Czy LendOn wysyła umowę do domu?

Czy LendOn wysyła umowę do domu

LendOn to jedna z najpopularniejszych firm pożyczkowych na polskim rynku. Dzięki silnej pozycji rynkowej, pożyczkodawca ten nie może narzekać na zainteresowanie konsumentów. Wielu z nich jednak, przed podjęciem decyzji szuka odpowiedzi na najbardziej nurtujące ich pytania. Do tego grona należy często zadawane – czy LendOn wysyła umowę do domu?

Coraz liczniejsza reprezentacja wszelkiego rodzaju firm na rynku pożyczkowym daje dzisiaj konsumentom pole do wyboru większe niż kiedykolwiek wcześniej. W zależności od niekiedy skrajnie odmiennych preferencji, coraz częściej można znaleźć dopasowaną ofertę pożyczkową. W dobie internetu i pobieżnego skanowania informacji, pożyczkodawcy starają się konstruować coraz jaśniejsze oferty.

Dzięki rozpowszechnieniu swoistego schematu budowania stron internetowych pożyczkodawców, trudno już dziś szukać firm pożyczkowych, które nie informują o np. wymaganiach w regulaminie, możliwości wydłużenia terminu spłaty czy kosztach pożyczki w konkretnej konfiguracji. Z tego założenia bez wątpienia wychodzi LendOn, które należy docenić za wyjątkowo przejrzysty projekt strony internetowej.

W codziennym zabieganiu i pośpiechu, jaki niekiedy towarzyszy podczas poszukiwania optymalnej dla siebie oferty pożyczkowej, klienci nie mają jednak czasu na wnikliwe studiowanie strony internetowej. Namierzenie potrzebnych informacji zajmuje często zbyt wiele cennego czasu. Wyszukiwarki internetowe codziennie zasypywane są dziesiątkami pytań dotyczących ofert różnych firm pożyczkowych. Przeważają oczywiście te dotyczące największych rynkowych graczy, wśród których od dawna usadawia się LendOn.

Pożyczki internetowe coraz popularniejsze

Wraz z rozwojem rynku pożyczkowego, dostrzec można też swego rodzaju analogię. Domeną dzisiejszych czasów jest bowiem rozwój usług internetowych. Ludzie zamawiają przez telefon taksówki. Kupują odzież. Robią zakupy. Zamawiają jedzenie. Sprawdzają rozkład autobusu, a spośród wielu czynności – także pożyczają pieniądze. Cyfryzacja to zatem istotny czynnik coraz silniejszej pozycji firm pożyczkowych. Ludzie chętnie zaciągają zobowiązania, które mogą uzyskać w sposób szybki, wygodny i pozbawiony zbędnych formalności.

I choć, jak wspomniano wyżej, w odpowiedzi na te oczekiwania firmy pożyczkowe dążą do jak najbardziej konkretnego formułowania informacji na swoich stronach internetowych, to wielu klientów pozostaje nienasycona. Poniżej przedstawiamy odpowiedź na kwestię, która nurtuje wielu internautów.

Czy LendOn wysyła umowę do domu?

Spośród popularnych pytań, jakie krążą w sieci na temat tej firmy, dla wielu internautów istotna wydaje się być kwestia dostępności umowy do wglądu. Obecny rynek pożyczkowy jak wspomniano, coraz odważniej przenosi się całkowicie do sfery internetowej. U licznego grona konsumentów  z tradycyjnymi upodobaniami (załatwianie spraw finansowych stacjonarnie), fenomen ten budzi obawy związane z formalnościami.

W końcu umowa pożyczki to najważniejszy dokument towarzyszący procesowi ubiegania się o zobowiązanie. Dokumentuje on sam fakt zawarcia transakcji. Ponadto, zawarte są też najważniejsze szczegóły na temat pożyczki, informacje o stronach pożyczki i klauzule informujące co w przypadku opóźnień w spłacie. Zgodnie z prawem, obie strony powinny wejść w posiadanie kopii dokumentu. Jak wygląda to w dobie postępującej cyfryzacji?

Otóż LendOn całkowicie odrzuca stosowanie papierowych dokumentów i dba o to, aby proces pożyczkowy odbywał się w największym możliwym stopniu w przestrzeni internetowej. W założeniach, ma być szybko, wygodnie, ale i bezpiecznie. Z tego względu firma wysyła umowę zawarcia pożyczki jedynie w formie elektronicznej, na wskazany przez konsumenta adres poczty e-mail. Do umowy, przesyłany jest zazwyczaj także regulamin świadczenia usług i informacja o np. przetwarzaniu danych oraz ochronie danych osobowych pożyczkobiorcy.

Umowę pożyczki zawsze możesz wydrukować we własnym zakresie!

Co w sytuacji, gdy chciałoby się mieć “dla bezpieczeństwa” lub “świętego spokoju” ten dokument także w formie fizycznej? Wówczas pozostaje wydrukować go we własnym zakresie. Sama firma LendOn, co zastrzega na swojej stronie internetowej, nie przewiduje możliwości wysyłki dokumentów na wskazany adres Ani pocztą, ani kurierem, w ogóle.

Dla firmy jest to zatem oszczędność funduszy, czasu i papieru, a także zgodność z założonym modelem działania i świadczenia usług. Klient z kolei sam może zadecydować. Wybiera czy potrzebuje dodatkowej kartki do teczki, czy też wystarczy mu potwierdzenie zawarcia pożyczki jedynie w formie wirtualnego pliku PDF na dysku swojego komputera. Zgodnie z duchem czasu.

Oceń ten wpis
2019-04-16T14:34:55+02:0011.12.2018|Blog finansowy|
Dodaj komentarz