Darmowe iKonto Biznes i do 1 500 zł w ciągu roku za aktywność w Alior Banku

Szukasz konta, które jest szyte na miarę dla Twojego biznesu? Nowa oferta iKonta Biznes w Alior Banku przewiduje darmowe prowadzenie konta i premię do 1 500 zł w ciągu roku, w zamian za aktywne korzystanie z rachunku. Zdobycie tak wysokiej nagrody nie jest łatwe, ale Bank w zanadrzu przygotował jeszcze wiele “smaczków” dla mikroprzedsiębiorców.

iKonto Biznes w Alior Banku dla osób prowadzących jednoosobową działalność

Po raz kolejny Alior Bank chętnie dzieli się zyskami za otwarcie rachunku firmowego. W najnowszej odsłonie promocji “1 500 zł dla firm” proponuje 1 500 zł bonusu za założenie i aktywne korzystanie z iKonta Biznes lub Rachunku 4×4.

Przede wszystkim wystarczy, że będziesz dokonywał transakcji i aktywnie płacił kartą podpiętą pod rachunek, a na koniec każdego miesiąca trafi do Ciebie – 125 zł premii. Jest to z pewnością jedna z ciekawszych ofert dostępnych na rynku, która oprócz wysokiej nagrody, pozwala w prosty sposób obejść wszystkie podstawowe opłaty za korzystanie z rachunku i karty płatniczej.

AKTUALIZACJA:

Alior Bank po zatwierdzeniu przez rząd Tarczy Finansowej PFR oferuje opcję złożenia wniosku o subwencję w ramach Programu Tarcza Finansowa PFR dla jednoosobowych działalności gospodarczych oraz dla małych i średnich firm. Pamiętaj jednak, że w tym przypadku rachunek klienta indywidualnego nie jest wystarczający. W tym celu musisz posiadać konto firmowe. Wnioski można składać do 31.07.2020 r.

iKonto Biznes w Alior Banku wraz z premią w gotówce otrzymasz po złożeniu wniosku przez internet. Oferta nie jest dostępna w oddziale Banku!

iKonto Biznes w Alior Banku – co możesz zyskać?

Alior Bank może pochwalić się sporymi korzyściami, które od kilku lat chętnie doceniają zarówno klienci indywidualni, jak i przedsiębiorcy. W gwoli wyjaśnienia, nie są to jedynie kuszące premie za otwarcie i użytkowanie rachunku. Na jaki wachlarz usług i profitów możesz liczyć zakładając iKonto Biznes?

 • Bezpłatne otwarcie i prowadzenie konta,
 • 0 zł za wydanie i korzystanie z karty (wystarczą tylko 4 płatności w miesiącu na dowolną kwotę),
 • Darmowe przelewy: Elixir, do ZUS i US, a także internetowe transgraniczne/SEPA w trybie zwykłym przy opcji kosztowej SHA,
 • 0 zł za korzystanie z bankomatów i wpłatomatów. Do których zaliczają się: nielimitowane wypłaty z bankomatów Alior Banku, 5 wypłat miesięcznie z pozostałych bankomatów krajowych oraz 5 wpłat we wpłatomatach sieci PlanetCash,
 • Rachunek lokacyjny z promocyjnym oprocentowaniem 2% (z nieograniczoną liczbą wpłat i darmowym przelewem na rachunek podstawowy),
 • Możliwość posiadania nieograniczonej liczby kart do konta,
 • Pakiet bezpieczeństwa chroniący przed niechcianymi transakcjami, za jedyne 2 zł miesięcznie,
 • Dostęp do comiesięcznego podsumowania transakcji,
 • Bezpieczne płatności mobilne: Apple Pay i Google Pay1.

Dodatkowo jako produkty towarzyszące Bank proponuje:

 • autodealing, czyli atrakcyjne kursy wymiany walut z natychmiastowym rozliczeniem i stałymi kursami (niezależnie od kwoty transakcji). Oferuje także wysoko oprocentowane lokaty na dowolną liczbę dni, dostęp do usługi 7 dni w tygodniu, a także możliwość zawierania transakcji terminowych – fx forward,
 • rachunek pomocniczy, np. darmowe konto internetowe: 0 zł za kartę debetową (wystarczy 300 zł płatności kartą miesięcznie), darmowe wypłaty z bankomatów za granicą, 0 zł za wypłaty z bankomatów sieci Euronet (przy wypłacie min. 100 zł).

Do kogo skierowana jest promocja?

Alior Bank przygotował uniwersalną ofertę, która skierowana jest do przedsiębiorców prowadzących firmę w formie jednoosobowej działalności gospodarczej. Co oznacza, że z promocji może skorzystać każda osoba, niezależnie od tego w jakiej branży się trudni i to już od pierwszego dnia pracy.

Bank zwraca uwagę tylko na jeden ważny aspekt. Przed przystąpieniem do promocji, Uczestnik nie może posiadać żadnego produktu dla przedsiębiorców w Alior Banku. Ponadto jako osoba wnioskująca musisz złożyć wniosek o iKonto Biznes lub Rachunek 4×4 za pośrednictwem:

 • strony internetowej Banku,
 • strony internetowej Partnera Banku,
 • systemu bankowości internetowej,
 • oddziału Banku (w którym złożysz wniosek wyłącznie o Rachunek 4×4).

iKonto Biznes w Alior Banku – jak zdobyć 1 500 zł premii?

Mówią, że czas to pieniądz. Dlatego nie zwlekajmy już dłużej z wyjaśnieniem, jak stać się posiadaczem dodatkowej gotówki. Oto krótki opis działań niezbędnych do otrzymania 1 500 zł nagrody.

1. Jeśli jesteś klientem Alior Banku, załóż iKonto Biznes w bankowości elektronicznej. Z zakładki “Oferty” wybierz opcję “Rachunki biznesowe” i następnie “iKonto Biznes”. Jako nowy klient Banku wypełnij wniosek online o otwarcie rachunku firmowego. Link do oferty podsyłamy poniżej:

Przy wypełnianiu formularza uzupełnij go o: imię i nazwisko, telefon komórkowy, e-mail oraz NIP. Koniecznie zatwierdź także wymagane zgody.

2. Wybierz sposób aktywacji konta. Zdecyduj się na jedną z opcji:

 • przelew online z rachunku osobistego (nie firmowego) w Alior Banku lub w innym banku/lub
 • kuriera, który dostarczy dokumenty na wskazany adres korespondencyjny (możliwość otwarcia konta w ciągu 2-4 dni). Aby podpisać umowę będziesz potrzebować dowodu osobistego!

3. Regularnie korzystaj z konta. Przebieg wymaganych czynności prezentujemy w poniższym akapicie.

1 500 zł przez 12 miesięcy za aktywne korzystanie!

Oto lista aktywności, za które otrzymasz 125 zł premii za każdy miesiąc – w sumie 1 500 zł za okrągłe 12 miesięcy. W nawiasie podano stawkę za pojedynczą czynność.

 • Przelew do ZUS lub US (30 zł) – premia za pierwszy w miesiącu przelew do ZUS, jeśli zostanie wykonany na kwotę nie mniejszą niż 250 zł z Rachunku Uczestnika lub za pierwszy w miesiącu przelew do US, jeśli zostanie wykonany na sumę co najmniej 500 zł (nie dotyczy przelewów za pośrednictwem zleceń stałych i przelewów natychmiastowych),
 • Przelew SEPA (10 zł) – premia za pierwszy w miesiącu przelew SEPA zrealizowany na kwotę minimum 100 EUR z Rachunku Uczestnika,
 • Transakcje kartą (10 zł) – premia za wykonanie i rozliczenie w danym miesiącu kalendarzowym transakcji w kwocie nie mniejszej niż 500 zł kartą lub kartami wydanymi do iKonto Biznes,
 • Skorzystanie z oferty kas fiskalnych za pomocą Alior Banku (15 zł) – premia zostanie naliczona, jeśli na Rachunek Uczestnika wpłynie bonusowy przelew PCKF w kwocie 100 zł,
 • Premia za średniomiesięczne saldo na Rachunku:

– od 2 500,01 zł do 10 000 zł – 5 zł

– 10 000,01 zł do 25 000 zł – 10 zł

– 25 000,01 zł do 50 000,000 zł – 20 zł

– 50 000,01 zł do 100 000 zł – 40 zł

– 100 000,01 zł do 150 000 zł – 50 zł

– powyżej 150 000,01 zł – 60 zł2

Jak zostanie wypłacona premia?

W nowej odsłonie Organizatora, maksymalna kwota premii możliwa do wypłacenia miesięcznie wynosi 125 zł. Zostanie ona przelana na rachunek Uczestnika na koniec każdego miesiąca kalendarzowego, w którym zostały spełnione warunki promocji.

Warunkiem jest zrealizowanie i rozliczenie minimum 4 transakcji kartą lub kartami dołączonymi do iKonto Biznes (powyższy warunek nie dotyczy 1. miesiąca uczestnictwa w promocji).

Co jest wyłączone z transakcji kartą? O tym musisz pamiętać!

Choć Bank zachęca klientów do regularnego korzystania z transakcji bezgotówkowych, w zanadrzu posiada listę transakcji, które nie są wliczane do premiowanych płatności. Oznaczone są one w punktach posiadających kod MCC.

 • 7995 – kasyna oraz zakłady bukmacherskie,
 • 8999 – profesjonalne usługi zagraniczne (country code inny niż Polska),
 • 4111 – usługi transportowe,
 • 6012 – instytucje finansowe,
 • 6211 – brokerzy ubezpieczeniowi,
 • 6051 – przekazy pieniężne w instytucjach finansowych,
 • 4829 – internetowe przekazy pieniężne,
 • 4900 – narzędzia elektryczne, gazowe, sanitarne i wodne.

Premia za założenie iKonta Biznes podlega opodatkowaniu! Co oznacza, że to na Uczestniku ciąży obowiązek rozliczenia bonusu w swoich przychodach z tytułu działalności gospodarczej.

iKonto Biznes w Alior Banku – oferta godna uwagi

Jak dobrze wiemy, posiadacze mikrofirm zupełnie inaczej patrzą na koszty, dlatego Alior Bank skomponował propozycję, która przy niewielkim wysiłku zapewnia darmowe prowadzenie rachunku. Na wyobraźnię działa też sama perspektywa zgarnięcia do 1 500 zł za zrealizowanie odpowiedniej aktywności. Oczywiście, ostateczna kwota zależy od tego, jakie transakcje uda Ci się wykonać w jednym miesiącu. Radość z pieniędzy może popsuć też konieczność podzielenia się nimi z urzędem skarbowym – ale na ten warunek, niestety nie ma rady.

Równie ważny jest fakt, że konto firmowe założysz poprzez wniosek online, bez wychodzenia z domu. Dlatego nie zwlekaj z podjęciem decyzji, bo pomimo że okres promocji nie został wskazany, to Bank w każdej chwili może zrezygnować z premiowanej oferty bądź zmienić jej dotychczasowe warunki.

Źródło:

1. Strona Alior Bank, https://www.aliorbank.pl/wlasna-dzialalnosc/rachunki/ikonto-biznes.html#promocja

2. Regulamin promocji „1500 zł dla firm” dla Posiadaczy Rachunku iKonto Biznes lub Rachunku 4×4

Komentarze (0)
Dodaj komentarz

Podobne artykuły