjne w ramach stowarzyszonego partnera, które dostępne są na preferencyjnych warunkach za pomocą kodu rabatowego dostępnego na stronie głównej faktora.
Credstep

Credstep – nasza opinia

Przedstawiona dziś firma faktoringowa to skonstruowała jedną z ciekawszych ofert, przedstawiając konkurencyjne i godne uwagi warunki finansowania bieżącej działalności przedsiębiorstwa. Docenić warto nie tylko stosunkowo prostą i czytelną stronę internetową, która pozwala szybko pozyskać wszystkie istotne informacje na temat świadczonych usług, ale i elastyczne warunki.

Credstep przewiduje nie tylko możliwość skorzystania z różnych form faktoringu, ale i umożliwia uzyskanie finansowania w różnych walutach. Biorąc pod uwagę globalne realia dzisiejszych biznesów, możliwość pozyskania środków nie tylko w złotówkach, ale i koronach szwedzkich lub euro to istotne udogodnienie, które wbrew pozorom wcale nie jest czymś oczywistym u konkurencji – przeciwnie!

Dodając, że usługi Credstep są rozrysowane w sposób transparentny i szybki do pozyskania, a przy tym koszty nie należą do wygórowanych, kształtuje nam się jedna z ciekawszych ofert finansowania bieżącej działalności firmy. Credstep ma pełnię szans do zdobycia pozycji jednego z liderów branży – zwłaszcza, że aby skorzystać z jego usług można być gdziekolwiek się chce!

Dane kontaktowe dla klientów

Telefon:

 • +48 500 300 336

Mail:

 • info@credstep.pl

Informacje na temat spółki

Credstep

 Credstep Poland Sp. z o.o.

Rodzaj:
Firma faktoringowa
Numer REGON:
368932490
Numer NIP:
6793160930
Numer KRS:
0000708198
Data rejestracji KRS:
 7 grudnia 2017
Godziny pracy:

Poniedziałek-piątek; 9:00-16:00

Adres firmy

ul. Świętojańska 23 / 10, 81-372 Gdynia

 

Zastrzeżenie: Informacje o ofercie tej firmy faktoringowej oraz jej elementach przedstawiają stan aktualny w momencie powstawania tekstu, tzn. 3 września 2020 roku.

Opinie o Credstep Poland Sp. z o.o. (1)
Dodaj komentarz

Sortuj wg
 • W
  W
  Wojtek
  16.03.2021, 11:17

  Dobry kontakt z firmą, szybkie procesowanie zgłoszenia. Mogę polecić.

Podobne artykuły
NOWOŚĆ
pobierz-pwa

Pobierz aplikacje

czerwona-skarbonka.pl

x