Czym jest Finbliqs? Recenzja i opinie klientów

Nasza ocena
5.0
Ocena użytkowników
4.3
Zobacz opinie użytkowników

Gdy potrzebujemy dodatkowego finansowania, zwracamy się ku kredytom i pożyczkom. Co jednak, gdy chcemy coś otrzymać i nie martwić się o oddanie tej rzeczy razem z kłopotliwymi odsetkami? Taką możliwość daje Finbliqs, czyli całkowicie nowa jakość na polskim rynku – świeży startup, który podsuwa swoim klientom wygodny model na zdobywanie atrakcyjnych nagród. Jak to właściwie możliwe? Czas się przekonać i poznać tę ciekawą inicjatywę.

Sieć jest pełna stron z rabatami, promocjami czy kodami do wykorzystania. Często jednak nic realnego nie stoi za takimi ogłoszeniami i poza obietnicami rzadko kiedy coś otrzymujemy. Jeśli model biznesowy danej firmy nie został odpowiednio przemyślany, trudno oczekiwać, aby dostać od niej cokolwiek w dobrej cenie lub zupełnie za darmo. Czy z Finbliqs jest inaczej? Zdecydowanie – ponieważ ten startup został oparty na nowatorskim pomyśle, który pozwala zarobić dwóm współpracującym ze sobą stronom transakcji. Ale jak to właściwie działa? Przekonamy się w poniższym akapicie.

Klocki lego, drony, rowery, aparaty, sprzęt kuchenny, meble czy nawet samochód – to nagrody, które można otrzymać, zapisując się do programu Finbliqs.

Finbliqs – co to jest?

Gdy powiemy, że Finbliqs to agregator historii rachunków bankowych, pewnie dla niewielu osób będzie to jasne. Mówiąc prościej – tworząc konto na tej platformie, możemy udostępnić jej twórcom swoją historię bankową. Tylko, właściwie czemu mielibyśmy się na to zgodzić? Ponieważ dla reklamodawców, dostęp do podsumowania naszych wydatków jest bardzo cenny. Z tego też powodu są w stanie za niego zapłacić, np. w postaci atrakcyjnych nagród, które otrzymujemy po zebraniu odpowiedniej liczby punktów.

Finbliqs pośredniczy pomiędzy użytkownikami a reklamodawcami, którzy dzięki dostępowi do historii kont (nie zostają im przekazane dane osobowe) mogą w skuteczny sposób zaprezentować swoje treści reklamowe osobom, które są zainteresowane daną tematyką. Dla przykładu – gdy historia rachunku wykazuje, że ktoś często płaci za buty, to właśnie reklamy powiązane z obuwiem spłyną na maila tego użytkownika.

W momencie otworzenia jakiejkolwiek reklamy przesłanej przez Finbliqs, naliczany jest nam jeden punkt. Nie musimy nic kupować, ani nawet czytać dokładnie otrzymanej wiadomości, wystarczy samo zajrzenie do niej. Po zebraniu odpowiedniej liczby punktów, możemy je zamienić na bardzo atrakcyjne nagrody.

Jakie nagrody można zdobyć dzięki Finbliqs?

Liczba możliwych do zgarnięcia nagród w ramach partnerstwa z Finbliqs naprawdę robi wrażenie. Mogą być to prezenty o charakterze upominków, takich jak karty zakupowe do sklepów, zabawki, latarki czy hamaki. Gdy zdobędzie się większą ilość punktów, otrzyma się zdecydowanie droższe prezenty. Może być to sprzęt gospodarstwa domowego, ekwipunek do ćwiczeń, wózek dla dziecka czy elektryczna deskorolka. Dla prawdziwych maniaków i zbieraczy punktów, Finbliqs przygotował tak gigantyczne nagrody, jak Iphone 11 Pro Max czy Fiata 500.

Przykładowe nagrody w systemie Finbliqs:

 • Dron Syma X5SW (360 punktów)
 • Bieżnia elektryczna BZ-ABARQS (1600 punktów)
 • Motocykl BMW R nineT Pure (26000 punktów)

Na liście nagród można odnaleźć też takie, które dostępne są za 0 punktów. Jedną z nich jest pierwszy darmowy nocleg z AirBNB, który w normalnej ofercie kosztuje 138 złotych.

Jak założyć konto w Finbliqs?

Założenie konta w Finbliqs to bułka z masłem – po kwadransie możemy rozpocząć zabawę w otrzymywanie wiadomości i zbieranie punktów. Jakie dokładnie kroki musimy wykonać?

 1. Załóż konto na Fibliqs, które zawsze będzie w pełni darmowe. Rejestracja trwa zaledwie 60 sekund.
 2. Wypełnij prosty kwestionariusz, pozwalający na doskonalsze dopasowanie przesyłanych Ci treści, za odbiór których będziesz zbierał punkty. Wypełnienie formularza trwa 5 minut.
 3. Sprawdź oferty, które zostały dla Ciebie wybrane. Pamiętaj, że Twoje dane osobowe nie zostają przekazane reklamodawcom! Otrzymują oni tylko listę Twoich preferencji zakupowych.
 4. Zebrane punkty wymieniaj na atrakcyjne nagrody! Dostawa nagród pod Twój adres jest w pełnie darmowa!

Czy ta platforma jest bezpieczna?

Najważniejszym pytaniem wobec platformy, której udostępniamy swoją historię rachunku osobistego, jest kwestia bezpieczeństwa. Czy warto więc zaufać Finbliqs? Odpowiedź na tego rodzaju pytanie nigdy nie jest łatwa (szczególnie w przypadku nowych inicjatyw – Finbliqs powstał w styczniu 2019 roku), jednak w tym przypadku kilka rzeczy nas przekonuje.

 • Po pierwsze Finbliqs nie jest inicjatywą anonimową. Firmuje ją swoim nazwiskiem Krzysztof Biernat, który od wielu lat związany jest z branżą finansową. Zbierał on poważne doświadczenie na ważnych stanowiskach w Idea czy mBanku oraz jest licencjonowanym maklerem. Wywiad z nim, przeprowadzony przez stronę www.mamstartup.pl1, pokazuje nam człowieka, który ma dużą wiedzę finansową i podchodzi do prowadzenia biznesu w wizjonerski sposób.
 • Incjatywie, jaką jest Finbliqs, nie ufają tylko osoby, które są w słabej sytuacji finansowej. Jednym z użytkowników platformy jest człowiek, który zarabia miesięcznie 80 tysięcy złotych. Według założyciela Finbliqs, Krzysztofa Biernata -„nawet zamożne osoby dostrzegają, że ich historia rachunku może być aktywem.”
 • Z Finbliqs współpracuje bardzo wielu znanych reklamodawców. Na liście nagród zobaczymy nie tylko sprzęt marki Amica, Canon czy Hugo Boss, ale nawet Toyotę Aygo X!

Czy warto założyć konto w Finbliqs?

Aby jednak nie było aż tak słodko, musimy zastanowić się nad taką kwestią, jak częstotliwość wysyłania reklam do użytkowników. Część osób, które korzystają z Finbliqs, twierdzi, że reklamy mogłyby być przysyłane częściej, aby móc szybciej zebrać punkty, które wymieni się na atrakcyjne nagrody. Przy małej częstotliwości przesyłanych wiadomości otrzymanie nagród, które wymagają wielu tysięcy punktów, może być bardzo rozciągnięte w czasie.

Pamiętajmy jednak o tym, że mamy do czynienia z inicjatywą fintechową, która dopiero się rozwija, a może mieć przed sobą świetlaną przyszłość. Lepiej wskoczyć do tego powoli rozpędzającego się pociągu na samym początku jego trasy niż zdecydowanie później, gdy warunki przystąpienia mogą już być zdecydowanie mniej atrakcyjne. Otrzymywanie ciekawych i pomocnych, na przykład w gospodarstwie domowym, akcesoriów za samo regularne otwieranie reklam? Brzmi to jak gra, która zdecydowanie jest warta świeczki!

Dane kontaktowe:

Właścicielem serwisu internetowego prowadzonego pod domeną https://finbliqs.com/ jest Krzysztof Biernat prowadzący działalność gospodarczą:

KABE Krzysztof Biernat.

ul. Robotnicza 1b, 63-700 Krotoszyn
NIP 621-168-04-95
REGON: 300481941

tel.: +48 536 816 456
e-mail: krzysztof.biernat@finbliqs.com

Źródła:

1. https://mamstartup.pl/koronawirus-zmieni-nawyki-zakupowe-klientow-i-sprzedawcow-krzysztof-biernat-finbliqs

2. https://finbliqs.com/

Komentarze (20)
Dodaj komentarz

Sortuj wg
 • A
  A
  Adam
  22.08.2020, 16:54

  Obiecywali 60 zł za rejestracje i utrzymanie historii konta przez miesiąc. Po 4 miesiącach brak premii. Wnioski wyciągnijcie sami.

  • K
   K
   Kuba
   22.09.2020, 06:14

   Podobnie jak wyżej, czekam już od 3 miesięcy na premię 70 zł…

  • F
   F
   Finbliqs
   22.01.2021, 15:23

   Proszę o sprawdzenie czy został spełniony warunek wypłaty środków za rejestrację. Wszystkie osoby, które spełniły warunki promocji, otrzymały dodatkowe środki. Pozdrawiam. Zespół Finbliqs.

  • M
   M
   Marcin
   29.01.2021, 09:27

   Dzień dobry. To napisze Pan z łaski swojej, które z tych warunków rejestracji nie zostały przez nas spelnione. Dziękuję i pozdrawiam oszukanych

 • w
  w
  weryfikator
  25.08.2020, 14:35

  Jedna wielka ściema. Pobierają całą historie konta a zero ofert i tak wiedzą, że mam na koncie ponda 20 tyś zł gdzie robie zakupy itd. Od czasu rejestracji masa spamu na podany email i to sex spamu. Same portale erotyczne, dziwna sprawa.

  • K
   K
   Krzysztof Biernat
   10.09.2020, 08:06

   Dzień dobry,

   nie mamy nic wspólnego z korespondencją , o której Pan pisze.
   Nigdy żadna wiadomość o tematyce erotycznej nie została wysłana do żadnego naszego Użytkownika.

 • r
  r
  realnie
  21.01.2021, 11:01

  a mi się całkiem podoba. Wprawdzie jeszcze nie uzbierałem bonusu, ale jedna oferta faktycznie mi się przydała i oszczędziłem 40 zł miesięcznie na ubezpieczeniu. Dla mnie na +

 • P
  P
  Pawel
  09.09.2021, 21:16

  Pan Krzysztof Biernat jest oszustem, prosze uważać, naciaga ludzi, twierdzi ze jest w stanie zrobic pewne dzialania ktore po podpisaniu umowy i przelanych środków nogdy nie maja miejsca. Nie zwrocil srodkow za niewykonana prace. Firma w której pracuje kieruje sprawe do biura windykacyjnego ale przestrzegam inne firmy. Szkoda czasu. Pan Krzysztof niewywiazuje sie z umowy i kradnie pieniadze. Paweł Zostawa

 • K
  K
  Kamil
  27.05.2021, 08:43

  Przestrzegam przed współpracą z Krzysztofem Biernatem, zleca prace, podpisuje umowy i jest nie wypłacalny.

 • k
  k
  km
  11.05.2021, 09:32

  Czym jest Finbliqs?
  Z punktu widzenia reklamodawcy Finbliqs to tylko i wyłącznie pozyskiwanie darmowych funduszy, kredytów bez oprocentowania potencjalnie na rozwój platformy przez Pana KB.
  Po podpisaniu umowy i wpłaceniu niemałej kwoty zadeklarowanej w umowie kontakt z Panem KB się urywa. W trakcie umowy nie są prowadzone absolutnie żadne działania. Po moim upomnieniu, że totalnie nic się nie dzieję od kilku miesięcy, nie są prowadzone żadne wysyłki, nie ma absolutnie żadnej sprzedaży, żadnego ruchu – Pan KB odpowiada, że jeśli w zadeklarowanym terminie nie spełni obowiązków umowy, to zwróci pieniądze. Umowa została podpisana na 6 miesięcy, natomiast już po trzecim miesiacu było wiadome, że obowiązki z umowy nie zostaną spełnione. Na dzień dzisiejszy jest 5-ty miesiąc trwania umowy i totalnie nic się nie zmieniło od mojego ostatniego wezwania do podjęcia jakichś działań. Z Panem KB nadal nie ma żadnego kontaktu. Czekam jeszcze miesiąc (tyle zostało do końca umowy). Ciekawe, czy w ogóle otrzymam zwrot wpłaconych środków.
  Wszystkich reklamodawców przestrzegam przed podejmowaniem współpracy z Panem Krzysztof Biernat z Finbliqs. Budżet wpłacony do tego Pana można przez okres umowy wykorzystać 100 razy lepiej.

  • P
   P
   Pawel
   09.09.2021, 21:19

   Prosze o kontakt ze mna, rowniez jestem poszkodowany proponuje zlozyc wspolnie pozew. Prosze o kontakt mailowy pawelzostawa @gmail.com

 • r
  r
  renata
  04.05.2021, 20:01

  Mam pytanie czy strona Finbliqs otwiera się u Was, bo od jakiegoś czasu nie mogę wejść na ich stronę i brak jakichkolwiek ofert. O co tu chodzi? Jakiś przekręt??
  Zapisałam się w marcu, kilka ofert reklam i koniec na tym.
  Jak jest u innych osób?

 • N
  N
  Nie wysyłają nagród
  09.04.2021, 00:14

  Nie ma co sobie tym zawracać głowy. Ściema

 • P
  P
  Przemek
  08.03.2021, 13:32

  Wypełniłem formularz i pobrałem historię, żadnego spamu poza wiadomościami na portalu nie dostaję i o to mi chodziło. Odebrałem też nagrodę wszystko jest OK, dziękuje!

 • D
  D
  Dawidow
  08.10.2020, 14:10

  Ja też nie dostałem obiecanych środków za rejestrację. Ściema 100% i wyciąganie danych osobowych.

  • F
   F
   Finbliqs
   22.01.2021, 15:23

   Proszę o sprawdzenie czy został spełniony warunek wypłaty środków za rejestrację. Wszystkie osoby, które spełniły warunki promocji, otrzymały dodatkowe środki. Pozdrawiam. Zespół Finbliqs.

  • M
   M
   Marcin
   29.01.2021, 09:31

   Witam. Ściema totalna i do tego jeszcze brak kolejnych ofert. Hehe.. Zatrzymało się na 35pkt i NIC. NICOŚĆ KOMPLETNIE ZERO!

  • D
   D
   Dominik
   14.02.2021, 23:21

   Czy planowana jest wypłata bonusy z Planetplus.
   Serwis ciekawy, spersonalizowane okazje.

  • F
   F
   Finbliqs
   15.02.2021, 08:52

   Dzień dobry, wszystkie płatności na rzecz PlanetPlus zostały zrealizowane. Proszę o kontakt z nami, jeśli cashback nie został naliczony. Pozdrawiamy. Zespół Finbliqs.

  • k
   k
   kate
   24.02.2021, 08:55

   Trzeba cierpliwie czekać, Ja dostałam bonus po 6 miesiącach. W razie czego można złożyć reklamację w Planete

Podobne artykuły