Jakie dokumenty są wymagane przy pożyczce od firmy pozabankowej?

Jakie dokumenty są wymagane przy pożyczce od firmy pozabankowej?

Firmy pozabankowe, zwane potocznie parabankami, różnią się od banków głównie tym, że wymagają od klientów mniejszej liczby dokumentów, a pieniądze wypłacają na podstawie wniosku online. Bank, aby wydać decyzję kredytową będzie często potrzebował zaświadczenia o zatrudnieniu, wyciągu z rachunku, nienagannej historii kredytowa, a czasami nawet zgody współmałżonka. Jeśli zależy ci na czasie, warto sprawdzić ofertę pożyczek pozabankowych.

Firmy pożyczkowe znane są z tego, że przyspieszają proces, jak tylko się da. W większości z nich do uzyskania pożyczki wystarczy jedynie dowód osobisty. Cały proces zaczyna się od wypełnienia krótkiego wniosku, w którym klient sam wpisuje osiągane dochody, nazwę pracodawcy, numer PESEL, miejsce zamieszkania i dane z dowodu osobistego. Dane personalne w większości przypadków należy potwierdzić przelewem weryfikacyjnym (na 1 zł lub na 1 grosz), za pośrednictwem aplikacji Instantor lub Kontomatik. Firmy te dostępne są w zakładce pożyczki bez weryfikacji 1 grosz. Pożyczkodawca sprawdza, czy dane nadawcy przelewu się zgadzają z podanymi przez potencjalnego klienta. Jeśli tak, następuje wypłata gotówki. Te proste zabezpieczenie sprawia, że nawet jeśli ktoś zgubi dowód osobisty lub powierzy go osobie nieuczciwej, to nie może ona wziąć pożyczki na dowód, nie znając danych do bankowości internetowej. Jeśli chodzi zaś o informacje dotyczące pracodawcy i inne dane, których weryfikacja wymaga dokumentów, zazwyczaj nie są one sprawdzane przez pożyczkodawcę. W gestii pożyczkobiorcy leży ich uczciwe wpisanie. Cały proces – od wejścia na stronę pożyczkodawcy do otrzymania gotówki na konto – trwa 15 minut. Na przykład, jeśli interesuje nas pożyczka dla studenta, to wystarczy kilka chwil, żeby cieszyć się dodatkową gotówką bez zaświadczeń.

Weryfikacja dochodów i dodatkowe dokumenty. Kiedy?

Czasami jednak przy większych kwotach, a najczęściej przy pożyczkach ratalnych wymagana jest bardziej szczegółowa weryfikacja. Najczęściej należy podpisać umowę papierową. Może ją dostarczyć kurier, można też umówić się na spotkanie z przedstawicielem firmy pożyczkowej i wtedy najczęściej też wypłacana jest gotówka. W przypadku większych kwot mogą być potrzebne takie dokumenty potwierdzające zatrudnienie czy wyciągi z konta bankowego.

Jeśli zaś chodzi o pożyczki dla przedsiębiorców, decyzje w pożyczkodawców są równie szybkie. Zazwyczaj wystarcza godzina, aby uzyskać informację i przelew na konto firmowe. Dużym atutem będzie prowadzenie działalności minimum 3 miesiące i, w razie potrzeby, przedstawienie zaświadczeń o obrotach.

Najłatwiej jest w przypadku pożyczek dla emerytów i pożyczek dla rencistów. W tym przypadku wystarczy tylko jeden odcinek renty lub emerytury lub jeden przelew na rachunek za emeryturę.

Wybór firmy, która wymaga przesłania dodatkowych dokumentów, będzie na pewno dobrym wyborem dla osób za złą lub nie najlepszą przeszłością kredytową. Dzięki weryfikacji dochodów staną się bardziej wiarygodni dla pożyczkodawcy i zwiększą szansę na pozytywną decyzję. Jednak jeśli sytuacja kredytowa klienta nie jest bardzo zła, lepszym wyborem będzie firma, która przeprowadza ten proces automatycznie. Zdecydowana większość z nich jest tańsza i decyzję pożyczkową poznaje się o wiele szybciej.

Oferty chwilówek
Komentarze (0)
Dodaj komentarz

Podobne artykuły