Dom Maklerski Millennium – opinie i szczegóły

Szczegóły konta

Wszelkie dane i koszty przedstawione w porównywarce mają charakter poglądowy. Całkowity koszt zobowiązania jest uzależniony od zdolności kredytowej klienta oraz indywidualnego wniosku.

Nasza ocena

4.5/5

Ocena klientów

4.0/5

Siedziba firmy

Bank Millennium SA
ul. Stanisława Żaryna 2A
02-593 Warszawa

Dane firmy

Kapitał zakładowy: 1 213 116 777,00
KRS: 0000010186
NIP: 5260212931
REGON: 001379728

Marka Millennium Dom Maklerski pojawiła się na rynku w 2003 r. i od tego czasu prowadzi ponad 25 tys. rachunków inwestycyjnych oraz posiada kapitały własne na poziomie 45 mln zł. Poznajmy najważniejsze obszary działalności inwestycyjnej DM Millennium, szczegóły dotyczące instrumentów finansowych, a także opinie klientów krążące w internecie.

O koncie maklerskim w Domu Maklerskim Millennium

Na polskim rynku funkcjonuje obecnie ok. 20 biur maklerskich. Wszystkie z nich oferują klientom możliwość inwestowania na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Jednym z nich jest Millennium Dom Maklerski S.A., który bierze aktywny udział w obsłudze pierwotnego i wtórnego obrotu papierami wartościowymi. Kluczowym obszarem działalności DM Millennium jest także obsługa brokerska, w tym transakcji na największych zagranicznych giełdach akcji.

Poza tym ta instytucja zajmuje się doradztwem inwestycyjnym, a także gromadzeniem analiz czy innych rekomendacji w zakresie instrumentów finansowych. Oferta Millennium Domu Maklerskiego obejmuje więc prowadzenie rachunków brokerskich, dzięki którym można skorzystać z różnych rozwiązań inwestycyjnych. Wśród nich możemy zaliczyć, m.in. akcje i obligacje na GPW oraz NewConnect, kontrakty terminowe, ETF-y, produkty strukturyzowane, rachunki IKZE czy linię kredytową.

Millennium dom maklerski
https://millenniumdm.eu

Zmiana nazwy domu maklerskiego na Dom Maklerski Millennium S.A. nastąpiła w 2003 r. po zmianie nazwy BIG Banku GDAŃSKIEGO S.A. na Bank Millennium S.A. W chwili obecnej DM Millennium posiada kapitały własne na poziomie 45 mln zł – a właścicielem tych akcji jest Bank Millennium S.A. Dom Maklerski Millennium jest też członkiem Izby Domów Maklerskich oraz Warszawskiej Giełdy Papierów Wartościowych. Aktualnie prowadzi ok. 25 tys. rachunków inwestycyjnych.

Oferta krajowa Domu Maklerskiego Millennium

DM Maklerski Millennium proponuje inwestorom szerokie spektrum usług finansowych. Spójrzmy, z jakich możliwości możemy skorzystać.

 • Rachunek inwestycyjny (składa się z rachunku papierów wartościowych i rachunku pieniężnego). Jest on niezbędny do samodzielnego inwestowania na rynku kapitałowym. Środki zgromadzone na rachunku inwestycyjnym możesz też przekazać na tzw. lokatę overnight (jest automatycznie obsługiwana przez DM Millennium po podpisaniu umowy. Posiada atrakcyjne oprocentowanie z dzienną kapitalizacją odsetek).
 • Odroczony termin płatności. Instytucja oferuje także składanie zleceń kupna z odroczonym terminem płatności na zakup papierów wartościowych.
 • Obligacje. Zlecenia i dyspozycje odbywają się w systemie obrotu Catalyst, na którym notowane są: obligacje Skarbu Państwa, obligacje komunalne, obligacje przedsiębiorstw oraz listy zastawne. Dostępne są cztery platformy transakcyjne: GPW i BondSpot w formule Rynku Regulowanego (RR) i Alternatywnego Systemu Obrotu (ASO).
 • Akcje notowane na GPW i NewConnect. Dom Maklerski Millennium pośredniczy w sprzedaży akcji na rynku pierwotnym i w ich obrocie na rynku wtórnym.
 • Kontrakty terminowe, m.in. na indeks WIG20, na indeks mWIG40, na akcje, na kurs waluty, na stopę WIBOR (1, 3 lub 6 M) lub na obligacje (krótko-, średnio-, długoterminowe obligacje Skarbu Państwa).
 • Opcje. To instrument przybierający postać kontraktu z opcją do kupna lub z opcją do jego sprzedaży po ustalonej cenie.
 • ETF, czyli otwarty fundusz inwestycyjny na indeks WIG20ETF, na indeks DAXETF oraz na indeks S&P500.
 • Produkty strukturyzowane. DM Millennium proponuje: certyfikaty z dźwignią (certyfikaty turbo, certyfikaty faktor) albo certyfikaty inwestycyjne (trakery, certyfikaty bonusowe, ekspresowe, z ochroną kapitału, odwrotnie zamienne).

Pamiętaj, że z obrotem akcji wiąże się ryzyko inwestycyjne. Co oznacza, że wartość akcji spółek notowanych na giełdzie co rusz ulega wahaniom. Przed przystąpieniem do inwestowania bądź więc świadomy nie tylko korzyści, ale i zagrożeń stąd płynących. Miej też na uwadze fakt, że w perspektywie kilku lat – inwestycje w akcje stają się najlepszą formą lokaty kapitału na przyszłość.

Sprawdź nasz ranking kont maklerskich i wybierz najlepszy rachunek brokerski dla siebie.

Ostatnia aktualizacja: 2 Października 2023
Rachunek Maklerski XTB
0€ lub 10€
? 0 zł przy otwarciu min.1 transakcji na 365 dni lub braku środków na koncie
Prowadzenie konta
» SPRAWDŹ «
Dodaj do porównania
Usuń z porównania
Rachunek Maklerski AVAtrade
0 zł
? darmowe w przypadku aktywnego korzystania z konta, w innym przypadku naliczane są opłaty
Prowadzenie konta
» SPRAWDŹ «
Dodaj do porównania
Usuń z porównania

Rachunek maklerski Millennium – pozostałe szczegóły oferty

Działalność Domu Maklerskiego Millennium to także pośredniczenie w zakresie nabywania i zbywania instrumentów finansowych na największych rynkach zagranicznych, m.in. w Hong-Kongu, Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Kanadzie, Niemczech czy Singapurze.

Do pozostałych usług instytucji należą:

 • na podstawie umów zawartych z emitentami oraz GPW pełni funkcję animatora emitenta dla spółek notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych,
 • oferuje atrakcyjny kredyt na zakup papierów wartościowych, czyli tzw. linię kredytową (od 20 tys. zł do 5 mln zł),
 • udostępnia rachunki inwestycyjne IKZE przeznaczone do oszczędzania na wyższą emeryturę w przyszłości,
 • dostarcza inwestorom materiałów analitycznych i komentarzy, które są kluczowe w prowadzeniu własnych inwestycji na rynku kapitałowym.

Oprócz tego, jeśli posiadasz konto osobiste w Millennium Banku, możesz bezpłatnie skorzystać z Programu Inwestycyjnego Millennium i nie płacić za otwarcie, wpłaty i prowadzenie Programu. Do wyboru masz również inwestycje w fundusze inwestycyjne w Millennium TFI.

Rodzaje kont maklerskich w DM Millennium

Konto maklerskie Millennium w zależności od rodzaju klienta, niesie ze sobą inne funkcjonalności oraz opłaty i prowizje.

Dla klientów prywatnych i korporacyjnych instytucja przygotowała:

 • Pakiet Standard,
 • Pakiet Premium,
 • Pakiet Profit,
 • Pakiet Prestige (przeznaczony dla bardziej wymagających inwestorów).

Dla studentów między 18 a 26. rokiem życia oferuje:

 • Pakiet Student (m.in. bezpłatne prowadzenie rachunku inwestycyjnego, darmowe przechowywanie papierów wartościowych, prowizja na akcjach: 0,55% i 0,35% w internetowym serwisie transakcyjnym, prowizja na obligacjach: 0,22% i 0,18% w internetowym serwisie transakcyjnym, prowizja na kontraktach terminowych i opcjach – maks. 11 zł i 8 zł w internetowym serwisie transakcyjnym).

Opłaty i prowizje

Poniżej prezentujemy najważniejsze opłaty i prowizje związane z wyborem konkretnego pakietu dla inwestora.

Pakiet StandardPakiet PremiumPakiet ProfitPakiet Prestige
zawarcie umowy0 zł0 zł0 zł0 zł
prowadzenie rachunku inwestycyjnego12 zł12 zł12 zł12 zł
dostęp do analiz inwestycyjnych, finansowych i innych rekomendacji0 zł0 zł0 zł0 zł
akcje0,94%0,89%-0,70%0,37%0,36%
obligacje0,29%0,29%0,20%0,20%
kontrakty na indeksy12 zł12 zł11 zł11 zł
kontrakty na akcje, obligacje i waluty/internet, daytrading4 zł4 zł4 zł4 zł

W przypadku zleceń realizowanych przez internet obowiązuje oddzielna prowizja, określona w Tabeli opłat i prowizji DM Millennium.

Jak założyć konto maklerskie Millennium?

Przedsiębiorstwo proponuje dwa sposoby otwarcia rachunku inwestycyjnego:

1. Osobiście w Punkcie Obsługi Klienta Millennium DM.

2. Osobiście w placówce Banku Millennium Prestige (dotyczy to tylko klientów, którzy posiadają lub chcą otworzyć równocześnie konto osobiste Prestige).

Do otwarcia konta potrzebne Ci będą dokumenty i informacje, jak: dowód osobisty lub paszport (jeśli jesteś nierezydentem) oraz numery rachunków bankowych, na które będą realizowane przelewy z rachunku inwestycyjnego.

Dom Maklerski Millennium – nasza opinia

W naszej ocenie najważniejszymi zaletami inwestowania za pośrednictwem DM Millennium są niskie koszty prowadzenia rachunku, łatwy dostęp do notowań giełdowych online i kluczowych informacji dotyczących rynku kapitałowego. W sytuacji, gdy jako klient wykazujesz się aktywnością w zawieraniu transakcji – zarówno notowania giełdowe, jak i serwisy informacyjne udostępniane są bezpłatnie.

Co ciekawe, instytucja oferuje różne pakiety, z których mogą skorzystać zaawansowani inwestorzy, średnio orientujący się na rynku, jak i osoby stawiające swoje „pierwsze kroki” w inwestowaniu – w tym studenci. Na uwagę zasługuje także funkcja „Wirtualnego Asystenta”, dzięki któremu możesz mieć dostęp do wyselekcjonowanych informacji i deklarowanych zdarzeń na rachunku. Główną wadą DM Millennium jest brak możliwości zdalnego założenia konta inwestycyjnego – jedyną opcją jest wizyta w placówkach. Minusem jest także wysoka prowizja od obrotu akcjami.

Podziel się z nami opinią o rachunku inwestycyjnym w DM Millennium! Wierzymy, że dzięki Waszym komentarzom, łatwiej będzie wybrać najlepsze konto maklerskie, które zapewni duże zyski z inwestycji 😊 

Jak podobała Ci się treść?
5 - ciekawa, 1 - nieciekawa
4/5 - (4 votes)
Komentarze (0)

Odpowiadasz na komentarz:

Komentarz zostanie opublikowany pod tą nazwą

Adres e-mail nie zostanie nigdzie opublikowany

Treści, które udostępniasz w serwisie są weryfikowane

Polecane artykuły

Zobacz wszystkie
Zobacz wszystkie