Dom Maklerski BDM – opinie klientów i recenzja

Inflacja grasuje, więc za wszelką cenę trzeba ochronić przed nią swoje oszczędności. Dobrym wyjściem jest konto maklerskie, które może zapewnić solidną stopę zwrotu. Dzisiaj przyjrzyjmy się ofercie rachunku inwestycyjnego w Domu Maklerskim BDM.

Z powodu pandemii i spowodowanej nią rozrzutnej polityki monetarnej (czego efektem były silne wzrosty indeksów) giełda znów stała się popularna. Ten trend widoczny jest także w Polsce – w 2020 roku zostało założonych prawie 100 tysięcy nowych kont maklerskich.

Polski inwestor ma twardy orzech do zgryzienia, gdy chce wybrać dla siebie rachunek maklerski. Z jednej strony prawie każdy bank kusi swoim kontem inwestycyjnym, a z drugiej coraz większa liczba brokerów typowo forexowych udostępnia możliwość obrotu akcjami. I to na bardzo atrakcyjnych zasadach – np. polski broker XTB nie pobiera za to żadnej prowizji.

Jak wobec konkurencji plasuje się Dom Maklerski BDM? Poznajmy więcej szczegółów na temat tego brokera.

Dom Maklerski BDM jest często nagradzany przez najważniejsze pismo branżowe, czyli Parkiet. Wielokrotnie specjaliści pracujący u tego brokera otrzymywali statuetki „Byki i niedźwiedzie” i wygrywali konkursy inwestycyjne organizowane przez ten dziennik.

Dom Maklerski BDM – krótka historia i podstawowe informacje

Dom Maklerski BDM S.A. jest jednym z najstarszych polskich brokerów giełdowych. Jego początki przypadają na 1993 rok, czyli zaledwie 2 lata po starcie warszawskiej GPW.

Od tamtego czasu BDM przejął kilka konkurencyjnych instytucji. Były to: Dolnośląski Dom Maklerski, Południowo Zachodni Dom Maklerski oraz Dom Maklerski Magnus. Poza tym ten broker regularnie rozwija swoją ofertę dla inwestorów indywidualnych, pomaga spółkom wejść na giełdę, animuje rynek i przygotowuje interesujące rekomendacje kupna i sprzedaży akcji.

Dom Maklerski BDM posiada 10 oddziałów w całym kraju, ponad 120 pracowników, prawie 15 tysięcy klientów i oczywiście działa na podstawie licencji oraz zezwoleń Komisji Nadzoru Finansowego.

Do użytku inwestorów zostały oddane internetowa platforma inwestycyjna oraz aplikacja. Skorzystać także można z wykresów, notowań, porad i opieki portfelowej. Na osoby chcące odkładać środki na emeryturę czekają konta IKE i IKZE. Nie każdy dom maklerski je proponuje, więc trzeba za to pochwalić BDM.

Jak założyć konto maklerskie w BDM? Najlepiej przez internet, choć istnieje możliwość odwiedzenia również jednego z dziesięciu oddziałów brokera. Założenie rachunku online trwa około 20 minut – musimy przygotować się na weryfikację tożsamości i przejście testu na temat rynku kapitałowego.

bdm broker strona główna
bdm.pl/

Nie chcesz płacić prowizji za obrót akcjami? Wybierz jedną z poniższych ofert.

Opinie:
4,4/5
Prowadzenie konta
0€ lub 10€
? 0 zł przy otwarciu min.1 transakcji na 365 dni lub braku środków na koncie

622 osób

wybrało ofertę
Sprawdź
Opinie:
4,2/5
Prowadzenie konta
0 zł

358 osób

wybrało ofertę
Sprawdź
Prowadzenie konta
0 zł
? darmowe w przypadku aktywnego korzystania z konta, w innym przypadku naliczane są opłaty

17 osób

wybrało ofertę
Sprawdź

Rodzaje kont maklerskich

Co zaskakuje podczas analizy oferty Domu Maklerskiego BDM? Aż 4 rodzaje kont inwestycyjnych. Do wyboru mamy:

 • BDM Podstawowy – typowy rachunek inwestycyjny, można skorzystać na nim z promocyjnej oferty cenowej, jeśli spełni się szereg określonych warunków, np. wykona się minimum jedną transakcję miesięcznie.
 • BDM ŻAK – dla studentów została przygotowana oferta z niższą prowizją za obrót instrumentami finansowymi i darmowym prowadzeniem konta.
 • BDM Daytrader – ten dom maklerski pomyślał też o inwestorach, którzy wykonują wiele transakcji dziennie. Przygotowane zostały dla nich niższe prowizje.
 • BDM Obligacje – ten typ rachunku, jak sama nazwa wskazuje, będzie idealny dla inwestorów zainteresowanych wyłącznie obligacjami.

Dostępne są także konta IKE, IKZE oraz VIP. Na rachunku BDM VIP możemy negocjować wysokość prowizji i korzystać z pomocy wyspecjalizowanych doradców.

Z jakich instrumentów finansowych możemy skorzystać?

Do tej pory chwaliliśmy Dom Maklerski BDM, czas więc na łyżkę dziegciu. Niestety na rachunku maklerskim u tego brokera nie skorzystamy z oferty zakupu akcji zagranicznych. Biorąc pod uwagę, jak rozbudowane pod tym względem portfolio ma konkurencja (np. XTB czy eToro), musimy uznać to za poważne niedociągnięcie.

W pewnym stopniu osłodzić nam to może dostęp do kont IKE i IKZE, które pozwalają na inwestowanie bez podatku Belki – o ile nie wypłacimy środków przed przejściem na emeryturę.

Jakie instrumenty finansowe proponuje DM BDM?

 • Akcje – jak już wspomnieliśmy, u tego brokera kupimy akcje tylko z polskiego rynku. Na ofertę zagraniczną musimy niestety jeszcze trochę poczekać…
 • Obligacje – w kontekście tych dłużnych instrumentów finansowych Dom Maklerski BDM zdecydowanie się wykazał, przygotowując specjalną wersję konta maklerskiego pod obligacje. Pozwala ono w łatwy i wygodny sposób nabyć obligacje z rynku Catalyst.
 • Fundusze ETF – gdy nie chcemy inwestować ani w akcje, ani w obligacje, może popularne ETF’y będą odpowiednim rozwiązaniem? Zadaniem tego rodzaju funduszy jest wierne odwzorowywanie ceny poszczególnych indeksów, np. mWIG40. DM BDM przygotował 4 strategie inwestycyjne dla osób, które nie chcą same dokonywać wyboru odpowiednich spółek.
 • Kontrakty terminowe – na inwestorów czekają również pochodne instrumenty finansowe, np. kontrakty terminowe czy opcje. Skorzystamy tu z kontraktów na indeksy, akcje i waluty.
 • Akcje na koncie IKE/IKZE – jak już wspominaliśmy, BDM przygotował ofertę dla osób poważnie myślących o swojej emeryturze. Konta IKE i IKZE są prowadzone u tego brokera bezpłatnie.

Tabela opłat i prowizji

Dla wielu inwestorów indywidualnych liczą się tylko dwie rzeczy. Czy prowadzenie konta jest darmowe oraz ile kosztuje prowizja od obrotu akcjami.

W Domu Maklerskim BDM wysokość prowizji jest dość standardowa (0,39%), a prowadzenie konta jest niestety płatne. 7,95 zł miesięcznie lub 65 zł rocznie.

Na szczęście istnieje możliwość ominięcia tej opłaty i obniżenie wysokości prowizji od obrotu akcjami do 0,28%. Żeby jednak móc skorzystać z tej promocyjnej oferty, należy spełnić kilka warunków. Są to:

 • przynajmniej 1 transakcja miesięcznie,
 • akceptacja wszystkich zgód marketingowych,
 • zgoda na dokumenty elektroniczne.

Niby są to proste warunki do spełnienia. Jednak gdy kogoś interesuje inwestowanie długoterminowe, nie będzie wykonywał transakcji w każdym miesiącu. Tym samym będzie narażony na opłaty za prowadzenie konta.

Gdy jednak uda się nam spełnić warunki, czeka na nas:

 • Darmowe prowadzenie konta,
 • 0,28% prowizja od obrotu akcjami, zamiast 0,39%
 • 0,18% prowizja od obrotu obligacjami, zamiast 0,19%.

Na darmowe prowadzenie konta mogą liczyć także studenci, posiadacze rachunków IKE i IKZE oraz BDM obligacje.

Rzućmy teraz okiem na standardową ofertę DM BDM. U tego brokera instrumenty finansowe można nabyć online, telefonicznie lub osobiście. Najtańsze są transakcje przez internet.

Przez internetTelefonicznie lub osobiście
Obrót akcjami i ETF’ami0,39%, minimum 5,95 zł1,19%, minimum 5,95 zł
Obrót obligacjami0,19%0,22%
kontrakty terminowe z wyjątkiem kontraktów na akcje i waluty9,90 zł11,90 zł
Kontrakty na akcje1,90 zł2,90 zł
Kontrakty na kursy walut0,90 zł1,20 zł
Źródło: bdm.pl/bdm-ike?file=files/bdm/dokumenty/Tabela_oplat_i_prowizji/ws_tabela_oplat_i_prowizji.pdf

Czy warto założyć konto w DM BDM?

Dom Maklerski BDM robi wrażenie swoim doświadczeniem i zespołem często nagradzanych specjalistów. Inwestorów zaciekawią rekomendacje, strategie akcyjne przygotowane dla początkujących, rozbudowany dział edukacyjny czy opieka portfelowa. Stąd tego brokera można polecić osobom, które lubią kontakt z maklerami i liczą na pomoc w swoich inwestycjach. W tym aspekcie na pewno może się przydać świetnie działająca obsługa klienta.

Inwestorzy, którzy poszukują niskich prowizji, wygodnych i świetnie zaprojektowanych narzędzi tradingowych mogą być już mniej zadowoleni z oferty BDM. Korzystanie z usług tego brokera może być tańsze, jednak potrzebujemy do tego albo spełnienia określonych warunków, albo skutecznych negocjacji popartych sporymi środkami na koncie.

Osoby poszukujące zagranicznych akcji także nie będą usatysfakcjonowane. Na szczęście BDM proponuje konto IKE i IKZE, które pozwalają w planowy sposób zadbać o swoją przyszłość.

Zalety:

 • szeroka oferta kont dla inwestorów indywidualnych, zniżki dla studentów,
 • oferta IKE/IKZE,
 • rozbudowany dział edukacji i rekomendacji,
 • doświadczony dom maklerski regulowany przez KNF

Wady:

 • opłata za prowadzenie konta, jeśli nie spełni się określonych warunków,
 • brak zagranicznych akcji,
 • platforma inwestycyjna i aplikacja mogłyby zostać odświeżone.

Dane firmy

Dom Maklerski BDM S.A.

ul. Stojałowskiego 27,

43-300 Bielsko-Biała,

tel. 33 812 84 40,

fax 33 812 84 42 

NIP 547-02-44-972, 

REGON 070425363,

KRS 0000008665

Jak podobała Ci się treść?
5 - ciekawa, 1 - nieciekawa
5/5 - (1 vote)
Komentarze (1)

Odpowiadasz na komentarz:

Komentarz zostanie opublikowany pod tą nazwą

Adres e-mail nie zostanie nigdzie opublikowany

Treści, które udostępniasz w serwisie są weryfikowane

 • T
  T

  Tomasz

  13.09.2021, 16:29

  Wyróżniający się komentarz

  Najlepsza obsługa na infolinii. Panie bardzo miłe i kompetentne. Nie jak u innych brokerów.

Polecane artykuły

Zobacz wszystkie
Zobacz wszystkie
Porównywarka ofert
Porównaj ()