Dobry Kantor – opinie klientów i recenzja

W ostatnim czasie polscy konsumenci dobitnie przekonali się jak wiele rutynowych lub regularnie powtarzanych czynności można wykonać bez konieczności wychodzenia z domu. Nie inaczej jest w przypadku wymiany waluty, do czego nie jest już potrzebna wyprawa do kantoru w mieście, lecz skorzystanie z takiej usługi zza ekranu komputera. Czy Dobry Kantor faktycznie jest tak godny zaufania, jak sugeruje nazwa?

Wirtualne kantory to jedna z najbardziej funkcjonalnych zdobyczy ostatnich lat, która podobnie do innych sektorów branży fintech – rozwija się niezwykle intensywnie. Wymiana np. polskich złotówek na jedną z kilkudziesięciu globalnych walut nie musi odbiegać szybkością i wygodą od takich czynności, jak choćby branie pożyczki online czy robienie internetowych zakupów. Spośród coraz liczniejszej konkurencji, warto poświęcić uwagę jednej z bardziej doświadczonych firm o wdzięcznej nazwie Dobry Kantor.

Informacje o firmie

Marka Dobry Kantor została powołana do życia przez pochodzącą z trójmiasta spółkę Super Grupa PL, która zarejestrowana jest w Gdańsku, za to swoje główne biuro posiada w parku technologicznym w sąsiedniej Gdyni. Firma ta koncentruje się na działalności na rynku wymiany walut, przedstawiając samą siebie na stronie internetowej jako „jeden z najstarszych i największych polskich operatorów kantorów internetowych”. Liderem i prymusem w gronie marek, jakie obsługuje Super Grupa PL, jest właśnie Dobry Kantor.

Gdy marka ta wkraczała na rynek w 2014 roku, korzystanie z usług wymiany walutowej w internecie nie cieszyło się szczególnie dużą popularnością. Konieczne było zatem przygotowanie wystarczająco atrakcyjnego opakowania, które skłoni zainteresowanych lub niezdecydowanych do zaufania Dobremu Kantorowi. Jak wskazuje nazwa – firma ta opiera swoje usługi wyłącznie na wymianie walut online, nie rozdrabniając usług na np. pożyczki czy Forex, jak ma to miejsce w przypadku konkurencyjnego Cinkciarza.pl.

Nawet jeśli niereprezentująca ostatnich trendów z zakresu nowoczesnego wzornictwa, strona główna Dobrego Kantoru w wyjątkowo zwięzły sposób informuje nas o wszystkich kluczowych cechach oferty – sprawdzić można listę obsługiwanych walut, bieżący kurs, informacje o bezpieczeństwie, a także opinie użytkowników i dane kontaktowe. Słowem – wszystko zwięźle i treściwie.

Dobry Kantor strona główna

Jak działa Dobry Kantor?

Zasady działania platformy Dobry Kantor są bardzo proste i przejrzyste, stosując dobrze znane także u konkurencji praktyki, które pozwalają zminimalizować koszty i czas przy wymianie środków drogą internetową.

Oto prosty schemat działania Dobrego Kantoru – przedstawiony na podstawie informacji ze strony internetowej.

 1. Należy założyć za pośrednictwem portalu indywidualne konto użytkownika, a następnie zasilić tzw. portfel walutowy oczekiwaną kwotą środków. Należy też wybrać walutę lub waluty, którymi zamierzamy obracać w ciągu najbliższej lub kolejnych transakcji.
 2. Dobry Kantor deklaruje, że dzięki usłudze szybkich przelewów, przekazane do portfela walutowego środki z dowolnego działającego w Polsce banku trafią błyskawicznie i pozwolą klientowi na dysponowanie nimi w mniej niż kilka minut.
 3. Zaksięgowane środki wymieniamy na dowolną walutę po obecnie obowiązującym kursie, który dla pewności można szybko sprawdzić na stronie głównej Dobrego Kantoru.
 4. Ostatnim krokiem jest wypłata przez Dobry Kantor przewalutowanej kwoty prosto na wskazane przez klienta konto bankowe. Operator deklaruje, że środki mogą znaleźć się na koncie w czasie do 15 minut.

Dobry Kantor oferuje usługę szybkich przelewów dla klientów 20 banków działających w Polsce, co w praktyce niemal każdemu daje szanse na błyskawiczną obsługę transakcji walutowych.

Warunki korzystania z platformy Dobry Kantor

Aby sprawdzić, jakie warunki określa wobec swoich potencjalnych klientów platforma Dobry Kantor, konieczne jest zajrzenie do regulaminu świadczenia usług. Możemy się dowiedzieć z niego następujących, niżej scharakteryzowanych informacji. Potrzebne są:

 • Zaakceptowanie regulaminu podczas rejestracji konta.
 • Posiadanie adresu poczty e-mail, który pozwoli na m.in. aktywację konta.
 • Posiadanie numeru telefonu komórkowego na otrzymywanie niezbędnych w kwestii prowadzenia konta informacji od Dobrego Kantoru.
 • Należy podać hasło do logowania i utworzyć konto na dane zgodne ze stanem faktycznym.

Jak przelać pieniądze do Dobry Kantor?

Przypadku internetowego kantoru Dobry Kantor, dokonanie transakcji przelania pieniędzy jest wyjątkowo proste i nie wymaga złożonej analizy. Dlaczego? Opisywany operator oferuje tylko jedną, najprostszą metodę na transfer pieniędzy.

 • Po założeniu konta użytkownika, należy wskazać, w jakiej walucie lub w jakich walutach chcemy dokonać transferu walutowego.
 • Następnie konieczne będzie przelanie pieniędzy z naszego konta bankowego do portfela walutowego, wybierając oczekiwaną kwotę.
 • Środki indeksują się w ciągu mniej niż 5 minut dzięki gwarancji realizacji szybkich przelewów przez Dobry Kantor.
 • Gotowe!

Opłaty w Dobry Kantor

Korzystając z usług wielowalutowego kantoru online, nie należy oczywiście zapominać o konieczności poniesienia w związku z tym określonych opłat. Aby sprawdzić, z jakiego tytułu i w jaki sposób są one naliczane, ponownie warto zajrzeć do regulaminu usług, jaki Dobry Kantor udostępnia na swojej stronie internetowej.

 • Klient ponosi opłaty za każdą transakcję wymiany waluty. Dobry Kantor deklaruje, że na początek użytkownik otrzymuje 20% rabatu.
 • Założenie konta na platformie jest w 100% darmowe.
 • Dokonywanie przelewów walutowych z grona banków innych niż te, które wyszczególniono na stronie głównej Dobrego Kantoru, może liczyć się z dodatkowymi kosztami zgodnie ze stawkami określonego operatora.

Jak odebrać wymienioną walutę?

Metoda, którą Dobry Kantor przekazuje na konto użytkownika przewalutowaną kwotę pieniężną, jest równie prosta co w przypadku zasilenia portfela walutowego środkami. W obu przypadkach do czynienia mamy bowiem tylko z jedną, prostą transakcją – przelewem bankowym.

 • Wymieniona waluta przekazywana jest na wskazany numer konta bankowego konsumenta.
 • Środki wysyłane są szybkim przelewem i powinny znaleźć się u nas najpóźniej po 15 minutach.
 • Przelew w przypadku działających w Polsce banków jest pozbawiony jakichkolwiek dodatkowych opłat.
Dobry Kantor strona internetowa

Kantory internetowe – dodatkowe informacje

Dobry Kantor ewidentnie zdaje sobie sprawę z tego, jak duża konkurencja panuje na rynku usług wymiany walut online. Co za tym idzie, operator zręcznie eksponuje najbardziej kluczowe informacje, które w oczach klienta mają brzmieć jako niepodważalne atuty, by nie powiedzieć – kwestie, w których ma on przewagę w porównaniu do konkurencji. Przyjrzyjmy się, czym faktycznie wyróżnia się Dobry Kantor na tle innych kantorów internetowych.

 • Przedstawiona platforma realizuje usługi wymiany walut online 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu.
 • Dobry Kantor posiada wszystkie wymagane zgody na funkcjonowanie zarówno od Narodowego Banku Polskiego, jak i Komisji Nadzoru Finansowego.
 • Klient uzyskuje gwarancję bezpieczeństwa danych za pomocą protokołu GeoTrust.
 • Z usług Dobrego Kantoru skorzystały m.in. takie firmy, jak BillBerry, Hyper Poland Browar Kociewski czy Ford.
 • Dostęp do portfela walutowego z poziomu konta użytkownika jest w pełni darmowy i nieograniczony.

Dobry Kantor opinie i nasza recenzja

Nazwa, którą obrał opisywany dziś internetowy kantor walutowy bez wątpienia pod wieloma względami jest trafna. Na przestrzeni kilku lat działalności, trójmiejska platforma wytworzyła konkurencyjny kantor, który – jak sam pisze – może sprostać oczekiwaniom zróżnicowanej grupy klientów, jak m.in. firmy, turyści, pracujący za granicą czy osoby spłacające kredyt w obcej walucie.


Polecamy też artykuł: Kredyt dla pracujących za granicą – jak go uzyskać?


Dobry Kantor może się podobać za prosty sposób rejestracji konta i przekazania na niego środków pieniężnych, a także odwrotnie – równie sprawne i bezproblemowe przekazanie waluty na rachunek w banku. Gdy dodać do tego fakt, że przelewy bankowe są darmowe, firma daje na początek rabat, a wszystko to w nieco topornym, ale banalnym w nawigacji opakowaniu strony internetowej – nie da się ukryć, że to faktycznie dobra, a raczej Dobra oferta!

Zalety.

 • Usługa portfela walutowego pozwala zminimalizować czas na wykonanie wymiany waluty.
 • Za Dobrym Kantorem stoi duża firma o ugruntowanej i zasługującej na zaufanie rynkowej pozycji.
 • Dobry Kantor zapewnia dobre bezpieczeństwo podczas dokonywania transakcji za jego pośrednictwem.
 • Darmowe przelewy do wszystkich banków w Polsce – to niezwykle istotne udogodnienie!
 • Wygodny formularz pozwalający na sprawne kupno lub sprzedaż waluty.
 • Możliwość korzystania z atrakcyjnych programów rabatowych.

Wady.

 • Stosunkowo niewielka liczba obsługiwanych walut.
 • Dość archaiczny i mało wyrafinowany wygląd strony.
 • Przydałaby się zakładka wyciągająca esencję z regulaminu usług, informująca np. o najważniejszych warunkach korzystania z serwisu.

Dobry Kantor – dane kontaktowe

Przedstawiona dziś platforma walutowa umożliwia nawiązanie kontaktu z biurem obsługi klienta na poniższe sposoby.

Telefon.

E-mail.

 • kontakt@dobrykantor.pl

Biuro obsługi klienta czynne jest w dni robocze, od poniedziałku do piątku, w godzinach od 9:00 do 17:00.

Dane spółki

Biuro prasowe

Nazwa spółki

Super Grupa PL sp. z o.o.

Charakter działalności:
Wymiana walut online
Utworzony:
2014
Numer REGON:
222165924
Numer KRS:
0000516344
Numer NIP:
9571074901
Adres siedziby:
Trakt Św. Wojciecha 149, 80-017 Gdańsk

Zastrzeżenie: Informacje o tej ofercie oraz jej szczegółowych parametrach przedstawiają stan aktualny w momencie powstawania tekstu, tzn. 17 września 2020 roku.

Jak podobała Ci się treść?
5 - ciekawa, 1 - nieciekawa
5/5 - (2 votes)
Komentarze (0)

Odpowiadasz na komentarz:

Komentarz zostanie opublikowany pod tą nazwą

Adres e-mail nie zostanie nigdzie opublikowany

Treści, które udostępniasz w serwisie są weryfikowane

Polecane artykuły

Zobacz wszystkie
Zobacz wszystkie