Jakie dokumenty są wymagane przy pożyczce od firmy pozabankowej?

Firmy pozabankowe, czyli potocznie zwane parabanki różnią się od banków głównie tym, że nie wymagają od klientów dużej ilości zaświadczeń i wizyt w oddziałach. Bank, aby wydać pozytywną lub negatywną decyzję o przyznaniu kredytu będzie potrzebował takich zaświadczeń jak potwierdzenie zatrudnienia, wyciągi z rachunku, nienaganna historia kredytowa a czasami nawet zgoda współmałżonka. Jeśli zależy nam na czasie, warto sprawdzić ofertę pożyczek pozabankowych.

Jakie dokumenty są wymagane przy pożyczce od firmy pozabankowej?

Firmy chwilówkowe znane są z tego, że przyspieszają proces, jak tylko się da. Aby uzyskać pożyczkę w  większości firm, wystarczy jedynie dowód osobisty. Cały proces zaczyna się wypełnieniem krótkiego wniosku, w którym klient sam wpisuje osiągane dochody, nazwę pracodawcy, pesel, miejsce zamieszkania i dane z dowodu. Dane personalne w większości przypadków należy potwierdzić przelewem weryfikacyjnym na 1 zł lub na 1 grosz. Lub też za pośrednictwem aplikacji Instantor lub Kontomatik. Firmy te dostępne są w zakładce pożyczki bez weryfikacji 1 grosz. Pożyczkodawca sprawdza, czy dane nadawcy przelewu się zgadzają z podanymi przez potencjalnego klienta. Jeśli tak następuje wypłata gotówki. Te proste zabezpieczenie sprawia, że nawet jeśli ktoś zgubi dowód osobisty lub powierzy go osobie nieuczciwiej, to nie może ona wziąć pożyczki na dowód, nie znając danych do bankowości Internetowej. Jeśli chodzi zaś o dane pracodawcy i inne dane, których weryfikacja wymaga dokumentów, zazwyczaj pozostają niesprawdzone przez pożyczkodawcę. W gestii pożyczkobiorcy leży ich uczciwe wpisanie. Cały proces od przejścia na stronę pożyczkodawcy do otrzymania gotówki na konto trwa 15 minut. Na przykład, jeśli interesuje nas pożyczka dla studenta, to kilka chwil wystarczy, żeby cieszyć się dodatkową gotówką bez zaświadczeń.

Weryfikacja dochodów i dodatkowe dokumenty. Kiedy?

Czasami jednak przy większych kwotach, a najczęściej przy pożyczkach ratalnych wymagana jest bardziej szczegółowa weryfikacja. Najczęściej należy podpisać umowę papierową. Mamy do wyboru albo podpisać ją za pośrednictwem kuriera, albo umówić się na wizytę z przedstawicielem i wtedy najczęściej następuje też wypłata gotówki. W przypadku większych sum mogą być potrzebne takie dokumenty jak potwierdzenie zatrudnienia czy wyciągi z konta bankowego.

Jeśli zaś chodzi o pożyczki dla przedsiębiorców, decyzje w pożyczkodawców są równie szybkie. Zazwyczaj wystarcza godzina, aby uzyskać informację i przelew na konto firmowe. Dużym atutem będzie prowadzenie działalności minimum 3 miesiące i w razie potrzeby przedstawienie zaświadczeń o obrotach.

Najłatwiej jest w przypadku pożyczek dla emerytów i pożyczek dla rencistów. W tym przypadku wystarczy tylko jeden odcinek lub jeden przelew na rachunek za emeryturę.

Wybór firmy, która wymaga przesłania dodatkowych dokumentów, będzie na pewno dobrym wyborem dla osób za złą lub nie najlepszą przeszłością kredytową. Dzięki weryfikacji dochodów staną się bardziej wiarygodni dla pożyczkodawcy i zwiększą szansę na pozytywną decyzję. Jednak jeśli sytuacja kredytowa klienta nie jest bardzo zła, lepszym wyborem będzie firma, która przeprowadza ten proces automatycznie. Zdecydowana większość z nich jest tańsza i decyzję pożyczkową poznaje się o wiele szybciej.

Oferty pożyczek
Jakie dokumenty są wymagane przy pożyczce od firmy pozabankowej?
5 (100%) 3 głos[ów]
2018-11-13T07:19:46+02:0019.08.2017|Blog finansowy|
Dodaj komentarz