Czy LendOn wysyła umowę do domu?

Czy LendOn wysyła umowę do domu?

LendOn to jedna z najpopularniejszych firm pożyczkowych na polskim rynku. Dzięki silnej pozycji rynkowej pożyczkodawca ten nie może narzekać na zainteresowanie konsumentów. Wielu z nich jednak, przed podjęciem decyzji szuka odpowiedzi na najbardziej nurtujące ich pytania. Jedno z nich brzmi  – czy LendOn wysyła umowę do domu?

Coraz liczniejsza reprezentacja wszelkiego rodzaju firm na rynku pożyczkowym daje dzisiaj konsumentom większe pole do wyboru niż kiedykolwiek wcześniej. W zależności od, niekiedy skrajnie odmiennych, preferencji, coraz częściej można znaleźć dopasowaną ofertę pożyczkową. W dobie internetu i pobieżnego skanowania informacji, pożyczkodawcy starają się konstruować coraz jaśniejsze oferty.

Dzięki rozpowszechnieniu swoistego schematu budowania stron internetowych pożyczkodawców, trudno już dziś szukać firm pożyczkowych, które nie informują w regulaminie np. o wymaganiach, 0 możliwości wydłużenia terminu spłaty czy kosztach pożyczki w konkretnej konfiguracji. Z tego założenia bez wątpienia wychodzi LendOn, którego należy docenić za wyjątkowo przejrzysty projekt strony internetowej.

W codziennym zabieganiu i pośpiechu, jaki niekiedy towarzyszy poszukiwaniu optymalnej dla siebie oferty pożyczkowej, klienci nie mają jednak czasu na wnikliwe studiowanie strony internetowej. Znalezienie potrzebnych informacji zajmuje często zbyt wiele cennego czasu. Do wyszukiwarek internetowe codziennie wpisujemy dziesiątki pytań dotyczących ofert różnych firm pożyczkowych. Przeważają oczywiście te dotyczące największych rynkowych graczy, wśród których od dawna znajduje się LendOn.

Pożyczki internetowe coraz popularniejsze

Wraz z rozwojem rynku pożyczkowego, dostrzec można też swego rodzaju analogię. Domeną dzisiejszych czasów jest bowiem rozwój usług internetowych. Ludzie zamawiają przez telefon taksówki. Kupują odzież. Robią zakupy. Zamawiają jedzenie. Sprawdzają rozkład jazdy autobusu, a także – pożyczają pieniądze. Cyfryzacja to zatem istotny czynnik coraz silniejszej pozycji firm pożyczkowych. Ludzie chętnie zaciągają zobowiązania, które mogą uzyskać w sposób szybki, wygodny i pozbawiony zbędnych formalności.

I choć, jak wspomniano wyżej, w odpowiedzi na te oczekiwania firmy pożyczkowe dążą do jak najbardziej konkretnego formułowania informacji na swoich stronach internetowych, to wiedza wielu klientów pozostaje nienasycona. Poniżej przedstawiamy odpowiedź na kwestię, która nurtuje wielu internautów.

Czy LendOn wysyła umowę do domu?

Spośród popularnych pytań, jakie krążą w sieci na temat tej firmy, dla wielu internautów istotna wydaje się być kwestia dostępności umowy do wglądu. Obecny rynek pożyczkowy, jak wspomniano, coraz odważniej przenosi się całkowicie do sfery internetowej. U licznego grona konsumentów  z tradycyjnymi upodobaniami (załatwianie spraw finansowych stacjonarnie), fenomen ten budzi obawy związane z formalnościami.

W końcu umowa pożyczki to najważniejszy dokument towarzyszący procesowi ubiegania się o zobowiązanie. Dokumentuje on sam fakt zawarcia transakcji. Ponadto, zawarte są w niej też najważniejsze szczegóły na temat pożyczki, informacje o jej stronach i klauzule informujące co dzieje się w przypadku opóźnień w spłacie. Zgodnie z prawem, obie strony powinny wejść w posiadanie egzemplarza dokumentu. Jak wygląda to w dobie postępującej cyfryzacji?

Otóż LendOn całkowicie odrzuca stosowanie papierowych dokumentów i dba o to, aby proces pożyczkowy odbywał się w największym możliwym stopniu w przestrzeni internetowej. W założeniach, ma być szybko, wygodnie, ale i bezpiecznie. Z tego względu firma wysyła umowę zawarcia pożyczki jedynie w formie elektronicznej, na wskazany przez konsumenta adres poczty e-mail. Do umowy, przesyłany jest zazwyczaj także regulamin świadczenia usług i informacja o np. przetwarzaniu danych oraz ochronie danych osobowych pożyczkobiorcy.

Umowę pożyczki zawsze możesz wydrukować we własnym zakresie!

Co w sytuacji, gdy chciałoby się mieć „dla bezpieczeństwa” lub „świętego spokoju” ten dokument także w formie fizycznej? Wówczas pozostaje wydrukować go we własnym zakresie. Sama firma LendOn, co zastrzega na swojej stronie internetowej, nie przewiduje możliwości wysyłki dokumentów na wskazany adres Ani pocztą, ani kurierem, w ogóle.

Dla firmy jest to zatem oszczędność funduszy, czasu i papieru, a także zgodność z założonym modelem działania i świadczenia usług. Klient z kolei sam może zadecydować. Wybiera czy potrzebuje dodatkowej kartki do teczki, czy też wystarczy mu potwierdzenie zawarcia pożyczki jedynie w formie wirtualnego pliku PDF na dysku swojego komputera. Zgodnie z duchem czasu.

Komentarze (0)
Dodaj komentarz

Podobne artykuły
Altus
04.04.2020
Altus – jak wygrać z tą firmą windykacyjną?
Altus – co to za firma? Altus zajmuje się zarządzaniem wierzytelnościami, pomaga bowiem klientom odzyskać ich należność przy jednoczesnej dbałości o dobre imię firmy i relacje biznesowe z dotychczasowymi kontrahentami. Dlatego, jak możemy przeczytać na stronie samego przedsiębiorstwa, troska o dobro klienta, to podstawa ich strategii. Altus dąży do ograniczenia ryzyka związanego z prowadzoną działalnością, […]
04.04.2020
EOS KSI – dostałeś wezwanie do zapłaty? Przeczytaj, co zrobić!
EOS KSI – co to za firma? EOS KSI oferuje zarządzanie wierzytelnościami zarówno na terenie Polski, jak i poza granicami kraju. Przedsiębiorstwo specjalizuje się w windykacji na zlecenie, zakupie należności oraz w outsourcingu procesów biznesowych obiecując „perfekcję w zarządzaniu wierzytelnościami”. Przedmiotem działalności firmy jest także windykacja terenowa. Dane firmy EOS KSI Adres: Bitwy Warszawskiej 1920 […]
Vindix
03.04.2020
Vindix wzywa do zapłaty długu? Zobacz, jak się bronić!
Vindix – co to jest? Vindix jako firma windykacyjna skupia się przede wszystkim na zakupach portfeli wierzytelności na własny rachunek. Dlatego też, jak możemy przeczytać na stronie firmowej Vindix, spółka oferuje kompleksowe usługi windykacyjne na każdym etapie prowadzenia postępowania. Do usług znajdujących się w portfolio Vindix zalicza się także budowa strategii windykacyjnej, wycena wierzytelności oraz […]
02.04.2020
BEST – czym się zajmuje i jak traktuje dłużników?
BEST – co to za firma? BEST S.A. to jeden z największych podmiotów windykacyjnych, działających na polskim rynku. Firma założona została w 1994 roku i początkowo funkcjonowała pod nazwą BEST Przedsiębiorstwo Handlowe S.A. Zajmowała się wówczas sprzedażą ratalną i doradztwem w zakresie pośrednictwa kredytowego. W 2002 roku firma BEST przeszła zmiany reorganizacyjne, których pokłosiem było […]
Ranking chwilówek
02.04.2020
Ranking chwilówek – kwiecień 2020. Najlepsze pożyczki online
Pożyczki pozabankowe cieszą się dużą popularnością wśród konsumentów jako wygodne i szybko dostępne źródło wsparcia finansowego. Poszukując najlepszej oferty, warto skorzystać z zestawień gromadzących tylko te, które zasługują na zaufanie konsumenta. Przedstawiamy nasz najnowszy ranking chwilówek, który pozwoli szybko znaleźć bezpieczne pożyczki. Ranking chwilówek – kwiecień 2020 Chwilówki online cieszą się dużym zainteresowaniem konsumentów na przestrzeni […]
02.04.2020
Arvato do mnie wydzwania. Co robić?
Arvato – co to za firma? Arvato Financial Solutions to międzynarodowa firma windykacyjna świadcząca m.in. takie usługi jak monitoring płatności, windykacja należności, skup wierzytelności czy globalna platforma windykacyjna. Polski oddział firmy mieści się w Poznaniu. Arvato Polska obsługuje m.in. klientów z sektora finansowego, w tym tak znanych pożyczkodawców jak Hapipożyczki, MoneyMan czy Vivus. Podmiot ten […]