Deutsche Bank – opinie i recenzja

Nasza ocena

4.0/5

Ocena klientów

4.3/5

Siedziba firmy

Deutsche Bank Polska S.A.
al. Armii Ludowej 26
00-609 Warszawa

Dane firmy

KRS: 0000022493
NIP: 6760107416
REGON: 350526107

Deutsche Bank to jedna z najlepiej rozpoznawalnych marek bankowych w Europie, która obszernie rozwinęła swoje usługi także wśród polskich klientów. W drugiej połowie 2018 roku w wyniku wielu fuzji i przemianowania się BZ WBK na Santander Bank Polska, Deutsche Bank Polska zakończył swoją komercyjną działalność i dzisiaj działa już tylko w tle. Co warto o nim wiedzieć?

Zbudowanie pozycji i rozpoznawalności na rynku bankowym w danym kraju wymaga czasu i odpowiedniego sposobu promocji. Wystarczy to, aby zyskać rozgłos wśród konsumentów – czego dobrym przykładem był Deutsche Bank Polska. Przez ponad 20 lat na dobre zadomowił się on w Polsce, stanowiąc ciekawą alternatywę zarówno wśród klientów prywatnych, jak i biznesowych. Niestety, obecnie Bank nie oferuje już żadnych usług, obsługując jedynie dotychczasowych klientów.

Sprawdź najnowsze promocje bankowe

[latest_post cat=”7922″]

Deutsche Bank – historia i podstawowe informacje

Deutsche Bank to jeden z najdłużej działających banków w Europie, charakteryzujący się niezwykle bogatą historią i jedną z najsilniejszych pozycji w sektorze finansów w skali świata. Początek dziejów tej instytucji sięga stycznia 1870 roku, kiedy to założono ją w stolicy Niemiec – Berlinie. Początkowo Bank koncentrował się na obsłudze prężnie rozwijającego się handlu zagranicznego. Dzięki czemu, w ciągu trzech pierwszych lat działalności poszerzył swój zasięg o zagraniczne centrale w Wielkiej Brytanii, Japonii i Chinach. O tym, jak silną pozycję wypracował na przełomie XIX i XX wieku świadczy fakt, że do 1930 roku Deutsche Bank wchłonął aż kilka mniejszych niemieckich banków, łącząc się nawet z największym konkurentem.

Kilkadziesiąt lat później, po zjednoczeniu się Niemiec, Deutsche Bank podjął decyzję o odejściu od dotychczasowego komercyjnego profilu na rzecz przeobrażenia się w bank inwestycyjny. Transformacja ta miała miejsce w 1995 roku. W tym samym, kiedy to instytucja ta wkroczyła do Polski jako dwie oddzielne spółki akcyjne pod nazwami Deutsche Bank Polska i Deutsche Bank PBC z siedzibą w Krakowie (po 2005 roku – w Warszawie). Za podstawowy profil działalności obrano bankowość korporacyjną i inwestycyjną kierowaną do średnich i dużych przedsiębiorstw, a także korporacji finansowych.

Ważny przełom nastąpił w lipcu 2001 roku, kiedy to podjęto decyzję o utworzeniu nowego oddziału Deutsche Bank 24 SA zajmującego się obsługą klientów prywatnych, oferując np. kredyty konsumenckie. W takiej rozdrobnionej strukturze polski oddział opisywanego Banku funkcjonował do września 2012 roku, kiedy to wszystkie trzy spółki połączono w jeden, duży bank uniwersalny Deutsche Bank Polska. Sfinalizowano tej proces na początku 2014 roku. Odtąd świadczył on usługi dla zróżnicowanego grona konsumentów.

Deutsche Bank – już nie skorzystasz z jego usług

Kolejną i jak się później okazało ostatnią zmianą w historii komercyjnej działalności Deutsche Banku w Polsce, był ponowny podział tej instytucji w listopadzie 2018 roku. Nowo powstały Santander Bank Polska przejął od Banku zadania związane z bankowością konsumencką i biznesową, a także funkcje domu maklerskiego. W ten sposób, dawni klienci Deutsche Bank odtąd obsługiwani są przez Santander Bank Polska. Z kolei po istniejącym 23-letnim polskim oddziale Deutsche Banku pozostał jedynie portfel kredytów mieszkaniowych i pożyczek hipotecznych.

W ten sposób, od końca 2018 roku Deutsche Bank Polska to instytucja zajmująca się wyłącznie obsługą klientów, którzy skorzystali z jej usług przed dokonaniem podziału i częściowego przejęcia przez Santander Bank Polska. Co ważne, Bank dalej funkcjonuje w Polsce, jest zarejestrowany jako spółka akcyjna z siedzibą w Warszawie i posiada funkcjonującą stronę internetową. Nie skupia się on jednak na niczym innym poza obsługą klientów z kredytami mieszkaniowymi i pożyczkami hipotecznymi.

Deutsche Bank opinie

Na przestrzeni ponad 23-letniej działalności komercyjnej na polskim rynku finansowym, Deutsche Bank zdążył solidnie ugruntować swoją pozycję rynkową w świadomości wielu konsumentów. Odczucia osób, które dotychczas skorzystały z usług Banku są niezwykle ważne – szczególnie z obecnej perspektywy. Taka fraza jak „Deutsche Bank opinie” pozwala rzetelnie ocenić faktyczną jakość funkcjonowania tej instytucji i wpływ jej działań na zadowolenie klientów.

W ten sposób możemy się dowiedzieć, że klienci Deutsche Banku Polska cenili go za obszerną paletę dostępnych usług zarówno wobec klientów prywatnych, jak i osób zainteresowanych usługami maklerskimi i walutowymi, a także przedstawicieli przedsiębiorstw czy instytucji finansowych. Pozytywne opinie zbierała szczególnie szeroka gama kredytów, a także kart kredytowych i lokat. Z drugiej strony, z negatywnymi recenzjami spotykała się głównie bardzo ograniczona siatka stacjonarnych placówek bankowych.

Z czego składała się oferta tego banku?

Zanim dokonano podziału Deutsche Banku w 2018 roku i kiedy większość klientów korzystających z jego usług została przejęta przez Santander Bank Polska, instytucja ta wyróżniała się bardzo obszerną gamą świadczonych usług. W ostatnich latach działalności komercyjnej był to bank uniwersalny. Oferował on zróżnicowane produkty finansowe z myślą o różnych grupach potencjalnych klientów. Przyjrzyjmy się dawnymi filarom oferty Deutsche Banku, jakie tworzyły ją przed jesienią 2018 roku.

 1. Kredyty gotówkowe
 2. Lokaty oszczędnościowe
 3. Karty kredytowe
 4. Usługi maklerskie
 5. Kredyty hipoteczne
 6. Pożyczki hipoteczne
 7. Konta oszczędnościowe
 8. Konta osobiste
 9. Limity odnawialne
 10. Fundusze inwestycyjne
 11. Zarządzanie inwestycjami oraz nieruchomościami
 12. Lokaty strukturyzowane
 13. Usługi walutowe
 14. Ubezpieczenia
Deutsche Bank

Przegląd dawnych świadczonych usług – klienci indywidualni

W ramach ciekawostki przyjrzyjmy się obszernemu pakietowi usług, jakie Deutsche Bank świadczył wobec klientów detalicznych, zwanych też prywatnymi. Informacje te pozyskaliśmy z archiwum dawnych wersji strony internetowej Deutsche Banku, zaindeksowanych w ostatniej dostępnej formie z 2017 roku.

 1. Konta
  – Osobiste
  – Internetowe
  – Walutowe
  – Oszczędnościowe
  – Bankowy rachunek inwestycyjny
 2. Karty
  – Kredytowa
  – Debetowa
 3. Lokaty
  – Lokaty oszczędnościowe z różnym oprocentowaniem
 4. Kredyty i pożyczki
  – Gotówkowy
  – Liniowy
 5. Inwestycje
  – Strukturyzowane
  – Fundusze inwestycyjne
  – Produkty oszczędnościowo-inwestycyjne
  – Produkty emerytalne
  – Mennica
 6. Ubezpieczenia
  – Ubezpieczenia kredytowe
  – Inne ubezpieczenia osobiste
 7. Usługi maklerskie
 8. Rynek walutowy
 9. Doładowanie telefonu

Przegląd dawnych świadczonych usług – pozostali klienci

Poza klientami indywidualnymi, niezwykle ważnym elementem usług świadczonych przez Deutsche Bank były produkty finansowe oferowane do innych, profesjonalnych grup odbiorców. Sprawdźmy, dla kogo jeszcze Bank niegdyś przygotowywał produkty finansowe.

 1. Private banking
 2. Profesjonaliści
 3. Klienci biznesowi
 4. Klienci korporacyjni

Deutsche Bank – reprezentatywny przykład dawnego kredytu

Polski oddział Deutsche Bank, jako że nie prowadzi już działalności sprzedażowej i nie pozyskuje przez to nowych klientów, od 2018 roku nie umożliwia zaciągania u siebie jakichkolwiek kredytów poza tymi, które już wcześniej udzielił. Rzućmy okiem na reprezentatywny przykład jednego z najpopularniejszych produktów finansowych Deutsche Banku kredytu gotówkowego. Oto przykład reprezentatywny z listopada 2016 roku. Poniższą kalkulację przedstawiamy tylko jako ciekawostkę.

 • Dawny produkt bankowy: Kredyt gotówkowy online
 • Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO): 10,16%
 • Oprocentowanie zmienne: 4,99%
 • Całkowita kwota kredytu: 42 000 zł
 • Prowizja: 4 296,60 zł
 • Odsetki: 8 470,60 zł
 • Opłata przygotowawcza: 1400 zł.
 • Całkowity koszt kredytu: 14 167,20 
 • Całkowita kwota do zapłaty: 56 167,20 zł
 • Liczba rat: 80
 • Wysokość raty: 702,09 zł

Szukasz kredytu gotówkowego? Skorzystaj z naszego rankingu, aby znaleźć najlepszą ofertę dla siebie!

Deutsche Bank w liczbach

 • 100 000 – ponad tyle osób zatrudnia Deutsche Bank w Europie, Azji i Ameryce Północnej.
 • 2018 – w tym roku Bank zakończył komercyjną działalność w Polsce, przekazując większość swoich operacji Santander Bank Polska.
 • 1870 – w tym roku został założony w Berlinie Deutsche Bank AG.
 • 100 – tyle procent akcji w Deutsche Bank Polska SA posiada niemiecki Deutsche Bank AG.
 • 70 – w ponad tylu krajach ze swoimi usługami obecny jest obecnie Deutsche Bank.
 • 23 – przez tyle lat funkcjonował komercyjnie polski oddział Banku.
 • 6 – tyle zróżnicowanych pakietów usług oferował Deutsche Bank przed 2018 rokiem.

Deutsche Bank – czym się wyróżniał?

Choć opisywany dzisiaj Bank to instytucja w stanie swoistego wygaszenia, to nie da się ukryć, że stoi za nim olbrzymi kawał historii. Deutsche Bank to jedna z największych instytucji finansowych na świecie. Jest obecny na kilku kontynentach, prowadząc działalność w wielu państwach. Przyjrzyjmy się, pod jakimi względami ta wielka finansowa korporacja może się wyróżniać. Choć dziś w Polsce przestała ona być już jasno świecącą gwiazdą.

 • Bank aktywnie angażuje się globalnie w rozwój licznych fundacji, projektów CR czy instytucji charytatywnych w ramach tzw. społecznej odpowiedzialności biznesu.
 • Przez pierwszą dekadę działalności polskiego oddziału Deutsche Banku był on zarejestrowany w Krakowie, później przenosząc się do Warszawy.
 • Deutsche Bank to nietypowy przykład instytucji, która dalej funkcjonuje, jest zarejestrowana jako spółka i posiada działającą stroną internetową, ale obsługuje tylko klientów dotychczasowych.
 • Dopiero po 6 latach działalności Bank zdecydował się zaoferować usługi dla klientów detalicznych.
 • Zarówno w 2014, jak i 2015 roku Bank został wyróżniony tytułem „Najlepszy bank inwestycyjny w Polsce„.
 • W czerwcu 2014 roku polski oddział Deutsche Banku został wyróżniony tytułem najlepszy bank konsumencki.
Deutsche Bank

Sprawdź również opinie o NFG Faktoring.

Deutsche Bank – nasza opinia

Inaczej niż w naszych pozostałych recenzjach banków, w podsumowującym akapicie nie mamy zbyt dużego pola do zebrania przemyśleń na temat oferty. Deutsche Bank to instytucja działająca dziś co najwyżej w cieniu swojej dawnej chwały, funkcjonująca na uboczu rynku bankowego i nie zajmująca się już pozyskiwaniem polskich klientów, poszerzaniu zasięgu placówek czy tworzeniu wyrazistych i kreatywnych kampanii reklamowych.

Pozostaje jedynie docenić, że pomimo ostatnich zawirowań ze zmianami w strukturze Banku, nieprzerwanie dba on o obsługę swoich klientów z kredytami mieszkaniowymi, koncentrując na nich informację na swojej stronie internetowej. Sama witryna utrzymana została w minimalistycznym i przejrzystym projekcie, pozwalając szybko pozyskać wszystkie niezbędne informacje na temat oferty i świadczonych usług.

W takim zawieszeniu Deutsche Bank zapewne nie będzie trwać wiecznie i ostatecznie pozostałą po nim spółkę przejmie jakiś prężnie rozwijający się gigant. Tymczasem pozostaje nam życzyć powodzenia dla dotychczasowych klientów Banku, trzymając kciuki za bezproblemowy kontakt z obsługą, sprawną spłatę zobowiązań i szybką realizację inwestycji – czyli własnych czterech kątów!

Dane kontaktowe dla klientów

Infolinia dla klientów indywidualnych:

 • 801 103 103
 • +48 22 4 680 680

Infolinia dla klientów korporacyjnych:

 • +48 22 579 9000

Informacje na temat spółki

 

 

 

Deutsche Bank
 

 

 

Deutsche Bank

Polska SA

Rodzaj:
Bank komercyjny
Charakter działalności:
Bank inwestycyjny
Utworzony:
1995
Numer REGON:
350526107
Numer KRS:
0000022493
Numer NIP:
6760107416
Adres siedziby:
al. Armii Ludowej 26, 00-609 Warszawa

 

 

 

 

Zastrzeżenie: Informacje o ofercie banku i jej elementach przedstawiają stan aktualny w momencie powstawania tekstu, tzn. 24 kwietnia 2020 roku.

Jak podobała Ci się treść?
5 - ciekawa, 1 - nieciekawa
4.3/5 - (6 votes)
Komentarze (0)

Odpowiadasz na komentarz:

Komentarz zostanie opublikowany pod tą nazwą

Adres e-mail nie zostanie nigdzie opublikowany

Treści, które udostępniasz w serwisie są weryfikowane

Polecane artykuły

Zobacz wszystkie
Zobacz wszystkie