Deutsche Bank sesje przychodzące i wychodzące

Deutsche Bank

Od czego zależą godziny księgowania w Deutsche Bank?

Godziny księgowania przelewów pieniężnych w przypadku Deutsche Banku uzależnione są od działania systemu ELIXIR. To System Elektronicznej Izby Rozliczeniowej, który usprawnia proces przelewu środków pomiędzy bankami, a więc i między osobami fizycznymi oraz instytucjami różnego rodzaju. ELIXIR sprawia, że przelewy realizowane są w ramach trzech sesji rozliczeniowych. Odbywają się one we wszystkie dni robocze, które nie są dniami świątecznymi. Wyjątkiem są jedynie 24 i 31 grudnia, kiedy to odbywają się dwa przelewy. W praktyce największe znaczenie ma godzina wykonania przelewu.

Sesje wychodzące

07:45

I Sesja wychodząca Elixir

Dyspozycja przelewu musi być złożona do godziny 07:45

12:00

II Sesja wychodząca Elixir

Dyspozycja przelewu musi być złożona do godziny 12:00

15:00

III Sesja wychodząca Elixir

Dyspozycja przelewu musi być złożona do godziny 15:00

Sesje przychodzące:

12:00

I Sesja przychodząca Elixir

Księgowanie przelewów po godzinie 12:00

16:00

II Sesja przychodząca Elixir

Księgowanie przelewów po godzinie 16:00

17:30

III Sesja przychodząca Elixir

Księgowanie przelewów po godzinie 17:30

Deutsche Bank – krótka historia

Sprawdź również:

Deutsche Bank założony został w roku 1870 w Berlinie przez Ludwiga Bambergera oraz Adelberta Delbrucka. Zamierzali oni specjalizować się w obsłudze handlu zagranicznego. Pierwsze zagraniczne oddziały swojego banku otworzyli w Londynie, Szanghaju i Jokohamie. W roku 1876 Deutsche Bank wchłonął Deutsche Union-Bank i Debliner Bank-Verein. Stał się tym samym największym bankiem w całych Niemczech. W kolejnych latach ekspansja Deutsche Banku postępowała. W roku 1929 miała miejsce fuzja z Disconto-Gesellschaft. W czasie II wojny światowej w struktury DB dołączono wiele banków z terenów okupowanych. Bank pomagał również gestapo i brał udział w konfiskacie majątków żydowskich. Z tego tytułu w roku 1999 Deutsche Bank wpłacił z innymi niemieckimi firmami 5,2 mld dolarów dla ofiar Holokaustu. W roku 1995 bank rozpoczął proces branży z banku komercyjnego na inwestycyjny. W roku 2005 75% przychodów DB stanowiły właśnie te formy działalności. Deutsche Bank istnieje w Polsce od 1995 roku. Kieruje swoją ofertę zarówno do klientów korporacyjnych jak i indywidualnych.  Oferta banku obejmuje wszelkie produkty i usługi związane z finansami, m.in. kredyty mieszkaniowe, kredyty gotówkowe, kredyty konsolidacyjne, pożyczki konsumpcyjne.

Kiedy dojdzie przelew w Deutsche Bank?

Czas przelewu środków pieniężnych między bankiem nadawcy, a bankiem odbiorcy zależy w dużej mierze od godzin księgowania, które w nich obowiązują. Aby uzyskać nieco więcej informacji na ten temat warto skorzystać ze specjalnego kalkulatora.

Jak podobała Ci się treść?
5 - ciekawa, 1 - nieciekawa
3.8/5 - (5 votes)
Komentarze (0)

Odpowiadasz na komentarz:

Komentarz zostanie opublikowany pod tą nazwą

Adres e-mail nie zostanie nigdzie opublikowany

Treści, które udostępniasz w serwisie są weryfikowane

Polecane artykuły

Zobacz wszystkie
Zobacz wszystkie